Tomasz Jaskóła: Długie ramię Moskwy w Polsce jest bardzo silne - zdjęcie
28.06.19, 08:35screenshot Youtube - Telewizja Republika

Tomasz Jaskóła: Długie ramię Moskwy w Polsce jest bardzo silne

8

- Europa pokazała niebezpieczny sygnał krajom Europy centralnej i wschodniej. Zachód, a zwłaszcza Niemcy chcą prowadzić interesy z Rosją - powiedział Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Jaskóła (Kukiz'15) odnosząc się do głosowania Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, które postanowiło przywrócić pełnię praw Rosji.

Udział Federacji Rosyjskiej w RE został zawieszony po aneksji Krymu w 2014 roku. W nocy z poniedziałku na wtorek decyzją ZPRE delegatura rosyjska wraca do Rady Europy. Tomasz Jaskóła nie tylko w krytycznym tonie skomentował te głosowanie, ale nakreślił też swoje konkluzje co do intencji polityki rosyjskiej - Od 30 lat Rosja próbuje odbudować Związek Radziecki. Mocno szuka wpływów w Mołdawii czy Gruzji, a zwłaszcza w Abchazji. Inwigiluje byłe państwa ZSRR; jedne radzą z tym sobie gorzej a jedne lepiej. Na szczęście coraz więcej państw przestaje mieć złudzenia, jak np. Szwecja, która w obawie przed Rosją chciałaby dołączyć do NATO – zauważył.

Poseł Kukiz'15 wypowierdział się także odnośnie tego jaki wpływ ta decyzja będzie miała dla naszego kraju - Sytuacja dla Polski jest trudna. To, co zrobił prezydent Lech Kaczyński w Gruzji w 2008 być może na kilka lat uratowało Gruzję. Demonstracje w tamtym kraju pokazują, że Rosja się nie cofnie i jest bardzo niebezpiecznym krajem dla Polski - podkreślił poseł.

- W Polsce co rusz pojawiaja się "putinofile", którzy usprawiedliwiają tę politykę i pokazują, że Rosja jest podobno ostoją jakichś wartości. Te wartości to śmierć, agresja czy podboje. Ta dezinformacja niszczy Polaków. Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie patrzyło na to co dzieje się wokół Polski i w samej Polsce. Długie ramię Moskwy w Polsce jest bardzo silne, nad czym boleję - wskazał polityk.

Całej rozmowy wysłuchać można tutaj

Polskieradio24.pl

Komentarze (8):

polak2019.06.28 14:21
60% ludzi ,którzy zarządzają w UE to są przedstawiciele putina (rosji) chcą razem stworzyć naród CCCP-bis
wania bolszewik2019.06.28 13:38
Kazdy kto w aktualnej sytuacji atakuje USA jest wrogiem Polski. Za te ataki b.czesto odpowiadaja ludzie z Ruchu Narodowego chcacy uchodzic za patriotow.
Marcin2019.06.28 10:38
Jedyne łapy jakie macają Polskę to Izraelskie wespół zespół z jankieskimi... czym dowodem na to są ustawy podpisane przez Trumpa 447 oraz niedawna z lutego H.R 672 mówiaca o amerykańskim monitoringu Europejskich nastrojów społecznych wzgledem Żydów... jest to kuriozum, bo obce panstwo rosci sobie prawo do spraw wewnetrznych drugiego, jakim jest Unia Europejska W tym względzie uderza najbardziej w samą Polskę, bo wiąże się z 447, a które mówi o majątku bezspadkowym, a jak wiadomo, Polska jako kraj ludzi naiwnych, na swoim terenie miała najwieksza populację " ludzi wdzięcznych inaczej" ;) Przez co polityka hameryki własnie skupi się na Polsce, i Polska będzie musiała w największym stopniu poradzić sobie z perfidnym szantażem kół żydowskich... wspieranych ustawami naszych" przyjaciół" jankesów Ja tylko jeszcze czekam na podatek katastralny, co by mowa ciałem się stała, i Polacy wyladowali na ulicy... kamienice czekaja na nowych zasiedleńców ;)
Zerr02019.06.28 9:03
Na pewno długie ramie moskwy ma siłę. Zauważę, że długie ramiona usa, niemiec, izraela sa jednak silniejsze. Długie ramię usa jest znacznie silniejsze.
ardo2019.06.28 9:36
Długie ramię moskwy mordowało, morduje i zamierza mordować Polaków (patrz: ćwiczenie ataku atomowego na Warszawę). USA nie zabijało Polaków i Polska jest dla Amerykanów geopolitycznie bardzo ważna.
Zerr02019.06.28 9:44
A jak maja nie 'ćwiczyć', gdy Jankesi im się pod granica instalują? Jak to 'usa nie zabijało Polaków'? A kto stworzył potwora o nazwie ZSSR jak nie USA? Kto sprzedał mu Polskę w niewolę jak nie USA i Anglia? Kto wepchnął cały naród pod niemiecki i sowiecki walec 2 wojny światowej jak nie Anglia?
wania bolszewik2019.06.28 13:29
Ruskie cwiczyli taki atak gdy Jankesow jeszcze w Polsce nie bylo,a ataki co prawda nie atomowe przeprowadzaja od stuleci gdy jeszcze USA nie istnialo.Sowieckiego potwora stworzyli Niemcy wraz z Zydami,co do reszty zgoda.
Lot2019.06.28 17:15
Na szczęście dla Polski ramię USA jest dłuższe od kacapskiego .