Rozszerzenie sankcji na Rosję z poparciem ambasadorów państw UE  - zdjęcie
27.01.20, 18:55(fot. kremlin ru CC 4.0)

Rozszerzenie sankcji na Rosję z poparciem ambasadorów państw UE

4

Propozycja rozszerzenia sankcji związanych z aneksją Krymu przez Rosję została poparta przez ambasadorów państw Unii Europejskiej. 

Formalna akceptacja tej decyzji ma odbyć się we wtorek w Brukseli.

– Ambasadorowie państw UE poparli propozycję rozszerzenia sankcji związanych z aneksją Krymu przez Rosję – powiedział unijny dyplomata.

Rosja na Krymie przeprowadziła wybory lokalne. Sankcje związane są właśnie z tym wydarzeniem i polegają na umieszczeniu dodatkowych kilku osób na czarnej liście, co oznacza dla nich zakaz wjazdu do UE i zamrożenie aktywów. 


We wrześniu 2019 r. UE podjęła decyzję o przedłużeniu o kolejne sześć miesięcy sankcji wobec 170 osób i 44 podmiotów ze względu na działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy.

 - Cypr wycofał zastrzeżenia do propozycji nałożenia dodatkowych sankcji w związku z aneksją Krymu przez Rosję – powiedział unijny dyplomata.

Decyzja o sankcjach wymaga zgody całej Unii Europejskiej.

 

tg/PAP

Komentarze (4):

biogo 2020.01.27 20:48
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C577863%2Cczaputowicz-putin-chce-sklocic-zachodnich-sojusznikow.html
Jack Em2020.01.27 20:26
No widzisz du-raku Putin , już niegługo będziesz rżał, jak końska du-pa do bata !!! Rosja to wielka stacja benzynowa, która jeszcze żyje dzięki sprzedarzy ropy naftowej i gazu . Jednakże czarne chmury już wiszą nad nimi, bo elekryczne auta to tylko kwestia czasu, a wojska USA i tarcza rakietowa montowana przez Amerykanów w Polsce to już fakt. Niestety Rosja to nieludzka ziemia, a sowieci to bezrozumni ludzie. Putin przeczuwa jego koniec, a atakiem na Polskę spopularyzował tajny protokół Niemców z Sowietami, napaść Sowietów na Polskę 17 września 1939 roku i wymordowanie tysięcy polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach. Putin obecnie sam sobie szykuje miejsce na śmietniku historii. Najbardziej jednak cieszy mnie, że tymi kłamstwami Putin podzielił totalną opozycję ! Oj dzieje się !
PolakNieLeming2020.01.27 19:11
Moi dziadkowie mawiali: "Jak świat światem, nigdy nie był Rusek dla Polaka bratem." Każdy kto zna historię Polski, wie o tym doskonale.
PolakNieLeming2020.01.27 19:09
Rosjanie twierdzą, że jesteśmy im winni za "wyzwolenie". NIC WAM NIE JESTEŚMY WINNI ! Wyparliście Niemców z naszych terenów, bo było po drodze do Berlina i przy okazji anektowaliście nowe tereny do swojego Mordoru. Taka jest prawda, więc NIGDY, NIGDY WIĘCEJ NAS NIE WYZWALAJCIE !!! I nigdy więcej nas nie napadajcie, ani żadnych swoich sąsiadów (co jest waszym hobby od kilku stuleci). Warto wiedzieć i pamiętać: https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a