Rosyjskie bombowce przy polskiej granicy - zdjęcie
23.09.20, 17:19Fot. Ministry of Defence/Vadim Savitsky via: Wikipedia CC 4.0

Rosyjskie bombowce przy polskiej granicy

6

Zaledwie 40 km od polskiej granicy przeleciały rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160, zdolne do przenoszenia broni jądrowej. Ich kurs wiódł wzdłuż polskiej granicy z Białorusią. Jak dowiedziało się RMF FM w MON, przelot był elementem białorusko-rosyjskich manewrów wojskowych.

Strona Polska ograniczyła się do „obserwacji i monitorowania”. Nie zdecydowano się na lot dyżurnej pary myśliwców. Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej wyjaśnia, że przelot odbył się w ramach corocznych ćwiczeń realizowanych wspólnie przez Rosję i Białoruś. Podkreśla, że manewry te były wcześniej planowane i nie były dla polskiego wojska zaskoczeniem. MON zapewnia, że nie ma żadnego związanego z przelotem bombowców zagrożenia dla Polski.

Manewry Słowiańskie Braterstwo odbywają się każdego roku od pięciu lat we współpracy Rosji, Białorusi i Serbii. Rok temu gospodarzem była Serbia, która tego roku wycofała się z udziału w ćwiczeniach.

kak/RMF FM

Komentarze (6):

Hanys GórnoŚląski2020.09.24 11:49
To naprawdę cud że nam toto złomowisko nie spadło po naszej stronie granicy. Te stare tutki sowieci wyciągaja z hangarów raz na dwa/trzy lata podczas "manewrów". Strategiczne zaś to one są jedynie z nazwy. Takim złomem sowieci grożą nowoczesnemu NATO...
z nnego portalu2020.09.23 19:00
Podczas ćwiczeń rosyjskiej armii w obwodzie twerskim zestrzelony został myśliwiec Su-30. Zestrzelił go omyłkowo inny rosyjski samolot bojowy biorący udział w ćwiczeniach. Jak podaje rosyjska państwowa agencja TASS, załodze zestrzelonej maszyny udało się katapultować. TASS pisze, powołując się na źródło w siłach zbrojnych, że stan członków załogi jest “zadowalający”.
Anonim2020.09.23 18:41
A jak mają latać?! ZYD morawiecki wpierd^^a sie w cudze sprawy,,, ruskie pilnują swego interesu.. smieś morawiecki zydowskiego geszeftu
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.09.23 17:50
Z wiadomości tzw. göwno wartych, ale prawdziwych. Znana agencja amerykańska Gallup przeprowadziła ciekawy sondaż popularności polityków w Polsce. Rozdała setki zdjęć-portretów polityków właścicielom ptaków domowych; kanarków, papug, szpaków, itp. Sondaż polegał na tym, że właściciel wyścielał klatkę swego ptaszka portretem polityka i raz na tydzień zmieniał na inny portrtet. Po ponad 2 m-cach portrety te wysłał do agencji Gallup. Oczywiście, agencja Gallup wraz portretami wysłała specjalny pojemnik w którym to "zużyte" już portrety były zmagazynowane, higieniczne i tak przesłane do agencji. Rezultaty były zaskakujace; który z polityków byl najbardziej osrany. Specjaliści z agencji Gallup nie mogli jednoznacznie stwierdzić czy kompletnie osrany Biedroń, Bosak, Trzaskowski, Tusk to oznaka popularności czy coś odwrotnego.
ladychapel2020.09.23 17:32
Mieszkaniec Lubonia (woj. wielkopolskie) twierdzi, że samochód uszkodził mu metalowy element, który spadł "z nieba" na jego posesję, odbił się od bramy i uderzył w auto. Okazało się, że to element uzbrojenia samolotu treningowego F-16 stacjonującego w Krzesinach, który odpadł w trakcie lotu. Do nietypowego incydentu doszło 10 września w Luboniu (woj. wielkopolskie).
Anonim2020.09.23 17:51
A to nie z tych samolotów co to Sikorski "sprowadzał"?