Schetyna namaścił już następcę? Zdrojewski wskazuje na... - zdjęcie
05.12.19, 13:25fot. EPP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Schetyna namaścił już następcę? Zdrojewski wskazuje na...

12

Według Bogdana Zdrojewskiego, senatora Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna myśli o wycofaniu się z walki o reelekcję na szefa partii. Miałby na swojego następcę namaścić Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Według Zdrojewskiego Schetyna miałby zdecydować się na taki krok, gdyby Jaśkowiak dobrze wypadł w prawyborach przed wyborami prezydenckimi.

"Cały czas ktoś ze mną rozmawia - szefowie regionów, założyciele PO, jak i nowsi członkowie. Sytuacja wygląda tak, że niemal wszyscy mówią, że potrzebna jest zmiana. Poza bardzo wąską, elitarną grupką nikt nie sądzi, że trwanie Grzegorza Schetyny na stanowisku przewodniczącego jest dobre dla Platformy" - powiedział Zdrojewski w rozmowie z PAP.

Przyznał, że duże różnice są tylko w jednym: kto powinien zastąpić Schetynę.

"Najbliższą perspektywą są wybory na przewodniczącego Platformy, natomiast kolejną wybory prezydenckie. Moim zdaniem obecne kierownictwo PO raczej gwarantuje porażkę niż daje szanse na sukces naszego kandydata" - dodał Zdrojewski.

Senator PO wyznał, że nie wie, czy Schetyna będzie ubiegać się o reelekcję na szefa partii; według polityka miałby mieć świadomość, że porażka partii jest także efektem jego błędów. Stąd pomysły, by na szefa startował na przykład Bartosz Arłukowicz. "Są również pomysły, że gdyby Jaśkowiak uzyskał dobry rezultat w prawyborach, byłby naturalnym kandydatem Grzegorza Schetyny na jego następcę" - stwierdził Zdrojewski.

Jak dodał, już za 10 dni wszystko będzie jasne.

bsw/pap

Komentarze (12):

Asmo2019.12.5 16:41
PO to partia, która ponoć powstała, aby być alternatywą dla komunistów. Początkowo szło dobrze, bo komuniści zostali wyparci poza parlament. Ale po krótkim czasie PO skoncentrowała się wyłącznie na walce przeciwko innej partii politycznej – przeciwko PIS. Partia bez programu i bez pomysłu. Partia członków przygłupów plujących wulgarnym językiem, z jej przewodniczącym Schetyną, który pretenduje do miana politycznego debila. Ci nienormalni politycy PO uważają, że w ten sposób pozyskają elektorat wyborczy i przejmą władzę. Dlaczego mówimy, że to polityczni debile ? Bo nawet dzieci w przedszkolach nie pozwoliłyby sobie na takie myślenie. Jest to ewenement światowy, ponieważ nigdzie na świecie ludzkość nie zna takiego przypadku. Oni nawet nie zauważyli, że przez własną głupotę wprowadzili Zlew do parlamentu na własną zgubę ! Teraz w każdych następnych wyborach Zlew będzie rósł a PO będzie topnieć – do czasu aż utonie. A więc taka jest przyszłość PO-je-bó-w, a po prawdzie ich koniec !!!.
Nowak2019.12.5 16:41
Ja pie-rd-olę, Jacuś Jaśkowiak z Poznania musi obronić Polskę przed A. Dudą ! Powiedzcie, że taki przygłup jest prezydentem dużego miasta. To się nie mieści w głowie ! Wszystkie zboczki będą głosować na Jacusia, bo on jest za homo-małżeństwami i adopcją dzieci. Ja nie wiem, ale ja obawiałbym się użyć was jako mięsa dla drapieżników w ZOO z obawy, że one zdechną ! Do redaktorów normalnej prasy: Jakiś artykuł o Jacusiu ? Tylko nie mówcie mi, że ten PO-je-b jest czysty, bo wszyscy wiemy, że w tej formacji politycznej nie ma czystych, a wszyscy są umoczeni – głównie korupcją !
Zosia2019.12.5 16:40
Sondaże wskazują, że Platforma Obywatelska wytypowała kandydatów do prezydentury, którzy nie mają żadnych szans na sukces. Żaden z uczestników platformianych prawyborów nie ma szans na wygranie prawdziwych wyborów – wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS
Dam2019.12.5 16:39
Hej szczochy gorszego sortu, wasze dominujące kiedyś geny normalnego myślenia zmutowały, głównie pod wpływem TVN, GW i innych ścierwomediów – na geny recesywne. Taka mutacja powoduje albo zanik myślenia, albo jednostronne myślenie ukierunkowane manipulacjami i tkwienie w tak blokowanej głupiźnie. I trwanie bez końca !!!
Luther2019.12.5 16:38
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Bizon2019.12.5 16:37
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiśś, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
robaczek2019.12.5 16:36
Ojjjj, będzie się działo - będzie dzielone, ale tylko tym którzy są lojalni dla PO !!! Ci, którzy chcą normalności w PO - NIE i ch-uj , mówi Neumann ! Może być nawet Jan Kowalski, który nic nie potrafi, ale będzie lojalny ! Mogą być złodzieje, kombinatorzy, przestępcy, skorumpowani byleby byli lojalni ! Tylko nie PSL - bo oni są naszymi koalicjantymi, ale to oszuści !
Seth2019.12.5 16:35
Burmistrz Zbigniew Suchyta i chłopcy radni ze Strzegomia (wszyscy z PO) wizytowali miejski festiwal w zaprzyjaźnionym mieście Torgau (Saksonia). Chlali, żarli i sr-ali w łóżka, a także zdemolowali jeden z pokoi hotelowych. Bawili się wspaniale. Wrócili do kraju owacyjnie witani przez PO-je-bów bez wyjaśnienia sprawy, bez przeprosin, bez odszkodowania za zniszczenia. Strona niemiecka zerwała jednostronnie trwającą 22 lata współpracę partnerską ze Strzegomiem !
Laura2019.12.5 19:41
Przecież to sa prostackie bojki ich tatusiowie pracujący w UB robili to samo
Zygfryd2019.12.5 14:11
A gdzie w tym wszystkim wyborca ? w d...e
Bizon2019.12.5 16:38
...... myślisz o wyborcach PO ?! Przecież to debile !
katolik 2019.12.5 13:31
zamiana niepotrzebna dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna upadnie