Sprawa abp. Sheena. Terlikowski: Decyzja polityczna. Chciałbym się mylić, ale... - zdjęcie
04.12.19, 10:39(fot. screen)

Sprawa abp. Sheena. Terlikowski: Decyzja polityczna. Chciałbym się mylić, ale...

15

Beatyfikacja arcybiskupa Flutona Sheena miała sę odbyć 21 grudnia. Jak się okazuje, została przesunięta na... czas nieokreślony. Diecezja Peoria wydała w tej sprawie oficjalny komunikat, a dziennikarze katoliccy i duchowni zwracają uwagę, że to dziwna i nietypowa sytuacja w Kościele katolickim.

Diecezja Peoria zauważa, że życie Fultona Sheena zostało dokładnie i pieczołowicie zbadane. Na każdym etapie zostało dowiedzione, że stanowił on przykładny wzór chrześcijańskiego życia; był wzorem przewodnictwa w Kościele. Nigdy jego życie w cnocie nie zostało zakwestionowane. 

Jak wskazuje diecezja w oficjalnym komunikacie, "ten rozwój sytuacji jest szczególnie niefortunny z uwagi na fakt, że wciąż spływają informacje o wielu cudach, jakie dokonały się za wstawiennictwem Sheena. Kilka cudów zostało zgłoszonych już po ogłoszeniu daty beatyfikacji dwa tygodnie temu. Jest to bez wątpienia dodatkowy dowód dla osób szczerze wierzących w proces [beatyfikacyjny], że cuda te zostaną w przyszłości przypisane wstawiennictwu czcigodnego Sługi Bożego Fultona Sheena."

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego, "przełożenie beatyfikacji arcybiskupa Fultona Shenna na wniosek kilku biskupów amerykańskich sprawia wrażenie decyzji politycznej".

- Przełożenie beatyfikacji arcybiskupa Fultona Shenna na wniosek kilku biskupów amerykańskich sprawia wrażenie decyzji politycznej. Jakby chciano nie dopuścić do wyniesienia na ołtarze kapłana i biskupa o ortodoksyjnych poglądach, żeby nie wzmacniać konserwatywnego nurtu w amerykańskim katolicyzmie. Niechęć części najbliższych współpracowników Franciszka i jego samego do tego nurtu amerykańskiego Kościoła nie jest niczym nowym. Chciałbym się mylić, ale... nie widać innego wyjaśnienia. - pisze publicysta

- Ostatecznym potwierdzeniem świętości kandydata na ołtarze jest cud, którego nie da się wyjaśnić naturalnie. Taki cud się wydarzył za wstawiennictwem arcybiskupa Fultona Sheena. To Niebo potwierdziło jego świętość. Wszystko inne to polityka. - dodaje

 

 

 

 

 

Z kolei ks. Daniel Wachowiak zauważył, że "dziś „molestowanie” może się stać narzędziem zamykania ust prawym ludziom"

- Dziś „molestowanie” może się stać narzędziem zamykania ust prawym ludziom. Tym sposobem zamiast walczyć o prawdziwe ofiary i z prawdziwymi zboczeńcani, najpierw rzuca się cień na dobrego człowieka, a następnie w imię dochodzenia, przez lata trzymać sprawiedliwego w zamknięciu. - czytamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (15):

Darek2019.12.4 19:34
Pan Redaktor Terlikowski powinien zostać Papieżem. Wtedy będzie nieomylny.
mamuśka2019.12.4 22:49
Może byłby lepszy od Franka za to ty Daruś pierdołą jesteś od urodzenia bez zadnego wysiłku
Marek2019.12.4 17:45
Grzech sprowadzający śmierć - oznacza radykalną decyzję przeciw światłości i miłości z równoczesnym wyborem ciemności i nienawiści; grzech ten jest przeciw wierze w Chrystusa, która jest wiarą w miłość Boga, oznacza on nienawiść do braci (por. 3,4-10). Jest to więc grzech przeciw wierze i miłości popełniony przez tych, którzy kiedyś należeli do Kościoła (fałszywi prorocy, antychryści). Grzech ten jest podobny do grzechu przeciw Duchowi Świętemu (Mt 12,31-37). Tak pojęty grzech jest większy niż grzech ciężki. - grzech, który nie sprowadza śmierci: pochodzi z ludzkiej słabości; nie przeciwstawia się on radykalnie wierze i miłości. Wśród tych grzechów mogą się znaleźć takie, które teologia nazywa śmiertelnymi. W intencji brata popełniającego grzech, który nie sprowadza śmierci, poleca Autor modlić się do Boga o przebaczenie. Za brata popełniającego grzech sprowadzający śmierć Autor nie nakazuje się modlić, ale też nie zabrania. Nie mówi też nic, czy spontaniczne modlitwy zanoszone za takiego grzesznika nie będą wysłuchane. W liście uczy, że Chrystus jest przebłaganiem nie tylko za nasze grzechy, lecz i za grzechy całego świata (2,2). Wynika więc z tego, że Autor nie przyjmuje istnienia grzechów absolutnie nieprzebaczalnych (por. 1 Tm 2,1). Twarde sformułowania pochodzą stąd, że ma na myśli Złego i tych, którzy już dobrowolnie poddali się pod jego panowanie. Nie nakazując modlitwy za takich grzeszników, chce powiedzieć, że ich nawrócenie jest bardzo trudne." Baczcie więc co mówicie i co czynicie, by nie pochłonął Was ogień piekielny na wieki.
katolik2019.12.4 17:09
ciagle mowa o molestowaniu, CZY nikt nie widzi ,ze dopuszcza się,aby żródło molestowania przez osoby homoseksualne, bo to ich się ciągle podkreśla , ciągle wybijało,propaguje się homoseksualizm lgbt ,gender, wiec czego jeszcze wszyscy chcecie i oczekujecie.
taro2019.12.4 11:59
czerwoni lub ,,demokraci,a moze bagno z hollywood zamelduja jakas 18 latke, ktora potwierdzi, ze przed kilkudziesieciu laty ja molestowal. Czerwoni, amerykanscy sa do wszystkiego zdolni, pokazaly to klamstwa rzucane na ministrow Trumpa.
Stanislaw2019.12.4 11:31
"dziennikarze katoliccy i duchowni zwracają uwagę, że to dziwna i nietypowa sytuacja w Kościele katolickim." - - Jak to, nie znają przypadków, że całe wieki trwaly starania o kanonizację i... nic? Stolica Apostolska na pewno nie musi publikowac wątpliwości względem niektórych faktów i pomówień, które sa spotykane w procesach kanonizacyjnych. One wszystkie POWINNY być wyjaśnione, aby proces szedł dalej. "Santo subito" nie sprzyja prawdzie, wierze i kultowi świętych.
słuchajcie na YouTub kazań Fulton Sheena2019.12.4 11:12
zły mąci, widocznie Abp Sheen jest mu bardzo niewygodny. Módlmy się o wstawiennictwo Abp Fulton Sheena, bo choć jeszcze nie ogłoszony, to wielki święty Kościoła
icek2019.12.4 11:10
Przypuszczam ,że w celu budowy nowego kościoła papież Franciszek kanonizuje Lutra i zmusi tym protestantów do obcowania ze świętymi , a nam koncertowo pomiesza w łbie.
Stop kretynom2019.12.4 14:12
Wykona jeszcze parę telefonów do gazeciarza i sam się kanonizuje.
anonim2019.12.4 10:57
W piekle się będą smażyć ci którzy pomawiają takich ludzi jak abp Sheen
PancerCrystal2019.12.4 10:53
Banaś na Prezydenta!!! Jego hasło wyborcze to "Kamienica+" ,czyli burdel w każdej gminie! Kościół Katolicki już się przyłączył do jego kampanii wyborczej, księża chodzą po domach i piszą ludziom na drzwiach :" K+M+B", czyli Kamienica Mariana Banasia. Banaś na Prezydenta!! Tak mu dopomóż Bóg!
robaczek2019.12.4 11:34
kuzwa ma moje poparcie!!!!! krysztalowy czlowiek!!! taki, przedsiebiorczy do tego ;] minister finansow ktory unika placenia podatkow!!i nic sie nie stalo!!! kuzwa KOCHAM TEN KRAJ!!! absurd goni absurd a pisirki bronią swoje polityczne "elyty" no kuzwa jak w PRL!! dziadki tylko taki system znaja. w sumie nie ma za co ich karac. zwyczajnie inaczej nie potrafią. partyujniactwo, wodzostwo, wiernosc, miernosc, kasa, wladza, sex nic sie nie zmienilo, nic. tylko ze teraqz mamy zwyczajnych nieudacznikow u wladzy. tak tak. to ci ktorzy byli przesladowani i meczeni w szkole ;] teraz sobie odbijaja ;] nie mowcie ze tego nie widzicie. ;]
wieslaw2019.12.4 22:08
dałeś czadu,ja też dam mu głos
Stanislaw2019.12.4 11:34
W Twoim umyśle i sumieniu chyba straszny musi być burdel!
Stop kretynom2019.12.4 14:11
Wróć tam skąd wypełzłeś.