Szczepionka AstraZaneki niedopuszczona do obrotu w Szwajcarii - zdjęcie
03.02.21, 18:52Fot. via: Pixabay

Szczepionka AstraZaneki niedopuszczona do obrotu w Szwajcarii

6

Agencja Produktów Terapeutycznych nie dopuściła do użytku na terenie Szwajcarii szczepionki przeciw COVID-19 wyprodukowanej przez firmę AstraZeneca. W ocenie Szwajcarów jest zbyt mało danych dot. skuteczności preparatu.

- „Przesłane nam do tej pory dane zostały przeanalizowane. Są one nadal niewystarczające, aby wydać zezwolenie na stosowanie tej szczepionki. Potrzebne są dane z kolejnych badań do dalszej oceny bezpieczeństwa, skuteczności i jakości szczepionki” – poinformowała odpowiedzialna za dopuszczanie do obrotu leków w Szwajcarii Agencja Produktów Terapeutycznych.

W komunikacie podkreślono, że aby ocenić skuteczność szczepionki, konieczne są dane z badań trzeciej fazy prowadzonych obecnie w Ameryce Północnej i Południowej.

- „Gdy tylko te wyniki będą dostępne, będzie mogło zostać wydane pozwolenie na stosowanie szczepionki przez czas określony” – czytamy w komunikacie.

Do tej pory w Szwajcarii do obrotu dopuszczono szczepionki dwóch firm: Pfizer/BioNTech oraz Moderna.

kak/PAP

Komentarze (6):

Skrzypek na dachu .2021.02.3 21:16
Szczepionka gorsza niz zaraza .
matis892021.02.3 19:55
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.02.3 19:15
Szczepionki na choroby sezonowe jeszcze nigdy nie działały powyżej średnich zachorowalności wieloletnich a teraz zaczną? Przed pobytem w szpitalu powinna uratować wielu, przed śmiercią tylko młodych tzn personel medyczny
katolik2021.02.3 19:01
szczepionki będą powodowac Holocaust, bezpłodność, raka, będą czipem, przyjęciem szatana jak pana swego życia
Anonim2021.02.3 19:23
ale które szczepionki, bo są robione w nowym systemie i starym? stare, jednoetapowe, będą dla elit wśród elit
Anonim2021.02.4 10:10
Weź poszukaj sobie zajęcia. Ileż można pieprzyć bzdury bez sensu?