Tragedia w kościele. Proboszcz zmarł podczas udzielania Komunii Świętej - zdjęcie
18.10.20, 08:20fot. diecezja.bielkso.pl

Tragedia w kościele. Proboszcz zmarł podczas udzielania Komunii Świętej

84

- Zmarł ks. Mieczysław Grabowski proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Polecam Go w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Śp. Ks. Mieczysław zmarł podczas sprawowania Eucharystii. - poinformował na Twitterze ks bp Roman Pindel

 

Ks. bp Pindel napisał także:

 

- Śp. Ks. Mieczysław zmarł podczas sprawowania nabożeństwa różańcowego. Rozdał Komunię i wracajac do tabernakulum stracil przytomność. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie...

Pomimo szybkiego przyjazdu karteki pogotowia oraz akcji reanimacyjnej księdza Mieczysława Grabowskiego nie udało się uratować.

Ksiądz zmarł w wieku 58 lat. Posługę kapłańską pełnił od 33 lat. W Słotwinie pracował od roku 2006.

mp/twitter

Komentarze (84):

Krakus2020.10.20 22:37
Ok, prezes żyje, ale co z Dudą? Zniknał....
kandydat na grabarza2020.10.20 17:17
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. Pamiętamy i o innych zmarłych Księżach z naszej okolicy.
Jan Radziszewski2020.10.19 9:28
3 III 2020 Słowa Pana o Komunii na rękę w dobie zarazy, Słowa do hierarchów i kapłanów, prezydenta Dudy, masonów w Polsce ++ Nie bierzcie Mnie na rękę. Nikt nie jest godny tego czynić. / W rękach mogą Mnie trzymać tylko konsekrowane ręce kapłańskie. + Jestem nieskończonym Bogiem, który uniżył się tak, że zamknął się w małym kawałku białego chleba. O tym było więcej w tych Orędziach, także w zbieżności z niebocentryzmem. + Zatem Ja, Jezus Chrystus nie pozwalam wam przyjmować Mnie na rękę. Jeśli do tego dojdzie w całym kraju, do takiego przymusu, wtedy zacznę gubić i kapłanów i biskupów. Śmiertelność wśród nich będzie wtedy duża. A wy będziecie mieć mniej kapłanów. + Mówiłem w tych Orędziach o spowiedzi generalnej. Śpieszcie się teraz. Wy zaś kapłani nie traktujcie jej jako zło konieczne, którego wierny od was chce, tylko z sercem i rzetelnie aż penitent będzie czuł uwolnienie i radość I pięć godzin nieraz nie jest za dużo. Czasami wystarczy godzina, ale to rzadko do dobrej spowiedzi generalnej. Jeśli nie będziecie chcieli słuchać spowiedzi generalnej dotknie was głuchota. Takich biskupów nie potrzebuje Polska, teraz królestwo Chrystusa. + Macie wielki znak gdy idzie o chemtrails lecz nie chcecie go widzieć. Na to was nie stać w waszej mizerii w szukaniu prawdy. Nawróćcie się, jeszcze nie jest za późno. Plan był wobec Polski trzy miliony ofiar coronawirusa. Nie mogą tego zrobić bo zatrzymuję chemtrails, wszystkie chemtrails z tym wirusem. + Ale wy nie lubicie cudów. Nie lubili moich cudów faryzeusze i zaciskały im się pięści a twarz wykrzywiała nienawiść. + Polska jest miejscem dla Polaków i kochających Polskę, to mówiłem w tych Orędziach. + Ci, którzy służą dwóm panom nie mogą kochać Polski bo ktoś kto służy dwóm panom jednego zdradzi. Wiecie o tym, prawda? + Kościoły muszą zostać otwarte
Jan Radziszewski2020.10.19 1:08
piątek, 17 kwietnia 2020 Piątek Oktawy Wielkiej Nocy, 17 IV 2020, Komentarz Pana Jezusa do nieuwzględnienia postulatu wyrażonego przez abp Gądeckiego Piątek, 17 kwietnia 22. 18 Zapisz - Tak się kończy współpraca z nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego. Jakże ktoś kto posyła dzieci do rabinicznej szkoły może liczyć się z Kościołem, zwłaszcza gdy ma możliwość okazania swej władzy? Nie nacieszy się długo swoją władzą. Lecz dopust musi trwać. Nie chcę by przyjmowano Mnie na rękę. Zaś decyzja premiera, choć ze złej woli, zmniejsza profanację. I w piekle za to będzie miał ulgę czyli mniejsze cierpienie, że ograniczył profanowanie Mojego Ciała i Krwi. Amen. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
Jan Radziszewski2020.10.19 1:06
czwartek, 16 kwietnia 2020 Czwartek Oktawy Wielkiej Nocy 2020 Słowa Pana Jezusa w sprawie noszenia maseczek w kościele [ do premiera Mateusza Morawieckiego] 10.00 Czwartek Oktawy Wielkanocnej Zapisz dziecko - Ostrzegam Cię premierze Morawiecki. Wnętrze kościoła nie jest domeną Twoich działań. Noszenie maseczek (obowiązkowe) we wnętrzu kościoła podczas Mszy i poza nią, przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem, narusza Moją Cześć Boga w Trójcy Jedynego. Nie bronię jednak nosić maseczek w kościele tym, którzy chcą, choć to rozprasza innych gdy są to pojedyncze osoby. Przez moją córkę Annę powiedziałem by nie dotykać ławek w kościele ni innych rzeczy. Nie powinno się także być w kościele w rękawiczkach a już zupełnie nie powinno podczas Mszy, zwłaszcza idąc do Komunii czy przed Przenajświętszym Sakramentem. Nie rób drwin z Mojego Kościoła premierze Mateuszu Morawiecki bo srogo za to zapłacisz. Twój czas i tak jest krótki bo tylko cisi i sprawiedliwi posiądą Ziemię. Niedługo będą Trzy Dni Ciemności i Ty na pewno nie wejdziesz do Odnowionej Ziemi. Masz jednak szansę na zbawienie mimo rzuconej na Ciebie klątwy. Przez to jest jednak mniejsza. Zatem nie dokładaj winy do winy. Amen. Opublikuj moje dziecko
Jan Radziszewski2020.10.19 0:35
Rzucenie Klątwy Bożej na Episkopat w Polsce, w I dzień Wielkiej Nocy 2020 +++ Z Woli Bożej wyrażonej przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Króla Polski od 20 lutego 2020 na zasadach na jakich nie był nigdy do tej pory w Polsce, z wielką przykrością i bólem lecz z życzenia Jezusa Chrystusa, przekonany też do słuszności tej decyzji, rzucam klątwę Bożą na Episkopat w Polsce. Episkopat przekroczył limit Bożego Miłosierdzia – powiedział Jan Paweł II przez Marię Michalinę od Apokalipsy 5 kwietnia tego roku. Winy wasze są znane, teraz. Nie będę ich wyliczał. Winy wasze są nie od dziś o pasterze służący dwóm panom, w zdecydowanej większości tego Episkopatu, wilki w owczych skórach, które rozpraszają trzodę i podstępnie ją pożerają. Lecz przekroczyliście limit Bożego Miłosierdzia i ono zostaje wam odjęte. Gdy go ujrzałem do stóp Jego upadłem jak martwy pisze Jan w Apokalipsie co stało się gdy ujrzał swego Pana Jezusa Chrystusa. Jan, który jako jedyny miał przywilej kładzenia głowy na piersi Jezusa, a wedle prawdziwych, mistycznych przekazów także po Zmartwychwstaniu. A jak będzie z Wami? Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" .Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
Richuś z familoków2020.10.18 22:27
Największe marzenie aktora to umrzeć na scenie teatru a klechy na mszy i to jeszcze przy rozdawaniu wafelka
Nawrócony2020.10.19 9:37
O Mocy Tego "WAFELKA" przekonasz się biedny grzeszniku!
Po 11 ...2020.10.18 19:15
Dla mnie to znak od Boga. Znak dla polskiego KK. Dodatkowo oburzające jest, obraźliwe dla katolików, dla Boga, jest to próbowanie sprzeciwienia się Jego woli. Ta żałosna akcja reanimacyjna. To czystej wody świętokradztwo, to plucie na oczywiste prawo do naturalnej śmierci. Jak to możliwe, że wierni pozwolili na taką jawną walkę z wolą Stwórcy???
Hanys GórnoŚląski2020.10.18 18:43
15 lat byłem ministrantem i NIGDY nie widziałem, aby rozdawano Komunię Św. podczas ... różańca.
Anonim2020.10.18 19:45
Komunia święta może być udzielana po różańcu ,u mnie w parafii jest .
Wy Szlezierzy macie…2020.10.18 19:59
swoje customs.
violencja2020.10.18 20:41
Może coś pismaki przeinaczyły...ja też nie widziałam tego o czym piszesz
Antoni2020.10.18 22:30
15 lat ministrantem to ci musiało fest na dekiel ciulnyć
violencja2020.10.19 20:58
Godosz jak gorol
rebeliant2020.10.18 18:39
XD
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 16:04
To dobra smierc,blogoslawiona.
Co to jest?2020.10.18 15:30
To jest wlasnie to, ze ksieza sa zestresowani tmi obostrzeniami, tym, ze jak wejdzie do kosciola o jednego wiernego wiecej, to boi sie kary. Sa zestresowani nagonka, ze opluwaja ksiezy wszystkich, ze jakis zbok narozrabial, ze z dnia na dzien Episkopat , chociz jest rozdzial Kosciola od Panstwa zmienia zdanie i zgadza sie na obostrzenia w kosciolach. Ludzie w kosciele siedza w maskack na koncowkach lawek. Ksiadz przed rozdaniem komunii zezynfekuje rece i to jeszcze komus zagraza? Beda ksieza umierac na zawal, na wylew, bo do tego sie dazy.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 16:02
Jerstes ,lajdaku,prowokatorem komunistycznym.
Bianka2020.10.18 14:30
Przykra informacja. Niech Pan Jezus da Księdzu niebo. Na zdjęciu widać wyczerpanego zmęczonego człowieka. Pewnie ten ksiądz na coś chorował, choć mógł o tym zupełnie nie wiedzieć, a ostatnie miesiące to przecież ogromny stres dla księży musi być.
Dell2020.10.18 13:34
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
Beka z katolików2020.10.18 15:17
Mógłyś sprecyzować czym jest światłość wiekuista, bo nie rozumiem? To jest jakaś jarzeniówka, LED, jakiś laser? Ile ma lumenów światło wiekuiste? Poza tym jak ma odpoczywać skoro cały czas ma mu świecić jakies światło? Czy ty włączasz lampkę i kierujesz światło sobie prosto w twarz kiedy chcesz odpocząć?
Beno2020.10.18 20:00
Wy ateiści wielu rzeczy nie rozumiecie. Tłumaczyć wam to jak groch o ścianę rzucać. Szkoda czasu.
Clint2020.10.19 0:47
Jakbyś chodził na religie gówniarzu, a nie smyrał spoconymi łapkami w smartfonik, to byś wiedział. A tak jesteś idiotą i umrzesz idiotą. I Światłości Wiekuistej nie zobaczysz, tylko ciemność piekielną. Wyrazy współczucia kretynie.
antoni.s2020.10.18 16:04
Zaciął się?
Krzysztof2020.10.18 12:09
Kto dziś był w kościele łapka w górę. Tylko bez kłamstwa i oszustwa.
Anonim2020.10.18 12:54
Nie byłem w kościele przez 15 lat i dzieki temu jestem zdrowszy psychicznie od ludzi, którzy tam chodzą i maja lansowany mózg bzdurnymi kazaniami i rutynowymi praktykami religijnymi.
antoni.s2020.10.18 13:05
Podpinam się, z jednym wyjątkiem na pogrzebie mamy.
Anonim2020.10.18 19:54
Hipokryta,na pogrzeb poszedł ,a po co ,no chyba za mamę się nie modliłeś ,to co ludziom się pokazać ,bo wypadało?
Anonim2020.10.18 13:36
Zdefiniuj słowo: "lansowany".
A - K2020.10.18 14:22
Sadzę, że "n" mu się wkradło - wbrew woli i zamiarom.
Anonim2020.10.18 15:13
Dokładnie - wina autokorekty
Anonim2020.10.18 19:50
To tylko twoja opinia ,że zdrowszy jesteś,a tak po za tym to jak tak kościoła nie lubisz to czemu wchodzisz na katolickie strony? Raczej nie świadczy ,ze nie bardzo zdrowy jesteś psychicznie.
Anonim2020.10.18 21:06
Wchodzę na te strony bo obrażanie katolików sprawia mi radość.
Clint2020.10.19 0:49
Do czasu.
Clint2020.10.19 0:50
Do czasu.
Bianka2020.10.18 14:40
Ja byłam dziś rano.
antoni.s2020.10.18 16:06
Jakieś nowe wieści z kruchty?
violencja2020.10.18 21:50
do antek s.nie byłam w kruchcie , jeno w całym Centrum, zamilcz , nie wiesz.
violencja2020.10.18 21:48
bianka -tak jak Ty
Styki2020.10.18 12:07
Gdybym nie był katolikiem i chciałbym znaleźć prawdziwy Kościół w dzisiejszym świecie, szukałbym Kościoła, który nie żyje w harmonii ze światem … Chciałbym szukać Kościoła, którego świat nienawidzi. AFJ
sct2020.10.18 18:44
Bractwo Piusa X
Anonim2020.10.18 11:52
Pamiętacie jak Fronda chciała zamknąć Przystanek Woodstock bo ktoś tam zmarł? Czy teraz zaapeluje o zamykanie kościołów?
Pin2020.10.18 11:46
Piekna smierc przyjal Pana Jezusa podal innym i odszedl. Szacun
Cynik2020.10.18 11:46
Podczas NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWEGO - bóg uśmiercił kapłana???? FRONDO!!!!! no to jak wreszcie jest z tą bezkresną mocą różańca?????
Świadomy2020.10.18 11:20
3 najciekawsze informacje na świecie. 1) Mamy duszę. 2) Reinkarnacja istnieje. 3) UFO przylatuje na Ziemię.
Anonim2020.10.18 19:58
Świadomy? Raczej nie bardzo,.
Anna2020.10.18 10:23
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!!
Zenon2020.10.18 9:57
Przypomniało mi się, że mój tata wspominał, iż w naszej parafii w Annopolu n/Wisłą pod koniec lat czterdziestych albo już w latach pięćdziesiątych XX w zmarł przy ołtarzu w czasie mszy świętej ówczesny proboszcz parafii, ale nazwiska jego nie pamiętam. Może ktoś doda na ten temat więcej. Świeć Panie nad jego duszą.
Torchwood2020.10.18 9:53
Kara boska?
Wojtek Polak2020.10.18 10:43
pamiętaj głupcze udający mądrale że ciebie nie minie.
Anonim2020.10.18 19:55
Raczej łaska Boska.
Jasnowidz2020.10.18 9:47
Po prostu tak się podniecił na widok jakiegoś dziecka, ze aż mu serce nie wytrzymało.
Magda Anna2020.10.18 10:33
Cham to mało powiedziane.
Wojtek Polak2020.10.18 10:44
nie mierz wszystkich swoją miarą-stary pedało-pedofilu.
Anonim2020.10.18 19:59
Głodnemu chleb na myśli .
nina2020.10.18 9:09
Dlaczego redakcja nie zamknie tych komentarzy? Przecież taki wysyp zdesperowanych i.....w jak u was to, aż trudno znieść. nie lepiej w ogóle bez komentarzy ?
Anonim2020.10.18 11:26
To niemożliwe. Dla Frondy liczy się klikalność czyli kasa.
TwojaStara2020.10.18 9:04
Wyrazy współczucia dla żony i dzieci...
antoni.s2020.10.18 9:10
Figlarz z ciebie :)
Albert2020.10.18 9:03
Tragedia? To świetna wiadomość. Oby takich więcej każdego dnia.
Emerytka2020.10.18 9:08
Oby następna taka wiadomość trafiła o tobie. Będzie świetna.
Anonim2020.10.18 9:11
Miłej zabawy z koronawirusem babciu :*
sct2020.10.18 18:45
Ch.j z ciebie!
Albert2020.10.18 22:01
I z duchem twoim.
Anonim2020.10.18 8:52
„Wieczne odpoczywanie racz mu dać panie”??? A po czym on ma odpoczywać? Przecież w życiu nie przepracował ani jednego dnia. Całe życie żył jak skończony pasożyt na koszt podatników.
Maciej Płatov2020.10.18 8:56
@ Anonim NIE BĄDŹ ATEISTYCZNYM IDIOTOM.
ble2020.10.18 9:04
idiotĄ
Wojtek Polak2020.10.18 10:47
na koszt podatników to żyją takie kreatury jak ty lewackie nieroby albo ich przodkowie ub-owcy. jak to się mówi nie daleko pada jabłko od jabłoni.
Anonim2020.10.18 11:09
Ja pracuje i to z moim podatków idą pieniądze na utrzymanietych pasożytów, insektów i pedofili w sutannie oraz na głodowe emerytury takich nieudaczników i oszołomów jak ty.
violencja2020.10.18 15:16
Najpierw doucz się Tumanie, a potem pisz banialuki! https://ekai.pl/kosciol-placi-podatki/
Anonim2020.10.18 15:20
Ale ty jesteś naiwna i głupia. Naprawdę sądzisz, ze artykuł o płaceniu przez kościół podatków zamieszczony na klerykalnej stronie internetowej jest rzetelny i zgodny z faktami??? Hahaha! Naprawdę to miał być argument, który miał kogokolwiek zagiąć i przekonać? Ale się ośmieszyłaś i poniżyłaś w tym momencie.
violencja2020.10.18 15:27
Kotek , radzę Tobie Fistaszku abyś nie wypowiadał się w sprawach , o których nie masz zielonego pojęcia.Niegrzeczny chłopiec!
Anonim2020.10.18 16:08
A jakie ty masz pojęcie? Skąd czerpiesz informacje o przewinieniach kosciola i jego nieuczciwych praktykach? Z ich strony internetowej?Naprawdę uważasz, ze przyznaliby się do tego, ze finansowo wykorzystują ludzi i państwo? Tak samo jak przyznają się do pedofili i wcale nie kryją księży-pedofilów w swoich szeregach? Hahah nie wiem ile masz lat ale jesteś naiwna jak 4 latka.
Wojtek Polak2020.10.18 16:19
stworzenie lewacko-zboczonej organizacji i wyciąganie hajsu od państwa to nie praca tylko kradzież a na tej głodowej emeryturze sam wylądujesz jak ci zdelegalizują organizację lewacko komuszą.
Anonim2020.10.18 16:24
O jakiej lewackiej organizacji mówisz ty oderwany od rzeczywistości oszołomie?
Mars/anna2020.10.18 8:51
"Tragedia"? Tak jak dla aktora, śmierć na scenie to ukoronowanie aktorskiego zycia, tak i dla osoby duchownej śmierć podczas celebracji powinna być marzeniem i dopełnieniem ziemskiego zywota. Księża są ludźmi /w co czasami trudno uwierzyć/ więc śmierć jest naturalną koleją rzeczy, a nie czymś nadzwyczajnym............RIP
antoni.s2020.10.18 8:47
Zmarł w pracy, tak jak górnik czy kierowca, co w tym szczególnego?
o tym nie dowiesz się z Frondy2020.10.18 8:39
https://epoznan.pl/news-news-110993-zakazony_biskup_w_srode_i_czwartek_udzielal_sakramentu_bierzmowania
skuter2020.10.18 8:36
Niech spoczywa w pokoju
Albert2020.10.18 9:02
Lepiej na cmentarzu. W pokoju szybko zacznie śmierdzieć.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.18 8:25
no i chüj w düpę temu kleszemu pedofilowi!
Anonim2020.10.18 8:30
zmówimy za ciebie Zdorwaśkę
No i ujawnił się ruski troll2020.10.18 11:15
waśka.