Tornielli: To zachodnie koncerny i instytucje finansowe odpowiadają za napływ imigrantów do Europy - zdjęcie
08.09.15, 07:54

Tornielli: To zachodnie koncerny i instytucje finansowe odpowiadają za napływ imigrantów do Europy

12

Zachodnie koncerny i instytucje międzynarodowe uniemożliwiają rozwój Afryki – pisze Andrea Tornielli. Przykładem jest Ghana, która została zmuszona przez Bank Światowy i Światowy Fundusz Walutowy do wypuszczenia niekorzystnych dla siebie obligacji.

Włoski dziennikarz znany jako specjalista od spraw Stolicy Apostolskiej podaje przykład Erytrei, gdzie niezamężne kobiety muszą służyć w wojsku. Oficjalnie służba trwa półtora roku, ale w praktyce jest dowolnie przedłużana. Poborowi służą za darmo, w najlepszym razie dostają dolara dziennie. Często są też wykorzystywani do darmowej pracy na rzecz państwowych firm realizujących kontrakty dla zagranicznych korporacji. To znaczy, że w praktyce są darmowymi pracownikami wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwa z Zachodu.
Z kolei Ghana, do niedawna przedstawiana jako kraj o rosnącym PKB i wzorzec rozwoju dla innych krajów III świata dziś może być prezentowana raczej jako przestroga dla krajów prowadzących negocjacje z Bankiem Światowym i Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Pod naciskiem tych organizacji Ghana wypuściła w 2007 r. obligacje warte 750 mln dol. Uzyskane w ten sposób pieniądze nie zostały przeznaczone na rozwój, lecz w większości trafiły do kieszeni zagranicznych korporacji. Ghana musi teraz spłacać zaciągniete zobowiązania. Tymczasem w jej ślady, także pod naciskiem ponadnarodowych instytucji poszły Senegal, Rwanda, Nigeria i Zambia. Ta ostatnia podpisała w dodatku umowę z Unią Europejską, na mocy której otworzyła swój rynek na unijne produkty. Nie ma jednak mocy o uczciwej konkurencji, gdyż np. europejskie rolnictwo jest dotowane. W efekcie tego pomidory z Francji są na afrykanskim targu tańsze od miejscowych, a rolnicy z Czarnego Lądu tracą rynk zbytu.

Andrea Tornielli przypomina też, że Zachód często przymykał oko na działalność afrykańskich dyktatorów, jeśli dawało się z nimi robić interesy. Zdarzało się też, że demokratyczne kraje wspierały grupy, z których wyrastały później organizacje terrorystyczne. Przykładem może być finansowane niegdyś przez Zachód Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (dziś: Państwo Islamskie), uważane wcześniej za umiarkowaną opozycję wobec reżimu Baszara al-Assada.

KJ/vaticaninsider.stampa.it

Komentarze (12):

anonim2015.09.8 8:21
@Fi FI Oczywiście. http://www.nowakonfederacja.pl/iii-rp-jako-system-pasozytniczy/
anonim2015.09.8 9:12
@Fi Fi I tak, i nie. Można zablokować systemowe kradzieże i wyprowadzanie kasy na zewnątrz. Przykładowo. Wiadukt na jednej z obwodnic polskich - koszt około 13 milionów...Trzy firmy się dogadały - jedna złożyła ofertę na 40 baniek...I przeszło! Po cholerę przetargi... Inny przykład: kwartalnik prawniczy za 1,5 miliona budżetowych pieniędzy - ukazujący się raz na rok! Przy czym koszt funkcjonowania takich periodyków wynosi ok. 100 tys. rocznie... Tysiące takich strumyczków dają naprawdę pokaźną rzekę pieniędzy. Przeczytaj tekst.
anonim2015.09.8 9:33
Nie od dziś wiadomo, że Banki Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy pogrążyły nas a teraz pogrążają Ukrainę. Kto będzie następny ??
anonim2015.09.8 9:35
gospodarka świata jest eksploatowana przez sieć molochów finansowych, kontrolowanych przez fundusze i fundacje, będące w rękach, powiązanych ze sobą, rodzin banksterskich z USA i Anglii. Informacje na ich temat zebrane zostały w książce "Wojna o pieniądz" t. II., polecam! Historie takie, jak w Afryce, dzieją się na różną skalę cały czas. Podobny manewr banksterzy zastosowali po I Wojnie, doprowadzając Republikę Weimarską do ruiny przez wywołanie hiperinflacji, a następnie pożyczając jej pieniądze na wyjście z kryzysu i w ten sposób przejmując tam kontrolę. Niespotykany wcześniej kryzys zradykalizował społeczeństwo Republiki i doprowadził w efekcie do zwycięstwa radykalnych narodowych socjalistów z NSDAP. Obecnie, na tle kryzysu z "uchodźcami" możemy obserwować szybkie wzrastanie kolejnej fali szowinizmu w Niemczech. Co będzie celem odrodzonej IV Rzeszy? Jest kilka opcji. W latach 20-tych chodziło m. in. o powstanie Izraela, czemu sprzeciwiała się Anglia i dla której kontrolowana przez sitwy finansowe III Rzesza miała być przeciwwagą. Celem ostatecznym była zawsze kontrola nad społeczeństwami. Można tylko zauważyć, że obecnie, prawie100 lat po I Wojnie, to szybko rozwijająca się Anglia wydaje się być najspokojniejszym miejscem w Europie. Anglia, od której wszystko dla Rotszyldów się zaczęło. Rotszyldowie, mimo, że wyszli z Niemiec, to w Anglii osiągnęli swoją pozycję i stamtąd dokonali w XVIII/XIX w. "inwazji" na USA. To w Anglii elity żydowskie do tego stopnia zlały się z elitami miejscowymi, że w ostatnich dwóch wiekach miały i swoich premierów i zajmują duża część miejsc w parlamencie brytyjskim. Można by wiele na ten temat napisać. W każdym razie wydaje się, że jakaś wojna jest w Europie nieunikniona, bo Niemcy łatwo się nie poddadzą, a dwóch hegemonów na jednym kontynencie nie może być.
anonim2015.09.8 9:44
Jeżeli Zachód finansował niegdyś Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (dziś: Państwo Islamskie), to niech teraz przyjmuje uchodźców ! Krótka piłka !!
anonim2015.09.8 9:59
Lata 90-te, firmy w NRF dostaja zielone swiatlo , ze moga przeniesc technologie do Azji, nagle na rynku komunistycznego bankruta znajduja sie najnowsze technologie, maszyny precyzyjne do ktorych inne panstwa nie mialy nigdy prawa nawet po oplaceniu licencji. W ciagu kilku lat postawili na nogi cos co nie powinno istniec, ta glodna bestia rozlewa sie poza granice swego panstwa by dorwac sie do surowcow ktorymi zyje i jest zagrozeniem dla tych , ktorzy ja stworzyli jak i dla tych, ktorzy tego nie sa swiadomi - reszty Europy. Wazne sa tylko kontenery z chinskimi smieciami dla wszystkich tych, ktorzy zyja z handlu. Chiny w Afryce wykupuja wszystko co w przyszlosci przyniesie zysk, tubylcy nie maja zadnych praw, male zyski z tego czerpia dyktatorzy malych panstewek - takie afrykanskie PO.
anonim2015.09.8 10:02
@Fifi To już było zaplanowane bezpośrednio po wojnie IILLUMINATI i Masoneria /Antykościół) czekała tylko aby czerwona masoneria /Komunizm) zrobiła porządek z KK tzn zniszczyła Religię św. Plany bowiem przewidywały że Polaków w Polsce zostanie najwyżej kilkanaście milionów /por plany Niemieckich Socjalistów Hitlera dot polityki ludnościowej w Rzeszy)
anonim2015.09.8 11:41
Pamiętacie książkę "Psy wojny"? Tam chodziło o górę z zasobami platyny...Tak właśnie na całym świecie działają globaliści...Liczy się TYLKO! kasa. Nie można służyć Bogu i Mamonie.
anonim2015.09.8 11:50
@Radzi To "wymyślili" wcześniej 1915 r. plan Mitteleuropa...Oni nigdy się niczego nie nauczą. Szkopska buta i pycha są hańbą dla Europy. Zawsze tak było. Od czasów Ottona III, po Bismarcka, Hitlera i Merkel...Lutra, Hegla, Marksa, Szkołę Frankfurcką i innych jako zaplecze tego systemu też należałoby przybliżyć ludziom.
anonim2015.09.8 13:41
Trzeba wrócić do encykliki Papieża Jana Pawła II "Solicitudo rei socialis" z lat 80-tych XX wieku. Tam Papież coś wyjaśniał, o coś apelował. Czy pyszny i butny ateistyczny Zachód Go posłuchał? Oczywiście, że nie, no i teraz mamy realny, a nie teoretyczny problem. Dobrze by było, żeby Franciszek też wrócił do tej encykliki.
anonim2015.09.8 14:31
@Marekwu Nie chciałem tak sięgać daleko, Przecież wiesz że ILLUMINATI i podległa jej Masoneria para się Czarnoksięstwem w skład tej sztuki demonicznej wchodzi jasnowidztwo i itp sztuki. ponieważ diabły są w wieczności stąd znają przyszłość bo bliżej są Boga /por św. Bernard co pisze o Lucyferze w "O stopniach pokory i pychy") dlatego ich plany są dalekosiężne bardziej wybiegają w przyszłość Dla por plan zniszczenia KK od wewnątrz. są już podane w wytycznych dla najwyższej Loży Alta Yendita z początku 18 wieku.
anonim2015.09.8 19:32
To jest istota sprawy. Wielcy tego świata drenują biedne państwa a ich biedę kladzie nam się na karki. Nazywają to Solidarnością międzynarodową, hipokryci.