Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego powstanie już we wrześniu - zdjęcie
06.05.21, 10:05Fot. via Wikipedia, CC 0

Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego powstanie już we wrześniu

13

Już 18 września będzie miało miejsce ustanowienie sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego. Nastąpi to zaledwie 6 dni po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, do Kobylanki k. Stargardu przybędzie w celu konsekracji kościoła i ustanowienia sanktuarium delegat papieża Franciszka, abp Jan Pawłowski.

Ks. Paweł Żurawiński, który jest obecnym proboszczem parafii, przypominał:

Kardynał Stefan Wyszyński przyjaźnił się z pierwszym proboszczem i założycielem parafii w Kobylance, księdzem Piotrem Głogowskim”.

Dodał, że w trakcie wizyt na Pomorzu Zachodnim, Prymas lubił zatrzymywać się właśnie w Kobylance. Oficjalna wizyta miała miejsce w listopadzie 1957 roku.

dam/ekai.pl,Fronda.pl

Komentarze (13):

CorazCiaśniejOdSanktuariówZłodziejskichKlechów2021.05.6 11:46
Klero-pasożyt odwiedził z pilną potrzebą ewangelizacyjno-stolcową WC w jakiejś Kobylance i zaraz tam zrobią sanktuarium. Oczywiście za pieniądze z budżetu Polski, bo Watykan tylko przyśle delegata, żeby skasował dietę za przylot i premię za przemowę.
Jawny2021.05.6 12:12
Typowy bełkot, bez treści.
Anonim2021.05.6 20:13
Przecież to ty, znów piszesz o sobie! Nie wstyd ci? To ty jesteś PEDO-PASOŻYTEM!... Co dobrego w swoim życiu zrobiłeś, napisz! Sądzę że nic!.. "Chwalisz" się tu swoimi strasznymi wyczynami względem dzieci! ...A co dobrego robiłeś, będąc w SB ??... Twój wężykowy nick świadczy o tobie, Lechu!... Przestań też głupio "apelować".! Każdy wie, że się podszywasz pod Polaków. A ty jesteś tylko polskojęzycznym ateistą! Wiadomo jakiej narodowości, której się wstydzisz sam napisać! Pisałeś wcześniej, że jesteś przez rodaków wyklęty...! Nie dziwię się!
Nie bredź głupstw!2021.05.6 20:22
Kellerze ... Oprócz bredni i głupiego twojego śmiechu, to na nic więcej cię nie stać!... Skończ więc i nie śmieć portalu!....
Apel2021.05.6 11:30
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć („Po to to wklejasz, baranie?”) lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
heniek2021.05.6 13:57
Widać redakcji to nie przeszkadza
Anonim2021.05.6 10:44
A tak właściwie to w jakim celu? Mało mamy już kościołów? Nie można przeznaczyć tych pieniędzy na inny cel?
Arab2021.05.6 11:31
Bo taka jest wola Polaków. Proste, żydku?
Jawny2021.05.6 11:33
Np. na reparacje dla Niemców za koszt pocisków wystrzelonych do Polaków w czasie wolny. Albo na "słuszne" żądania żydowskie. O to chodzi?
Anonimowi, potomkowi Judasza, w dedykacji2021.05.6 12:10
A to znasz? -- "Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem".
Znany "anonimie????2021.05.6 20:18
Niech cię to nie obchodzi! ...Nie jesteś Katolikiem, do Kościoła nie chodzisz! ...Kasy też nie dajesz! Przecież jesteś ateistą- dumnym ge...m! Więc poszoł!
Anonim2021.05.6 10:16
A nie dałoby się jeszcze Jaruzela tam dołożyć, porozumienie z "patriotyczną Lewicą" tego nie przewiduje?
Jawny2021.05.6 11:34
Dziwna składnia. Przyłóż się do polskiego.