Segregacja sanitarna? Fogiel odpowiada Gowinowi - zdjęcie
25.07.21, 11:53Fot. screenshot YouTube (Onet)

Segregacja sanitarna? Fogiel odpowiada Gowinowi

76

- To jest propozycja pana wicepremiera Gowina. Nie pierwsza. Padają bardzo różne koncepcje w debacie publicznej - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do słów Jarosława Gowina na temat jego poparcia dla francuskiej polityki szczepionkowej.

- Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień, ale jestem też kategorycznym zwolennikiem rozwiązań francuskich - stwierdził Jarosław Gowin na antenie Polsat News.

Gowin popiera wprowadzenie takich rozwiązań, na jakie niedawno zdecydowały się władze francuskie. We Francji przed wejściem do miejsc kultury lub rekreacji trzeba będzie okazać dokument potwierdzający zaszczepienie lub negatywny wynik testu na covid. Ponadto od sierpnia certyfikatem szczepionkowym trzeba się będzie legitymować także przed wejściem do restauracji lub podróżą pociągiem dalekobieżnym.

Fogiel poinformował, że w Polsce nie ma obecnie planów wprowadzenia segregacji sanitarnej na wzór francuski.

- Nie ma jeszcze żadnych decyzji, takich, o których mówił pan premier Gowin, ale oczywiście będziemy musieli reagować odpowiednio do sytuacji, która będzie na przykład na jesieni - powiedział wicerzecznik PiS w trakcie programu "Śniadanie Bogdana Rymanowskiego".

Z kolei zdaniem również obecnego w studio Grzegorz Schetyny takie decyzja, jak zaproponowana przez Gowina, są nie do uniknięcia.

- Europa i cały cywilizowany świat przygotowują się do IV fali. Widzimy, jak to jest robione w Anglii, Włochach, Portugalii, Irlandii, co zrobił wczoraj Izrael. To znaczy, że ci, którzy są w pełni zaszczepieni, są ozdrowieńcami, mają przeprowadzane testy, mogą korzystać z pełni praw publicznych. Są ograniczenia w stosunku do tych osób, które są poza tymi grupami - stwierdził Schetyna.

jkg/pap

Komentarze (76):

Jacuś2021.07.26 6:24
Takie tam dyrdymały, "debata publiczna", akurat, badają dokąd można się zapędzać z segregacją bo to przecież nie zgodne z prawem. Będą igrać dotąd, aż ludzie wyjdą na ulice.
wojtyla2021.07.26 6:17
Jeszcze nie maja planow , ale ze trzeba to trzeba no co zrobic to nie wina PISu wszystkich wkolo tylko nie pisu
Skrzypek na dachu2021.07.25 22:29
Pan Gowin klamie ze segegacja jest potrzebna , a Pan Fogiel klamie ze nie bedzie .
Anonim2021.07.25 21:41
A to Schetyna też wie o czwartej fali, która nadejdzie. Tę czwarta falę mogą zobaczyć tylko ci, którzy są z cywilizowanego świata. Debil.
Anonim2021.07.25 21:20
Jeśli nas będą zmuszać to znaczy, że j **** pis było proroctwem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Coco2021.07.25 21:11
Mogę zdechnąć kiedykolwiek i jakkolwiek chcecie ale nie dam się zaszczepić. Czemu nie pytacie ilu posłów się zaszczepiło? Nie zastanawia was czemu prawe i lewe tak zgodne? jedna banda !
Anonim2021.07.25 20:59
Właśnie dziś padła w moim domu decyzja . Nie zaszczepimy się niezależnie od restrykcji i ryzyka zgonu z powodu nie udzielenia nam w razie potrzeby pomocy przez Służbę Zdrowia . A tak się dzieje . Mogę podać nazwę szpitala gdyż to są fakty . Świadomie ryzykujemy życiem . A dlaczego ? Gdyż taka jest nasza decyzja i nic do niej komukolwiek . Piszę to oficjalnie . I nie namawiam nikogo do przyjmowania lub też nie szczepionki . Piszę o SWOJEJ decyzji ze świadomością zdrowotnych i niedługo prawnych konsekwencji .Jestem i pozostanę WOLNYM człowiekiem niezależnie od zniewalających mnie nacisków .
Coco2021.07.25 21:14
Tak trzymać!!!!! Jest nas wielu!!!!
tak2021.07.26 5:57
Tak żadnych przymusowych szczepień, żadnej segregacji sanitarnej a zwłaszcza w zakładach pracy. Do tej pory szczepienia były zawsze dobrowolne i nie było żadnej segregacji. Dlaczego to ma się zmienić bo ktoś tak chce? Dlaczego koncerny farmaceutyczne, które zarabiają miliardy chcą Nam wchodzić z buciorami do domu? Dlaczego część polityków chce realizować tą obcą agendę? Dlaczego przepłacone media temu przyklaskują? Gdzie jest śledztwo w sprawie laboratorium w Wu Han?. Dlaczego winni ci co sponsorowali te badania na całym Świecie a potem w Wu Han nie są pociągnięci do odpowiedzialności? czy ktoś słyszał żeby kogoś pociągnięto do odpowiedzialności? Dlaczego tylko zwykli ludzie mają za to płacić szczepiąc się eksperymentalnymi preparatami? Czy mamy stać się niewolnikami systemu, którzy nie zadają trudnych pytań? Czy takie są założenia?
Apel2021.07.26 7:46
PiS nie idzcie drogą segregacji jak proponuje Pan Gowin i opozycja bo to podzieli ludzi i Społeczeństwo na wiele lat. Na taki rozwiązaniach stracą tylko restauratorzy i PKP. Jak ktoś raz zostanie wyrzucony z Restauracji za brak dokumentów to może tam już nie powrócić wiele lat. A co jak ktoś nawet zaszczepiony nie będzie chciał przyjmować trzeciej albo czwartej dawki czy straci uprawnienia? Tylko przypominam, że za dwa lata wybory, do których pójdą wszyscy bez względu na to czy byli szczepieni.
Skrzypek na dachu2021.07.25 18:39
Pan Grzegorz Schetyna to tez wyjatkowo obrzydliwy i paskudny bandyta . Takim to odrazu podwojne dawke tej eksperymentalnej biotrucizny , niech go spotka los nieunikniony szczura doswiadczalnego .
Skrzypek na dachu2021.07.25 18:29
Pan Gowin klamie ze segregacja i paszporty kowidowe sa potrzebne aby unikac Lockdown , a Pan Fogiel klamie ze nic a nic takiego nie bedzie . To sa chorzy ludzie i chca narzucac zdrowym niepotrzebne i nieskuteczne izolacje . Trzeba tych degeneratow sanitarnoepidemologicznych jak najszybciej wyleczyc raz na zawsze . Wielka demonstracja w Piatek 30ego Lipca , Sobota 31ego Lipca i Niedziela 1ego Sierpnia w Warszawie i wszystkich wielkich miastach .
Anonim2021.07.25 16:02
Już w głębokiej starożytności, mimo że ludzie nie słyszeli o bakteriach ani wirusach, odseparowywali się do zakaźnie chorych, albo raczej zakażonych odseparowywano od siebie. Odpowiednie przepisy są już w Pięcioksięgu Mojżesza, Kapł. rozdział 13 i 14. Jest tam takie polecenie, jak zakażony ma mieszkać na osobności i swoim wyglądem oraz słowami syganizować by był rozpoznawalny i niedotykany: ./....../ 1 Powiedział Pan do Mojżesza i Aarona: 2 «Jeżeli u kogoś na skórze ciała pojawi się nabrzmienie albo wysypka, albo biała plama, która na skórze jego ciała jest oznaką trądu, to przyprowadzą go do kapłana Aarona albo do jednego z jego synów kapłanów. 3 Kapłan obejrzy chore miejsce na skórze ciała: jeżeli włosy na chorym miejscu stały się białe i jeżeli znak zdaje się być wklęśnięty w stosunku do skóry ciała, jest to plaga trądu. Kapłan stwierdzi to i uzna człowieka za nieczystego. /………/ 45 Trędowaty, który podlega tej chorobie, będzie miał rozerwane szaty, włosy rozczochrane, brodę zasłoniętą i będzie wołać: "Nieczysty jestem, nieczysty!" 46 Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem." Wystarczy? Niech to będzie wskazaniem dla niezaszczepionych i zapewne zakazonych do naśladowania.
Gall2021.07.25 16:37
Człowieku, zarażają ludzie chorzy. Niezaszczepieni nie są chorzy. Chorzy są Ci, którzy chcą ich pozbawić praw. Oni są już naznaczeni znamieniem bestii i usiłują teraz jak najwięcej ludzi przeciągnąć na swoją stronę. Niestety walka, do której stanęli będzie dla nich przegrana. Pokolenie Niewiasty już zostało przygotowane do tego, żeby zmiażdżyć głowę ich diabelskiemu panu.
Skrzypek na dachu2021.07.25 18:18
Brawo Gall , chorym trzeba podac natychmiast lekarstwo na grype Amatadyne , skuteczne bezpieczne i tanie . Zdrowym nie jest potrzebny biotrucizna , zastrzyk eksperymentalny mRNA retrowirusowy kiedy zaraza jest niegrozna dla ponad 99.99% ludzi ponizej 40 . PiS klamie bo jest na uslugach bezboznych globalistow banksterow i rozkazy dostaje od Pana Klaus Schwab , Woorld Economic Forum .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.25 14:35
Konfederacja za ruble i szekle chce Polakow szczepic Sputnikiem, celowo w lesie by od razu dostali zapalenia pluc.
Frec2021.07.25 14:16
Następny od hydrauliki i usterek wind.
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:58
Pan Gowin klamie , ze Lockdown jest potrzebny a Pan Vogiel klamie ze nie bedzie .
Skrzypek na dachu2021.07.25 14:01
Pan Gowin klamie , ze Lockdown jest potrzebny , a Pan Fogiel klamie , ze nie bedzie . Przepraszam za grube palce .
....2021.07.25 14:10
Jest zupelnie inaczej. Gowin twierdzi ze PIS zrobi lockdown, jesli nie bedzie segregacji sanitarnej. Pozamykaja wszystko i wszystkich, tak jak do tej pory. Zreszta sam wiesz ze tych decyzji nie podejmuje sie w Polsce. Mozesz sie tylko pomodlic do Angeli.
Skrzypek na dachu2021.07.25 18:34
PiS wyobraza sobie Lockdown i segregacje aby wprowadzic przymusowe zastrzyki biotrucizny kazdemu od niemowlat do najstarszych .
@skrzypek2021.07.25 14:15
https://www.youtube.com/watch?v=cqtb6XBBBRc
Skrzypek na dachu2021.07.25 18:09
Dlaczego ciagle chodzisz za mna i wklejasz te same nudne klamstwa z jutub .
matis892021.07.25 13:55
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Kościół wskazuje jak strzec się2021.07.25 13:51
przed fałszywymi wizjami. ................. Duch Święty jest nieustannie obecny w życiu Kościoła. Dary Ducha Świętego, charyzmaty, nieustannie ubogacają Kościół. Niestety upadłe anioły, zatrute swoją nienawiścią do rodzaju ludzkiego i pychą wobec Boga, nieustanie dążą by nas zwodzić i skłaniać do grzechu. Jedną z najbardziej przewrotnych metod jakimi posługują się siły zła jest podszywanie się pod Boga i kierowani do ludzi fałszywych wizji i proroctw. Dlatego ta ważne jest rozeznanie duchowe czy ma się do czynienia z wizjami, proroctwami, czy innymi charyzmatami, które pochodzą od Boga, czy od złego podszywającego się pod Boga. W swym miłosierdziu Bóg obdarzył Kościół mechanizmami, które sprawnie pozwalają na weryfikacje wszelkich zjawisk pod kontem ich pochodzenia. Wiedzę o naturze proroctw, innych charyzmatów, przybliża czytelnikom w wydanej nakłam wydawnictwa Monumen (wydawcy miesięcznika „Egzorcysta”) pracy „Proroctwo dzisiaj” ksiądz Mateusz Kicka. We wstępie do pracy „Proroctwo dzisiaj” ksiądz profesor Krzysztof Guzowski stwierdził, że „szerzący się współcześnie błąd modernizmu polega na tym, iż wielu wiernych – duchownych i świeckich – traktuje chrześcijaństwo jedynie jako religie wspierająca pomyślność ludzką lub motywująca ludzi do dobrych uczynków” podczas gdy celem Kościoła jest umożliwienie ludziom zbawienia. Kościoła Katolickiego nie wolno zredukować do: instytucji tworzącej lepsze relacje międzyludzkie, tylko do praktyk religijnych, instytucji głoszącej negatywną apokaliptykę.
cd2021.07.25 13:51
Zbawienie ludzi jest, jak całego Kościoła, celem działań proroków. „Zasadniczym zadaniem, które otrzymuje prorok od Boga, nie jest przepowiadanie przyszłych wydarzeń, lecz mówienie prawdy pochodzącej od Boga”, choć warto pamiętać o tym, że prawda o teraźniejszości często wskazuje co może wydarzyć się w przyszłości, bo wydarzenia mają swoją logikę przyczynowo skutkową. „Dziś misja tych, którzy otrzymali w Kościele charyzmat prorocki, nie polega na przepowiadaniu przyszłości (…) lecz na odsłanianiu prawdy”. „Proroctwa pochodzące od Ducha Świętego nie były nigdy tożsame z apokaliptyką strachu i beznadziei”. Tu na marginesie rozważań z wstępu do pracy o proroctwach podzielę się swoim skojarzeniem. W naszych prawicowych środowiskach popularni są komentatorzy (aspirujący do odgrywania roli świeckich proroków), którzy non stop serwują czytelnikom apokaliptykę strachu i beznadziei, wmawiając Polakom, że siły zła są wszechpotężne, nie przedstawiając przy tym wizji jak skutecznie ze złem walczyć – co moim zdaniem jest szerzeniem defetyzmu, i skutkuje popadaniem przez polskich prawicowców w marazm – bo w obliczu apokaliptycznej klęski jakakolwiek walka nie ma sensu). Prawdziwe proroctwa pochodzące od Boga są wolne od apokaliptyki strachu i beznadziei, i mówią o zwycięstwie i wszechpotędze Boga. Ważne jest też to, że prawdziwe proroctwa pochodzące od Boga zawsze zakorzenione są w katolicyzmie. „Prorok nie jest [religijnym i społecznym] anarchistą, anty-systemowcem lub krytykiem kultu. W proroctwie Bóg upomina się raczej o zachowanie istoty kultu”. Proroctwo ma torować ludziom drogę do Boga i wzywać ich do nawrócenia. Prorocy interesowali się poczynaniami władzy dopiero gdy władza rozpoczynała walkę z wiara. Proroctwo jest „głoszone nie tylko słowem, ale i przez świadectwo życia”. W swojej pracy ksiądz Mateusz Kicka przypomniał, że Bóg „tak bardzo pokochał swoje stworzenie, że wielokrotnie wychodzi z ofertą przymierza, przebaczenia grzechu i darowania niewierności”. Bóg każdego z nas powołuje do zabawienia, i tylko od nas zależy czy skorzystamy z łaski Boga, czy ją odrzucimy.
Skrzypek na dachu2021.07.25 14:05
Teraz juz kazdy wie napewno ze Franciszek to falszywy uzurpator na uslugach bezboznych globalistow , miedzynarodowych banksterow szatanistow .
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 13:45
https://www.youtube.com/watch?v=Latka0hu-t4&t=2951s
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 13:46
Siostrzeniec premiera Pinokio-Morawieckiego o konusie z Żoliborza Jarosławie Kaczyńskim.
Jakub Apostoł2021.07.25 13:39
- święty, który nawrócił swojego kata. ////// Wśród apostołów było dwóch Jakubów. Dla odróżnienia nazywani są Większym i Mniejszym albo też Starszym i Młodszym. Prawdopodobnie nie chodziło w tym wypadku o ich wiek, ale o kolejność przystępowania do grona Apostołów. Rozróżnienie to wprowadził już św. Marek (Mk 15, 40). Imię Jakub pochodzi z hebrajskiego "aqeb", oznaczającego "chronić" - a zatem znaczy "niech Jahwe chroni". Etymologia ludowa tłumaczy to imię jako "pięta". Według Księgi Rodzaju, kiedy Jakub, wnuk Abrahama, rodził się jako bliźniak Ezawa, miał go trzymać za piętę (Rdz 25, 26). Św. Jakub Większy jest tym, który jest wymieniany w spisie Apostołów wcześniej - był powołany przez Jezusa, razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów (Mt 4, 21-22): święci Mateusz i Łukasz wymieniają go na trzecim miejscu, a święty Marek na drugim. Jakub i jego brat Jan byli synami Zebedeusza. Byli rybakami i mieszkali nad jeziorem Tyberiadzkim. Ewangelie nie wymieniają bliżej miejscowości. Być może pochodzili z Betsaidy, podobnie jak święci Piotr, Andrzej i Filip (J 1, 44), gdyż spotykamy ich razem przy połowach. Św. Łukasz zdaje się to wprost narzucać, kiedy pisze, że Jan i Jakub "byli wspólnikami Szymona - Piotra" (Łk 5, 10). Matką Jana i Jakuba była Salome, która należała do najwierniejszych towarzyszek wędrówek Chrystusa Pana (Mk 15, 40; Mt 27, 56).
cd2021.07.25 13:39
Jakub został zapewne powołany do grona uczniów Chrystusa już nad rzeką Jordan. Tam bowiem spotykamy jego brata, Jana (J 1, 37). Po raz drugi jednak Pan Jezus wezwał go w czasie połowu ryb. Wspomina o tym św. Łukasz (Łk 5, 1-11), dodając nowy szczegół - że było to po pierwszym cudownym połowie ryb. Jakub należał do uprzywilejowanych uczniów Pana Jezusa, którzy byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira (Mk 5, 37; Łk 8, 51), przemienienia na górze Tabor (Mt 17, 1nn; Mk 9, 1; Łk 9, 28) oraz modlitwy w Ogrójcu (Mt 26, 37). Żywe usposobienie Jakuba i Jana sprawiło, że Jezus nazwał ich "synami gromu" (Mk 3, 17). Chcieli bowiem, aby piorun spadł na pewne miasto w Samarii, które nie chciało przyjąć Pana Jezusa z Jego uczniami (Łk 9, 55-56). Jakub był wśród uczniów, którzy pytali Pana Jezusa na osobności, kiedy będzie koniec świata (Mk 13, 3-4). Wreszcie był on świadkiem drugiego, także cudownego połowu ryb, kiedy Chrystus ustanowił Piotra głową i pasterzem swojej owczarni (J 21, 2). Ewangelie wspominają o Jakubie Starszym na 18 miejscach, co łącznie obejmuje 31 wierszy. W porównaniu do innych Apostołów - jest to bardzo dużo. Dzieje Apostolskie wspominają o św. Jakubie dwa razy: kiedy wymieniają go na liście Apostołów (Dz 1, 13) oraz przy wzmiance o jego męczeńskiej śmierci. Z tej okazji św. Łukasz tak pisze: "W tym samym czasie Herod zaczął prześladować niektórych członków Kościoła. Ściął mieczem Jakuba, brata Jana..." (Dz 12, 1-2). Jakuba stracono w 44 r. bez procesu - zapewne po to, aby nie przypominać ludowi procesu Chrystusa i nie narazić się na jakieś nieprzewidziane reakcje. Było to więc posunięcie taktyczne. Dlatego także zapewne nie kamieniowano św. Jakuba, ale ścięto go w więzieniu. Euzebiusz z Cezarei, pierwszy historyk Kościoła (w. IV), pisze, że św. Jakub ucałował swojego kata, czym tak dalece go wzruszył, że sam kat także wyznał Chrystusa i za to sam natychmiast poniósł śmierć męczeńską. Jakub był pierwszym wśród Apostołów, a drugim po św. Szczepanie, męczennikiem Kościoła (zgodnie z przepowiednią Chrystusa - Mk 10, 39).
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:38
PiS szykuje nastepny Lockdown na Piatek 13ego Sierpnia 2021 . Moze byc wczesniej jednak , zaleznie od rozkazow bezboznego globalisty , Pana Klausa Szwaba .
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:52
Wtedy juz ostateczny Lockdown , kazdy dostanie zastrzyk przymusowo , bo zdrowym ludziom nie pozwola wyjsc z domu ani do sklepu wejsc .
TOM2021.07.25 13:37
I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może nic kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia.APOKALIPSA ŚW.JANA
Agnieszka2021.07.25 13:35
Jeżeli PiS chce mieć serię przegranych procesów w Trybunale Praw Człowieka, to niech się dalej daje wkręcać swojemu wrogom i kretom. Trybunał przyjął za ostatecznie obowiązującą rezolucję Rady Europy, zobowiązując także Polskę do jej przestrzegania, czyli nie wolno wprowadzać obowiązku przyjmowania tego preparatu, ani nacisku na jego przyjmowania ani dyskryminacji dla tych, co go nie przyjęli. Szykuj się Fogiel na procesy jak rozumu i jaj nie masz albo odgrywasz przed Polakami "dobrego policjanta" fałszywcu, ale już badasz jak zwiać z niewygodnej roli draniu!!!!
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:47
PiS klamie bo paszpotry kowidowe aby wejsc do sklepu sa nielegalne , tak samo izolacja zdrowych i Lockdown to bezsens , a maseczki latem i nadworze to glupota , bo nie mozna oddychac . PiS jednak nawet lasy pozamykal aby ukryc wycinke drzew . Szczepionka to gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna ktora niszczy odpornosc czlowieka . PiS klamie bo jest na uslugach bezboznych globalistow miedzynarodowych banksterow , a kazdy kto wierzy w Rzad PiS i da sie zastrzykiem szatanskim otruc to sam sobie jest winny .
Anonim2021.07.25 14:06
Astra i Johnson nie sa eksperymentalnymi szczepionkami a przymus ich przyjecia na tle dotychczasowego zamordyzmu lockdownow, jest blachostką. Poza tym ustawa o zwalczaniu epidemii od parunastu lat pozwala na szeroko pojety obowiazek szczepien. Szkoda ze do tej pory nikt nie widzial lamiania podstawowych praw czlowieka - kwarantanna zdrowych nawet po 2 miesiace, zamykanie gospodarki, zakaz wyjscia z domu, pozamykane przychodnie, szmaty na ryju... certyfikat szczepionkowy to jest doperel
Skrzypek na dachu2021.07.25 18:58
Pierwsze proby Astra na szczurach doswiadczalnych latem 2020 to wynik taki ze 100% znatychmiast zdechlo , przerwali badania , zmniejszyli dawke i bezwarunkowo dopuscili do uzycia na ludziach powyzej 40 . Czy to nie jest zbrodnia eksperymentalna biotoksyny retrowirusowej nanotrucizny mRNA nieznane sa dlugoterminowe skutki uboczne a ochrony przed grypa czy katarem zadnej bo to obniza odpornosc czlowieka .
Japa2021.07.25 13:30
Pan Fogiel v-ce rzecznik PIS , odpowiada v-ce Premierowi Gowinowi na jego , V-ce Premiera krytykę , pouczenia wygłoszone w Polsacie .Czy ktoś to rozumie ? O ile jestem skłonny pojąć pana Fogla ,Rzecznika PiS -u i to Vice , to już pana Gowina v-ce też , ale Premiera Rządu , nic a nic . Kopnął bym takiego członka rządu w symboliczną część ciała . Ja teraz nie wiem co oznacza słowo KOALICJA .
Anonim2021.07.25 13:40
Jak bylo z lockdownami? Jak bylo z paszportami covidowymi? Przeciez takie decyzje dla Polakow, przez Polakow nie sa podejmowane. Sa tylko kopiami tego co jest za granica. Segregacja sanitarna czy bedzie czy nie, ustali sie dla Polakow w Berlinie. To co powie Fogiel i Gowin jest bez znaczenia. Liczy sie tylko to co powie Merkel, a ona na razie milczy.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 13:30
https://www.youtube.com/watch?v=Latka0hu-t4&t=2951s
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 13:30
Siostrzeniec premiera Pinokio-Morawieckiego o konusie z Żoliborza Jarosławie Kaczyńskim.
Anonim2021.07.25 13:28
Marian Banaś ujawnił skalę pisowskiego złodziejstwa. Może o tym coś napiszecie? Pisowscy bandyci zadłuzyli Polaków na skalę niewyobrażalną! Szydłowa rzuciła hasło "wam się te "pieniądze należą" i hamulce złodziejom puściły.
Po 11 ...2021.07.25 13:20
Jaka segregacja? A kto może prowadzić samochód? Tak, ten co ma Prawo Jazdy. To też segregacja?
Agnieszka2021.07.25 13:45
A niby w czym jest lepszy, co więcej umie i dlaczego niby mniej a nie bardziej zagraża ktoś, kto się poddał eksperymentowi medycznemu niż ten, co zachował zdrowy rozsądek i chce mieć najpierw sprawdzony pod względem bezpieczeństwa aparat? Nie ma absolutnie naukowych podstaw do wprowadzania apartheidu sanitarnego - nawet producenci zbijający kasiorę na waszym strachu i głupocie nie dają wam jej
Jakub Apostoł2021.07.25 13:05
- święty, który nawrócił swojego kata. ////// Wśród apostołów było dwóch Jakubów. Dla odróżnienia nazywani są Większym i Mniejszym albo też Starszym i Młodszym. Prawdopodobnie nie chodziło w tym wypadku o ich wiek, ale o kolejność przystępowania do grona Apostołów. Rozróżnienie to wprowadził już św. Marek (Mk 15, 40). Imię Jakub pochodzi z hebrajskiego "aqeb", oznaczającego "chronić" - a zatem znaczy "niech Jahwe chroni". Etymologia ludowa tłumaczy to imię jako "pięta". Według Księgi Rodzaju, kiedy Jakub, wnuk Abrahama, rodził się jako bliźniak Ezawa, miał go trzymać za piętę (Rdz 25, 26). Św. Jakub Większy jest tym, który jest wymieniany w spisie Apostołów wcześniej - był powołany przez Jezusa, razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów (Mt 4, 21-22): święci Mateusz i Łukasz wymieniają go na trzecim miejscu, a święty Marek na drugim. Jakub i jego brat Jan byli synami Zebedeusza. Byli rybakami i mieszkali nad jeziorem Tyberiadzkim. Ewangelie nie wymieniają bliżej miejscowości. Być może pochodzili z Betsaidy, podobnie jak święci Piotr, Andrzej i Filip (J 1, 44), gdyż spotykamy ich razem przy połowach. Św. Łukasz zdaje się to wprost narzucać, kiedy pisze, że Jan i Jakub "byli wspólnikami Szymona - Piotra" (Łk 5, 10). Matką Jana i Jakuba była Salome, która należała do najwierniejszych towarzyszek wędrówek Chrystusa Pana (Mk 15, 40; Mt 27, 56).
cd2021.07.25 13:06
Jakub został zapewne powołany do grona uczniów Chrystusa już nad rzeką Jordan. Tam bowiem spotykamy jego brata, Jana (J 1, 37). Po raz drugi jednak Pan Jezus wezwał go w czasie połowu ryb. Wspomina o tym św. Łukasz (Łk 5, 1-11), dodając nowy szczegół - że było to po pierwszym cudownym połowie ryb. Jakub należał do uprzywilejowanych uczniów Pana Jezusa, którzy byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira (Mk 5, 37; Łk 8, 51), przemienienia na górze Tabor (Mt 17, 1nn; Mk 9, 1; Łk 9, 28) oraz modlitwy w Ogrójcu (Mt 26, 37). Żywe usposobienie Jakuba i Jana sprawiło, że Jezus nazwał ich "synami gromu" (Mk 3, 17). Chcieli bowiem, aby piorun spadł na pewne miasto w Samarii, które nie chciało przyjąć Pana Jezusa z Jego uczniami (Łk 9, 55-56). Jakub był wśród uczniów, którzy pytali Pana Jezusa na osobności, kiedy będzie koniec świata (Mk 13, 3-4). Wreszcie był on świadkiem drugiego, także cudownego połowu ryb, kiedy Chrystus ustanowił Piotra głową i pasterzem swojej owczarni (J 21, 2). Ewangelie wspominają o Jakubie Starszym na 18 miejscach, co łącznie obejmuje 31 wierszy. W porównaniu do innych Apostołów - jest to bardzo dużo. Dzieje Apostolskie wspominają o św. Jakubie dwa razy: kiedy wymieniają go na liście Apostołów (Dz 1, 13) oraz przy wzmiance o jego męczeńskiej śmierci. Z tej okazji św. Łukasz tak pisze: "W tym samym czasie Herod zaczął prześladować niektórych członków Kościoła. Ściął mieczem Jakuba, brata Jana..." (Dz 12, 1-2). Jakuba stracono w 44 r. bez procesu - zapewne po to, aby nie przypominać ludowi procesu Chrystusa i nie narazić się na jakieś nieprzewidziane reakcje. Było to więc posunięcie taktyczne. Dlatego także zapewne nie kamieniowano św. Jakuba, ale ścięto go w więzieniu. Euzebiusz z Cezarei, pierwszy historyk Kościoła (w. IV), pisze, że św. Jakub ucałował swojego kata, czym tak dalece go wzruszył, że sam kat także wyznał Chrystusa i za to sam natychmiast poniósł śmierć męczeńską. Jakub był pierwszym wśród Apostołów, a drugim po św. Szczepanie, męczennikiem Kościoła (zgodnie z przepowiednią Chrystusa - Mk 10, 39).
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:01
Dosc tego klamstwa bo latem zadnej grypy nie ma . Plandemia to medialna sciema bo teraz to najwyzej moze byc uczulenie na pylki roslinne , ale to nie jest zakazne w zaden sposob . Falszywe Testy PCR sa wycofane juz w USA przez CDC i FDA jako nieskuteczne , bo zdrowym ludziom sie nie wmawia chorobe bezpodstawnie .
matis892021.07.25 12:44
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
A w kościele byłeś na mszy?2021.07.25 12:46
No co, hipokryto?!
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:31
Bylem z rana w kosciele , ale ludzi bardzo malo , niektorzy nieliczni w maseczkach , bo kto latem wytrzyma jak oddychac nie mozna . Nie poznalem nowego ksiedza bo tez mial twarz zakryta , ale co mnie zdziwilo , ze tak jak Luterianskim zwyczajem rozdawal oplatki na reke wiernym , tylko ci ktorzy mieli rence za plecami i wystawiali jenzor , niczym Maorisi w tancu Haka , to dostali w usta . Chyba ten Franciszek to jednak jest jednak globalista szatanista bezbozny , ze pozwala zabronic tradycijne msze Lacinskie . Taki bylem wzruszony ze nic na tace nie wrzucilem .
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:48
Nawet zrobilem filmik : https://www.youtube.com/watch?v=i3l-sLJO4jY
Jakub Apostoł2021.07.25 12:40
- święty, który nawrócił swojego kata. ////// Wśród apostołów było dwóch Jakubów. Dla odróżnienia nazywani są Większym i Mniejszym albo też Starszym i Młodszym. Prawdopodobnie nie chodziło w tym wypadku o ich wiek, ale o kolejność przystępowania do grona Apostołów. Rozróżnienie to wprowadził już św. Marek (Mk 15, 40). Imię Jakub pochodzi z hebrajskiego "aqeb", oznaczającego "chronić" - a zatem znaczy "niech Jahwe chroni". Etymologia ludowa tłumaczy to imię jako "pięta". Według Księgi Rodzaju, kiedy Jakub, wnuk Abrahama, rodził się jako bliźniak Ezawa, miał go trzymać za piętę (Rdz 25, 26). Św. Jakub Większy jest tym, który jest wymieniany w spisie Apostołów wcześniej - był powołany przez Jezusa, razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów (Mt 4, 21-22): święci Mateusz i Łukasz wymieniają go na trzecim miejscu, a święty Marek na drugim. Jakub i jego brat Jan byli synami Zebedeusza. Byli rybakami i mieszkali nad jeziorem Tyberiadzkim. Ewangelie nie wymieniają bliżej miejscowości. Być może pochodzili z Betsaidy, podobnie jak święci Piotr, Andrzej i Filip (J 1, 44), gdyż spotykamy ich razem przy połowach. Św. Łukasz zdaje się to wprost narzucać, kiedy pisze, że Jan i Jakub "byli wspólnikami Szymona - Piotra" (Łk 5, 10). Matką Jana i Jakuba była Salome, która należała do najwierniejszych towarzyszek wędrówek Chrystusa Pana (Mk 15, 40; Mt 27, 56).
cd2021.07.25 12:40
Jakub został zapewne powołany do grona uczniów Chrystusa już nad rzeką Jordan. Tam bowiem spotykamy jego brata, Jana (J 1, 37). Po raz drugi jednak Pan Jezus wezwał go w czasie połowu ryb. Wspomina o tym św. Łukasz (Łk 5, 1-11), dodając nowy szczegół - że było to po pierwszym cudownym połowie ryb. Jakub należał do uprzywilejowanych uczniów Pana Jezusa, którzy byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira (Mk 5, 37; Łk 8, 51), przemienienia na górze Tabor (Mt 17, 1nn; Mk 9, 1; Łk 9, 28) oraz modlitwy w Ogrójcu (Mt 26, 37). Żywe usposobienie Jakuba i Jana sprawiło, że Jezus nazwał ich "synami gromu" (Mk 3, 17). Chcieli bowiem, aby piorun spadł na pewne miasto w Samarii, które nie chciało przyjąć Pana Jezusa z Jego uczniami (Łk 9, 55-56). Jakub był wśród uczniów, którzy pytali Pana Jezusa na osobności, kiedy będzie koniec świata (Mk 13, 3-4). Wreszcie był on świadkiem drugiego, także cudownego połowu ryb, kiedy Chrystus ustanowił Piotra głową i pasterzem swojej owczarni (J 21, 2). Ewangelie wspominają o Jakubie Starszym na 18 miejscach, co łącznie obejmuje 31 wierszy. W porównaniu do innych Apostołów - jest to bardzo dużo. Dzieje Apostolskie wspominają o św. Jakubie dwa razy: kiedy wymieniają go na liście Apostołów (Dz 1, 13) oraz przy wzmiance o jego męczeńskiej śmierci. Z tej okazji św. Łukasz tak pisze: "W tym samym czasie Herod zaczął prześladować niektórych członków Kościoła. Ściął mieczem Jakuba, brata Jana..." (Dz 12, 1-2). Jakuba stracono w 44 r. bez procesu - zapewne po to, aby nie przypominać ludowi procesu Chrystusa i nie narazić się na jakieś nieprzewidziane reakcje. Było to więc posunięcie taktyczne. Dlatego także zapewne nie kamieniowano św. Jakuba, ale ścięto go w więzieniu. Euzebiusz z Cezarei, pierwszy historyk Kościoła (w. IV), pisze, że św. Jakub ucałował swojego kata, czym tak dalece go wzruszył, że sam kat także wyznał Chrystusa i za to sam natychmiast poniósł śmierć męczeńską. Jakub był pierwszym wśród Apostołów, a drugim po św. Szczepanie, męczennikiem Kościoła (zgodnie z przepowiednią Chrystusa - Mk 10, 39).
Anonim2021.07.25 12:37
Przepisy dla trędowatych ( Kapł z R 13-14). 45 Trędowaty, który podlega tej chorobie, będzie miał rozerwane szaty, włosy w nieładzie, brodę zasłoniętą i będzie wołać: "Nieczysty, nieczysty!" 46 Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem. Trąd na tkaninach i skórach 47 Jeżeli na jakimś ubraniu pojawi się plaga trądu4, czy to na ubraniu wełnianym, czy na ubraniu lnianym, 48 czy to na wątku, czy na osnowie lnu albo wełny, czy też na skórze lub na jakimś przedmiocie skórzanym, 49 otóż jeżeli ukaże się plama zielonkawa albo czerwonawa na ubraniu albo na skórze, na wątku albo na osnowie, albo na jakimś przedmiocie skórzanym, jest to plaga trądu. Należy ją pokazać kapłanowi. 50 Kiedy kapłan obejrzy plagę, odosobni ją5 na siedem dni. 51 Siódmego dnia obejrzy plagę. Jeżeli plaga rozszerzyła się na ubraniu albo na wątku, albo na osnowie, albo na skórze, albo na jakimś przedmiocie skórzanym, jest to trąd złośliwy. Przedmiot jest nieczysty. 52 Należy więc spalić ubranie albo wątek, albo osnowę, albo jakikolwiek przedmiot wełniany lub lniany, lub skórzany, na którym ukaże się plaga, bo jest to złośliwy trąd - będzie spalony w ogniu!53 Jeżeli jednak kapłan stwierdzi, że plaga nie rozszerzyła się na ubraniu albo na wątku, albo na osnowie, albo na jakimś przedmiocie skórzanym, 54 w takim razie kapłan każe wyprać przedmiot zarażony plagą i każe go odosobnić jeszcze na siedem dni. 55 Jeżeli po wypraniu kapłan stwierdzi, że chore miejsce nie zmieniło swego wyglądu, to w takim razie jest nieczyste, chociażby plaga nie rozszerzyła się. Spalisz to, niezależnie od tego, czy tkanina jest przeżarta z tej czy z tamtej strony. 56 Ale jeżeli kapłan po wypraniu stwierdzi, że plama stała się matowa, oderwie to miejsce od ubrania albo od skóry, albo od wątku, albo od osnowy. 57 Jeżeli plama znowu ukaże się na ubraniu albo na wątku, albo na osnowie, albo na jakimś przedmiocie skórzanym, jest to kwitnienie trądu. Spalisz w ogniu to miejsce, na którym jest plaga. 58 Jednak ubranie albo wątek, albo osnowa, albo jakiś przedmiot skórzany, który wyprałeś i z którego znikła plaga, będzie wyprany po raz drugi i będzie czysty. 59 To jest prawo dotyczące plagi trądu na ubraniu wełnianym albo lnianym, na wątku albo na osnowie, lub na jakimś przedmiocie skórzanym, aby je uznać za czyste lub za nieczyste»
U was nigdy nie ma planów2021.07.25 12:33
aż do momentu gdy Naczelnik w gabinecie przy Nowogrodzkiej, otoczony wianuszkiem "doradców" wyduka "zróbmy tak".
Anonim2021.07.25 12:45
nie ma takich planow nr 1 na jesien - https://tvn24.pl/polska/adam-niedzielski-nowy-minister-zdrowia-nie-bedzie-drugiego-lockdownu--koronawirus-w-polsce-4682005, nie ma takich planow nr 2 zimą https://www.fronda.pl/a/nowe-obostrzenia-rzecznik-mz-nie-ma-takich-planow,154929.html ........ dzis tez nie ma planów segregacji sanitarnej, od razu dowalą lockdown a przedszkolakom zakażą wychodzić z domu by nie zarażali dziadków z Wehrmachtu
Skrzypek na dachu2021.07.25 13:15
Plan na Plandemie pochodzi z Rockerfeller Foundation USA 2010 , do harmonogramu " Covid -19 The Great Reset " , autorstwa Pana Klaus Schwab z 2018 roku , ktore mozna przeczytac za darmo w Amasonie . Kaczynski Morawiecki i Duda poslusznie wykonuja rozkazy bezboznych globalistow banksterow miedzynarodowych .
442021.07.25 12:26
To nie sa szczepionki , to jest eksperyment medyczny testowany na ludziach dlatego jest prowadzony dobrowolnie , warunkowo dopuszczony ze wzgledu na "pandemie".Obecnie na swiecie podaje sie ze zakazonych Cowid jest 200 mln. ludzi zmarlo 4mln przy liczbie wszystkich ludzi swiata 8 miliardow./ przy zalozeniu ze te dane sa uczciwe/ Wiec co to za pandemia? rok rocznie na raka umiera 10 milionow ludzi na swiecie - dlaczego ta prywatna organizacja WHO nie oglasza pandemii raka. Dlaczego nie mowi sie juz nic lub prawie nic o zywnosci GMO ,ktora powoduje coraz wiecej wlasnie chowob rakowych i dlaczego testuje sie na ludziach wyszczepionke genetyczna ? Niech politycy zastanowia sie czy chca odpowiadac za wiecej chorob i smierci ? Jesienia zachoruja ci zaszczepieni ,poniewaz ten preparat zwany szczepionka doprowadza do mutacji wirusa , wylaczajac naturalna odpornosc organizmu. Rzad powinien wprowadzic platne szczepienia i nie obciazac budzetu panstwa chorendalnymi kwotami , skonczyc z ta glupota. A jak chca miec wiecej chetnych oglosic , ze do konca sierpnia koszt ponosi panstwo a po tym terminie beda platne - zjawi sie jeszcze wystarczajaco duzo chetnych samobojcow , bo to za darmo bedzie ograniczone! Nigdy nie bedzie to wyszczepianie obowiazkowe chocby w USA bo nie odwaza sie tamtejsze wladze i FDA na taki krok bo wiedza , ze to sie moze zle skonczyc dla wszystkich.
"Emergency Use Authorization" to nie2021.07.25 12:34
"eksperyment medyczny". To "nadzwyczajne dopuszczenie" (do użytkowania).
j*bac schetyne..2021.07.25 12:26
...i zaszczepic sputnikiem...blac sobacza
Anonim2021.07.25 12:22
Chwalebne ze ludzie nie chca przymusu szczepien. A gdzie wszyscy byli jak wprowadzano co chwile lockdown, nawet przy 50 zakazeniach? Gdzie byli jak zamykano lasy? Prawie wszyscy to popierali a Gowin nigdy. Segregacja Gowina ma na celu zapobiezenie kolejnym lockdownom. Psychopaci z PIS i opozycji nie maja zadnych skrupolow by ten cyrk ciagnac w nieskonczonosc. Moze nawet bedzie bonus z prawem oddychania powietrzem a nie dwutlenkiem wegla.
Anonim2021.07.25 12:29
............. https://www.fronda.pl/a/rosnie-bunt-szwedow-zatrzymac-ludobojstwo,143771.html poczytajcie JUDASZE swoje komentarze za ktore dostawaliscie po 300 plusow a od Gowina wara
matis892021.07.25 12:18
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.07.25 12:18
Prezes się zaszczepił to można puścić wirusa wolno! Łubu dubu, łubu dubu...
Anonim2021.07.25 12:14
Segregacja sanitarna, czyli separacja zakażonych była od czasów Mojżesza. "Trędowaty niech będzie poza miastem. Jego włosy będę rozczochrane, broda zasłonięta i idąc, będzie pokrzykiwał "/jestem/ nieczysty"! Każdy wiedział więc, że trędowatego nie wolno dotknąć. Dotykający był traktowany jako nieczysty i musiał odbyć obrzęd oczyszczenia. Dlatego uzdrowieni przez Jezusa trędowaci zostali przez niego skierowani do kapłanów. A dziś? Szpitalne oddziały zakaźne zawsze bywają niedostępne dla odwiedzających! TO NORMALNE!
Człek2021.07.25 13:50
Czy dotyczyło to ludzi bezobjawowych, czyli z definicji bez objawów jakiejkolwiek choroby? Czy dotyczyło to zdrowych ludzi którzy nie przyjęli jakiegoś preparatu medycznego (np. jakiegoś nowego wywaru z ziół) którego badania nadal trwają (i wg producentów zakończą się w 2023 i 2024 - w zależności od preparatu). o ile wiem segregacja dotyczyła wyłącznie ludzi chorych i to na groźne choroby, jak wspomniany trąd.
bogdanus2021.07.25 12:12
Bez przymusu szczepień należy ograniczyć zarażanie, po przez ograniczenie dostępu do niektórych miejsc publicznych, osób niezaszczepionych. Te osoby narażają gospodarkę, osłabiają finansowo i życie ludzi. Prędzej czy później zarażą się wszyscy nie zaszczepieni, pozostaje kwestią jak przejdą chorobę.
Człek2021.07.25 13:53
Dane medyczne mówią jednoznacznie: wirusa roznoszą tak samo zaszczepieni i niezaszczepieni. Chorują tak samo zaszczepieni i niezaszczepieni.
NEOS com pl2021.07.25 12:09
Za czapke sliwek to jestem za , a nawet przeciw , matke sprzedam , bo jestem zawodowym oszustem ..... i pasozytem ... https://www.youtube.com/watch?v=gW-1pGEHehs&t=6s
Polak2021.07.25 12:09
Będziecie osądzeni przez Jezusa , wyznaczy wam odpowiednią nagrodę. TO PEWNE !!!
Chyba2021.07.25 12:11
przez ZUSa.
WITWIT2021.07.25 12:06
czyon zidiociał..a może to interes
Portofino2021.07.25 12:02
Gowin jest rasistą?
Anonim2021.07.25 12:16
Realistą!
Anonim2021.07.25 12:29
gowin to czerwony debil...