06.07.20, 22:04Fot. via: Flickr

Trzaskowski o Jolancie Lange: Ta pani robi dużo dobrego

W czasie dzisiejszej „Areny Prezydenckiej” w Lesznie Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej Codziennie” zapytał Rafała Trzaskowskiego o Jolantę Lange (wcześniej Gontarczyk), dawną agentkę SB, której fundacja otrzymywała z Warszawy ogromne dotacje. Zdaniem kandydata KO, agentka odpowiedzialna za inwigilację ks. Franciszka Blachnickiego dziś „robi mnóstwo dobrego dla wykluczonych”.

Pytanie zadane przez dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie” brzmiało:

- „Pytanie dotyczy pani Jolanty Gontarczyk-Lange, obecnie dofinansował pan jej fundację 2 milionami złotych. Ta pani była tajnym współpracownikiem SB, wyjątkowo groźnym, donosiła na księdza Blachnickiego. Czy będzie pan otwierał drzwi dla były SB-ków i wspierał nadal ich fundację?”.

Swoją odpowiedź kandydat KO rozpoczął od ataku w kierunku dziennikarza:

- „Dowodem wielkiej otwartości jest to, że zapraszamy wszystkich, nawet pana redakcję, która zadaje tak kontrowersyjne pytania, mające mało wspólnego z rzeczywistością” – odpowiadał.

Odnosząc się do samej Jolanty Lange, Trzaskowski podkreślił, że nie zaglądał ludziom w życiorysy:

- „Dowiedziałem się od państwa, że taki epizod ewentualnie był, ale nie będę sprawdzał ludziom życiorysów i oceniał na podstawie tego co pisze Gazeta Polska. Procedury przyznawania dotacji są absolutnie przejrzyste. Może do nich podejść każda organizacja. Nie jestem osobą od cenzurowania” – mówił.

Kiedy Liziniewicz dopytywał, czy bycie w Służbie Bezpieczeństwa nie oznacza dyskwalifikacji, Trzaskowski stwierdził, że „ta pani, o której pan mówi, robi mnóstwo dobrego dla wykluczonych”.

Jolanta Lange nazywała się wcześniej Gontarczyk. Była agentem komunistycznego wywiadu. Skierowano ją m.in. do inwigilowania twórcy Ruchu Światło Życie ks. Franciszka Blachnickiego. Była jedną z ostatnich osób, które widziały Sługę Bożego przed jego niewyjaśnioną śmiercią. Śledztwo w tej sprawie niedawno zostało wznowione przez IPN. Warszawa przekazała 2 mln zł na promującą LGBT fundację, którą obecnie Jolanta Lange prowadzi.

kak/niezależna.pl, fronda.pl

Komentarze

herr tszaskowsky2020.07.9 13:04
Mamusia też robiła tyle dobrego w SB!!!!??? spłyń śmieciu z gówn...z Czajki!!!
polacke2020.07.7 19:16
Tu się nie ma czemu dziwić. Ci ludzie pochodzą z tych samych środowisk i blisko im do siebie. To jest cały "fetor III RP" wyniesiony wprost z komuny.
Agnieszka2020.07.7 16:37
To "dużo dobrego" to zapewne m,in, wspieranie walki o możliwość zabijania nienarodzonych dzieci. Przed laty podstępnie walczyła z człowiekiem, który te dzieci chciał ratować i niszczyła jego dzieła, udając przyjaciółkę a dziś dalej to robi, ale już oficjalnie a Trzaskowski ją za to chwali i sponsoruje.
pepa2020.07.7 14:12
ona wiecej robila wczesniej teraz zabiega o zapewnienie sobie bytu wstyd wielki ratszu warszawski
Panie Dziejku Dobrodziejku2020.07.7 12:07
ORMO, ZOMO, Informacja Wojskowa - to bardzo dobrzy ludzie; a Kiszczak to dobroczyńca
Maciej2020.07.7 10:35
TOWARZYSZ -Stanisław M. był - urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M. skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był Sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej - PZPR !!!!! Towarzysz Stanisław M. bierze emeryturze cztery tysiące złotych - NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!!!!! -Kto jest BENEFICJENTEM ??????????
jula2020.07.7 9:21
Jest z jądra systemu, będzie go bronił, zasilał do upadłości. Oby jak najszybszej.
Adam S2020.07.7 7:08
Jak sam Trzaskowski to synalek TW Justyna, to co się dziwić, że z esbekami mu po drodze. Tylko ta szuja daje jej pieniądze nie swoje, tylko warszawiaków. Nie należy też zapominać, że głosowanie na Trzaskowskiego jest formą wsparcia i współpracy z kryminalistami.
proszę o konkrety2020.07.7 5:58
Na czym polega to dużo dobrego - bo może się okazać że wręcz przeciwnie
LUX2020.07.6 23:17
LANGE = MORDERCZYNI
Thomas2020.07.6 22:48
Spadaj ty glonojadzie !
Wojtek Polak2020.07.6 22:43
tak ta SB-cka rura zrobiła bardzo dużo przy śm ks Blachnickiego i przy rozwiązywaniu marszów narodowo-patriotycznych.
Herr Tszaskowsky2020.07.6 22:20
tylko BYDLAK ktory SBcka ideologie wyssał z mlekiem matki moze tak mówic!!!!zapros PRYMITYWIE ja do domu moze cie otruje!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 22:20
znany złodziej i oszust z Torunia który oczerniał Lecha Kaczyńskiego a jego żonie życzył śmierci i ubliżał od czarownic, teraz od PiSu dostaje milionowe dofinansowania które na obecną chwile wynoszą ponad 218 mln. złotych!
Ten nawet nie wiem jak go nazwać2020.07.6 22:12
bezczelny cham gnida bydle czaskoski takie bezczelne bzdury wali