,,Tak było z Jezusem'' Kard. Stanisław Dziwisz i abp Wacław Depo wspierają abp. Jędraszewskiego!  - zdjęcie
12.08.19, 06:40Fot. Joanna Adamik (Archidiecezja Krakowska) via Flickr

,,Tak było z Jezusem'' Kard. Stanisław Dziwisz i abp Wacław Depo wspierają abp. Jędraszewskiego!

13

- Tutaj, u stóp Matki Bożej, właściwie codziennie zanosimy modlitwę o jedność w Episkopacie, a szczególnie teraz modlimy się w intencji naszego współbrata ks. abpa Marka, który nie jest słuchany w całości. Ale tak było z Jezusem. Dlatego Matka Boża z pewnością nas tutaj bardzo serdecznie umocni. I tego mu życzę. I dlatego jesteśmy tutaj dziś razem – mówił arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo, witając pielgrzymów na Jasnej Górze.

Do stóp Częstochowskiej Pani w XXXIX Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej zmierzało 8,5 tysiąca pątników. Pielgrzymi obiecali modlitwę w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Swoją solidarność z krakowskim metropolitą – przez obecność na Jasnej Górze – wyrazili również: kardynał Stanisław Dziwisz, biskup Jan Zając i biskup Jan Szkodoń.

Pielgrzymowanie Archidiecezji Krakowskiej w tym roku ma szczególny charakter. Chcemy okazać naszą solidarność, uznanie i wdzięczność za wszystko, co robi dla Archidiecezji i dla Polski nasz metropolita i pasterz. Jest nas tu bardzo dużo. Wszyscy przybyli z tym samym przekonaniem – trzeba walczyć o wartości moralne, a w tym przewodzi nam obecny arcybiskup krakowski. Naszą wdzięczność dla niego okazujemy obecnością i modlitwą. Aby dobro zwyciężyło zło. Dobrem trzeba zwyciężać zło. To są słowa Pisma Świętego i słowa Jana Pawła II. Trzeba, aby nasza postawa była taka, aby dobrem zwyciężać zło, które się panoszy. O tym ciągle mówi nasz obecny arcybiskup krakowski, stąd nasza wdzięczność, modlitwa i solidarność z jego postawą – mówił kardynał Stanisław Dziwisz.

Diecezja.pl

Komentarze (13):

Czarny2019.08.13 12:32
My psy musimy trzymać się razem.
Jarek2019.08.12 12:45
Cytuję: "Aby dobro zwyciężyło zło. Dobrem trzeba zwyciężać zło. To są słowa Pisma Świętego i słowa Jana Pawła II." Czyli trzeba wytępić tęczową zarazę. A jak się tępi zarazę? Likwiduje nosicieli. No pięknie: Dobrem trzeba zwyciężyć zło. Nawoływanie do unicestwienia ludzi odmiennej orientacji seksualnej, czy transseksualnych - to ma być to dobro zwyciężające zło. Żałośni jesteście - gdzie tu jakaś logika? A zapomniałem - obecnie najtrudniejsze zadanie na maturze z matematyki, którą tak znaczny procent oblewa, to: "Pokoloruj drwala"
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 9:35
Brawo polscy biskupi!
Jerzy2019.08.12 9:27
A co z poparciem pozostałych biskupów ? W tej sprawie powinna być jedność w 100 % - a drogowskazem niech będzie 1 Kor. 6.
helena2019.08.12 9:12
WIELKI SZACUNEK DLA KARD.JEDRASZEWSKIEGO,SZKODA,ZE TAK POZNO I NIEWIELU POPIERA WIELKIEGO ARCYBISKUPA a lewactwo niszczy zniewaza wmawia swoje haselka ktore znacza odwrotnosc ich znaczenia ,wszystko to ZNAMY PAMIETAMY IWSTYD MI ZA TYCH POLAKOW KTORZY POPIERAJA LEWACTWo ZJEDNOCZONE ABY OBJAC PONOWNIE WROGIE POLSCE I POLAKOM RZADY
edi2019.08.12 9:10
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!!
edi2019.08.12 9:09
DZIĘKUJEMY ARCYBISKUPIE JĘDRASZEWSKI !!!!!!!!!!!!!!
Jarek2019.08.12 12:47
Ilość wykrzykników lub pytajników, lub innych takich świadczy o problemach emocjonalnych osoby ich używających.
Credo2019.08.12 7:29
Lepiej późno niż wcale.
prosty katolik2019.08.12 7:02
Kard. Dziwisz pewno myśli, ze ten Prosty Lud nic nie kapuje, co "kardynał emeryt" wyprawia... Księże kardynale, my patrzymy, myślimy, gorszymy się...
Ben2019.08.12 6:59
Swój swojego wspiera, solidarność zawodowa. Kiedyś bp. Jędraszewski wspierał abp. Paetza..
wierny Kościoła2019.08.12 6:54
Oj, kardynale, kardynale, dopiero teraz poparcie? Po abp Gądeckim, po kardynale z Watykanu, kardynale z Pragi, po mnichu O. Knabicie po Franciszkanach i AK-owcach? Niesłychany pośpiech i ODWAGA.
Białostocki2019.08.12 6:52
Zaryglowałem drzwi. LGBT chodzą hordami po mieście, potem się włamują do mieszkań, przystawiają pistolet do głowy i karzą podpisywać deklarację zmiany orientacji seksualnej. Zanim wyjdą, zdążą jeszcze zniszczyć rodzinę. Wy też się brońcie.