08.12.19, 09:05Fot. Vikiçizer via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Rosyjski profesor: Rosja jest następcą Złotej Ordy

Jesteśmy następcami Złotej Ordy. Tak jest, w wielu zagadnieniach współczesna Rosja – moskiewska, później petersburska, sowiecka i dzisiejsza − jest też następcą Złotej Ordy.

Chodzi o to, że w ciągu dwu i pół wieku, będąc pod Mongołami, książęta rosyjscy, przyjeżdżając do Saraju, gdy istniała już Złota Orda, czyli zachodnia część imperium mongolskiego, spotykali się z jakimś absolutnie niezwykłym rodzajem władzy, którego wcześniej nie widzieli ani w Europie, ani u siebie, na Rusi. Mongolski rodzaj władzy polegał na tym, że jeden człowiek stanowi wszystko, a reszta – nic.

Władza mongolska w całości odrzuca jakąkolwiek umowę, wszelką konwencję, współpracę i zgodę między dwoma podmiotami. Władza mongolska jest wyłącznie władzą przemocy i Rosjanie to przejmują. Rosyjscy carowie, rosyjscy wielcy książęta stopniowo przejmują tę kulturę władzy, a właściwie ten rodzaj władzy, te stosunki polityczne.

I staje się to coraz silniejsze nawet później, w czasach nam bliskich. W owych cywilizowanych i pięknych czasach cesarz Paweł I, syn Katarzyny, pewnego razu podczas rozmowy z francuskim ambasadorem rzekł do niego: „W Rosji tylko ten jest czegoś wart, z kim ja rozmawiam i dopóki z nim rozmawiam”. I to jest bardzo precyzyjne sformułowanie władzy rosyjskiej.

Wspaniały filozof Grigorij Fiedotow, który żył i umarł na emigracji, po rewolucji, komentując koniec jarzma mongolsko-tatarskiego, powiedział: „Chańska stawka została przeniesiona do Kremla”. Czyli chan przeniósł się do Kremla, Moskwa nabrała cech tatarskich i mongolskich, a więc rosyjski cesarz, wielki książę rosyjski – to chan”.

Jurij Piwowarow

Członek Rosyjskiej Akademii Nauk, historyk, doktor habilitowany nauk politycznych


Jagiellonia.org

Komentarze

PolakNieLeming2020.04.19 14:17
To trzeba wiedzieć. O tym trzeba pamiętać. https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/ http://www.fronda.pl/a/pilsudski-krotko-szczerze-i-wprost-o-rosjanach-1,87699.html http://www.fronda.pl/a/iszczuk-barbarzynska-rosja-przeciw-cywilizacji-europejskiej-1,90763.html
anonim2020.04.3 16:19
Ruskie to prymitywy moralne, ich interesuje tylko wódka i przemoc. Żyją jak psy na łańcuchu.
Русский2020.01.18 20:33
Wściekły polski pies szczeka i na swój ogon. Po co zwracać na to uwagę?
kacapy za Ural2020.03.12 13:41
Ruski , ty tak poważnie gawarisz ?
PolakNieLeming2020.04.19 14:49
Nie zwracaj na niego uwagi. Nachlało się bydlę (jak zwykle) i pieprzy w malignie trzy po trzy.
obywatel RP2019.12.12 12:39
Nie potrzeba być profesorem żeby wiedzieć że ruska bandycka, barbarzyńska, zaborcza, ludobójcza, azjatycka dzicz, to potomkowie Hunów i ordyńców Dżingis Chana.
Jan Radziszewski2019.12.8 22:37
Dlatego można powiedzieć, że tak lub odwrotnie. + Prawosławie Moskiewskie wykorzystuje Carstwo do rozszerzenia i budowania tego ziemskiego Cerkwi-Carstwa. Lub jak jest faktycznie - to świeckie, ziemskie Carstwo wykorzystuje Cerkiew do budowy swojej potęgi gospodarczej i militarnej na ziemi - na wzór sekty Islamu. Który przez tzw. „dżihad” – świętą wojnę z niewiernymi tworzy podobnie przemijające „królestwo tego świata” dla Allacha /z piekła tj. Lucyfera, Pana Jutrzenki Surra 113,1/ znamy z naszych gorzkich doświadczeń, że nie tylko oni to samo czynią. Należy również zauważyć, że żaden z Apostołów w Moskwie nie był, aby była, aby mogła się zwać - „stolicą Apostolską! Bo w tym czasie na miejscu Moskwy rosła Tajga, a nawet w czasie Chrztu św. Rusi także tam, w tym miejscu rosła Tajga. Moskwę bowiem wybudowano w czasie trwania zniewolenia niewolniczego Rusi, poddaństwa Chanom ludów Tatarskich, aby grabiła Rurykiewiczów. I na tej, krzywdzie ludzkiej, grabieży, rabunku dóbr Rusi, kniaziów Ruskich, przez Moskwę wyrosła potęga niewolników Chana - kniaziów Moskiewskich. * p/ Prawosławne nazwa ta później (różnie, większość ok. XIX, XX w) została przyjęta przez inne, po uzyskaniu niepodległości państwowej, nie będące w jedności z Rzymem, Kościoły obrządków (liturgicznych) wschodnich na oznaczenie swoich niezależnych Autokefalicznych Cerkwi w tym także, od owego Patriarchatu Moskiewskiego. To demoniczne pragnienie wszystkich „Cezarów Carów”, Chanów-Kaganów, aby stać ponad Kościołem św., być ważniejszym niż Prawowita Władza Kościoła św., ustanowiona przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Tak jakby Zbawienie jego poddanych, zależne było od władzy Kagana Beka Cara. Książę Wasyl II (i jego następcy również.) - Nie chce być pouczanym przez Nikogo, nie chce być pouczony przez Prawdę Bożą, chce podobnie jak książę ciemności postępować, rządząc wg swojej własnej woli. Pragnie mieć swój oddany mu własny kościół, Cerkiew, w którym wszyscy duchowni będą mu służyć nie Bożej a wg jego woli. Władza świecka Carska, którą otrzymał z łaski i woli Bożej, aby budować ziemskie Jeruzalem, ma być równa Władzy Boga, stawia się więc, ponad Władzę Duchową, Chce bowiem sprawować rząd nie tylko nad swoimi podanymi zależnymi od tej władzy, ale także nad ich duszami, ustanawia swoisty nowy rodzaj niewolnictwa, poddaństwa w wspólnym grzechu nienawiści do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Jest bezpośrednim wzorem, dla późniejszych książąt, królów Protestanckich, królów Anglii, wszelkich Wywrotowców, Dyktatorów wszystkich Rewolucji, Buntów i Przewrotów, oraz nie zapominajmy także dla Rosyjskich bezbożnych Kaganów Czerwonej rewolucji + Należy tu równocześnie zauważyć że twórca dynastii carów Romanowów 1613-1917 jest to syn ówczesnego patriarchy Moskwy - Michał Romanow z bojarskiego rodu potomków Andrzeja Kobyły XIV w., do końca XV w., nosili miano Koszkinowie, a do końca XVI w. Zacharjinowie.
PolakNieLeming2020.04.19 14:47
Tak, czy inaczej nie zmienia to faktu, że Rosja to bandyckie, zbrodnicze państwo. Ciągłe zagrożenie dla swoich sąsiadów, których chętnie "wyzwalając" , grabi i morduje.
Ozi2019.12.8 19:14
I jak skończyła Złota Orda? no tak trzeba będzie zrobić z tym porządek kiedyś, na razie poczekamy.
Reytan2019.12.8 18:51
Niemcy to Cywilizacja Zydowska protestantyzmu nazistowskiego,zas Rosja to Mongolia i sadyzm stepowy. Sposob wykonania ludobojstwa ukrainskiego na Polakach,ten sadyzm i rytualne znecanie sie nad ofiarami dowodzi,ze Ukraincy takze sa ludem Wielkiego Stepu,poza rzymskimi katolikami.
Reytan2019.12.8 18:46
Nasi Bracia Rosjanie i Ukraincy sa dzikimi Mongolami.
PolakNieLeming2020.04.19 14:40
Z Rejtanem, dzieciaku, nie masz nic wspólnego. Tamten gość był inteligentny i wiedział, co pisze i mówi. Rosjanie nigdy nie byli i nie są Słowianami ! Zobacz sobie "słowiańskie" rysy twarzy samego Putlera. "Słowianin" ze stepów Mongolii. :) :) :) Rosjanie to mieszanina genów Wikingów, Mongołów i miejscowych dzikusów. na 100% bliżej Ukraińcom do nas niż Rosjanom. Poza tym, oby ci "bracia" Rosjanie trzymali się od nas jak najdalej, bo gdzie oni tam syf, kiła i mogiła. Moi przodkowie zawsze mawiali, że "Jak świat światem, nigdy nie był kacap dla Polaka bratem." Jeśli jest się Polakiem warto wiedzieć i zapamiętać: https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/ http://www.fronda.pl/a/pilsudski-o-rosji-zawsze-bedzie-imperialistyczna,99283.html http://www.fronda.pl/a/oto-co-o-rosjanach-mowil-gen-patton-alez-aktualne,87319.html http://www.fronda.pl/a/iszczuk-barbarzynska-rosja-przeciw-cywilizacji-europejskiej-1,90763.html
Mirek2019.12.8 18:18
Dlatego słusznym jest powiedzenie że naród rosyjski jest narodem bez kultury którym rządzi zgraja bandytów . Nawet dzisiaj prawie 80% Rosjan popiera bandyckie wyczyny Putina w Gruzji i na Ukrainie .
stan2019.12.8 17:34
Bez tej wiedzy nie zrozumie się Rosji. Ale dlaczego Niemcom wciąż tak blisko do stepowej dziczy? Tak łatwo dogadali się w sprawie rozbiorów Polski, rewolucji komunistycznej, napaści na Polskę, eksterminacji inteligencji polskiej, podporządkowywania sobie demoludów i obecnie współpracy ponad unijną. Co ich łączy? KGB i Stasi to chyba za mało.
Mejer2019.12.8 10:56
To by sie zgadzało
obserwator2019.12.8 10:16
"Władza mongolska jest wyłącznie władzą przemocy i Rosjanie to przejmują. " Pelna zgoda. Podobnie mowi Feliks Koneczny w 'O Wielości Cywilizacji'- Rosja należy to cywilizacji turańskiej (stepowej). cyt. "Cala aktywność polityczna w ramach tej cywilizacji ma zdaniem Konecznego charakter wojskowy. Władców nie obowiązuje moralność." Do tej cywilizacji zaliczyl również Niemcow. Bardzo polecam ksiazke dr Skrzydlewskiego o Konecznym. W internecie pojawilo się również wiele artukulow o Konecznym autorstwa pro-rosyjskich politykow-manipulantow z Nowoczesnej (w celu przypodobania się i zmanipulowania jego treści) proszę uwazac na tych youtubowych fałszywych prorokow.
sonda2019.12.8 18:12
Koneczny Niemców zaliczył akurat do cywilizacji bizantyjskiej a to jest zasadnicza różnica.
Reytan2019.12.8 18:43
Katolicyzm w Niemczech nalezy od X wieku,czyli od Ksiezniczki bizantyjskiej Teofano,zony cesarza Ottona Ii,nalezy do Cywilizacji Bizantynskiej Zas caly protestantyzm,niemiecki i inny,nalezy do Cywiizacji Zydowskiej,
trtr2019.12.8 9:50
Zdegenerowana larwa i karłowata szuja Björn Karlsson jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny, synem ubeka i donosicielem, z charakteru kuurwą piątego sortu i goownem putinowskim
polskie2019.12.8 14:00
na się upublicznić? Wstydż się Frondo.
PuOP2019.12.8 9:46
Björn Karlsson = Matwiej Łagodny = ubecka szuja z klopa
ewr2019.12.8 9:40
Björn Karlsson to zafajdana szuja komunistyczna
Matwiej Łagodny2019.12.8 9:25
Rosją rządzi Człek Władzy. Czyli spadkobierca Mongolskiego Chana.Dlatego Rosja jest Potęgom.
ertuy2019.12.8 9:41
Jesteś debilem.
Matwiej Łagodny2019.12.8 18:15
@ertuy--- To Twój stopień kultury w dyspucie?.A może PRAWDA o Rosji BOLI.
Ozi2019.12.8 19:08
Debil i nie umie pisać ("potęgom" - matwiejuku)
man.of.Stagira2019.12.8 9:24
PiS to proruska organizacja przestępcza o charakterze mafijnym!
......2019.12.8 9:42
Björn Karlsson to zafajdana szuja komunistyczna
obywatel RP2019.12.12 12:34
A D Tusk, herszt faszystowsko-bolszewickiej mafii, przestępczej organizacji, mówił że W Putin, to jego człowiek w Moskwie.
PolakNieLeming2020.04.19 14:25
Jesteś totalnym czubem wmawiającym Polakom bzdury w które sam (prawdopodobnie) nie wierzysz. To Tusk z Putlerem robił "miśki", poklepki, całuski i szeptał mu do ucha, nie kaczyński. To za rządów twoich POpaprańców i PSLowców było "ocieplanie" stosunków z Mordorem i wpuszczanie służb specjalnych Rosji do siedzib NATO na terenie Polski bez ograniczeń i kontroli. Kupowanie od nich gazu za podwójną cenę to też dasz za przykład oportunizmu (poprzednio rządzących) w stosunku do łajdackich działań Putina ? Jesteś marnym, nikczemnym oszustem z bandy targowickiej, ruską, cuchnącą onucą. To wszystko.
Jan Radziszewski2020.06.18 16:18
Masonie szwedzki nie dalej jak za 3,5 roku będziesz z radością chwalił żydowskiego cezara (J 19,15) tj Lucyfera Iz 14,12-15 Sura 113,1 oczywiście nie gdzie indziej jak w PIEKLE
Zenon Wydymaniec.. 2019.12.8 9:22
To przenikliwy i bardzo głęboki temat na czas Adwentu?!
oip2019.12.8 9:43
Wracaj szujo do klopa