Sikorski, Tusk i Komorowski łasili się do Putina - zdjęcie
10.02.15, 09:02Joachim Brudziński (fot. Facebook)

Sikorski, Tusk i Komorowski łasili się do Putina

3

W takich słowach Joachim Brudziński (PiS) odniósł się w TVN24 do słów szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa, który nazwał Bronisława Komorowskiego, Grzegorza Schetynę i Tomasza Siemoniaka cynikami. - Wtedy kiedy Sikorski, Tusk i, mówię to z żalem, prezydent Bronisław Komorowski, łasili się do Putina, stanowisko PiS było takie samo jak dziś - uprawiać politykę realistyczną, jak prezydent Kaczyński. Nasze stanowisko na temat impertynencji ministra Ławrowa jest znane od lat. A Sikorski, jako szef MSZ, urządzał przed Ławrowem odprawy polskiego korpusu dyplomatycznego. To rzecz niespotykana w światowej dyplomacji - ocenił polityk PiS.

I dodał: "Dawniej na obraźliwe gesty Rosjan odpowiednio reagował prezydent Lech Kaczyński".  Jego zdaniem w 2010 roku "Tusk zachował się jak ratlerek Putina", gdy podczas przemówienia Lecha Kaczyńskiego na Westerplatte "zasłonił sobie twarz w kabotyńskim geście". - Gdyby polski marszałek sejmu, premier i szef MSZ nie podjęli wspólnej gry z Tomaszem Arabskim i innymi urzędniczynami i właśnie z Putinem, to wtedy nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej".

mod/TVN24.pl

Komentarze (3):

anonim2015.02.10 9:34
@paweł http://www.youtube.com/watch?v=KtV-g3ao-gg
anonim2015.02.10 9:38
Tak do końca nie jest pewne kto stoi za tą katastrofą. Myślę że tę odpowiedź zna P Obama . Poproście go by ujawnił. Nie lubię, gdy ktoś bez twardych dowodów stawia zarzuty. Czy to Ameryce czy Rosji , czy Polsce .
anonim2015.02.10 10:00
@pawel.nn Ty naprawdę przypuszczasz że ludzi generalnie dopada amnezja i zapomną uniżony stosunek rządu i prezydenta do Rosji w latach 2007-2013? Co prawda ministerstwo medialnej prawdy usilnie nad tym pracuje ale póki co nie wszyscy jeszcze skandują na wzór orwellowskich owiec: dwie nogi dobrze ,cztery nogi źle.