Szturm modlitewny w intencji pokoju na świecie - zdjęcie
22.07.16, 22:24

Szturm modlitewny w intencji pokoju na świecie

Dzisiejszy zamach terrorystyczny w Monachium kolejny raz prowokuje nas wszystkich wierzących do intensywnej modlitwy. Modlitwy o pokój w Europie i na świecie, o Miłosierdzie oraz przebaczenie. 

Już za kilka dni rozpocznie się Święto Miłosierdzia w Polsce czyli ŚDM - prośmy więc Boga, Chrystusa, Jego Matkę Maryję, patronów i świętych Europy o Miłosierdzie dla Nas, o pokój w Europie, by nic nie przeszkodziło podczas świętowania Młodych w Krakowie. 

Jednocześnie módlmy się za wszystkie ofiary zamachu w Monachium, za każdą osobę, która zginęła w trakcie konfliktów zbrojnych w Europie i na świecie. Niech wszystkie serca zwrócą się ku Jedynej Prawdzie jaką jest Miłość i Miłosierdzie Boże.

Boże, od którego pochodzą święte pragnienia, prawe zamiary i cnotliwe czyny, użycz swoim sługom pokoju, jakiego świat dać nie może; niech serca nasze będą poddane Twojej woli, a czasy, w których żyjemy, niech za łaską Twoją będą spokojne i wolne od grozy nieprzyjaciół. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

***

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ojcze wszystkiego, Stworzycielu i Władco Wszechświata, Panie Dziejów, którego dzieła są bez skazy, którego współczucie dla błędów ludzich jest niewyczerpane, w Twojej woli nasz pokój.

     Wysłuchaj miłosiernie tej modlitwy, która wznosi się do Ciebie spośród zgiełku i rozpaczy świata, w którym zapomniano o Tobie, w którym nie wzywa się Twojego imienia, w którym drwi się z Twoich praw i ignoruje Twoją obecność.

     Albowiem nie znając Ciebie, nie żyjemy w pokoju.

     Pomóż nam zapanować nad orężem, który grozi, że zapanuje nad nami. Pomóż nam wykorzystać naukę dla pokoju i bogactwa, nie dla wojny i zniszczenia. Pokaż nam, jak wykorzystać energię nuklearną dla dobra, nie dla zguby dziedzi naszych dzieci.

     Rozwiąż wewnętrzne sprzeczności, które rosną w nas niewiarygodnie i nieznośnie. Są one zarazem udręką i błogosławieństwem: gdybyś bowiem nie zostawił nam światła sumienia, nie musielibyśmy cierpieć. Naucz nas wytrwałości w bólu, męce i niepewności. Naucz nas jak czekać i jak ufać. Obdarz światłem, obdarz siłą i cierpliwością wszystkich, którzy pracują na rzecz pokoju (Tomasz Merton)

Philo