Rosyjski analityk: Rosja szykuje się do wielkiej wojny z NATO - zdjęcie
23.12.19, 15:15fot. volganet.ru, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Rosyjski analityk: Rosja szykuje się do wielkiej wojny z NATO

15

Rosja szykuje się do wielkiej wojny z NATO i innymi sąsiadami. To wiele wyjaśnia w jej polityce w ostatnich latach – powiedział w wywiadzie udzelonym Agencji Rosbałt Paweł Felgenhauer, rosyjski analityk wojskowy. Komentując wypowiedzi gen. Walerego Gierasimowa, szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Felgenhauer powiedział, że zarówno Federacja Rosyjska jak i NATO szykują się do wojny na dużą skalę.

„Nasze plany już dawno zostały wymyślone. Nasz główny dokument obrony – Plan obrony Federacji Rosyjskiej – został oficjalnie przyjęty jeszcze przed historią [z aneksją] Krymu, w styczniu 2013 roku. Wtedy ten sam Walerij Gierasimow i minister obrony Siergiej Szojgu przybyli do Putina i przynieśli mu ten dokument do podpisu. W kwietniu tamtego ż roku ta ustawa została przyjęta” - stwierdził Felgenhauer.

„To kompleksowy plan obrony. W czasach radzieckich takiego nie było. Dwa tygodnie po przyjęciu tego dokumentu, w lutym 2013 r., Ten sam Gerasimov w swoim wystąpieniu powiedział, że zagrożenie wojną rośnie i że okres 2020-2030 będzie szczególnie poważny pod tym względem, ponieważ nastąpi seria wojen regionalnych lub globalna wojna nuklearna. Niedługo nadejdą lata 2020, wszystko zgodnie z planem, wojna… Plan obrony stwierdza, że jej prawdopodobieństwo jest wysokie i stale rośnie, są gotowi zaatakować nas ze wszystkich stron. Według moich szacunków na przygotowania do wojny [w Rosji] wydano już około biliona dolarów” – powiedział.

Rosyjski ekspert przyznał, że Rosja rozpoczęła przygotowania do wielkiej wojny, co najmniej rok wcześniej niż NATO, a mianowicie, że plan był gotowy w styczniu 2013 r. „Jednocześnie w 2013 r. nasi [Rosjanie] postanowili na stałe rozmieścić eskadrę na Morzu Śródziemnym. Ponieważ potrzebujemy stałej eskadry na Morzu Śródziemnym, oznacza to, że potrzebujemy bazy w Syrii, potrzebujemy Krymu, aby utrzymywać kontrolę nad Morzem Czarnym. To są powiązane rzeczy” – podkreślił Felgenhauer.

Dodał też, że Rosja szykuje się nie tylko do wojny przeciwko państwom NATO, ale równierz przeciwko Stanom Zjednoczonym, Japonii. „Teraz w każdym z naszych okręgów wojskowych działa specjalny pułk artylerii nuklearnej, regularnie przeprowadzane są z nimi manewry. Ogólnie wszystko jest gotowe do wojny” – zaznaczył rosyjski analityk wojskowy.

Przypomnijmy, odrazu po aneksji Krymu, 14 sierpnia 2014 r., podczas wystąpienia na okupowanym ukraińskim półwyspie rosyjski polityk Władimir Żyrinowski, powiedział: „Przez tysiąc lat Rosja przyjmuje pozycję obronną. Czekamy aż na nas napadną. Nie będę brać tysiąc lat do tyłu. Weźmy Napoleona. On czeka na decydujące starcie w wojnie na Litwie. Młody car mało rozumie i siedzi w Petersburgu. I pozwala Napoleonowi całą Rosję opanować. Spalić Moskwę i dopiero potem. Można trochę pogonić Francuzów i w końcu zwyciężyć. Rok 1941. Wszystko było jasne – zacznie się! Już na pewno zacznie się, ale. Dajcie rozkaz rozpocząć 20 czerwca i rozbić Niemców na terytorium Polski! Nie – czekamy. Strach, bezmyślność, błędy. I to wszystko drogo kosztuje. […] Dlatego zaczynać powinniśmy pierwsi! I Stalin miał plan. Zacząć wcześniej i rozbić Niemców na terytorium Polski. Ale nie wystarczyło mu zdecydowania. Tak samo jak generałowie proponowali gromić Napoleona w Polsce. […] My potrzebujemy mocy! Nasza ekonomika może być tylko zmilitaryzowana! I jeśli zmilitaryzujemy całą ekonomię. Jeśli znowu naszą armię podprowadzimy ku zachodniej granicy. […] A tu trzeba postawić całą armię – milionową! Dwumilionową! Oni są tchórzliwi! Oni boją się! Ich trzeba brać na strach! Knutem! Tak trzeba. […] Dlatego: militaryzacja, mobilizacja, twarda propaganda! Dzień i noc – żeby bali się! […] Tak, żeby się bali, że czołgi ruszają na Kijów! Że czołgi mogą dojść do Brukseli! Możemy w ciągu doby was okupować! Zająć, zniszczyć! Poinformować, że mamy nową broń. A ich te systemy rakietowe są zupełnie do niczego! One nam nie zagrażają. I trzeba tworzyć nową broń! Bo powinniśmy wiedzieć, że plan Barbarossa II jest podpisany. I co – czekamy 22 czerwca? Nie! Teraz musimy zacząć 20 czerwca. Jak i gdzie to niech decydują. Wojskowi… Sztab Generalny”.

Następnie, Żyrinowski udzielił wywiadu dla programu państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24, w którym powiedział:

„Wszystkie problemy wojny i pokoju, a dzisiaj są one związane z Ukrainą, będzie rozstrzygać jeden człowiek – głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa – to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietowej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie. Będziemy zmuszeni zniszczyć je na pół godziny przed startem. W tym celu będziemy musieli dokonać nalotów dywanowych, aby wykluczyć możliwość, że gdzieś pozostanie choć jedna wyrzutnia, choć jeden samolot. Słowem – krajów bałtyckich nie ma, Polski nie ma”.

Powiadają, że w swoim czasie Żyrinowski wygłaszał tezy, które ze względu na swoje stanowisko nie mógł głośno wypowiedzieć prezydent Putin. Mówiąc krótko: „to o czym myślał Putin, o tym mówił Żyrinowski”.

Jagiellonia.org

Komentarze (15):

cenisz dobre dziennikarstwo?2019.12.23 17:02
Wpisujemy w Google: Fronda Rosja wojna
blumkwist2019.12.23 16:54
Czyli Fronda staje się tubą ruskiej propagandy? Dajecie głos Żyrinowskiemu, żeby za waszą pomocą, mógł wypełniać swoje propagandowe zadanie polegające na straszeniu i zastraszaniu? Paradoks, Fronda, portal na amerykańskich usługach, służy jednocześnie ruskiej propagandzie...
Tomaso2019.12.23 16:53
"Na Dalekim Wschodzie ziemie południowe pożerać będą dzieci latającego smoka (mowa o Chinach). Państwo, gdzie raz do roku zmienia swój bieg rzeka (Tolne Sap w Kambodży), połknięte zostanie w jednej godzinie. Kraina słonia (Indie) w dwóch godzinach połknięta będzie. l nie nasyci się smok latający, pożre krainę porannej świeżości (Koreę). Wówczas smok latający zwróci głowę na cztery wyspy, cztery kwitnące wyspy (być może mowa o Japonii i jej 4 największych wyspach: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku) . Złamie na niej cztery zęby i krwią obficie pluć będzie. Otrząśnie się i ruszy jak lawina poprzez kraj polujących z sokołem (Mongolia). Spadając z gór i wyżyn rzuci się całą siłą na kolosa zlepionego o glinianych nogach, który jest zawsze goły i głodny (to Rosja). W jednym dniu stłucze kolosa o glinianych nogach jak gliniany dzban. Popłyną strugi i rzeki krwi. Zlepiony kolos o glinianych nogach kurczyć się będzie w bólu i cierpieniu, a bał się ciągle ludu, gdzie rosną drzewa mamutowe (USA), a cierpienie i ból, zniszczenie, przyszło od latającego smoka. Teraz smok tłuc będzie w bębny przez stepy, kurhany, a przed smokiem stanie Anioł wymiaru śmierci i blaskiem swej chwały wypełni to, co ma spotkać latającego smoka. Wypełni się Morze Kaspijskie i Wołga ciałami kolosa o glinianych nogach i dziećmi latającego smoka". (Zofia Nosko, Orędzia zbawienia)
Meve2019.12.23 18:00
Po czym nadszedł Geralt z Rivii i po straszliwej walce ściął głowę latającego smoka bestii okrutnej i rzucił pod nogi panu swemu, mściwemu wielce z racji szpetności swojej i ciągotom ku chędożeniu z mężami a nie niewiastami Jarosławowi Kulawemu znad wielkiego miasta nad Wisłą.
Elektor2019.12.23 16:35
Czekamy na analizę najlepszego speca od tych spraw, dochtóra "Onucę" Targalskiego. Chyba że już wali pod choinkę i wylezie po świętach.
Jadwisia2019.12.23 16:49
wypiierdalaj huuju kacapski
oio2019.12.23 16:24
Władimir Wolfowicz Żirinowski urodzony jako Ejdelsztajn pozdrawia Cohn-Federację: COHN-FEDERACJA: Janusz Mikke = Ozjasz Goldberg_________ Grzegorz Braun = Gerszon Braun_________ Krzysztof Bosak = Mordechaj Jajko_________ Konrad Berkowicz = Jojne Berkovitz_________ Robert Winnicki = Ruben Wizemberg_________ Adam Wielomski = Aaron Lewiomski vel Lewi_________ Stanisław Michalkiewicz = Srul Michelsohn_________ Jakub Kulesza = Jakov Kugelman_________ Dobromir Sośnierz = Dawid Pulverman_________ Artur Dziambor = Abraham Mordka_________ Krzysztof Tuduj = Efrem Rabinowicz_________ Michał Urbaniak = Mosze Urbach_________ Krystian Kamiński = Enoch Stein_________
Ludzie Domyślni2019.12.23 16:50
Ludzie Domyślni mogli się tego domyślać od dawna.
Tomek2019.12.23 16:13
Rozumiem że to patologiczne badziewie pozostałe po Sowietach jest w stanie zorganizować lokalną awanturę i akcje terrorystyczne na Kaukazie albo na wschodzie Ukrainy. Ale Rosja przeciw Stanom? Buuuhahahahaaa!
anonim2019.12.23 16:06
Rosji też nie będzie....
JS2019.12.23 15:48
I po co im to ? Samobójstwo i ludobójstwo. Pozdr.
darek2019.12.23 15:37
To będzie również koniec Rosji. Zniszczą nas i co będą mieć z tego? Pójdą dalej? To będzie koniec.
Ben2019.12.23 15:23
Meh. I tak Ruscy atomówką walną bo nie będą się cackać. A pierwszy cel to Warszawa niestety. Więc lepiej gdyby była nadal ta nowa zimna wojna zamiast dosłownych walk zbrojnych.
Lupaszko2019.12.23 15:31
ruskie atomówki wybuchną na wyrzutniach
Ben2019.12.23 15:49
No jak samoloty i helikoptery ich wybuchają i rozbijają się bez powodów, to czemu nie ich wyrzutnie? Technologia radziecka w pełnej krasie. Oby jak najwięcej.