Rosyjscy żołnierze i Iskandery na defiladzie w Mińsku - zdjęcie
04.06.19, 13:15Fot. Vitaly V. Kuzmin via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Rosyjscy żołnierze i Iskandery na defiladzie w Mińsku

3

Ponad 300 rosyjskich żołnierzy z Zachodniego Okręgu Wojskowego weźmie udział w defiladzie z okazji Dnia Niepodległości Białorusi. Na ulicach Mińska można też będzie zobaczyć rosyjskie rakiety Iskander, helikoptery K-52 i samoloty myśliwskie Su-37.

Mińska agencja prasowa Biełta poinformowała, że białoruska armia w połowie maja rozpoczęła przygotowania do defilady.

Treningi w miasteczku wojskowym pod Mińskiem odbywają się 5 razy w tygodniu. W tym roku w paradzie weźmie udział w sumie około 4 tysięcy żołnierzy i ponad 300 jednostek sprzętu. Zostanie zwiększona ilość kobiet uczestniczących w pokazie. W ubiegłym roku po raz pierwszy w defiladzie uczestniczyła kolumna złożona z pań - żołnierzy. W tym roku będą maszerować 3 kolumny kobiet.

Początkowo Białoruś obchodziła Dzień Niepodległości 27 lipca dla upamiętnienia ogłoszenia deklaracji o suwerenności państwowej w 1990 roku. Świętowanie zostało przeniesione po referendum z inicjatywy prezydenta Aleksandra Łukaszenki na 3 lipca - dzień wyzwolenia Mińska spod niemieckiej okupacji w 1944 roku.

Udział rosyjskich żołnierzy w paradach białoruskiej armii stał się ostatnio zwyczajem.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze (3):

kalinka2019.06.4 17:22
amerykańskie, angielskie, włoskie wojska na defiladzie w Polin to dopiero jest demokracja i wolność ale jak robi to znienawidzona przez PIS Rosja i Białoruś to zaczyna się ujadanie ale jak tu nie nienawidzić skoro jeszcze swoich banków nie oddal żydom i nie mają zamiaru tego robić, tyle milionów na żydowskie radio Biełsat , które nadaje z Polin, tyle milonów ląduje w żydowskich kieszeniach
Paula2019.06.4 13:48
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
edi2019.06.4 13:46
ROSJA NIGDY SIĘ NIE ZMIENI - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA. Mają POTĘŻNY KRAJ i nie robią NIC żeby działać dla poprawy bytu NORMALNYCH LUDZI - to szatańska mentalność !!