Rosja obrażona na Polskę. Uroczystości bez Putina niepoważne - zdjęcie
02.09.19, 10:00Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Rosja obrażona na Polskę. Uroczystości bez Putina niepoważne

27

Rosjanom nie w smak są wczorajsze uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W obchodach uczestniczyli m.in. wiceprezydent USA, Mike Pence (w zastępstwie prezydenta Donalda Trumpa, który odwołał swój przyjazd ze względu na huragan Dorian) oraz niemiecki przywódca, Frank-Walter Steinmeier. 

Zabrakło prezydenta Rosji, Władimira Putina, który nie otrzymał zaproszenia do Warszawy. Z tego też powodu z Rosji wciąż napływają głosy niezawodolenia. Tyrada przewodniczącego rosyjskiej Dumy Państwowej, Wiaczesława Wołodina, była tylko wierzchołkiem góry lodowej. 

"Polskie władze nie rozumieją, że zwycięstwo w II wojnie światowej nie ma wymiaru politycznego. Czy Rosja podoba się komuś, czy nie, ale jej decydującą rolę w II wojnie światowej doceniają wszystkie narody świata, w tym państwa koalicji antyhitlerowskiej, m.in. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania"-przekonywał rosyjski polityk, zarzucając Polsce "umniejszenie roli ZSRR i Rosji w II wojnie światowej". W ten sposób, w ocenie Wołodina, Warszawa pokazuje swoją "niższość" i próbuje wymazać pamięć historyczną oraz upolitycznić wyniki wojny, co jest "nie do przyjęcia". 

Przewodniczący Dumy ocenił, że działania strony polskiej "obrażają pamięć o ponad 600 tys. żołnierzy i oficerów, którzy zginęli wyzwalając Polskę spod okupacji, ratując Polaków przed eksterminacją". 

"To ich [Polaków] zdradziecka polityka przed rokiem 1939 sprawiła, że stało się to, co się stało"-mówił z kolei inny rosyjski polityk, poseł Franc Klincewicz, którego zdaniem Polska w 1939 r. "sprowokowała Niemcy" do ataku. 

W ocenie polityka Kincewicza Rosjanie nie zostali zaproszeni na obchody rocznicy wybuchu wojny wskutek "narzuconej z zewnątrz interpretacji wydarzeń" oraz "ideologii zza oceanu".

Również sam rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow oświadczył, że żadna uroczystość dotycząca rocznicy wybuchu bądź zakończenia II wojny światowej bez udziału Federacji Rosyjskiej nie może być uznana za pełnowartościową. Swoje trzy grosze wtrąciła również rzeczniczka rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa. 

"Warszawa już dawno nie stawiała siebie w tak głupiej sytuacji"-napisała rosyjska polityk na Facebooku.

Słyszeliśmy już, że radzieccy żołnierze "wyzwalali" Polskę spod okupacji niemieckiej i z tego to powodu niektórzy tak zaciekle bronią ich pomników w przestrzeni publicznej. Szokujące jednak, nawet jak na Rosję, jest oskarżanie Polski o współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.

yenn/Fronda.pl

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mikiem Pence'em. Rozmowy mają dotyczyć przede wszystkim polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, a także energetycznej. AUDIO 1 plik00'52Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z wiceprezydentem USA Mikem Pencem. W Pałacu Prezydenckim jest Wojciech Cegielski (IAR).Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz wiceprezydent USA Mike Pence wraz z żoną Karen PencePrezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz wiceprezydent USA Mike Pence wraz z żoną Karen PenceFoto: PAP/Radek PietruszkaMike Pence przyleciał do Polski w zastępstwie Donalda Trumpa. Wczoraj brał udział w warszawskich obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Spotkanie rozpocznie się od kurtuazyjnej rozmowy par prezydenckich. Mike Pence przyjechał do Polski z żoną Karen, którą ma powitać polska Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
 usa1a.jpgWojska USA w Polsce: będzie kolejna lokalizacja, jest propozycja MONNastępnym punktem programu mają być rozmowy w cztery oczy Andrzeja Dudy i Mike'a Pence'a. Później do prezydentów dołączą ich współpracownicy i rozpoczną się rozmowy plenarne. Około 11.30 rozmowy zakończy je konferencja prasowa.

Kancelaria Prezydenta✔@prezydentpl Powitanie Wiceprezydenta USA Michaela R. Pence’a przez  Prezydenta RP Andrzeja Dudę https://www.pscp.tv/w/cDzG7jFBbWp6T21rUnpaRWV8MWxQS3FlTmxObXdLYjJ2cGaU3jMGNB68ERcDCPTA3waae-rCtfynb08X0_jj …

Kancelaria Prezydenta @prezydentplPowitanie Wiceprezydenta USA Michaela R. Pence’a przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę
pscp.tv12310:14 - 2 wrz 2019Twitter Ads - informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 66>>> [CZYTAJ TAKŻE] Artur Wróblewski: poza klepaniem po plecach, mamy już amerykańskie czyny
Andrzej Duda i Mike Pence mają rozmawiać przede wszystkim o polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, a także o współpracy energetycznej. Niewykluczone, że w czasie rozmów pojawi się także temat zniesienia wiz do USA dla Polaków, choć ostateczne decyzje w tej sprawie nie leżą w kompetencji amerykańskich prezydentów ale Kongresu.
Zniesienie wiz i włączenie Polski do programu bezwizowego może nastąpić najwcześniej w październiku, gdy znany będzie odsetek odmów wizowych dla Polaków.
 PAP Mike Pence 1200.jpgMike Pence: walka z ideologiami nazizmu i komunizmu była walką dobra ze złemW czasie dzisiejszych rozmów nie należy spodziewać się żadnych decyzji. Te bowiem zostały przez przedstawicieli obu administracji odłożone do czasu przyjazdu do Polski Donalda Trumpa.

Wojciech [email protected] Rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z amerykańskim wiceprezydentem Mikem Pencem @prezydentpl @PR24_pl
 Osadzony film110:20 - 2 wrz 2019Twitter Ads - informacje i Polityka prywatnościZobacz pozostałe Tweety użytkownika Wojciech CegielskiTo druga wizyta wiceprezydenta Mike'a Pence'a w Polsce. Po raz pierwszy polityk był w Warszawie w lutym tego roku i brał wówczas udział w polsko-amerykańskiej konferencji na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Odwiedził także były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.
paw/

Komentarze (27):

rosja i żydzi wściekli za obchody2019.09.3 7:25
https://wrealu24.tv/film/czy-tv-internetowe-maja-szanse-konkurowac-z-tradycyjnymi-mediami-oliver-pochwat-z-wsensietv
Taka prawda2019.09.2 18:56
I mają rację 600 tysięcy żołnierzy zginęło walcząc ze szwabami na terenie Polski , ponieśli największe straty wśród aliantów więc wcale im się nie dziwie .
***2019.09.2 19:24
"Zdurniałeś stary?" Tak poważnie, to co Rosjanie chcieli obchodzić 1 września w Warszawie? Przecież 1.09.1939 byli już gotowi do napaści na Polskę. Późniejszych zasług żołnierzy walczących z hitlerowcami nikt nie neguje.
Zurych2019.09.2 17:32
dla nich II WW zaczęła się 17 września
Zbigniew2019.09.2 13:44
Pana zapraszamy na 17.09. Boso.
Lech Keller-Krawczyk- uwielbiam Putina bez koszuli2019.09.2 12:39
Putin jest taki sexy, rozebrany do połowy, na koniku ... Nie wytrzymam! Każdy taki facet co się muskułami chwali i "męskoscia" - to 100% ciota. Halo, nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły się rozpoczynaja, a ja mam obok podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami":𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp.. Znudzil mi sie poliamorysta, polishpatriot, mordechaj - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected]
bezlitosny internauta2019.09.2 15:20
Lubisz dzieci, muchos dineros?
zatroskany2019.09.2 12:15
Hitler i Stalin- jaki szedł takiego spotkał, zwodził jeden drugiego
zatroskany2019.09.2 11:44
" Wyzwalając Polskę spod okupacji"... Boże co tu mówić... "ratując Polskę przed eksterminacją". Co za kłamstwa !
Ben2019.09.2 11:14
Ja nigdy Ruska nie zaakceptuję. Oni wszyscy to azjatyccy barbarzyńcy.
Agnieszka2019.09.2 11:09
Ale Izrael to na pewno dostał zaproszenie jako pierwszy a najdalej drugi po USA i dlaczego nie było na obchodach jego przedstawicieli??? Przecież to data, która zaczęła także tragedie jego narodu i tak bardzo im zależy, żeby nie zapomniano o holokauście... Zamierzają wymyślić jakąś datę rozpoczęcia holokaustu przez polskich nazistów?
Izaak2019.09.2 11:46
Agnieszka ten twoj slepy antysemityzm wysusza ci i tak juz sucha stara piz.....
MarksistowskaIdeologiaLgbtToZaraza!!!!2019.09.2 10:55
No dobra, a co tam u dwóch warszawskich szambonurów? Szambomajster Trzaskowski odetkał już rurę? A może wice gej Rabiej da radę?
anonim2019.09.2 10:49
ROSJA KRAJ RZĄDZONY PRZEZ DEMONY !!!!!!!!!
anonim2019.09.2 10:46
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
Grzegorz2019.09.3 13:13
Znawcą historii to ty nie jesteś. o USA mogli by dużo opowiedzieć Indianie czy Filipińczycy Wystarczy poszukać
qwerty2019.09.2 10:41
Niech przyjedzie putas 17 wrzesnia padnie na kolana i przeprosi Polaków
Wiesław Kaloryfer2019.09.2 10:41
Zawsze można Kremlowi odrobinę wyjść naprzeciw i np. wysłać im maść na ból d.... :P
mjakm2019.09.2 10:34
już niedługo 17.09 to może przyjechać i przeprosić...jak prezydent Niemiec
bezlitosny internauta2019.09.2 10:30
Zwykli sowieccy żołnierze oddali życie w Polsce, walcząc z niemieckim okupantem. Nie każdy był gwałcicielem, nie każdy był politrukiem. To co się stało w Polsce jeśli chodzi o zniszczenie sowieckich pomników to obłęd. Coś takiego nie wydarzyło się nawet na terenie byłego NRD.
MarksistowskaIdeologiaLgbtToZaraza!!!!2019.09.2 11:02
Trzeba postawić gdzieś porządny pomnik i na wielkiej tablicy napisać, że to dla tych sowieckich sałdatów ,którzy nie gwałcili.
Zyg2019.09.2 10:21
Dobry Putek , grzeczny Putek ....
Dariusz Andrzej2019.09.2 10:09
Ten cały piknik przedwyborczy PiSu był celebrowany przez światową drugą ligę! Najważniejszych i liczących się w świecie zabrakło!
Stanislaw2019.09.2 10:43
Putinowe pomioty tak mówią?
anonim2019.09.2 10:47
Hej - dzielnicowy - ruski trollu - ty jesteś naszym NORMALNYCH POLAKÓW WROGIEM - ZAWODOWO CODZIENNIE PLUJESZ NA POLSKĘ I POLAKÓW i wiesz co ci powiem tak po chrześcijańsku - zabieraj manatki i onuce i sp...laj do Moskwy !!! NIC TU NIE WSKÓRASZ ZE SWOJĄ V KOLUMNĄ PUTINA - TU JEST POLSKA KRAJ WIELKICH WOLNYCH POLAKÓW PATRIOTÓW !!
3052019.09.2 11:00
Człowieku, wyłącz Caps Locka :P
02019.09.2 11:31
za to liga podwórkowa została w moskwie i w paryżu i tam ich miejsce a po kacapów pojdziemy, przekaz swoim brudasom przelozonym niech sie umyją przed hołdem dla swoich Panów