Skandal! O. Gużyński chce dymisji abp Jędraszewskiego. Wzywa do pisania listów - zdjęcie
05.08.19, 08:00screenshot Youtube - Radio Maryja / Maskacjusz tv

Skandal! O. Gużyński chce dymisji abp Jędraszewskiego. Wzywa do pisania listów

145

Mocne i niezwykle ważne słowa abp Marka Jędraszewskiego na temat ideologii LGBT, która stanowi dziś realne zagrożenie dla ludzkiej duszy, zabolały niektórych „postępowych” duchownych Kościoła w Polsce. Teraz dominikanin, o. Paweł Gużyński, domaga się dymisji abp Jędraszewskiego i zachęca do pisania listów do hierarchy.

Proponuję, abyśmy od jutra zaczęli wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o <<tęczowej zarazie>>”

- pisze na Facebooku o. Gużyński.

Dalej stwierdza, że wcale nie chodzi mu o bunt wewnątrz Kościoła. Pisze:

Jeżeli zrobimy to wspólnie, konsekwentnie i z zachowaniem należytego szacunku dla urzędu biskupa, będzie to miało przynajmniej siłę wyrazu naszej przyzwoitości. Taki nasz katolicki maraton pisania listów”.

Zapowiedział też, że on sam będzie co tydzień wysyłał jeden list lub e-mail, „do skutku”.

Miejmy nadzieję, że doczekamy się szybkiej reakcji władz kościelnych na bunt o. Gużyńskiego!

dam/facebook,Fronda.pl

Komentarze (145):

Agnieszka2019.08.5 21:02
To jaki jest mail do przełożonego tego Gużyńskiego? Chętnie będę codziennie wysyłać z samego rana, żeby go wywalił z tego zakonu. I aż do skutku. Dość Kościół ma problemów ona zewnątrz a w środku lenistwa z tchórzostwem, więc tacy zastraszacze i głupole są najmniej w Nim potrzebni - zwłaszcza w sutannach i habitach
Jurek2019.08.5 18:46
to stary żydowski dziad
diki2019.08.5 18:34
równie dobrze można napisać listy do Dominikanina na temat : "jeśli sól straci swój smak nada się tylko na wyrzucenie" oczywiście wyrzucenia nie zalecam ale Boże "dosolenie" dominikanina jak najbardziej.... a co na to przeor dominikanina ?
Foster2019.08.5 18:27
Szykuje się rewolucja w polskim Kościele. Młodzi pogonią beton.
Wit19502019.08.5 17:59
Precz z nowoczesną odmianą marksizmu! To smutne, że 1 abp J. ma odwagę mówić prawdę. Jako starszy już człowiek pewnie upadku KK w PL nie dożyję, ale biada następnym białym pokoleniom...
joanna2019.08.5 17:32
A ja myślę, że skandalem jest raczej to, że władze zakonne dominikanów nie dyscyplinują o. Gużyńskiego, który popisuje się powierzchowną teologią, jeśli to w ogóle teologią można nazywać i uprawia propagandę lewacką w stylu "Gazety Wyborczej". To dziwne, że i o. Gużyński, i ks. Lemański są pod dziwnym parasolem ochronnym, a nawet więcej - dezorientują wiernych. Czy to tylko bezmyślna samowolka? Czy może coś więcej???
Magdalena2019.08.5 17:14
CZEKAMY NA REAKCJE WLADZ ZAKONU SW. DOMINIKA, BO CHYBA TAKIEGO POSTEPOWANIA NIE UCZYLI, ,ANI ON, ANI SW. JACEK. SIEJE WSTYD DLA CALEGO ZAKONU.
anonim2019.08.5 17:08
W młodości też był anarchistą, wstyd!
Moshe Cvel2019.08.5 16:47
O.Gużyński wygląda na homoseksualistę ale mogę się mylić bo Na drugie oko wygląda na pederstę
anonim2019.08.5 16:25
Dominikanin, który pohukuje na abp Jędraszewskiego, zeby ten ugial sie i zrobil to, czego zyczy sobie rzad niemiecki. Jakos nie slyszalam, zeby o. Guzynski otrzymal zakaz publicznych wypowiedzi. Zapewne zatem nie raz uslyszymy z jego ust takie nauki. W zwiazku z tym pozwole sobie przypomniec o innym dominikanie, który równiez wieszal psy na Polsce, gdy ta byla w konflikcie z Niemcami, a konkretnie z Zakonem Szpitala Najswietszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Ten dominikanski propagandzista na niemieckiej smyczy zwal sie Jan Falkenberg. Po klesce Krzyzaków pod Grunwaldem dominikanin ów napisal dzielko pt. „Satyra przeciw herezjom i innym niegodziwosciom Polaków i ich króla Jagielly”. Tezy, które w nim zawarl, brzmialy tak: Polacy sluza swemu bozkowi Jagielle, który jest tyranem zaslugujacym na smierc. Polacy to odstepcy od wiary i kto bedzie z nimi walczyl, zasluzy na zywot wieczny. Herezja objela caly naród polski, który nalezy wytepic w calosci i na szubienicach powywieszac. Ten wiec, kto moze zniszczyc Polaków i Jagielle a tego nie czyni, popelnia grzech smiertelny, bo Polacy to „wstretni heretycy oraz bezwstydne psy”. Paszkwil Falkenberga stal sie przedmiotem obrad Soboru w Konstancji w 1414 roku, ale dopiero cztery lata pózniej zostal potepiony przez komisje kardynalów powolana przez papieza. Falkenberg publicznie odwolal swoje tezy w 1421 roku. Jak wiec widzicie, paszkwil uderzajacy w Polske wyprodukowany przez dominikanina na smyczy niemieckiej propagandy przez dlugi czas pozostawal w tzw. obiegu medialnym. Do potepienia „Satyry” i oficjalnego uznania jej za „pismo bledne przeciw dobrym obyczajom, gorszace i buntownicze” doprowadzila akcja polskiej dyplomacji, w której polski Kosciól dzialal reka w reke z królem Jagiella. Gdyby nie akcja polskich duchownych mogloby sie to wszystko skonczyc nieciekawie. Dzis mamy sytuacje bardzo podobna. Niemiecka propaganda dyktujaca narracje polskiej prasie mainstreamowej próbuje przyprawic nam faszystowska gebe. To takie wspólczesne oskarzenie o herezje. Falkenberg chcial Polske zdyskredytowac, zeby wesprzec roszczenia Krzyzaków do naszych ziem. Dzis dyskredytuje sie Polske, zeby zmusic Rzad RP do otwarcia na temat ideologii LGBT. Niestety, w przeciwienstwie do tzw. ciemnego sredniowiecza, gdy polski Kosciól jednoznacznie dal odpór szkalowaniu panstwa polskiego, sytuacja wyglada dzis inaczej, o czym swiadcza slowa dominikanina o. Guzynskiego. Dzis czesc polskich duchownych idzie reka w reke z niemieckimi propagandzistami i otwarcie uprawia polityke antypolska. Dlaczego? Nie wiem. Nie moja to rola, aby wnikac w intencje osób takich jak dominikanin o. Guzynski. Wolalabym jednak, aby polski Kosciól mial dzis w swoich szeregach takich duchownych, jakich mial na Soborze w Konstancji. Czulabym sie wtedy duzo bezpieczniej.
bogdan2019.08.7 7:25
"Dominikanin, który pohukuje na abp Jędraszewskiego, zeby ten ugial sie i zrobil to, czego zyczy sobie rzad niemiecki." A co ma do tego rząd niemiecki? Nie czas odwiedzić psychiatrę? Niektórym wszystko kojarzy się z sexem, innym - z Niemcami. Obsesje się leczy. A tak nawiasem. Przypomnę tylko, że Jędraszewski osłaniał homosia Paetza i łkał strasznie nad ukaraniem pedofila Pell'a. Dla mnie Jędraszewski jest załgany.
sara miriam2019.08.5 16:17
Udziel poparcia abp Markowi Jedraszewskiemu https://popierajmy.pl/murem-za-abp-markiem-jedraszewskim
Jestem w Kościele2019.08.5 15:40
Gużyńskiego do zakonnych garów! żeby uczył się pokory.
Katolik2019.08.5 15:39
Dla obrońców ideologii LGBT+ nie ma miejsca w Kościele Katolickim ! ! !
Adam2019.08.5 15:06
Skandaliczne są wypowiedzi O.Gużyńskiego dlaczego przełożeni na to pozwalają.Takie wypowiedzi robią zamieszanie u osób słabej wiary.
anonim2019.08.5 15:01
z takimi ludźmi to lepiej do psychiatryka. A swoją drogą, co na to przełożeni? Może by tak delikatnie suspendować nadgorliwość gorliwych?
Lech2019.08.5 14:50
LGBT to zaraza!
darecki2019.08.5 14:39
ruska agentura w w kk sie ujawnia
adamk2019.08.5 14:22
tęczowy gużyński?
Grzegorz2019.08.5 14:03
I to mi się podoba W Kościele . Dialog
ada2019.08.5 13:51
Gużyński, nie piernicz od rzeczy. Nie dorastasz do pięt Jędraszewskiemu, sprzedawczyku.
Maria2019.08.5 13:31
Oj widać, że źle się dzieje w Zakonie, skoro taka miernota Gużyńskiego i odważył się zaatakować arcybiskupa M.Jędraszewskiego ZA PRAWDĘ!!!!"Za wysokie progi na Jego nogi". Pustogłówek!!!!
matis892019.08.5 13:30
Gdzie suspensa dla tego sprzedajnego popkulturowego lewaka udającego katolika, a jawnie walczącego z Bogiem kiedy Bóg mówi jasno, sodomia to zło, grzech. A ten lewak jeszcze wspiera ruch sodomski oparty na antychrystycznej ideologi.
gio'2019.08.5 13:28
Maluczko , a zobaczymy pana Gużyńskiego prowadzącego pod rękę panią Gużyńską. Już inni konfratrzy przetarli szlak. Niestety zakon wiernych psów Bożych schodzi na psy - ale na te zwykłe!
Maria2019.08.5 13:26
Czekamy na głos Jego przełożonego, tzn. Gużyńskiego.To zapewne koleś Sowy i Lemańskiego. Na pewno ulubieniec PEŁO!!!! Módlmy się wszyscy o oczyszczenie Kościoła Katolickiego z takich miernot!!!! To nie jest Boży zakonnik!!!!Po zatrutych owocach go poznaliśmy!
Maria2019.08.5 13:23
Gużyński jest z opcji Peło! Pamietacie jak kiedyś brylował w TV? Teraz pycha go zżera, jak Peło, że już go nie ma w telewizji i chyba zwracają sie do niego zboczeńcy w sprawie ich"promocji". Gużyński, kim ty jesteś???? DO MODLITWY o NAWRÓCENIE, bo inaczej piekło czeka!
katolikos2019.08.5 13:23
Czy pan Gużyński nie uświadamia sobie, że wysadza w powietrze hierachiczny Kościół i że nie powinien pozostawać w takim kościele ani dnia dłużej? Niech założy sobie swój własny, z Lemańskim i Sową, a papieżem niech zostanie Boniecki. (piszę to z bólem i przykrością, ale inaczej nie potrafię objąć tego skandalu).
Piotr2019.08.5 13:20
A może by tak Gużyński, Szustak i ta cała klika modernistów opuściła statek. Co za tupet bronić zboczeń i zezwalać na rujnowanie kościoła. Biskupie, jestem z tobą.
hello2019.08.5 13:15
Gużyński najpewniej sam jest pedałem i stąd to bezczelne zachowanie.
ddt2019.08.5 12:54
A ja proponuję pisać listy i maile do prowincjała dominikanów, aby zrobił porządek z Gużyńskim, pseudonim estradowy "ojciec"
Maria2019.08.5 12:45
WARA od Biskupa Marka Jędraszewskiego! TAK, TĘCZOWA ZARAZA NAS ZALEWA A MY , oprócz Białegostoku nie pogoniliśmy zboczeńców. PORA DO DZIEŁA!!!
stop tęczowemu nazizmowi2019.08.5 12:42
Gużyński , co ty robisz w zakonie? Ideolodzy LGBT - pedofile - pederaści powinni omijać seminaria szerokim łukiem.
hrabia Potocki2019.08.5 12:27
Guzynski jest gejem i sprawa wyjasniona, ten czlowiek juz dawno za swoje brednie i wypaczenia powinien byc usuniety z kosciola , coz hierarchowie kosciola sami zatapiaja kosciol, zero wyciagnietych wnioskow, oslabienie kosciola nastapilo, od podzielenia go na kosciol gnieznienski i warszawski, brak samo oczyszczenia, bledy bislupow i liczne skandale oraz brak zdecydowanej postawy wobec ksiezy niszczycieli kosciola, czy mozna to naprawic ---mozna tylko trzeba polowe hierarchow wyslac na emeryture i oczyscic kosciol z donosicieli UB i zgnilizny ksiezy , wsrod ktorych jest grupka zbokow
Michał Pasierb 2019.08.5 12:27
Wielebny odpłynął ",nie po raz pierwszy, zresztą...Za dużo wolnego czasu a za mało modlitwy.
miotła2019.08.5 12:16
Gużyński - na kolana za gorszenie wiernych. Jędraszewski ma rację i odwagę.
taro2019.08.5 12:10
nastepny letni katolik sie wypowiada.
antybolszewik2019.08.5 12:07
Pycha to ciężki grzech trzeba się modlić dużo się modlić.......... - chyba że się przeszło na bolszewicką stronę.......................... - a wtedy to nie wiem Dziś pomodlę się jeszcze za tego człowieka może pójdzie po rozm do głowy.
Maria2019.08.5 11:59
Dziękuję arcybiskupowi za odwagę a równocześnie słowa wyważone. Na mądre słowa ludzi odpowiedzialnych za Kościół czekaliśmy bardzo długo.
szeregowy duchowny2019.08.5 11:52
Że jakiś "drobny" duchowny coś wywinie, no cóż, jesteśmy po grzechu pierworodnymi i może sie zdarzyć. Nieszczęścia chodzą po ludziach. Ale czy on nie ma przełożonego, kogoś kto za niego odpowiada?
Ewa Maria2019.08.5 11:47
O skłonnościach homoseksualnych Gużyńskiego miałby dużo do powiedzenia ks. Adam Wyszyński - jego były współbrat. Histeryczna reakcja Gużyńskiego na hasło: "tęczowa zaraza" tylko potwierdza jego skłonności.
Danuta2019.08.5 11:45
Ojczulku czas uderzyć się w swoje piersi i zacząć żyć w prawdzie a nie mówić bzdur.
JS2019.08.5 11:41
Precz z homofaszyzmem!
Janek2019.08.5 11:39
Wygląda na to, że niektórzy księża są bardzo podatni na Patologiczne Obywatelskie pranie mózgów.
xxxx2019.08.5 11:35
Czas zabrać się za homolobby - czyli tęczową zarazę - u dominikanów.
west2019.08.5 11:19
Jako były działacz Amnesty International o. Gużyński ma chyba lewoskrętny mózg. O. Pawle, czy ojciec zna taki kawałek Pisma Świętego? "Uderz pasterza, a rozproszą się owce" (Za 13, 7) A nie można było swych żalów i pretensji, pomijając ich słuszność przekazać tak ewangelicznie ? Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik. Mt 18,5) A jak się ojciec zachowuje ? Wstyd mi za ojca. Proszę to potraktować jako braterskie napomnienie.
Andre2019.08.5 11:18
zastanawiam się skąd wśród dominikanów tyle obrońców IDEOLOGII LGBT. Ksiądz Isakowicz zalewski mówił o silnym lobby homoseksualnym w kościele, czyżby działało ono także wśród dominikanów . Sądząc po ilości aktywistów zakonników, to może przede wszystkim u nich.
XYZ2019.08.5 10:58
W kościele najgorsza jest hierarchia,ten z dołu nie ma prawa zwrócić uwagi temu na górze,bo nie było by to dobre dla kościoła.
Św. Dominik Guzman przewraca się w grobie !!!2019.08.5 10:51
Już był taki jeden Haramsa co potem zrobił coming out i prysnął do Barcelony...Czekamy na coming out Gużyńskiego. Dominikanin obrońca lgbt??? ,,Domini - canis" czy ,,Canis lupus lgbt"??? Guzyński wie że lgbt to narzędzie masonerii i neomarksizmu w walce z rodziną i Kościołem??? Wie, ze trwa ostateczna walka??? Co on teletubisie oglądał w seminarium???
xxxx2019.08.5 11:32
Gużyński sam jest homo. Wystarczy przeszukać net pod tym kątem.
123452019.08.5 10:45
Ojcze Gużyński ! Jesteś "psem Pana"/Domini canes/ i jak pies powinieneś służyć Kościołowi,a nie przynosić mu wstydu.
Janek2019.08.5 10:38
To jest już znamienne, że właśnie z tego zakonu pochodzi najwięcej rozpolitykowanych półgłówków. To taki zakon, że się siedzi w necie, jeździ po świecie, bawi w politykę .... korzysta z życia! A habit .... to tylko symboli, że nie robi się tego za swoje. Modlitwa, post, umartwienia, praca .... są dla paszczy! W końcu to wielki zakon kaznodziejski ,....., który swoje wielkie dni ma już za sobą.
Jacek2019.08.5 10:29
Może zaczniemy pisać listy do przełożonych o. Gużynskiego aby podjęli stosowne kroki w stosunku do współbrata, który nie zna nawet kodeksu prawa kanonicznego, a może sam ma problem i go słowa zabolały.
Tomasz2019.08.5 10:28
Dominikanie rozliczcie waszego dominikanina ze Szczecina, ktory zgwalcił kobiete ! Czemu tyle lat milczycie!? Guzynski odejć z kapłaństwa bo je niszczysz!
bea2019.08.5 10:22
GORZYNSKI NIE JEST BOZYM APOSTOLEM BO POWINIEN BRONIC WARTOSCI CHRZESCJANSKICH
Daria2019.08.5 10:15
A ja nie chcę dymisji. Jędraszewski wzorowo rozwala kościół i odciąga polaków od katolicyzmu. Tak mu dopomóż Fronda.
anonim2019.08.5 10:17
polaków może i odciąga. Ale nie Polaków.
anonim2019.08.5 10:08
A ja bym chciała dymisjki o. Gużyńskiego, bo od lat działa mi na nerwy ten lizus Aborczej.
edi2019.08.5 10:04
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Jak to jest2019.08.5 10:02
Ten Gużyński to nie dość, że przygłup, to jeszcze gej w habicie. Przecież miało się nie dopuszczać homoseksualistów do kapłaństwa.
Arturo2019.08.5 9:58
Józef Szczepański powstaniec "Czerwona zaraza" Czekamy ciebie, czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci, byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci, była zbawieniem witanym z odrazą. Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu zbydlęciałego pod twych rządów knutem czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem swego zalewu i haseł poszumu. Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. Żebyś ty wiedział dziadów naszych kacie, sybirskich więzień ponura legendo, jak twoją dobroć wszyscy kląć tu będą, wszyscy Słowianie, wszyscy twoi bracia Żebyś ty wiedział, jak to strasznie boli nas, dzieci Wielkiej, Niepodległej, Świętej skuwać w kajdany łaski twej przeklętej, cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli. Legła twa armia zwycięska, czerwona u stóp łun jasnych płonącej Warszawy i scierwią duszę syci bólem krwawym garstki szaleńców, co na gruzach kona. Miesiąc już mija od Powstania chwili, łudzisz nas dział swoich łomotem, wiedząc, jak znowu będzie strasznie potem powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili. Czekamy ciebie, nie dla nas, żołnierzy, dla naszych rannych - mamy ich tysiące, i dzieci są tu i matki karmiące, i po piwnicach zaraza się szerzy. Czekamy ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz, ty się nas boisz, i my wiemy o tym. Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem, naszej zagłady pod Warszawą czekasz. Nic nam nie robisz - masz prawo wybierać, możesz nam pomóc, możesz nas wybawić lub czekać dalej i śmierci zostawić... śmierć nie jest straszna, umiemy umierać. Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły Nowa się Polska - zwycięska narodzi. I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić czerwony władco rozbestwionej siły.
edi2019.08.5 13:09
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM "TĘCZOWEJ ZARAZY" IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Hyacinthus2019.08.5 9:52
Tak się kończy tolerowanie krypto - podzespołów rowerowych w kręgach duchowieństwa...
stefan2019.08.5 9:47
Nazywanie "ojcem" tego ssyna, to duża przesada.
igor2019.08.5 9:45
KOZACKI, pasuje ci to!!!! jak nie wiśniewski to ten pajac, ale chyba mają twoją zgodę
Łazarz2019.08.5 9:33
to wszystko wina prymasa polaka, jest skandalem!!dzięki jego parszywej postawie mamy lemańskich, góżyńskich a nawet rysiów, episkopat schodzi na psy, PRYMASA WYSZYŃSKIEGO NAM TRZEBA!!!
stefan2019.08.5 9:49
Prymasem to powinien być abp. Jędraszewski.
ZERR02019.08.5 9:31
Oto lewacka definicja tolerancji: NIE MA TOLERANCJI DLA WROGÓW TOLERANCJI, A TOLERANCJA TO MY.
edi2019.08.5 10:04
PROTEST!!! Jestem ojcem czwórki dzieci i jako rodzic NIE WYRAŻAM ZGODY NA JAKIEKOLWIEK ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ KOGOKOLWIEK W DUCHU IDEOLOGII GENDER/LGBT - zbliżenie się do moich dzieci z przekazem ideologii gender, nauczania masturbacji oraz innych działań tego typu BĘDĘ TRAKTOWAŁ JAKO AKT PEDOFILSKI I BĘDĘ TEN FAKT ZGŁASZAŁ DO PROKURATURY !!!
xx2019.08.5 10:14
edi, po ile lat mają te twoje dzieci? Sądząc po twoich wpisach, pewnie dobijają 50tki ... I dalej się uczą? ;) Ot, zdolna rodzina
edi2019.08.5 10:44
dołącz do protestu, bo pewnie dzieci też masz i chyba nie chciałbyś żeby jakiś pedofil je zniewolił
Hak Ci w smark2019.08.5 13:36
Jego dzieci do kościoła pewnie nie chodzą to nie musi się pedofilów bać.
Sariel2019.08.5 10:15
A jaka jest prawacka definicja tolerancji? Może coś w stylu "Drzemy japę, że lewactwo nasz prześladuje, bo nie pozwala nam prześladować innych"
Papierz2019.08.5 11:20
Oto prawacka definicja tolerancji: MA BYĆ TAK, JAK CHCE KOŚCIÓŁ. A NIEWIERZĄCY? W POLSCE SĄ SAMI KATOLICY!
wojtek2019.08.5 9:29
ciociu, może byś się za gotowanie wzięła a nie pierd*oliła od rzeczy
igor2019.08.5 9:21
ale był oskarżony, że dobiera się do współbraci to poczuł się zarazą, chociaż on jest tak wredny i taki śmierdzący, że powinien odejść z zakonu, Dominikanie pozwalacie na takie skandale???
WojtekP2019.08.5 9:18
Od kilku lat twierdzę, że Dominikanie są do likwidacji. A na temat Pana G. i jego skłonności to w internecie można posłuchać
Wojtek Polak 2019.08.5 9:14
a może o.Gużyński też czuje pociąg seksualny do drugiego faceta?{ złe duchy tego typu można pokonać modlitwą i postem} to by tłumaczyło tą niezrozumiałą obronę wszelkich zboczeń promowanych przez lgbtq+wszelkie dewiacie. kochany o. Gużyński HOMOSEKSUALIZM jest grzechem przeciw Bogu i naturze.oto co biblia am mówi o czynach sodomskich : Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)… Św.Augustyn :nienawidzę grzechu ale kocham grzesznika.i Każdy normalny człowiek nie ma nic do homosi ale do rozsiewani przez nich ideologi lgbtq+.JPII mówił że teraz toczy się walka cywilizacji życia z cywilizacją śmierci przydał by się aby duchowy KK stał po stronie cywilizacji życia.
aaaa2019.08.5 17:08
A może Jędraszewski czuje pociąg do Paetza? Tak go bronił?Pamiętasz?
bezduszny Mnich2019.08.5 9:09
Arcybiskup Jędraszewski jest kimś w rodzaju kreta. Jego zadaniem jest przedstawić stanowisko Kościoła w sposób, który będzie odrzucany przez większość. Ma wzbudzić niechęć do instytucji kościoła przy poklasku największych radykałów. Takimi wypowiedziami paradkosalnie abp robi dobrze ruchom LGBT, jest dla nich kimś w rodzaju Konrada Wallenroda.
Splunąłbym mijając gużyńskiego2019.08.5 8:55
Przecież u tego kretyna nawet gęba wyraża intelekt. On wygląda jak "głupi i głupszy"
bolek2019.08.5 8:52
Jędraszewski sam rozsiewał tęczową zarazę w Paryżu!!!!!! https://cdn.natemat.pl/ef64c2447084e01995a3687bc3c9a219,780,0,0,0.jpg
bolek2019.08.5 8:53
https://natemat.pl/280775,abp-jedraszewski-pokazal-sie-w-teczowym-ornacie-w-paryzu
gosc2019.08.5 8:48
Ze też taki zakonnik żyje i mieszka wśród prawdziwych wiernych Kościołowi. Przełożeni jego, jak możecie na coś takie przyzwalać. Trzeba odseparować by nie niszczył Kościoła już prześladowanego
Marta2019.08.5 8:46
Pana Gużyńskiego jak i Pana Lemańskiego należy odciąć od internetu. A może jakiś klasztor o zaostrzonej regule ich przyjmie.
Michał Pasierb 2019.08.5 12:34
Niestety, surowe reguły są tylko w odniesieniu do zakonnic.W męskich klasztorach jest jak widać na powyższym....
Michał Pasierb 2019.08.5 12:46
https://www.fronda.pl/forum/homo-bagno-u-dominikanow-wstrzasajacy-wywiad-z-o-adamem-wyszynskim-op,89961.html?fbclid=IwAR2vd4LD8_Gpw-tBiCdq9vgrhD97z0QS86frnTEw_ALg6EZarx6loXaYIBE
Olin2019.08.5 8:46
niech o. Guzyński wyleczy się z homoseksualizmu, dominikaninowi bycie pederastą nie wypada
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.5 8:46
W środę 7 sierpnia od godziny 18:00 do 19:00 przy ul Floriańskiej 2 w Warszawie pod siedzibą Kurii Warszawsko-Praskiej planowany jest protest przeciwko nienawiści propagowanej przez arcydiabła Jędraszewskiego obrońcę sutannowych pedofilów próbującego odwrócić uwagę od problemów kościoła uderzając w inne środowiska. https://natemat.pl/blogi/damianmaliszewski/280757,dymisja-abp-jedraszewskiego-7-sierpnia-o-godz-18-00-wielki-protest-w-warszawie-pod-haslem-stop-nienawisci ZAPRASZAMY!
Stanislaw2019.08.5 8:49
A to - w obronie rasizmu LGBT!
Marta2019.08.5 8:51
Wreszcie właściwa postawa hierarchów Kościoła. ZŁO trzeba zwalczać, a zacząć trzeba od nazwania go po imieniu. I nie ma to nic współnego z nienawiścią, ale "należy upomnieć brata" jeśli żyje w grzechu. I to pokazuje prawdziwą troską Ks. arcybiskupa o homoseksualistów.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.5 8:57
Nie bój żaby, Polacy dadzą opór czarnej katolskiej zarazie. Tu jest Polska nie Watykan tu się faszyzmu nie popiera.
andrzejhahn32019.08.5 9:39
Nie mów za wszystkich Polaków! Ja sie z tą tęczowa zarazą nie zgadzam! Wy Żydzi hazarscy wychowani na stepach zamiast z kobietami to czuniliscie ohyde z czym kolwiek byle wam nie uciekło. Spadaj z Polski i my Polacy jestsmy Pany zapamiętaj to sobie i jak mówił mój przyjaciel wasz szabla się nie traktuje bo to jest nie honor was kółkiem jak Azję Tuhajbejowicza
margo2019.08.5 9:45
Bo waszą ideologią jest tęczowy nazizm. Prawda? Wybraliście tą drogę i próbujecie narzucić ją innym. Jak ktoś się będzie bronił przed tą zarazą to go unicestwicie?
Grzegorz2019.08.5 14:06
Pedałllku możesz sobie gadać co tylko chcesz
edi2019.08.5 10:07
PEŁNE POPARCIE DLA ARCYBISKUPA ! Jestem ojcem czwórki dzieci i jako rodzic NIE WYRAŻAM ZGODY NA JAKIEKOLWIEK ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ KOGOKOLWIEK W DUCHU IDEOLOGII GENDER/LGBT - zbliżenie się do moich dzieci z przekazem ideologii gender, nauczania masturbacji oraz innych działań tego typu BĘDĘ TRAKTOWAŁ JAKO AKT PEDOFILSKI I BĘDĘ TEN FAKT ZGŁASZAŁ DO PROKURATURY !!!
Polak2019.08.5 11:03
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje gównolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie wlewają ci do d.py dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język, którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
killpedryll2019.08.5 12:58
będziesz tam pederasto? jeśli będziesz to chętnie przyjdę ci wprdolić.
XYZ2019.08.5 8:45
Chrystus też upominał faryzeuszy,to taki żydowski ksiądz.Za to go ukrzyżowali.Oficjalnie za obrazę uczuć religijnych.
Stanislaw2019.08.5 8:51
Gużyński jak Chrystus? Takim jest już Lemański. Nie za dużo tych Chrystusów?
XYZ2019.08.5 11:49
Zobacz ilu jest faryzeuszy.
andrzejhahn32019.08.5 8:40
Drogi ojcze G. Abp. posiada pel ie kapłaństwa a ojciec nie! Proszę uszanować nauczycielskie urząd Arcybiskupa i nie czynić podziałów, skoro ojciec pisze oficjalnie o dymisji na forum poddaję pod wątpliwość co działania słusznego Abp. Jędraszewskiego to my katolicy czujemy się zwol ieni z krytyki na forum ojca. Więc napiszę, proszę zająć się własną edukacja na temat nauczania KK o tym Nowym tworze w któremu na imię kolorowa zaraza. Pewnie w seminarium coś musiał ojciec przespać z teologii moralnej i nie tylko bo i zdogmatyki również no i polecam powrót do lektury Pisma Świętego 😁
Hyacinthus2019.08.5 9:57
tzw. "ojciec" vel towarzysz z edukacji wyniósł tylko tyle, że orgazm jest przyjemny, bez względu na to w jaki otwór i komu się wtyka...
jula2019.08.5 8:39
Od bardzo dawna mówił niemądre słowa ,od dawna ,stąd urosło w nim poczucie przyzwolenia i aprobaty.Mechanizm jak z LGBT i R (Robot spod siedziby Gazety Polskiej) etapowanie aprobaty i przyzwolenia.Pycha kroczy przed upadkiem ale,że nie boi się swojego Szefa?
koko2019.08.5 8:34
Są tzw. "spiochy" w kościele , których zadaniem jest rozsadzanie kościoła od środka.
stan2019.08.5 8:33
Podejrzana postawa Gużyńskiego.
zatrzymać tęczową zarazę2019.08.5 8:32
Czy pan Guzyński też nakleja "cipkomaryjki" w toaletach klasztornych? LGBT to Lżenie Groźby Bluźnierstwa Terror
Jarek2019.08.5 8:29
Oj nie skandal, nie. Tyle zła co robi ten człowiek KK, to chyba jeszcze nikt nie zrobił. Proszę mi wyjaśnić, na czym ma polegać wytępienie zarazy, skoro zainfekowani są ludzie wg słów tego kaznodziei? Co chcecie zrobić z tymi ludźmi "dotkniętymi zarazą LGBT"? Wymyślono temat zastępczy aby odsunąć i zaciemnić temat pedofilii i problemu homoseksualizmu w KK. Proszę niech mi ktoś napisze - jak zamierzacie usunąć źródło zarazy LGBT?
Stanislaw2019.08.5 8:48
"Proszę mi wyjaśnić, na czym ma polegać wytępienie zarazy, skoro zainfekowani są ludzie wg słów tego kaznodziei?" A czy ludzi się nie leczy, np. z chorób psychicznych? Czy nie pozbawia się ludzi głoszenia i praktykowania hitleryzmu, stalinizmy, rasizmu? Tęczową zarazę na dziś zaliczyłbym do ideologii rasistowskiej. Chcą tworzyć jakąś inną, zboczoną rasę ludzi.
Jarek2019.08.5 9:48
@ Stanislaw Czyli - pozamykałbyś ich w psychiatryku. III Rzesza też miała "zarazę", nawet kilka. Mieli też swoich Jędraszewskich, którzy im błogosławili aby wytępili zarazę bolszewizmu i te inne. (Pius XII i wielu kardynałów, którzy pomagali w ucieczce SS-manów do Argentyny) Czy wytępili tę zarazę? Część KK i PIS stoi na krawędzi szowinizmu, co może doprowadzić do rozlewu krwi w Polsce (przykład Białystok) Polaryzacja społeczeństwa jest przeogromna. Teraz przeszkadza Wam LGBT, potem: - osoby samotne? - osoby umysłowo chore? - farbujący włosy, bo to nienaturalne; - niezrzeszeni w PIS? - wrogów można mnożyć. Wystarczy aby w Polsce obowiązywało prawo bezwzględnego zakazu adopcji dzieci przez osoby tej samej płci. Wolną wolę dał ludziom Bóg, i od Adama i Ewy ludzie korzystają z tej wolnej woli. Po wielkim potopie Bóg obiecał, że nigdy więcej nie ześle takiego kataklizmu. Za to zesłał Swego Syna, który m.in. nauczał tak: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. lub: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”
ebi2019.08.5 8:29
Jestem przerażona jak ktoś taki jak o. Gizyński gorszyciel nie boi się Boga. Tak to własnie sie dzieje, że nie jest możliwe aby nie rozumiał podstawowego znaczenia słowa IDEOLOGIA. Ja tez nie odrzucam homoseksualistów jako ludzi nikt z nas tego nie robi przecież. Ale kształtowanie dzieci przez seksualizm od przedszkola to TRAGEDIA BLISKA. Ludzie bez miłości bez romantyzmu z kształtowaniem na podstawie narzad ów płciowych oraz zabijanie nienarodzonych, to popiera ten pan Gizyński?
Sariel2019.08.5 10:12
NIKT NIE CHCE SEKSUALIZOWAĆ DZIECI OD PRZEDSZKOLA Pls, poczytaj sobie rzetelne źródła zanim coś napiszesz, bo propaganda tak Ci mocno weszła, że wierzysz we wszystkie bzdury jakie usłyszysz
JoannaOdKrzyża2019.08.5 8:29
Bardzo słusznie! Ręka podniesiona na LGBT to ręka podniesiona na prawa człowieka!
Stanislaw2019.08.5 8:43
Czy LGBT, jako organizacja i ruch, to prawa człowieka? Kto takie wymyślił? Chyba ci, którzy ogłosili, ze zabijanie dzieci nienarodzonych albo już w trakcie porodu to prawo człowieka!
jm2019.08.5 9:35
A kto podniesie rękę na LGBT ręka ta zostanie mu odrąbana.
Bebik2019.08.5 12:19
A na katolików to można podnosić rękę. To jest OK, tak?
Maciek Arczyński2019.08.5 14:02
I słusznie, bo dłoń tęczowa rusza z posad bryłę świata. Bo wiesz co robi ta tęcza? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest tęcza na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą tęczą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić... A jak już się tęcza wyczerpie to się zrobi... - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, absurdalnych tęczowych inwestycjach.
Reytan2019.08.5 8:21
Temu całemu Gużyńskiemu to chyba w główce się przewróciło. Facet skoncentrowany na swoim wybujałym ego, pyszny i nieprzyjemny. Nie wiem czy oni tam w tym zakonie dominikanów nie mają przełożonych? Co taka postawa ma wspólnego z nauką Chrystusa? Nic. Jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Pomijam fakt, że abp Jędraszewski to nie jest liga tego jegomościa. On to ewentualnie mógłby mu buty czyścić, tylko duma mu nie pozwala. Ale poziom moralny i intelektualny zbliżony do siedmioletniego Kazia. Weź się chłopie zamknij gdzieś w klasztornej celi, pomódl się trochę, jeśli jeszcze potrafisz i pamiętaj, że dla Boga nie jesteś jeszcze stracony.
M2019.08.5 8:56
A co wspólnego z nauką Crystusa ma wieczne podżeganie do przemocy w wykonaniu między innymi Jędraszewskiego, jak i innych księży?
margo2019.08.5 9:40
Widać, że słuchanie i czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną. W którym miejscu Biskup Jędraszewski wzywał do przemocy?
Jurek2019.08.5 10:11
A abp Jedraszewski nie ma przelozonych. Jak mozna na ludzi mowic zaraza, nawet jesli teczowa. A Papiez Franciszek odprawia Msze sw, gdzie sa teczowe dekoracje Ico, i nic tecz, znak Boga dany Noemu, ze juz Bog niechce wiecej karacpotopem, Tecza to biblijny zank przymierza Boga z czlowiekiem I nie ma mowy o zadnej zarazie. A jesli O,Guzynski jest odwazny i mowi co mysli i broni w imie wiernosci Chrystusoiq, ktory nigdy nic nie mial przeci teczy i teczowym ani LGTB, przeszukalem Biblie nicprzecic LGTB nie znalazlem, aLE PRZECIW PASTERZOM CO PASA SIEBIE ZAMIAST OWCE;I STRZYGA JE ZBYT SUROWO; A TAK O TAKICH PASTERZASZ JUZ PROROK jEREMIASZ SUROWO WYROKOWAL
Ala2019.08.5 8:17
Proponuję pisać listy (1 na tydzień) do przełożonych tego Dominikanina, żeby zakazali jemu wszelkich publicznych komentarzy, bo w główce się pomieszało.
Viola2019.08.5 13:46
Ta... Znowu prowincjał powoła komisję dla beki. Zobacz lepiej jak skończyła swoje prace komisja powołana przez prowincjała do spraw zbadania oskarżenia przez o. Wyszyńskiego wobec o. Gużyńskiego o molestowanie homoseksualne. Tutaj o. Wyszyński opowiada o homodominikanach: https://jacekmiedlar.pl/2017/01/31/zniszczyc-wspolbrata-skandal-u-dominikanow-szokujacy-wywiad-z-o-adamem-wyszynskim-op/
Janek2019.08.5 8:17
Skandal to przede wszystkim postawa ks Jędraszewskiego która powoduje i będzie powodować masowe odejście z kościoła a być może przyczyni się do ataków ninawiści i agresji. To jest skandal. Pokażcie mi choć jedna wypowiedź św Jana Pawła II Wielkiego który żył w czasach rzeczywistej walko z kościołem która była by na poziome wypowiedzi Jędraszewskiego. Nie było, dlatego wszyscy Go szanowali
Andrzej2019.08.5 8:20
Co zrobił złego Arcybiskup ? To, że broni kościoła przed osobami, które obrażają wizerunek Pana Boga ? Wstyd kolego Janku.
Reytan2019.08.5 8:23
Ty Janku to pewnie nigdy w Kościele nie byłeś, więc nie szukaj sobie pretekstów. Siądź i pomyś trochę nad swoim życiem. Jakaś refleksja na pewno przyjdzie.
Stanislaw2019.08.5 8:39
A czy Tęczowa Zaraza, jako ideologia i ruch, była lub jest w Kościele? Więc jeśli odejdą, członków Kościoła nie ubędzie.
yeti2019.08.5 8:56
Słowa Jana Pawła II Wielkiego? Mnie się wydaje, że słowa Boga zawarte w Piśmie św są nadal obowiązujące.
Czytelnik Biblii2019.08.5 12:21
Czyli jak rozumiem jesteś też za: - kamieniowaniem ludzi zbierających chrust w sobotę (Lb, 15 wersety 32 do 36) - karaniem śmiercią kobiet zgwałconych razem z gwałcicielem, chyba że po gwałcie zostaną zaślubieni (m. in. Pwt 22, 28 - 29) Prawo to przypominam NIE zostało zniesione przez Chrystusa (Mt 5, 17 - 20). No i oczywiście jesteś w całości oddany kazaniu na górze Jezusa Chrystusa, które: - całkowicie potępia modlenie się w świątyniach i publicznie, nakazuje modlenie się samotności, a osoby publicznie oddające się modłom określa jako te które nie dostąpią łaski zbawienia bo "otrzymały już swoją nagrodę" (Mt 6, 5 - 15) - skrajnie potępia przepych i akumulację majątku w jakiejkolwiek formie (Mt 5, 19 - 24) - całkowicie zakazuje konfliktu z kimkolwiek, nawet jeśli ten według Ciebie Tobie zagraża (Mt 5, 38 - 42) i nakazuje zawsze okazywać miłość nieprzyjaciołom (Mt 5, 43 - 48) - potępia oceniania innych i nakazuje powściągliwość oraz autorefleksję (Mt 7, 1 - 6) - Zaznacza, że oddawanie czci i modlitwy nie mają żadnego znaczenia w tym czy ktoś trafi do raju, a znaczenie ma tylko to czy dana osoba żyła w zgodzie powyższym (Mt 7, 21 - 23) Myślę, że słowa bożego na oczy nie widziałeś. I pewnie z 95% wielce wierzących na tej stronie Biblii nigdy w rękach nie trzymało. Albo trzymało, ale stwierdziło, że przeczyta "potem".
Grzegorz2019.08.5 8:15
Na Dominikanę wysłać tego idiotę i stamtąd niech sobie pisze listy na Berdyczów.
Andrzej2019.08.5 8:18
Zgadzam się, Jędraszewski dawno powinien zamilknąć i najlepiej wyjechać z kraju
Andrzej2019.08.5 8:40
Nie obrażaj Arcybiskupa, po nazwisku - to po chamsku.
Stanislaw2019.08.5 15:20
Nie podobają Ci się, tęczowy biedaku, przykazania Boże, Dekalog, prawa natury, dzięki którym istniejesz na świecie? Zamień dekalog i prawa natury na prawa LGBT!
Hyacinthus2019.08.5 10:06
Dominikana jest krajem bardzo sympatycznym. Tzw. podzespołów rowerowych jest tam pewnie ni mniej ni więcej statystycznie niż na świecie, a z pewnością nie są tak hałaśliwi jak tu. Po zaburzać statystyki wysyłając tam tego kolejnego tęczowego frustrata?
Andrzej 2019.08.5 8:12
A co na to przełożeni pana Gużyńskiego (Prowincjał Dominikanów) ? Przecież można go wysłać do klasztoru i niech lepiej wyleczy się z pychy, poprzez kompletację i modlitwę, niech nie obraża Arcybiskupa.
agatgr12019.08.5 8:27
Z Gużyńskiego nie jest ani " pan" , ani "ojciec" A tym bardziej dominikanin.Bardziej pasuje tytułować go towarzyszem . Niestety zakony dominikanów jak i jezuitów opanowywane są przez "tęczową dżumę" .
Andrzej2019.08.5 8:38
Brawo, zgadzam się na 100%. Ja z premedytacją użyłem słowo "pan". Na "ojca" trzeba sobie zasłużyć.
M2019.08.5 8:53
Ale nie Ty o tym decydujesz.
Andrzej2019.08.5 10:30
W mojej treści - ja.
Maciek Arczyński2019.08.5 13:54
Taaa... Dominikanie "zeszli na psy", choć kiedyś to były "Domini canes".
andrzejhahn32019.08.5 8:46
Co do Jezuitów to wypraszam sobie by mówić i określać ich podobnie! Ukończyłem Jezuickie seminarium teologiczo-filozoficzne. Znam wielu wspaniałych kapłanów oddanych Chrystusowi. Każdy Jezuita zna kilka języków perfekt, mają po kilka fakultetow. Ukończone studia medyczne, techniczne, filoligiczne, są w zakonie ludzie wszechstronnie wykształceni.
agatgr12019.08.5 9:07
Nie twierdzę , że wszyscy jezuici są skażeni "tęczową dżumą " . Ale tych wspaniałych kapłanów, kontynuatorów założyciela tego zakonu jest coraz mniej i nie są mile widziani wśród pozostałych "braci" , którzy otworzyli się na "duch świata".
Stanislaw2019.08.5 8:35
Ale przede wszystkim niech o. Góżyński mózg sobie wymieni na lepszy! Pamiętajmy, że każda choroba ideologiczna i moralna zaczyna się... od głowy! Tęczowa zaraza także!
Hyacinthus2019.08.5 10:01
Najpierw niech się wyleczy ze swych lubieżności, które mózg mu psują. "Tęczowa zaraza" przenosi się m. in. (a może i zwłaszcza) przez jej praktykowanie i to nie w sensie intelektualnym. Zatrucie intelektu przychodzi potem.
Maria2019.08.5 12:43
Gużyński, pupilek Peło i całej lewackiej zgnilizny!.WON Z NIM!!!!
Viola2019.08.5 13:37
Ta... Znowu prowincjał powoła komisję dla beki. Zobacz lepiej jak skończyła swoje prace komisja powołana przez prowincjała do spraw zbadania oskarżenia przez o. Wyszyńskiego wobec o. Gużyńskiego o molestowanie homoseksualne. Tutaj o. Wyszyński opowiada o homodominikanach: https://jacekmiedlar.pl/2017/01/31/zniszczyc-wspolbrata-skandal-u-dominikanow-szokujacy-wywiad-z-o-adamem-wyszynskim-op/