Szczepionki skażone aborcją. Międzynarodowa koalicja kobiet protestuje - zdjęcie
10.03.21, 10:55Fot. screenshot - YouTube (Pollux) / Fot. ilustracyjne, Suparna Sinha via Flickr, CC BY-SA 2.0 /

Szczepionki skażone aborcją. Międzynarodowa koalicja kobiet protestuje

81

Około sto kobiet z całego świata, wśród nich lekarze, osoby konsekrowane i liderki ruchów obrony życia, zwróciło się z apelem o zaprzestanie moralnego usprawiedliwiania „szczepionek skażonych aborcją”. Swój apel skierowały do chrześcijan i wszystkich osób dobrej woli, argumentując, że nieprzeciwstawienie się takim szczepionkom w rzeczywistości umożliwia szerzenie się cywilizacji śmierci, w której handluje się abortowanymi dziećmi i wykorzystuje je do eksperymentów medycznych.

Wśród sygnatariuszy z 25 krajów znalazła się m.in. dr Wanda Półtawska, specjalistka w dziedzinie psychiatrii, osobista przyjaciółka św. Jana Pawła II i ofiara eksperymentów medycznych w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Pod apelem podpisała się także Abby Johnson, działaczka antyaborcyjna, była kierowniczka kliniki Planned Parenthood, której wspomnienia posłużyły za kanwę filmu Nieplanowane.

W swoim datowanym na 8 marca oświadczeniu sygnatariuszki podkreślają, że „embrionalne linie komórkowe nie trwają w nieskończoność”, co oznacza, że „wykorzystanie tkanek abortowanych płodów w opracowaniu interwencji medycznych z całą pewności napędza – i zawsze będzie napędzać – poszukiwanie nowych tkanek embrionalnych pochodzących z aborcji”. Zachęca to tym samym producentów szczepionek do „tworzenia nowych linii, by dopasować je do starych”.

Autorki apelu zwracają także uwagę na to, że brak potępienia stosowania linii komórkowych pochodzących z aborcji doprowadził do szerzenia się tego procederu. A to oznacza „zbieranie ciałek i handlowanie ciałkami zamordowanych dzieci nienarodzonych do wykorzystania w badaniach, które normalnie byłyby uważane za nieetyczne w przypadku wykonania ich na ludziach”.

Ogólne przyzwolenie na skażone aborcją szczepionki, szczególnie ze strony chrześcijan, tylko przyczyniło się do szerzenia się kultury śmierci. Nie możemy siedzieć z założonymi rękami, gdy stosowanie abortowanych ludzkich płodów jest stopniowo normalizowane jako niefortunna część współczesnej medycyny” – stwierdzają sygnatariuszki apelu.

Autorki dokumentu domagają się zakończenia tego „niegodziwego następstwa aborcji” i zwracają się do duchowieństwa i ludzi świeckich o przeciwstawienie się temu złu i obronę prawa do życia „najbardziej bezbronnych”, jakimi są dzieci nienarodzone. Zwracają się także „pokornie” do papieża Franciszka, Watykanu i biskupów świata o bardziej kompleksową analizę „nauki o szczepieniach i immunologii”, by w oparciu o to na nowo ocenić swoje dotychczasowe oświadczenia w tej materii.

Sygnatariuszki zwracają też uwagę na relatywnie niską śmiertelność w przypadku koronawirusa, a także na inne czynniki naukowe i medyczne, które ich zdaniem nie usprawiedliwiają nadzwyczajnego zastosowania „skażonych aborcją szczepionek”. Sprzeciwiają się one przyjęciu „jakichkolwiek i wszystkich szczepionek wyprodukowanych przy użyciu komórek pochodzących z abortowanych ludzkich płodów” i nazywają „aborcję współczesną masakrą niewiniątek”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (81):

XD2021.03.11 15:54
Nie szczepcie się!
Alicja2021.03.10 18:22
Na portalu anglojęzycznym pokazano oryginalną etykietę szczepionki i tam było napisane po angielsku,że w skład wchodzi też abortowany płód. Nie pamiętam,ktora to byla z tych szczepionk,dostępnych w eu.To było około 2 tygodnie temu.
Dudirobson2021.03.11 8:18
Ależ oczywiście. Tylko ludzie nie umieją myśleć i szukać po różnych źródłach. Światowe lewactwo (marksistowskie) poprzez medialną indoktrynację oduczyło ludzi myśleć. Liczy się tylko to co usłyszą mainstreamowych mediach. A tam, szczepionki są cacy.
To2021.03.21 13:42
Johnson & Johnson
Grizzly2021.03.10 16:38
Uff... niecałe 100 czubków na całym świecie... to nie jest tak źle :)
Cool2021.03.10 18:21
"ludzie głupieją hurtowo, a mądrzeją detalicznie!"
Anonim2021.03.10 15:07
Podajcie źródło waszych rewelacji, bo na razie takie "sensacje" tylko na frondzie.
Agnieszka2021.03.10 16:35
No przeciez podali zrodlo, https://www.lifesitenews.com/news/women-doctors-pro-life-leaders-demand-stop-to-justifying-use-of-abortion-tainted-vaccines. Nie musisz dziekowac
Anonim2021.03.10 16:49
Odlot. xd
Agnieszka2021.03.10 17:39
https://www.lifesitenews.com/news/women-doctors-pro-life-leaders-demand-stop-to-justifying-use-of-abortion-tainted-vaccines
Darek2021.03.11 11:18
Ale chodzi o źródło tych rewelacji które wywołały protest, a nie o źródło informacji o proteście - przecież nikt nie wątpi że głupków nie brakuje. Wątpliwości wzbudza brak źródła informacji o rzekomym skażeniu szczepionek aborcją.
Anonim2021.03.10 15:05
To się obudziły. Tymi szczepionkami szczepimy się od 40 lat.
Przeciw kretynom2021.03.10 15:24
Dłużej ale wcześniej nikt nam tego nie powiedział, zresztą tak samo jak o zjawisku NOP. Ja mam 50 lat i jakbym spytał matulę czy za komuny informowano ją o tym, że szczepiąc mnie możliwe są jakieś powikłania to by pewnie parsknęła śmiechem. To wylazło stosunkowo niedawno. Jak widać również prawda o komórkach z płodów i jak obficie są wykorzystywane niemal wszędzie.
Anonim2021.03.10 16:48
Fakt, że foliarstwo teraz odurniało do reszty, trudno się z tym nie zgodzić. A i dostęp do matołków, łykających każdą brednię mają bardzo ułatwiony. To i szaleją ile wlezie.
ktośtam2021.03.10 17:26
śmiej sie puki jeszcze możesz...
Polak2021.03.10 15:00
zapraszam na antylewacki portal https://lurker.land/ patrioci mile widziani
Po 11 ...2021.03.10 15:08
https://lurker.land/strim/I4qAcxNrs:Kiciunie
Przeciw kretynom2021.03.10 14:24
Wszystkie obecnie dostępne szczepionki w Polsce w procesie ich tworzenia bazują na liniach abortowanych dzieci. Najbardziej zaś Astra Zeneca bowiem jako szczepionka wektorowa potrzebuje do wytworzenia tegoż wektora adenowirusowego, do jego namnażania komórek ludzkich zarodkowych . Komórka ludzka jest "fabryką , użytą do produkcji wektorów wirusowych. Linie komórkowe maja swoje symbole, wiemy dokładnie kiedy i gdzie zabito na drodze aborcji dziecko z którego komórek do dziś się korzysta. W niektórych liniach znamy nawet płeć dziecka. Oczywiście nie są to te same pierwotnie pobrane komórki tych płodów tylko ich repliki, klony tych komórek. Ze względów bezpieczeństwa nie da się tworzyć szczepionek z pominięciem linii zarodkowych komórkowych. Są to tzw. linie nieuśmiertelnione, czyli nie przekształcone w linie nowotworowe, są czyste genetycznie. Do tego najlepiej nadają się komórki zarodkowe. Wirusy potrzebują do wzrostu ludzkich komórek, niektóre tylko w nich się namnażają, naukowcy już dawno odkryli, że najlepszą zdolność do podziału i utworzenia z nich czystych linii komórkowych maja te pobrane z płodów. Nie da też się zastąpić tych linii liniami zwierzęcymi bo grozi to dostosowaniem wirusów do innych komórek niż ludzkie a to da zmianę ich właściwości. Możliwa jest też reakcja na obce białko. Co z tego wynika? Nie ma i nie będzie szczepionek, które nie bazują na tych liniach, zresztą to dotyczy również innych leków. Taka niestety jest prawda związana z przemysłem farmacełtycznym.
Polak2021.03.10 15:01
zapraszam na antylewacki portal https://lurker.land/ patrioci mile widziani
B.2021.03.10 13:35
Brakuje stwierdzenia, które to szczepionki. Wszystkie? Czyli w ogóle nie możemy się szczepić? Przeciwko jakiejkolwiek chorobie? I bełkot o niskiej śmiertelności z powodu covid - 19. Wygląda mi to na oszołomstwo, ponieważ powinny być podane konkrety: jaka szczepionka i jaka firma.
matis892021.03.10 13:45
Pomyliło Ci się. Konkrety to powinny być od lewackiego szatanistycznego PISu. Które tak, a które nie, wszystkie tak lub wszystkie nie. Proste. Ale szatanistyczny PIS tego nie powie, więc należy się domyślać że wszystkie które PIS kupił za rozkradzione pieniądze są z aborcji.
nie ślepy2021.03.10 14:02
Ano pewnie wszystkie, tylko się nikt do teraz tym nie interesował...Wygląda, że proceder ten trwa od lat 80-tych, tak przynajmniej bełkotliwie tłumaczył ostatnio prof. bioetyk! Komórek ludzkich raczej się nie czerpie wiadrem ze studni a to podstawa tej "medycyny"!
Anka2021.03.10 13:32
A gdzie schowali to genialne szwedzkie dziecko, tą jedynie słuszną Gretę, przecież to ona powinna autorytatywnie wypowiedzieć się na temat tych szczepionek i wtedy cała ludzkość wiedziałaby na czym stoi, a nie jakieś tam anty aborcjonistki....
Polak2021.03.10 15:01
zapraszam na antylewacki portal https://lurker.land/ patrioci mile widziani
man.of.Stagira2021.03.10 13:31
Wydarzenie Pokoleniowe: „Porywcza masa pozbawionej środków do życia kołtunerii i bigoterii z komunistycznych squatów. Masa która najpierw rozkłada nogi bo ‘walczy o wolność’ w pociągu, przeciągu i na drągu by później ‘walczyć o prawdę’ emancypacji ludzkiej rozkładając nogi w gabinetach ginekologicznych. Ustanowienie poddaństwa ciał poprzez uprzedmiotowienie własnej płci –przez jej prawną obiektywizację; inwentaryzacja płci NIEBINARNYCH. // JEDYNA droga własnego uznania w społeczeństwie przez uczynienie siebie OBIEKTEM pożądań -niewolnictwo zachcianek i pomysłów przemysłu który od pierwszej aborcji do ostatniej komórki traktuje przedmiotowo samych zainteresowanych oraz ich DYSPOZYCJE jako rzeczy które przysparzają dochód; rozrodczość, erotyzm czy seksualność jako w pełni publiczne w swojej WYCENIE zastosowanie kurestwa. .// Równocześnie handel żywym towarem, TAK ciał, JAK „płodów”, JAK surogatek, JAK części zamiennych uzyskiwanych z ciał mężczyzn i kobiet którzy, jako LUDZIE, przestają się, zasadniczo, być ludźmi a występują JEDYNIE JAKO żywe magazyny części zamiennych –ich chodzący dostawcy. DUŻY SEKTOR! // Whoa!.. Nowa generacja degeneratów nadciąga. // Zaiste..
matis892021.03.10 13:05
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
NIE BLUŹNIJ!2021.03.10 13:07
Jak śmiesz ty szmato sprzedajna! Katolicyzm, chrześcijaństwo to NIE jest twoja sprawa! Polska NIE jest twoim krajem!
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.10 13:00
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
JPIII2021.03.10 12:54
Niech te kato-pedophilne qrwy się nie szczepią.
post2021.03.10 12:46
A ja coraz częściej słyszę jak dudni w pustych łbach, szczególnie Po 11 w nocy.
Beata Anna Maria2021.03.10 12:41
Bogu Najwyższemu w Trójcy Jedynemu niech będzie uwielbienie chwała i cześć za to, że ostatnie Słowo należy i należeć będzie teraz i na wieki wieków do Życia i Zmartwychwstania, choć by całe zło się wściekło, to całej wojny nigdy nie wygrało i nie wygra.
Czy ktoś2021.03.10 12:40
tych ludzi zmusza do wzięcia szczepionki? Niech nie biorą ale niech się od innych odczepią. To co uważają nikogo nie interesuje i sami nie mają żadnego prawa innych pouczać co mają uważać.
ktośtam2021.03.10 17:35
No własnie o to chodzi, że już w wielu miejscach ludzie zaczynajá być zmuszani. Tutaj nie chodzi żeby od kogoś odbierać prawo do szczepień, ale informować szczegòlne osoby wierzáce na co sie decydujá. Ty chcesz mieć prawo przyjmować, jest okay, ale my chcemy mieć także prawo do tego by nas nie zmuszano.
matis892021.03.10 12:34
To szatanistyczne globalne szczepienie NWO i Antychrysta realizowane przez szatanistyczny PIS.
Jak śmiesz ty szmato sprzedajna!2021.03.10 12:37
Katolicyzm, chrześcijaństwo to NIE jest twoja sprawa! Polska NIE jest twoim krajem!
Przeciw kretynom2021.03.10 12:26
Ojtam Ojtam Papcio Franciszek miłośnik lizania arabskich butów i bratania się z nimi i z wszystkimi dookoła byle nie z zamordowanymi dziećmi sam już po szprycy zrobionej z udziałem tych linii komórkowych. Gęba mu się cieszy i jeszcze stwierdza, że to akt miłosierdzia i obowiązek moralny. Przytulił i ucałował bożka szczepionkowego a z popłuczyn zużytej fiolki jeszcze dziadunia Benedunia wyszczepili.
S2021.03.10 12:23
Hej chlopaki prosto z drzewa. Wrociliscie.... no to dobrze. Wolność slowa jest bardzo dobrą ideą bo,pozwala aby kazdy mógł sie wypowiedzieć, w tym równieź i wy. A wtedy moźna przekonać sie z kim się ma do czynienia ... i to jest cenne. Wtedy moźna dokonać podziału.... tu człowiek, który troszczy się o innych, a tu czlowiek sic z drzewa, który mówi ze pierdnął. Tamten mówi nie rób tego bo sprawisz ze zycie bedzie bardziej patologiczne niź jest a ten..... o chyba puszczę bąka itd, itp.... ten kontrast jest genialny... dzieci, ale to nic nowego... idzcie turlać kółka jeśli je odróźnicie od trójkątów.
Laki2021.03.10 12:22
"Około stu kobiet z całego świata" Frondę już naprawdę porąbało.
Po 11 ...2021.03.10 12:05
Coraz częściej osoby zaszczepione dają świadectwo, że w nocy po zaszczepieniu słyszą płacz niemowlaka, a niektóre nawet lament dusz czyśćcowych...
Anonim2021.03.10 11:55
A szczepionki które PiS kupuje za nasze pieniądze to też wzbogacone aborcjami czy czyste?
Po 11 ...2021.03.10 12:02
I tak i nie. PiS zadbał aby płody w naszych szczepionkach były ochrzczone.
ala2021.03.10 12:17
Chcesz na forum być śmieszny, a jesteś żałosny!!!
Po 11 ...2021.03.10 14:26
Zostałem zaorany przez Alę, mniam :))))
Cool2021.03.10 15:00
To fakt! ... ala cię zaorała.
DZIWNE! ?2021.03.11 0:39
"Po 11"! Lechu Keller! Nie wiesz o tym, że: "... durnych nie sieją, nie orzą, ...tylko się sami mnożą.." Więc się nie dziw , że cię zaorała! Jakże mogło być inaczej! Przecież ty lubisz rżnąc głupa, pomimo że nim i tak jesteś!
matis892021.03.10 12:57
Jak by nie były z aborcji to szatanistyczny PIS by to powiedział aby zachęcić. Ale tego nie powie, bo to szanatistyczny proceder.
Anonim2021.03.10 11:46
Staruchy i wariatki!
nie mają ojca matki2021.03.10 11:52
Pakuj Bolo manatki!
man.of.Stagira2021.03.10 11:33
Fryderyk Nietzsche; „Uraziłem naród zwycięski w chore miejsce — że zwycięstwo ich nie jest zdarzeniem z zakresu kultury, lecz może, może czemś zgoła innem" // Zaiste..
man.of.Stagira2021.03.10 11:30
Wydarzenie Pokoleniowe: „Porywcza masa pozbawionej środków do życia kołtunerii i bigoterii z komunistycznych squatów. Masa która najpierw rozkłada nogi bo ‘walczy o wolność’ w pociągu, przeciągu i na drągu by później ‘walczyć o prawdę’ emancypacji ludzkiej rozkładając nogi w gabinetach ginekologicznych. Ustanowienie poddaństwa ciał poprzez uprzedmiotowienie własnej płci –przez jej prawną obiektywizację; inwentaryzacja płci NIEBINARNYCH. // JEDYNA droga własnego uznania w społeczeństwie przez uczynienie siebie OBIEKTEM pożądań -niewolnictwo zachcianek i pomysłów przemysłu który od pierwszej aborcji do ostatniej komórki traktuje przedmiotowo samych zainteresowanych oraz ich DYSPOZYCJE jako rzeczy które przysparzają dochód; rozrodczość, erotyzm czy seksualność jako w pełni publiczne w swojej WYCENIE zastosowanie kurestwa. .// Równocześnie handel żywym towarem, TAK ciał, JAK „płodów”, JAK surogatek, JAK części zamiennych uzyskiwanych z ciał mężczyzn i kobiet którzy, jako LUDZIE, przestają się, zasadniczo, być ludźmi a występują JEDYNIE JAKO żywe magazyny części zamiennych –ich chodzący dostawcy. DUŻY SEKTOR! // Whoa!.. Nowa generacja degeneratów nadciąga..
Dudirobson2021.03.10 11:29
Wszystko to prawda. Każdy, kto choć trochę interesował się produkcją szczepionek, wie że szczepionki zawierają DNA abortowanych dzieci, z których na ,,żywca'' zeskrobuje się fragment oczka lub napletka. O celowych zanieczyszczeniach tlenkiem aluminium lub rtęci te warto przypomnieć. Ma to wywołać wzmożenie reakcji na szczepionkę, gdyż sam fragment wirusa nie zawsze potrafi to zrobić. Większość komentarzy tutaj jest nie do przyjęcia. Wracać do taśmy i zap....lać na całą tą wierchuszkę światową.
AvA2021.03.10 13:49
Pytałam specjalistów i lekarzy; opowiadasz bzdury. W żadnej stosowanej w Polsce szczepionce przeciwko covid - 19 nie ma szczątków abortowanych dzieci. A "na żywca" to chyba tobie ktoś wyskrobał mózg.
dudirobson2021.03.11 6:21
,,Pytałam specjalistów i lekarzy...'' - no uśmiałem się do łez...:) To tak jakby złodziej chodził z torbą i co chwila pokazywał co ukradł. Wracaj do taśmy a wcześniej wystaw posłusznie rękę do szczepienia. Takich obywateli nam trzeba. Tępych baranów i pożytecznych idiotów.
+++2021.03.10 11:27
"Niedługo masoneria w imieniu szatana wywoła wielki kryzys gospodarczy, ogarnie on sobą cały świat. Masowo mnożyć się będą choroby i zarazy, będzie wiele kataklizmów, trzęsień ziemi, wybuchnie wiele od dawna uśpionych wulkanów. Wielkie zło, które obecnie panuje wywoła sobą wielkie niekorzystne zmiany w przyrodzie. Ogólne błogosławieństwo już dawno zostało odjęte od świata, a w jego miejsce mnożyć się będą Boże przekleństwa, pozostanie jedynie błogosławieństwo indywidualne." Żywy płomień
Mason i lewak2021.03.10 11:29
Rany boskie, nasze plany zostały odkryte, uciekajmy!!!! 😁
Anonim2021.03.10 11:26
A czarownice to na stosach trzeba palić, czy wystarczy do rzeki wrzucać, pani Wando?
S2021.03.10 11:30
Małolat nie odzywaj się jak starsi rozmawiają. Idz pograć sobie w lola, albo bierki... zresztą co tam cię rajcuje, tylko nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia....
Anonim2021.03.10 11:45
Njapierw do rzeki, potem to co wypłynie palić. Można też odwrotnie. I pamiętaj że kołek w serce!!!
S - bicz na hołote2021.03.10 12:26
A ha ha nie wytrzymałeś....!!!!. musiałeś skomentować, ale czad. Kurde słabo z nerwami co..... Dobra łamago jak napiszesz coś z sensem to moze cie potraktuje powaźnie....
S2021.03.10 11:25
No, czesc chłopaki prosto z drzewa. Jak czytam te wasze mądrosci to zastanawiam sie czy aby na pewno ewolucja skręciła we własciwą stronę. Kobiety mają rację. To wtórny kanibalizm. Skazenie złem na globalną skalę. W efekcie tego utylitarne traktowanie ludzkich ciał bez godnosci i szacunku stanie się normą. Jeszcze rozumiem gdy w dawnych czasach ludzie, nie mieli wiedzy i starali sie przetrwać wiec popadali w ciemne barbarzyństwo, ale dzisiaj to trudno tłumaczyć tylko brakiem wiedzy....
Anonim2021.03.10 11:46
Kanibalizm? A to ciekawe. Wiesz w ogóle do czego te komórki były wykorzystywane?
zoltar2021.03.10 15:17
Do eksperymentów medycznych, tak jak to robił Mengele w obozach śmierci? Co z tego, że być może potrzebowano tylko 1 płodu zabitego dziecka. Wystarczy 1 zabite dziecko i szczepionka taka jest złem.
Anonim2021.03.10 11:47
No kanibalizm. Jak obgryzanie paznokci albo skórek. Albo jak włosa połkniesz w kanapce. Kanibalizm!!!
Anonim2021.03.10 11:23
Co ona wie o szczepionkach? Przez ostatnie 100 lat tyle się zmieniło.
Anonim2021.03.10 11:27
Jak Wandzia wiedzę zdobywała, to wystarczało, że chirurg noża nie oblizywał, a już było antyseptycznie.
Anonim2021.03.10 11:50
Tyle że ta pani badała wpływ obozów koncentracyjnych na dzieci i uczyła księży podstaw wiedzy medycznej. Ciekawe czy w całym swoim życiu wykonała chociaż kilka zastrzyków?
+++2021.03.10 11:21
" Strzeżcie się wszelkich niebezpiecznych szczepionek, bo one są stworzone nie do ochrony waszego zdrowia, lecz do spowodowania waszej eutanazji, bo taki jest ukryty cel tych, z których polecenia te specyfiki powstały. " Żywy płomień
99 lat2021.03.10 11:18
W czasach kiedy ta Pani nabywała wiedzę medyczną w Polsce nawet jeszcze nie produkowano samochodów Syrena. Świat poszedł naprzód. Od tamtej pory człowiek stanął na Księżycu, wysłaliśmy roboty na Marsa, nasze satelity opuszczają Układ Słoneczny. Może i Pani ma dużą wiedzę na wpływ obozów hitlerowskich na małe dzieci. Ale z pewnością nie jest autorytetem w dziedzinie ginekologii.
bubu2021.03.10 15:19
Chyba genetyki, naukowcu ;)
Total Mayhem2021.03.10 11:17
Kontestacja szczepionek - wystarczający powód, aby uznać, że nie są pro-life, lecz pro-death.
Anonim2021.03.10 11:14
Czy kobieta która od pół wieku nie jest już zdolna do poczęcia dziecka powinna decydować za młode kobiety?
Cool2021.03.10 11:43
A ty jesteś pewna, że jesteś płodna?
Anonim2021.03.10 11:49
A czy ja publicznie podpisuję jakieś listy i wypowiadam się w imieniu całego społeczeństwa? Czy ja innych zmuszam do czegoś lub zakazuję?
Cool2021.03.10 13:03
Robisz coś gorszego! ... odmawiasz innym prawa wolności wypowiedzi ... TO CZYSTY FASZYZ!!!
ala2021.03.10 12:21
„...Życie jest darem. Bezcennym, choć kruchym. Najpiękniejszym, choć czasem trudnym do przyjęcia. Hojnym, choć może wydawać się nie w porę. To dar od Boga dla człowieka. Życie ludzkie rozpoczyna się od poczęcia. Już w łonie matki zyskuje świadomość i czuje ból, jest nową osobą ludzką. ...”
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.10 11:13
... Obywatelko ...PROFESORKO ... WANDO .... a ostancie sie nam jeszcze dlugo przy zdrowiu ... bo zaiste niewiadomo co bedzie ... jak Boza Wola ... nam Pani zabierze i ostanie nam sie jeno Pani zlote przeslania ..... meczyc ... Szczesc Boze
Anonim2021.03.10 11:13
Pani dr Wanda Półtawska ma 99 lat. Medycynę ukończyła w 1951 roku ale nie leczyła. Zajmowała się "medycyną" pastoralną - czyli "co o medycynie ksiądz wiedzieć powinien". Widać kariera wykładowcy nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Czy ta Pani jest dziś autorytetem w dziedzinie ginekologii?
Anonim2021.03.10 11:20
Medycyna pastoralna???? Coć jak weterynaria jednorożców...
Anonim2021.03.10 11:26
Smutne jest wykorzystywanie starszych ludzi i zmuszanie do zajmowania stanowiska w sprawach o których nie mają pojęcia.
Anonim2021.03.10 11:05
Gdzie wysyłać datki na leczenie psychiatryczne dla tych pań? Od ust sobie odejmę, ale wyślę kasę!
ala2021.03.10 12:23
Nowoczesność, która jest poniżaniem człowieka, nie jest żadnym postępem. Dlaczego brak wypowiedzi lekarzy do tych młodych uczennic co jeszcze nic nie wiedzą o życiu, usunięcie pierwszego dziecka może spowodować bezpłodność.