Sumliński: dla nich prawda historyczna to antysemityzm - zdjęcie
03.10.21, 10:48

Sumliński: dla nich prawda historyczna to antysemityzm

49

Wojciech Sumliński zaapelował do krytyków filmu "Powrót do Jedwabnego" oraz książki "Powrót do Jedwabnego 3-To tylko Polin".

"Polemistów proszę o publiczne wskazanie w filmie "Powrót do Jedwabnego" lub książce "Powrót do Jedwabnego 3-To tylko Polin" KONKRETNYCH treści antysemickich lub mowy nienawiści, a następnie - jeśli takie zauważą - o zachowanie obywatelskiej postawy i jak najszybsze zgłoszenie zawiadomienia do prokuratury o naszym przestępstwie" - apeluje pisarz i publicysta.

"Zarazem jednak proszę pamiętać i o tym, że fałszywe zawiadomienie o przestępstwie samo w sobie jest przestępstwem - czekamy zatem, z absolutnym spokojem. Wszystkie dotychczasowe zarzuty, jakie znamy, to takie, że prezes Ordo Juris Jerzy Kwaśniewski za dużo się w filmie "Powrót do Jedwabnego" uśmiecha - co wyjaśnił już sam prezes - a Żydzi w pierwszym okresie okupacji nie mieli się lepiej od Polakow - co wyjaśnili już sami Żydzi, a konkretnie żydowscy kronikarze, których słowa ni mniej ni więcej po prostu cytujemy" - wyjaśnia dalej Sumliński.

"Jesteśmy gotowi do obrony treści zawartych w filmie i książce "Powrot do Jedwabnego - To tylko Polin" w każdym miejscu i o każdej porze - nie zgadzamy się jednak, by antysemityzmem nazywać prawdę o żydwskich klamstwach i cenzurować książkę oraz film "Powrót do Jedwabnego" - który do momentu CENZURY obejrzało około 3 milionów Polaków , a który powinni mieć prawo obejrzeć wszyscy poszukujacy prawdy - tylko dlatego, że utrudniają wyłudzenie od Polski wielomiliardowego haraczu i zbudowanie w Polsce żydowskiego Polin" - zadeklarował.

 

"Po zbanowaniu naszego budowanego od 7 lat kanału na you tube i zablokowaniu przez "niewidzialną rękę" filmu wszędzie tam, gdzie tylko dało się zablokować, w tym momencie film przetrwał tylko na pytach DVD, które dołączamy gratis do każdej wysyłki książkowej zawartej na stronie sumlinski.pl - ale parafrazując słowa Churchila: to nie jest koniec, początek końca, ani nawet nie koniec początku. Hasło "nigdy się nie poddawaj" - to zobowiązanie na zawsze. I dlatego już za chwilę kolejna odsłona walki o prawdy, która tak bardzo przeraziła przypisujace nam nazizm i liczące już wyłudzone od Polski miliardy organizacje żydowskie oraz ich pomagierów - V kolumnę medialnych i politycznych sprzedawczyków" - kończy swoje oświadczenie Sumliński.

jkg/facebook

Komentarze (49):

Skrzypek na dachu2021.11.11 8:15
Brawo Pan Wojciech Sumlinski za film Powrot do Jedwabnego .
Polak2021.10.4 7:14
Wojtuś, antysemickie pierdy z periodyków Kolbego czy innych Der Sturmerów na które się powołujesz to propaganda nie mająca ni wspólnego z prawdą, ani tym bardziej z historią.
Anonimus2021.10.4 11:43
Ale ci sie beklo, ze az smrod poszedl
Żydowskie liczenie2021.10.3 16:09
Zapytany prof. Grabowski, skąd wziął liczbę 200 tys. Żydów zamordowanych przez Polaków, tak "wyjaśnił"; przed wojną było w Polsce 3.5 miliona Żydów, z gett uciekło 10% Żydów, tj. 350 tys., wojnę przeżyło 150 tys. NO I K URWA MAMY 200 TYS. zamordowanych, wiadomo przez kogo !!!! .... Dociekliwy dziennikarz zapytał; skąd wziął te 10% a nie np. 5% czy 15%? I tu prof. Grabowski szczerze przyznał, że 10% WYMYŚLIŁ! . . . . . Tak, tak !!! WYMYŚLIŁ! . . . . . No i te jego "POMYSŁY-WYMYSŁY" poszły w świat, które to każdy Żyd powtarza; od tych "uconych" do tych imbecyli, choć trudno jednych od drugich odróżnić. ŻYDOWSKA MATEMATYKA!
Skrzypek na dachu2021.10.3 16:06
Brawo Pan Wojciech Sumlinski . Powrot do Jedwabnego to bardzo dobry film .
Filip2021.10.3 15:54
A teraz towarzysze ku chwale naszej wspólnej radzieckiej ojczyzny, chórem i z entuzjazmem komsomolskim: . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR!!! . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
Mariusz2021.10.3 15:53
A teraz towarzysze ku chwale naszej wspólnej radzieckiej ojczyzny, chórem i z entuzjazmem komsomolskim: . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
Mariusz2021.10.3 15:10
W sierpniu 1944 oddział Armii Krajowej „Barwy Białe”, wchodzący w skład 2. Pułku Piechoty Legionów AK (oddział powstał w listopadzie 1943 w Obwodzie Opatów AK) przemieszczał się w stronę Warszawy. Szedł z pomocą powstaniu warszawskiemu. 16 sierpnia trafił do wsi Siekierno. W trakcie patrolowania okolicy jego żołnierze natrafili na czterech młodych Żydów poszukujących prowiantu dla ukrywającej się w Lesie Siekierzyńskim większej grupy żydowskiej, złożonej z uciekinierów z obozu pracy przy zakładach zbrojeniowych „Hasag” w Skarżysku-Kamiennej. Po powzięciu wiedzy o ukrywających się Żydach dowódca oddziału por. Kazimierz Olchowik „Zawisza” wydał rozkaz „likwidacji” grupy. Jego realizację zlecił por. Edwardowi Sternikowi „Grzegorzowi”, który 17 sierpnia wyruszył na czele ok. 60 żołnierzy z oddziału AK w kierunku żydowskiego obozowiska. Na miejscu zastano kilkudziesięcioosobową grupę nieuzbrojonych cywilów, w tym kobiet (także małoletnich), koczujących w szałasach (uczestnicy zdarzenia podają liczby od 30 do 58 Żydów). Według relacji Edwarda Sternika „Grzegorza” akt zamordowania cywilów przedstawiał się następująco: „Na miejscu zobaczyliśmy w szałasach leśnych około 30-tu osób narodowości żydowskiej, w tym i kilka kobiet. Ja wtedy wydałem rozkaz, aby ich wszystkich zebrać i wyprowadzić na polanę leśną. Następnie po wyprowadzeniu ich na polanę leśną wydałem rozkaz sierżantowi »Bolerokowi« aby wykonał wyrok śmierci na tych osobach narodowości żydowskiej, a sam odszedłem kilkanaście metrów w las, nie chcąc patrzeć na wykonanie tego wyroku. Po oddaniu strzałów do tych osób przez pozostałych członków AK wróciłem z powrotem z lasu na tę polanę i widziałem leżących zabitych już Żydów, a do niektórych jeszcze żyjących żołnierze oddali kilka strzałów”. Pochówek ofiar. Na trzeci dzień od mordu, partyzanci nakazali okolicznym chłopom dokonanie pochówku ofiar. Ciała zamordowanych leżały na stosie, były rozebrane do naga, zalane krwią, na głowach i piersiach posiadały rany postrzałowe. Leżały rozrzucone na terenie o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych. Zwłoki zakopano w nieoznaczonym miejscu w Lesie Siekierzyńskim w pobliżu mokradeł. Dokonującym pochówku AK-owcy nakazali milczenie pod groźbą śmierci. Miejsce pochówku ofiar nie jest znane, a dokładna liczba ofiar nie została ustalona. Dariusz Libionka wskazuje liczbę 50–60 zamordowanych Żydów. Ewa Kołomańska, historyk z Mauzoleum w Michniowie, utrzymuje, że liczba ofiar wynosiła od 30 do 50.
Anonim2021.10.3 15:10
PEŁNY PRZEMARSZ marszu wolności i suwerenności ............................................................ https://www.youtube.com/watch?v=O4VPCWdGL_4
Filip2021.10.3 14:46
W telewizji oglądałem wypowiedz Polaka, świadka wydarzeń z dnia 10 lipca 1941 roku w Jedwabnem, który potwierdził udział naszych rodaków w zbrodni. Ponadto w okresie powojennym niektórzy polscy sprawcy zbrodni w Jedwabnem byli sadzeni i zachowały się jeszcze ich zeznania. Na terenach tych nasi rodacy dokonywali również innych zbrodni na Żydach np. w Szczuczynie. Każdy może w google wpisać hasło: "zbrodnia w Lesie Siekierzyńskim" i przeczytać o innych zabójstwach Żydów. Pogrom kielecki miał charakter spontaniczny i nie był wcześniej przez nikogo zaplanowany.
Ed2021.10.3 15:11
W telewizji oglądałeś. To poważny dowód. W google wpisać- też poważny dowód. Po wojnie osądzeni polacy. Przez kogo? Ko był "koronnym" świadkiem? Filip, wyskakujesz jak przysłowiowy filip.
Filip2021.10.3 15:16
W latach 90-tych śledztwo IPN-u potwierdziło dobrowolny udział miejscowych Polaków w zbrodni w Jedwabnem i innych okolicach w tym rejonie. Dlatego na podstawie wyników śledztwa były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, przeprosił publicznie za zbrodnie naszych rodaków. W archiwach sądowych znajdują się jeszcze zeznania polskich sprawców tych zbrodni.
Ed2021.10.3 20:02
Filip, nie wiem jakiej ty jesteś narodowości, ale Aleksander K. jest narodowości Żydowskiej. Nielogiczne jest żeby Aleksander K. przepraszał w imieniu narodowości żydowskiej za mord na żydach. Jako Żyd nie powinien przepraszać w imieniu narodu Polskiego. Całą sprawę należy wyjaśnić na podstawie twardych dowodów zagrzebanych razem z ofiarami. W czym widzisz problem?
Filip2021.10.3 21:27
W każdej narodowości są ludzie dobrzy i źli, ani Polacy, ani Żydzi nie są wyjątkami. Na ponad 27 tys osób nagrodzonych medalami Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata 7.112 to Polacy. Jednak wśród naszych rodaków byli również denuncjujący i zabijający Żydów. Możesz wpisać w google następujące nazwiska osób naszej narodowości, które chluby nam nie przynieśli: dr Alfred Trzebinski, Wanda Kalacińska-Klaff, Bronisław Kamiński, Erich von dem Bach - Zelewski, Kazimierz Olchowik Zawisza, Blanka Kaczorowska, Eugeniusz Świerczewski, Ludwik Kalkstein, Jan Ratajczak, Grzegorz Korczyński.....
Shalom2021.10.3 13:38
Antysemicka prawda historyczna POwinna być surowo zakazana !
harry2021.10.3 13:34
Czytam te wpisy na forach i widzę, że skandaliczny epizod z panem Ziemkiewiczem to napędowy impuls dla wszelkiego rodzaju lewacko-tęczowego motłochu. Samo zatrzymanie Ziemkiewicza – pisarza i dziennikarza za jego poglądy to oczywisty atak na wolność słowa i poglądów ludzi wolnego świata. To typowa szykana charakterystyczna dla wszelkich totalitaryzmów. W XX-wiecznej przeszłości były to bolszewicki totalitaryzm komunistów oraz niemiecki totalitaryzm hitlerowców. Od fazy „każdy kto myśli inaczej to nasz wróg” wyznawcy tych totalitaryzmów szybko przeszli do masowego ludobójstwa. Taki jest finał każdego totalitaryzmu. Stłamsić wolność słowa, czyli wolnomyślicielskiej krytyki, zastraszyć, szykanować rodziny inaczej myślących, spalić ich książki a potem ich samych. To już się odbywa. XXI wiek staje się czasem kształtowania nowego totalitaryzmu – dyktatury lewacko-tęczowej. Rasa nowych nadludzi już zdefiniowała podludzi. I przystąpiła do ich unicestwiania. Te okoliczności uaktywniają patologiczny motłoch, przed wiekami motłoch posługiwał się widłami i cepami. Dziś, tylko na razie, najczęściej internetem. Motłoch poznać po jego niezdarnych wpisach, najczęściej jednozdaniowych, pełnych błędów językowych i ortograficznych dowodzących nader niskiego poziomu intelektualnego, lichego wykształcenia czy wiedzy o świecie. Za to będących stekiem wulgarności, ordynarnych obelg, złowróżbnych pogróżek pod adresem mających punkt widzenia niż motłoch. Motłoch nie czyta książek, nie zna historii cywilizacji, którą dziś z takim upodobaniem niszczy. Motłoch jedynie dyszy nienawiścią i uniżenie wykonuje polecenia i wskazówki płynące od swoich hersztów. Takich samych rzezimieszków moralnych, jedynie różniących się od motłochu tym, że na co dzień nosi nieźle skrojone garnitury i włada angielskim. Ale do rodzimego motłochu plemienni jego wodzowie mówią prosto i zrozumiale: macie dorżnąć watahę. Co na to zwykli ludzie? Zdaje się, że nie mają już wyjścia – muszą uruchomić walec, który przejedzie się po motłochu. Po to by mokra plama po nim stanowiła memento. Po to, by nowa, ewentualna Norymberga nie była znowu jedynie cywilizacyjną iluzją kary za miliony imiennych i bezimiennych.
Anonim2021.10.3 13:31
Film "Powrót do Jedwabnego" można obejżeć tutaj ---> https://pl1.tv/title/powrot-do-jedwabnego/
glos z ropiejacej euROPY2021.10.3 16:42
Dzieki za link ;))
Aldona2021.10.3 13:17
Pan Sumliński nie powinien zapominać jak działają semici. Są po jednej i po drugiej stronie. Prawdę trzeba WYKOPAĆ MIEJSCU ZBRODNI W JEDWABNEM. !!!!! Dlaczego Polska nie podjęła takiego kopania n POLSKIEJ ZIEMI !!! Dlaczego nie odpowiedziała na OGROMNY ATAK NA POLSKĘ W STYCZNIU 2020 R KIEDY TO YAD VASHEM ZROBIŁ ANTYPOLSKĄ IMPREZĘ DLA MEDIÓW ŚWIATOWYCH Z UDZIAŁEM PUTINA I SWOICH CHAMÓW SEMICKICH.? Dlaczego Polska nie wzięła udziału w ZGROMADZIENIU ONZ NA TEMAT RASIZMU może wyszłoby ,że w Israel jest APARTHEID I ŻADNEJ DEMOKRACJI NIE MA TYLKO JEST NAZISTOWSKI SYJONIZM? Dlaczego Polska tak długo znosi upokożenia semickich oszołomów ,którzy wyssali nienawiść do Polaków ze sprema swoich ojców ? Może to nie Polacy nami rządzą jak by tak logicznie pomyśleć. EU już ma szczegółowy plan na przejęcie władzy , sądownictwa i przemysłu polskiego dlaczego Polski Rząd nie wszczął procedury wyjścia z EU , dlaczego nie ma wykopków w Jedwabnem. To musi zastanawiać?
Krystyna2021.10.3 13:09
Brak wypowiedzenia nie oznacza odrzucenie – po prostu akceptację rzeczywistości, brak farsy i przekłamania – zwłaszcza, kiedy chodzi o sprawy decydujące i ostateczne.
Skopiuj link, wrzuć w google, przeczytaj!2021.10.3 12:39
Nasza żydowska pogromczyni – Stanisław Michalkiewicz https://www.bibula.com/?p=126917
Anonim2021.10.3 12:37
Katoprawiczki tak się znają na prawdzie historycznej jak ku.rwy na cnocie 😀😀😀
Okralostołowa banda 4 to zbrodniarze2021.10.3 12:03
https://www.youtube.com/watch?v=rR7QH_1-s4M
Anonim2021.10.3 12:00
Zapewniam Panie Redaktorze, że dla nich prawda w każdej dziedzinie jest antysemicka.
əlic2021.10.3 11:56
Sprawdziliśmy, kto naprawdę napisał "raport Jakiego". Udowadniamy, że europoseł go nie przeczytał. ____________________________________________________________________________________________________ https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-po-burzy-kaminski-i-blaszczak-nurkuja-w-szambie/r9r3756,79cfc278
AB2021.10.3 13:31
onet i cała prawda 24 godziny przez cały rok
Ed2021.10.3 13:44
Jaki tego nie napisał. Przecież. Chyba pomyliłeś(łaś) ulice.
Anonim2021.10.3 11:54
Panie Wojciechu, jest pan bohaterem.
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.10.3 11:52
Za każdą nikczemność trzeba zapłacić, w takiej lub innej formie. Jeśli nie rodzice , to płacą za to ich dzieci. Nikczemnością jest pozbawiać spadkobierców własności, którą od pokoleń miała jakaś rodzina, bez względu na to jakiej narodowości ta rodzina jest. A ten kraj to właśnie uczynił Żydom.
Portofino2021.10.3 13:11
Nie ten kraj, ale niemiecki okupant. Utworzenie żydowskich gett, do których tak chętnie szli myśląc, że to darowana im przez Niemcy autonomia wiązało się z konfiskatą całego mienia żydowskiego na rzecz niemieckiego państwa. Żydów Niemcy przed wymordowaniem wywłaszczyli ze wszystkiego, co posiadali. Twierdzenia, że zrobili to Polacy jest żydowskim kłamstwem jak dotychczas bezkarnym.
Ed2021.10.3 14:23
Mam nadzieję, że nasi starsi bracia w wierze, poniosą konsekwencję tego iż współpracowali z naszymi i ich oprawcami. Sami w dużej mierze byli sprawcami mordu na narodzie polskim. Za każdą nikczemność przeba ... , trzeba.
­2021.10.3 11:36
Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
rabbi inoCenty Stinkfurtz2021.10.3 11:32
... to my wykupili "Prawde" od kremla ... mamy monopol ... hehe szalom jaro
toWarzysz piwo ??? w radiu Erewan2021.10.3 11:34
Obywatele !!!! Trza sie nam zadeklarowac raz na zawsze : prawda jest wtedy , jak nosi pejsy !!!! szalom malejkum
Anonim2021.10.3 11:32
Na youtubie jest ciekawy wykład ks. prof. Chrostowskiego "O dialogu z Żydami" - wiele wyjaśnia.
Anonim2021.10.3 11:31
Jeśli nie myślisz tak jak Żydzi to jesteś antysemitą. Panowie Żydzi Świat składa się z ludzi myślących a nie zaprogramowanych maszyn.
Jom Kippur2021.10.3 11:23
Narracja zydow o Polsce i Polakach, obozach zaglady i rzekomym antysemityzmie jest juz faktem i mysleniem powszechnym poza nszymi granicami. Zydzi sa swiadomi, ze owe klamstwa zostaja mozolnie obalane byc moze widza nawet ogromna szanse Polski na zmiane tego zaklamanego wizerunku. Dzisiejsze zydowskie prowokacje zabiegaja mocno o to aby o nich - zydach mowic, atakujac ich potwierdzamy tylko przekonanie jakie nam zbudowano.
Anonim2021.10.3 11:17
Tak ma być. Panie Sumliński, dalej tak.
JonB2021.10.3 11:15
Zapytam sie tak : skoro budujemy elektrownie atomowa (na co wskazuje wydane jakies glupie poltora miljarda zlotych, choc jeszcze za te pieniandze pewnie jeszcze nie wiemy gdzie ona powstanie ale niektorzy juz wiedza w jakich domach, willach mozna mieszkac) to czemu nie mozna napisac polskimi programistami kilkaset tesiecy linii kodu, postawic kilka serwerow i miec wlasne cos w internecie. Nie mozemy miec wlasnych serwerow, wlasnej sieci, a moze i nasze kobiety do cholery moga tylko obcym rodzic.
Portofino2021.10.3 11:08
Gdyby Niemcy jako pierwszych postanowili wymordować Polaków w żydach znaleźliby najlepszych pomocników. Pokazuje to ich zachowanie w sowieckiej strefie okupacyjnej. Zdumiewające jest to, że nawet pod okupacją Niemiecką żydzi bardziej nienawidzili Polaków niż swoich prześladowców. Takie zachowanie teraz przeszkadza różnym głoszącym żydowską prawdę historykom.
Anonim2021.10.3 12:43
Należy się więc cieszyć, że było dokładnie odwrotnie. 😀
Portofino2021.10.3 13:01
Pewnie, że należy się cieszyć, kiedy uda się zniszczyć wroga w czasie wojny.
won2021.10.3 11:07
taka jest prawda -powiedz żydowi, że jest żydem - podniesie się wrzawa na cały świat ,że jesteś antysemitą - bo żyd woli działać incognito
Anonim2021.10.3 11:00
Zapytasz Żyda o pochodzenie już jesteś anty semitą .!!!!!!!!!!!!!!!!!
Böno2021.10.3 10:53
Nie zamartwiać się, tylko do dzieła. Ekshumacja grobów w Jedwabnym. żydzi nie będą nami rządzić w Polsce i nie będą nam mówić co nam wolno, a co nie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.3 10:53
sumliński wyssał nienawiść do żydów z brudnej pały swojego proboszcza!
Böno2021.10.3 10:55
Wredny pedofilu, ty masz tylko pedalstwo i pedofilie w głowie. Prokuratura powinna się tobą zająć. Powinni sprawdzić twój komputer pełen pornografii dziecięcej.
Anonim2021.10.3 11:13
Do kkp. Kretyn zostanie kretynem.
as2021.10.3 11:32
Ty naprawdę jesteś głupi.