Saryusz-Wolski przypomina Dugina i podkreśla: Pułkownik KGB się nie frustruje. Putin ma plan atakowania Polski - zdjęcie
02.01.20, 08:05Fot. Kremlin.ru, CC 4.0 / screenshot Youtube

Saryusz-Wolski przypomina Dugina i podkreśla: Pułkownik KGB się nie frustruje. Putin ma plan atakowania Polski

7

Nie podzielam opinii o frustracjach Putina. Pułkownik KGB nie frustruje się, tylko realizuje swoje zadania” - ocenił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 podkreślił:

Słowa Putina to element długofalowego planu atakowania Polski, tak by ją wyizolować, oderwać od Europy Zachodniej, poczynić łatwiejszym obiektem wpływu Rosji”.

Przypomniał też rosyjskiego stratega Aleksandra Dugina i jego słowa na temat Polski. Podkreślił, że jego pomysły na temat tego, by Polskę zlikwidować, bo ta nie ma prawa istnieć między Rosją a Europą Zachodnią, są wciąż żywe i stanowią element wojny informacyjnej.

dam/Polskie Radio 24,Twitter

Komentarze (7):

ruska trza lać w ryj, bo tylko z silnym się liczy 2020.01.2 17:27
Dlatego trzeba pieprznąć pięścią z stół i powiedzieć radzieckim towarzyszom - W Y P I E R D A L A Ć!!! a piątą kolumnę działającą w Polsce, począwszy od rusko-niemieckiej agentury w pływu działającą w polityce, mediach czy biznesie, na trollach (także z frondy, vide: stachu, stakler, jonasik, urszula, ewa itd/) skończywszy, albo wydalić z kraju, albo zamknąć w nowej Berezie Kartuskiej Niestety, czasy mama podobne do tych, co nowo powstała 2 RP po Traktacie Wersalskim - kupa agentów, szpicli, szpiegów i sabotażystów pozostałych (w 1919 roku po zaborcach) a obecnie po PRL, z koncesjonowaną opozycją i postpezetpeerowską hołotą, uwłaszczoną na majątku sprzedanym im za półdarmo przez komucha Balcerowicza w 1990 i szmalem skradzionym Polakom przez ich kumpli od afery FOZZ
stan2020.01.2 15:27
Car Putin = caryca Katarzyna. Te same zapędy imperialne. Masoneria jest międzynarodowa i dlatego tak łatwo znów dogadują się Ruscy z Niemcami, by podzielić wpływy miedzy siebie. Dugin wprost mówi, że potrzebny jest drugi pakt typu Ribbentrop-Mołotow. Polska powinna dostać się pod ich wpływy, a oni już będą wiedzieli, jak z nami postąpić. Liczy na Rumunię i Bułgarię, bo to kraje prawosławne. Czy wiara prawosławna jest tak przewrotna i wzywa do walki z innymi chrześcijanami? Dugin powołuje się na religię? To mi dowcip!!! Ale właśnie tak rozgrywali zawsze swoich sąsiadów. Wynika z tego, że odradza się imperializm bolszewicki w Rosji. Tęsknią za wielkością, za dawnym sterowaniem Europą, ale zawiodą się srodze. Gdy ruszą do walki, ich kraj stanie się małym moskiewskim księstewkiem. Nie spodziewają się zagrożenia, które ich spotka
prosty2020.01.2 15:03
Dokładnie tak jest. Ta gra nie ma końca, jedna porażka taktyczna Putina to najwyżej powód do przejrzenia i ewentualnej korekty dalszych działań. Podobnie powinniśmy my analizować na bieżąco naszą sytuację, zanotować sobie na boku kto nas popiera, kto się dołączył do ataku, a kto siedzi cicho. I wykorzystywać te informacje w działaniach Polski w polityce międzynarodowej, ale krajowej też.
STANISLAW2020.01.2 10:11
Ten Dugin ma dobrego nosa! Na mapie genetycznej jedna część Polaków nakłada się na wschodnich Niemców, druga część na zachodnich Ukrainców i Rosjan a trzecia część między nimi chodzi sobie... luzem! Ci są, łącznie ze mną, jak panny do wzięcia! Gdzie te chłopy? Moskalu, przyjdź!
Matwiej Łagodny2020.01.2 9:40
CENZOR NIE BLOKUJ WPISU--CO PRAWDA BOLI. Ro-----------------------------------------przypomnieć Sobie Historie Polski z lat 1923-1936.Gdy Polska szukała Sojusznika przeciw Ro----------------------------------------------------że DZIŚ W.P------------------a? Polacy Atakują R-------------------------------------y ,poczytać Historie Polski z lat 1923-1938r.
Pokręć2020.01.2 8:53
Czy my nie popełniamy jakiegoś błędu w myśleniu? Niepodległość Polski zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli damy ją sobie odebrać - to będzie tylko i wyłącznie nasza wina. Jeśli polska niepodległość zależy od tego, co wymyśli sobie jakiś domorosły "geostrateg" i jego pryncypał, to my na tą niepodległość nie zasługujemy. Podobnie jak to, że organizm umarł z powodu zakażenia nie jest winą mikrobów, które go zainfekowały, ale winą organizmu, który się przed nimi nie potrafił obronić. Bo mikroby atakują cały czas i każdego. Innymi słowy: nie traktujmy polskiej niepodległości jak daru losu, zbiegu szczęśliwych okoliczności, chwilowej słabości okolicznych mocarstw, z drżeniem o to, żeby przypadkiem sobie o nas nie przypomnieli, tylko traktujmy ją jak nieustające zadanie. Tak, żeby wszyscy geostratedzy, politycy i innego sortu hochsztaplerzy mogli sobie bełkotać do woli swoje chore idee a Polska żeby trwała nadal. Wolna i niepodległa.
AVI2020.01.2 15:35
Fałszujesz sytuację. Każdy organizm ma granicę, do której może się bronić przed mikrobami; ciągle są też takie "mikroby" przed którymi ratunku nie ma, niezależnie od stanu organizmu, np. z AIDS można jakiś czas żyć, ale i tak przyspieszy śmierć i nie można mówić o komforcie życia. Podobnie z niepodległością. Za czasów PO, gdyby putin zaatakował, doszedłby do Odry. Teraz sytuacja już wygląda inaczej. Ale tragedią Polski w tej chwili jest ochocza targowica, która sprzedała się sama i sprzeda Polskę, aby tylko mieć pozory władzy. To ją trzeba w tej chwili zwalczyć, żebyśmy byli krajem normalnym, z normalną opozycją. Bo to nie jest żadna opozycja, ale własnie targowica XXI wieku, za pomoca której wrogowie Rzeczpospolitej chcą ją zniszczyć. Sytuacja się powtarza, a jest nawet gorsza, bo ta nowa targowica jest zupełnie zdemoralizowana. W czyim imieniu mówisz: my? W imieniu większości wprawdzie, ale minimalnej. Reszta popiera targowicę z głupoty, ze złej woli albo w nadziei na zyski. Państwo podzielone się nie utrzyma - tak mówił już Chrystus, co zapisali Ewangeliści. Ale nie znaczy to, że powinniśmy dążyć do fałszywej jedności i targowicy ustępować. Trzeba ją pokonać, zminimalizować jej wpływ na Polaków.