Były szef Platformy Obywatelskiej nie jest zadowolony z działań politycznych Rafała Trzaskowskiego. W rozmowie na antenie RMF FM ostro skrytykował zawiedzione nadzieje w kwestii zapowiadanego przez prezydenta Warszawy ruchu.

Te ponad 10 milionów głosów w drugiej turze pokazywało, jaka wielka jest przestrzeń polityczna dla Rafała Trzaskowskiego i projektu, o którym mówił. Tego projektu dzisiaj nie ma, on nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii, nie przekształcił się w konstrukcję polityczną, która jest obecna na politycznej scenie”

- stwierdził Schetyna.

Bronił z kolei przyjętej przez niego koncepcji „opozycji totalnej”, która według byłego szefa PO przyniosła zwycięstwo w Senacie w 2019 roku.

Zdaniem Schetyny w Warszawie powinna też powstać ulica imienia Lecha Kaczyńskiego, o której Trzaskowski w kampanii wyborczej mówił, że nie chce w tym okresie wprowadzać tego tematu. Zdaniem byłego lidera PO skoro kampania dobiegła końca:

[…] to jest decyzja miasta i inicjatywy Rafała Trzaskowskiego. Decyzja w ich rękach. Uważam, że taka ulica powinna zostać”.

dam/RMF FM,Fronda.pl