Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski kolejny raz zasłynął ze swojej nieobecności. Tym razem nie było go na warszawskich uroczystościach stulecia Bitwy Warszawskiej. Teraz o powody tej nieobecności pyta jeden z warszawskich radnych, Błażej Poboży. Czy wiceszef Platformy Obywatelskiej wytłumaczy się z absencji?

Rafał Trzaskowski zdążył w czasie swojej prezydentury w Warszawie zasłynąć tym, że jest włodarzem, którego w stolicy nie ma, kiedy jego obecność zdawałaby się najbardziej oczywista. Nie ma go, kiedy miasto stołeczne staje przed poważnymi problemami, jak choćby w czasie tegorocznych ulew. Ale nie ma go również w czasie ważnych uroczystości. Rafał Trzaskowski nie zaszczycił warszawiaków swoją obecnością w czasie obchodów z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Teraz natomiast nie brał udziału w uroczystościach związanych ze stuleciem Bitwy Warszawskiej.

O tę nieobecność postanowił zapytać prezydenta Warszawy radny Błażej Poboży. Złożył on do stołecznego ratusza interpelację, w której zwraca uwagę na brak zaangażowania Rafała Trzaskowskiego w świętowanie tej wyjątkowej dla Polski i Warszawy rocznicy:

- „Jego aktywność dotycząca najważniejszej rocznicy w tym roku sprowadziła się do nagrania filmiku, w którym zapewnia, że „Warszawa” pamięta o swoich obrońcach” – pisze samorządowiec.

- „Szkoda, że on sam o nich nie pamiętał” – dodaje.

W związku z tym radny domaga się od prezydenta Warszawy wyjaśnień:

- „Uważam to za dalece niestosowne i oczekuję przedstawienia powodów Pana nieobecności w Warszawie 15 sierpnia br.” – czytamy w interpelacji.

Czy Rafał Trzaskowski znajdzie czas, aby wytłumaczyć się ze swojej nieobecności?

kak/Facebook, tvp.info.pl