,,Tego projektu dzisiaj nie ma!''. Schetyna punktuje Trzaskowskiego - zdjęcie
16.12.20, 09:40Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0 / YT/Platforma Obywatelska

,,Tego projektu dzisiaj nie ma!''. Schetyna punktuje Trzaskowskiego

3

Były szef Platformy Obywatelskiej nie jest zadowolony z działań politycznych Rafała Trzaskowskiego. W rozmowie na antenie RMF FM ostro skrytykował zawiedzione nadzieje w kwestii zapowiadanego przez prezydenta Warszawy ruchu.

Te ponad 10 milionów głosów w drugiej turze pokazywało, jaka wielka jest przestrzeń polityczna dla Rafała Trzaskowskiego i projektu, o którym mówił. Tego projektu dzisiaj nie ma, on nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii, nie przekształcił się w konstrukcję polityczną, która jest obecna na politycznej scenie”

- stwierdził Schetyna.

Bronił z kolei przyjętej przez niego koncepcji „opozycji totalnej”, która według byłego szefa PO przyniosła zwycięstwo w Senacie w 2019 roku.

Zdaniem Schetyny w Warszawie powinna też powstać ulica imienia Lecha Kaczyńskiego, o której Trzaskowski w kampanii wyborczej mówił, że nie chce w tym okresie wprowadzać tego tematu. Zdaniem byłego lidera PO skoro kampania dobiegła końca:

[…] to jest decyzja miasta i inicjatywy Rafała Trzaskowskiego. Decyzja w ich rękach. Uważam, że taka ulica powinna zostać”.

dam/RMF FM,Fronda.pl

Komentarze (3):

Jn2020.12.16 15:07
Trzaskowski zamiast realizować zadania związane ze swoją funkcją to wp.......la się w nieswoje sprawy. Niestety do niczego nie ma zielonego pojęcia. Ochlapus. Wystarczy spojrzeć na jego mordę.
Alcybiades2020.12.16 15:05
Projektu PO nie ma. I jeden i drugi mają rację.
Anonim2020.12.16 14:55
Ale jemu już nikt nie wierzy.