Tonący Jaśkowiaka się chwytają? GW: Prezydent Poznania 'tajemniczym kandydatem' - zdjęcie
20.11.19, 20:10zdj. screen Youtube

Tonący Jaśkowiaka się chwytają? GW: Prezydent Poznania 'tajemniczym kandydatem'

8

Według doniesień "Gazety Wyborczej", to prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak jest drugim kandydatem w prawyborach Koalicji Obywatelskiej, mających na celu wyłonienie kandydata tej formacji na prezydenta RP. 

Jaśkowiaka do startu w prawyborach miał namawiać sam szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. Jak pisze "GW", pomysł ze startem Jaśkowiaka w wyborach prezydenckich pojawił się w PO już przed rokiem, gdy polityk w pierwszej turze wygrał wybory samorządowe w Poznaniu. 

"Miał odwagę jako pierwszy prezydent dużego miasta uczestniczyć w Marszu Równości oraz pójść na zwarcie z Kościołem w sprawie jego roszczeń do nieruchomości"-zachwyca się "GW". Początkowo prezydent Poznania miał odmówić Schetynie, nie chcąc rywalizować z bardziej rozpoznawalnymi kandydatami. 

Przypominamy, że w Platformie Obywatelskiej wkrótce odbędą się prawybory kandydata na prezydenta. Termin zgłaszania kandydatur minął wtorek. Dotychczas wiadomo było, że chęć startu w wyborach prezydenckich zadeklarowała tylko Małgorzata Kidawa-Błońska. Dziś media podały, że pojawił się także drugi, tajemniczy kandydat. Powiedział o tym zresztą sam Grzegorz Schetyna, nie zdradzając jednak personaliów polityka.

"Oferta personalna została zgłoszona wczoraj wieczorem, w zamkniętej kopercie. Nie wiem, czyje nazwisko jest w środku" – powiedział lider PO w rozmowie z Polsat News. 

yenn/Wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze (8):

+632019.11.20 22:57
po ch go promujecie to jest najglupszy idiota jaki rzadzi tym upadlym miescie , cholera nie moge na to morde patrzec , jak idioci mogli go wybrac
bzik2019.11.21 9:46
masz racje jestem z Poznania i nie wiadomo kto tego gnoja POdrzucił do Poznania a że starzy poznaniacy z reguły są już na Junikowie i Miłostowie a częśc wyborców w ogóle ma w du wybory stad ta kanalia została prezydentem mojego ukochanego miasta Poznania
Björn Karlsson2019.11.20 21:44
Wy-pie-rda-lać stąd na onet.pl wy czerwone bydlaki, wy pomyleńcy, złodzieje i zdrajcy, wy wieprze i lochy czerwonej i tęczowej zarazy. WON !!!!!!!!!
+632019.11.20 23:00
piszec o swojej rodzince piesku pisowski , napisz cos nowego ,po powtarzac jak katarynka
Albert2019.11.20 21:43
Przyznam, że jeszcze się nigdy tak nie cieszyłem tym co zrobił Tusk ! Tym, że wygra wybory na szefa europejskiej partii szmatławców EPL . Walka będzie bardzo zacięta. Kilkoro europejskich tchórzy podkuliło ogony i paszło w las, a na polu walki pozostał ON - król Europy - polski tchórz, który wygra bezkonkurencyjnie w wys. 100% oddanych głosów ! Ja pie-rd-olę, ależ lewacka pato-logia !!! Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!! Wzywamy Orbana do jak najszybszego opuszczenia tej lewackiej organizacji - bo wstyd !!! Największe osiągnięcia Tuska jako szefa RE to: Nic tak nie wyszło Tuskowi jak Wielka Brytania z UE, i nic tak nie weszło jak setki tysięcy emigrantów i terrorystów islamskich do UE !!! Ten PO-je-b podobno wstawał wcześniej, żeby dłużej nic nie robić, a jeśli już, to skłócał kraje należące do UE Jednym słowem, to były największa kana-lia Europy !!!
Potr Nowak2019.11.20 21:42
Pan Tusk – mówią lewaccy pseudokomentatorzy (Karlsson, Nowak) – ja pie-rdo-lę ! Na złodzieja kłamcę i zdrajcę mówią pan Tusk ! Chyba się ze-sr-am ! Pan Tusk – a nie król Tusk PO-je-by ?! Król Tusk, a nie pan Tusk ! No dobra, ale jak pan stchórzył z kandydowania – to kim jest ? Panem, królem czy tchórzem ?! Na, PO-je-by decydować się ! Pytam was debile, bo prawda jest taka, że Tusk to Niemiec, agent o ps. Oskar, niemiec urodzony w Polsce, dla którego Polskość to nienormalność, to kłamca, złodziej i zdrajca. On ponosi jednoosobowo odpowiedzialność za 96 osób zamordowanych pod Smoleńskiem. Na niego czekają dwa Trybunały: w Hadze i TS w Polsce.
Pisbusters2019.11.20 21:42
PO – partia tchórzy !!! Tylko jedna kandydatka Kadawa Błońska – reszta to tchórze – począwszy od Tuske, a skończywszy na Sikorskim ! Wymieniam pozostałych PO-tchórzy : Brejza, Człapka, Arłukowicz, Nitras, Neumann, Kierwiński, Czaskowski, Szczerba, Kropiwnicki, Gawłowski, Grodzki, Kamiński, Borusewicz, Sikorski i inni tchórze !!! Ooooooo jest nareszcie !!! Spie-rdz-iał się ale w końcu zgodził się kandydować Jacuś Jaśkowiak - kombinator z Poznania - ale wstyd !!!
Mirek T2019.11.20 21:40
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!