Sędziowie pozywają Agorę i TVN - zdjęcie
27.08.19, 11:40Fot. via Pixabay, CC 0

Sędziowie pozywają Agorę i TVN

5

Nigdy nie braliśmy udziału w jakichkolwiek działaniach spełniających znamiona dyskredytowania lub oczerniania sędziów” - piszą w oświadczeniu zastępcy rzecznika dyscyplinarnego SSP, sędziowie Przemysław Radzik oraz Michał Lasota. Zapowiedzieli też podjęcie kroków prawnych.

Chodzi oczywiście o publikacje związane ze sprawą akcji dyskredytującej sędziów. Zdaniem sędziów, publikacje Gazety Wyborczej, TVN czy portalu Onet.pl są nieprawdziwe i zniesławiające. W oświadczeniu, które opublikował w nocy na twitterze Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab, sędziowie informują:

W dniu dzisiejszym do Sądu Okręgowego w Warszawie został skierowany wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczeń o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN Spółce Akcyjnej i Agorze Spółce Akcyjnej”.

Dalej dodają:

W późniejszym czasie skierujemy również prywatne akty oskarżenia przeciwko autorom publikacji zawierającym kłamliwe stwierdzenia na nasz temat i podejmiemy inne stosowne kroki prawne”.

Podkreślają też:

Od ponad roku jesteśmy celami niespotykanego wcześniej ataku medialnego oraz ataku części środowisk sędziowskich. Ataki te godzą w naszą godność oraz narażają każdego z nas na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia urzędu sędziowskiego i wykonania funkcji Zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych”.

Całej oświadczenie można przeczytać tutaj.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (5):

Pani Basia2019.08.27 13:02
Brejza pozwał TVP za szczucie i pomówienia. Od kilku dni tylko gadają że ktoś słyszał a inny powiedział, bez żadnych dowodów. W przypadku hejtu na sędziów są dowody pozyskane od amerykanów z amerykańskiego WhatsAppa.
Andrzej Malik2019.08.27 12:47
Kluczowe: "W późniejszym czasie skierujemy również prywatne akty oskarżenia". Czyli nie pozywają, ale kiedyś, w przyszłości tego nie wykluczają. Ja nie wykluczam, że zostanę papieżem.
Krzysiek2019.08.27 12:31
Miejmy nadzieję, że sprawę szybko wygrają i walną GW oraz TVN po kieszeni. Rzecz jest oczywista.
robaczek 2019.08.27 12:20
odwracamy KOTA OGONEM ;] klasycznie pięknie i tak łykniecie co? ;] wyznawcy bez mózgu? jak to jest z wami. przeciez juz wiadomo ze sa gorsi od PO. a wy i imie tych pięknych ideaow z ktorymi starowaliscie pare lat temu bronicie takich patologii??? jak to jest? co na to wasze sumienie? czy to znaczy ze wcale nie chodzilo o uzdrowienie tylko o naszychprzy korycie? ;] oj miski. wyszlo "szydlo" z wora ;] nawet siejuz nie ukrywacie ;]
Prawak2019.08.27 12:27
Dlaczego, robaczku, nadużywasz spacji? Ręka ci się trzęsie z nerwów? Chcesz zająć więcej miejsca?