Rosja. Korupcyjna ,,stabilizacja'' - zdjęcie
29.01.20, 16:30

Rosja. Korupcyjna ,,stabilizacja''

3

W indeksie percepcji korupcji za 2019 rok, opublikowanym przez Transparency International, Rosja znalazła się na 137. miejscu (na 180 państw). Sytuacja pod względem walki z korupcją nie ulega zmianie, bo nie ma takiej politycznej woli. Wątpliwe też, by coś się zmieniło po zmianie rządu i prokuratora generalnego.


Komentarze (3):

Jack Em2020.01.29 21:41
No, stabilna korupcja na nieludzkiej ziemi !!!
Olej2020.01.29 17:24
Wchodzę przed nadkomisarza, przed majestat, przed sowkomandira, jakiż on wielki, a mnie prawie nie ma. Nad nim wisi car, sekretarz, Ilicz, Stalin lub jakaś inna zakazana morda, i jej oczy wodzą za tobą gdziekolwiek byś się nie znalazł, gdzie byś nie wlazł wypatrzy. Jak ryknie - nu ładna taki to a taki s.......yn ! No i wtedy drżącą łapą, nawet nie patrząc na brzeg biurka wsuwasz łaskawie podarek, ot taki wszawy podarek. żeby potęga władzy zechciała puścić, przebaczyć, mieć litość. I słyszysz dostojne Won ! Paszoł Won ! Ot jakież szczęście wyjść, od dostojnika, ujść cało.
Olej2020.01.29 17:17
Korupcja, łapownictwo, czynownictwo i donosicielstwo - to są stałe krwioobiegu sowieckiego i kiedyś rosyjskiego. Najpierw ,,Rewizor'' Gogola czy ,,Martwe dusze'' ujawniają tę wschodnią paranoję władzy, i deptanego jak szmata poddaństwa. Później Bułhakow wstrzykujący sobie morfinę żeby nie oszaleć z sowieckiego szczęścia. Później tworzy ,,Mistrza i Małgorzatę'' gdzie paranoja sowiecka urasta do rangi mistycznej. I ta paranoja trwa !