Żydzi i Rosjanie rękaw w rękę szkalują Polskę i Polaków. Na rosyjskim portalu dla Polaków ''Sputnik'' ukazał się artykuł pt. „Społeczność żydowska Rosji komentuje słowa Putina i postawę Polski podczas II wojny światowej”.

 

Z polskojęzycznej tuby propagandowej Moskwy można się dowiedzieć, że „prezydent Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji (FEOR), rabin Aleksander Boroda, nazwał <<bardzo precyzyjnymi>>słowa prezydenta Władimira Putina, który wcześniej nazwał »swołoczą i antysemicką świnią« polskiego dyplomatę, który poparł w latach 30. ludobójstwo Żydów w Polsce”.

Putin „występując na rozszerzonym kolegium Ministerstwa Obrony”, szkalował ambasadora II RP w Berlinie w 1938 roku Józefa Lipskiego, który rzekomo miał poprzeć pomysł wysłania polskich Żydów na pewną śmierć do Afryki autorstwa Adolfa Hitlera. Prezydent Rosji powiedział o Lipskim: „Swołocz, antysemicka świnia, nie można go inaczej nazwać”.

Słowa te strasznie spodobały się prezydentowi Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji (FEOR), rabinowi Aleksanderowi Borodzie, który zadeklarował: „W imieniu społeczności żydowskiej Rosji możemy wyrazić tylko głęboką wdzięczność za tak emocjonalną i sprawiedliwą reakcję na publikację nowych faktów dotyczących poparcia ze strony Polski dla polityki Niemiec w latach 30. i 40. … Słowa, które nasz prezydent adresował do dyplomaty, są bardzo dokładne”.

Jak donosi rosyjski portal dla Polaków „szef FEOR zauważył, że Lipski nie tylko sympatyzował z ideami Hitlera i był gotowy wykonywać jego rozkazy, ale także »zainspirował go do zabójczych decyzji, poparł śmiercionośny plan w jego samym zarodku, tym samym dając mu siłę i energię«.

Jan Bodakowski