13.02.19, 21:35Zdj. CC BY SA 2.0, Flickr

Szewczak: Tusk-ojciec chrzestny wszystkich afer

Dzięki niemieckiemu wsparciu dziś, miesza on nie tylko w polskiej polityce, szczuje i podjudza, ale wręcz sprawdza się w tej europejskiej czy międzynarodowej. Zawsze twierdziłem, że ten właśnie polityk, były premier ma przysłowiowego „diabła za skórą”. Zwłaszcza skoro sam już wie i ogłosił to całemu światu, a zwłaszcza Brytyjczykom, że „zwolennicy Brexitu będą mieć specjalny pokój w piekle” czyli mówiąc po polsku „będą się smażyć w piekle”.

Czyżby były premier D.Tusk bywał już tam kiedyś na igraszkach z diabłem, bo jak twierdzą brytyjskie media od prawa do lewa jest dla niego tam zarezerwowany 9-ty krąg przeznaczony dla zdrajców - według Dantego. Brytyjscy politycy muszą sobie bardzo pluć w brodę, że nie stanęli po polskiej stronie w głosowaniu 27:1, skoro piszą dziś o byłym polskim premierze D.Tusku, nazywając go: piekielnym euromaniakiem, politycznym gangsterem, prowokatorem, dręczycielem, łobuzem, zdrajcą, nie licząc bardziej dosadnych epitetów i to ci zarówno z prawej jak i lewej strony sceny politycznej.

Sądząc po tym jak bardzo ten człowiek szkodził i szkodzi nadal Polsce i Polakom, polskiej racji stanu, polskiemu rządowi jestem głęboko przekonany, że ma on w piekle swój VIP-owski apartament i kiedyś zagra w pokera oszustów, nie tylko z Brutusem, Kasjuszem, Judaszem i zasiądzie blisko tronu władcy tamtego świata.

Taka agresywna i mało elegancka postawa przewodniczącego RE D.Tuska w sprawie Brexitu to najwyraźniej objaw głębokiej frustracji w związku z doprowadzeniem do kompletnego chaosu i niebezpiecznej dla wszystkich konfrontacji UE i KE z Wielką Brytanią.

Królestwo Wielkiej Brytanii istniało przed UE i będzie istnieć po UE, bo po Brexicie też jest życie, jedyne komu skutecznie zaszkodzi, haniebna, ostatnia wypowiedź przewodniczącego RE D.Tuska to opinia, pozycja i prawa ponad 1 miliona Polaków na Wyspach i wzbudzenie niczym nieuzasadnionej niechęci do Polaków jako Narodu ze strony Anglików, którzy niestety kojarzą przewodniczącego RE D.Tuska z Polską.

Jak widać D.Tusk, „ojciec chrzestny” wszystkich afer rządu PO-PSL w Polsce pomóc nie pomoże, ale zaszkodzić jak najbardziej potrafi. Zamiast usilnie dążyć do kompromisowego rozwiązania Brexitu i wypić piwo, które również on sam i eurobiurokraci naważyli, eskaluje jeszcze język nienawiści i pogardy, odsyłając połowę dumnego narodu Wyspiarzy do piekła, językiem pogardy, tak dobrze nam znanego z polskich realiów, nie tylko z ostatnich 3 lat.

Janusz Szewczak/Tysol.pl

Komentarze

anonim2019.04.3 15:53
Janusz Szewczak, nowy pacjent z paranoidalną schizofrenią !!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.04.3 15:59
Tusk zmusił Angoli do referendum w sprawie wyjścia z EU. Szewczak jakim tępym trzeba być, aby Tuskowi to zarzucać, ale u PiSuarów wszystko jest możliwe.
praw2019.02.14 10:31
Tusk mógłby się uczyć od wiecznie żywego Jarosława, to jest prawdziwy mafioso.
M.2019.02.14 7:52
A JPII jest ojcem chrzestnym i "moralnym" wszystkich pedofili w KK
Marian2019.02.14 8:13
Czegos rownie glupiego jeszcze nie czytalem.
Andrzej Malik2019.02.14 9:35
Rozumiem zatem, że wczoraj nauczyłeś się czytać?
Cipak2019.02.14 8:50
Fakt niezaprzeczalny. Jako mający bezpośredni kontakt z bogiem a przez to informacje z pierwszej ręki musiał wiedzieć wszystko.Ponadto świadkowie z Irlandii potwierdzają, że zgłaszali sprawy do JPII - a nawet Franciszek ujawnił, że Benek otrzymał od JPII polecenie, ukręcenia łba sprawie Maciela. /Benek - kiedy jeszcze nie był Benkiem/
Ethan Ateista2019.02.14 1:42
Nie zgadzam się z panem Januszem Szewczakiem. Właśnie jest odwrotnie - Tusk zrobił bardzo, bardzo dobrą robotę dla EU. Jeżeli ktoś nie zna do końca Brytyjskiej taktyki ("dzielenia i rządzenia" ) to powinien zastanowić się nad tym co powiedział Jean-Claude Juncker gdy Brytyjczycy złożyli art.50 (wycofanie się z EU członkostwa) - przewodniczący Komisji Europejskiej ostrzegł, że „w czasie negocjacji wyjścia stara brytyjska taktyka imperialna "dzielenia i rządzenia" nie będzie działać”. Brytyjczycy od samego początku niewiele robili, zwlekali, aby w odpowiednim momencie oskarżyć EU o brak współpracy, by na końcu wymusić na EU korzystniejsze dla siebie warunki. Tym razem Brytyjczykom nie powiodło się, bo Tusk w porę obnażył ich taktykę, czyli: wyjaśnił światu, że Brytyjczycy ‘chowają głowy w piasek’, bo chcieliby ‘ciasto zjeść i mieć’.
Mirek2019.02.14 0:04
Pan Janusz Szewczak ma absolutną rację . Wysyłanie Brytyjczyków do piekła to fatalny pomysł ze strony Tuska . Już prędzej on sam tam się znajdzie za zdradę smoleńską i złodziejstwo które rozpleniło się za jego rządów kiedy Polska została okradziona na 400,,,500 miliardów złotych . VAT 250...260 mld złotych . OFE 153 mld złotych .....a gdzie reszta złodziejskich afer . Tusk jest politykiem niemieckim i dlatego kłapie dziobem na korzyść Niemiec bo wie że Niemcy staną w jego obronie . Dlatego jest taki geroj . Jakby nie było to brytyjski rząd poparł Tuska na II kadencję i dzisiaj jest okazja aby im to przypomnieć .
Mirek2019.02.14 6:30
Ma Pan rację, ze złodziejami do więzienia... a nie czekaj, odkąd rządzi PIS jakoś nie moga go tam wsadzić, za mało dowodów? :D
orgi2019.02.14 8:02
co tam dowody ....łaczkowski i tak go uniewinni !
Jacek Andrzej Katryna2019.02.13 22:57
Uważam, że afera Srebrnej to wina Tuska.
Marian2019.02.14 8:11
To bardzo prawdopodobne.
michu2019.02.13 22:44
Jeśli to prawda to może być przez jakieś skuteczne siły wytypowany na prezydenta Polski ;).
Andrzej Malik2019.02.13 22:36
Mocne słowa jak na kogoś unurzanego po pachy w SKOK-ach
orgi2019.02.14 7:59
Jędruś , w skokach to umoczony jest tow.bredzisław , zwany skoczkiem fotelowym wraz ze "sfoją"fundacją PRO CIVILI .......
Andrzej Malik2019.02.14 9:34
Hm... skoro jest umoczony, to dlaczego nie siedzi, nie został zatrzymany, nie ma przeciwko niemu nawet kawałka oskarżenia?
Silva2019.05.31 20:46
spokojnie! wszystko w swoim czasie
Maria Błaszczyk2019.02.13 22:07
Wielka Brytania właśnie przestaje istnieć. Trzeba być ślepym i głuchym, by nie widzieć, że brexit oznacza jej koniec. Konia z rzędem temu, kto wie, jak to powstrzymać (poza, oczywiście, odkręceniem tego szaleństwa, choć nawet to nie daje gwarancji że te ruchy odśrodkowe nie zwyciężą). Przypominam natomiast ankietę na brytyjskim twitterze, gdzie zdecydowana większość zaznaczyła pana Tuska jako wymarzonego premiera, przed panią May i panem Corbynem.
orgi2019.02.14 7:56
Mario , jesteś uznaną wieszczką , podobnie jak tawariszcz politruk , który twierdził , że krasnaja armia była jest i będzie .....
Maria Błaszczyk2019.02.14 8:55
No dobrze, to powiedz, jaki masz pomysł. Zwolenników zjednoczenia Irlandii przybywa z sondażu na sondaż. Jeśli trzeba będzie zrobić tam szczelną granicę, to sprawa jest przesądzona (a póki co wszystko wskazuje na to, że tak będzie). Szkoci są euroentuzjastyczni i mówią, że skoro mogli zagłosować w referendum za UK, to mogą i przeciw. Sondaże są tu również jednoznaczne. Konflikt ten eskaluje w niespotykany dla starych demokracji sposob - dopiero co doszo do jakiejś kłótni wśród torysów, że na jakieś spotkanie na Downing Street szkockich i irlandzkich członków zaproszono za późno, a części nie zaproszono wcale. Jak u nas, normalnie. Więc to nie kwestia umiejętności wieszczenia, tylko obserwacji trendów i umiejetność rozpoznawania procesów gnilnych, gdy smród już się rozszedł. Niewielka to sztuka.
JR2019.02.14 9:12
Nawidzona kobieto! Za mały Pani móżdżek aby naokoło wszystkich pouczać. Co Pani wsadza nosa do Brytyjczyków? To ich problem. Dadzą sobie radę! Wieszczka się znalazła!
Maria Błaszczyk2019.02.14 9:46
A gdzie ja kogoś pouczam? Przecież grzecznie pytam, jak pan/i orgi ma pomysł na rozwiązanie tego problemu. Bo na razie chyba wszyscy się zgadzają, że sytuacja jest tragiczna. Od miesięcy gazety o tym piszą, analitycy analizują, naukowcy alarmują. Jeżeli pani premier May w Szkocji mówi: "Nie ma uzasadnienia dla rozpadu Zjednoczonego Królestwa" (marzec 2017), to chyba nie dlatego, że taki scenariusz uważa za niemożliwy. Ponowne referendum w Szkocji staje się z miesiąca na miesiąc bardziej prawdopodobne, pani premier autonomicznego rządu Szkocji Nicola Sturgeon mówi o tym od dawna. Boris Johnson w Daily Telegraph w pażdzierniku zeszłego roku "Zgodnie z Porozumieniem Wielkopiątkowym, na agendzie powinna wówczas stanąć kwestia referendum o przystąpieniu Belfastu do Republiki Irlandii. A wtedy za przykładem Belfastu niemal na pewno pójdzie Szkocja". Jeremy Corbyn, człowiek nieprawdopodobnie potężny i z ogromnym poparciem, wprost gra na zjednoczenie Irlandii. Hiszpański minister spraw zagranicznych, człowiek, który to i owo wie o ruchach separatystycznych, Josep Borrell: „Wielka Brytania rozpadnie się wcześniej niż Hiszpania". No więc może ja mam mały rozumek. Ale nikogo nie pouczam. Przeglądam dostępne informacje i opinie takich, co się znają. A co wkładam nosa? Ano to, że cała ta sytuacja wpływa na nas wszystkich. Na ekonomię i na bezpieczeństwo. A także dlatego, że fascynują mnie procesy społeczne, które do takiej erupcji głupoty i krótkowzrocznej małsotskowości doprowadziły. To nie jest ich problem. To problem właściwie całego świata, a dla regionu jest to katastrofa. Zupełnie nie rozumiem, co złego jest w interesowaniu się światem dookoła.
Marian2019.02.14 8:10
Twoja diagnoza nie jest trafna, jest glupia.
Maria Błaszczyk2019.02.14 11:51
To miłe, ale przeceniasz mnie. To nie jest MOJA diagnoza. To coś o czym się mówi w politycznych debatach i dyskusjach publicystów od dwóch lat w zasadzie bezustannie; o czym się pisze, zarówno w prasie, jak i książki (chociażby Ian Dunt czy Tonny Conelly). Coś, co widać na internetowych forach, w memach i rozlicznych wypowiedziach polityków.
Marian2019.02.14 13:21
Prawie poludnie a Ty jeszcze nie calkiem obudzona
Maria Błaszczyk2019.02.14 13:26
Po czym wnioskujesz?
Laura2019.02.14 9:40
Maria Błaszczyk jestes głupia.
Maria Błaszczyk2019.02.14 11:40
No cóż, nie kżdy może byc taki mądry jak Ty. Z Twoich postów, wręcz z każdej ich literki, przebija głęboka mądrość. Te głebokie analizy sytuacji politycznej i społecznej, ten wnikliwy przegląd faktów, ta zdolność wyszukiwania niesłychanie ciekawych źródeł... Wow! Chylę czoła.
na pohybel!2019.02.13 22:05
Mam nadzieję, że prawnicy pana Tuska to przeczytają. Do dzieła panowie do sądu chwasta za wsiasz i niech beka!
Mirek2019.02.14 0:07
Uważaj żebyś ty nie beknął . Tusk jest już skończony i jako polityk i jako człowiek . Krowa niemiecka jest już na wylocie .
Silva2019.05.31 20:47
To nie żaden pan to kelner Merkel