03.07.19, 15:48Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0, edytowane, Kremlin.ru, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons, edytowane

Rosja chce ZNISZCZYĆ LUDZKOŚĆ superbakteriami? Szokujące!

Według ekspertów z Państwowego Uniwersytetu w Petersburgu, ludzkość może wyginąć przez... niezniszczalne superbakterie odkryte właśnie przez rosyjskich naukowców. 

Rosjanie przekonują, że nie ma na nie leku. Superbakterie mogą przetrwać w każdym środowisku. Według bioinformatyków z Petersburga, mikroby mogą zabijać nawet 10 milionów mieszkańców ziemi rocznie. 

Charakterystyczną cechą superbakterii jest odporność na działanie środków antyseptycznych, antybiotyków oraz wszystkich najskuteczniejszych leków. Naukowcy z Petersburga przekonują, że już teraz można dostrzec pewną tendencję: ludzie umierają od odpornych bakterii oraz mikroorganizmów. W ocenie ekspertów, są to bardziej katastrofalne wydarzenia niż III wojna światowa. Wszystko to ma związek z nadużywaniem przez ludzi antybiotyków nawet na lekkie infekcje. Sprawia to, że bakterie i wirusy stają się niezniszczalne i mogą przetrwać w każdym środowisku. Rosjanie wieszczą, że niedługo zaczniemy umierać od najprostszych chorób wywoływanych przez bakterie odporne na leki. 

Profesor Katedry Cytologii Państwowego Uniwersytetu w Petersburgu, Ałła Lapidus twierdzi, że w nadchodzącej „bakteryjnej trzeciej wojnie światowej" superbakterie już mają wyraźną przewagę i są do niej świetnie przygotowane. Zdaniem specjalistki, w ciągu najbliższych trzydziestu lat na całym świecie dziesięć milionów osób rocznie będzie umierać z powodu chorób wywołanych przez superbakterie. 

yenn/SE.pl, Fronda.pl

Komentarze

Włączamy myślenie. Mądry Polak przed szkodą...2019.07.4 13:52
Chwila-chwila. Spójrzmy na fakty. Rosja jest również bardzo ZŁA, ale: czy to Ruscy obsypują Polskę CHEMITRALIS, czy to Ruscy sypią do już nie polskiej wody chlor, którym Niemcy truli pod Ypres?, czy to Ruskie wpychają nam zatrute rtęcią i aluminium obowiązkowe szczepionki. Bądźmy obiektywni.....
anonim2019.07.4 9:09
Co wy pieprzycie? Chyba ruskie onuce wachacie! To rowniez moze zabic ruskich.
lolek kremowka2019.07.3 20:36
Polski rząd poparł przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy. MSZ potwierdza
JONASIK2019.07.3 18:39
Jaki problem? Jarosław zabroni wpuszczanie ruskich bakterii i załatwione.
zdziseg2019.07.3 17:16
Od 20 lat próbuje się nauczyć, wytłumaczyć ludowi/politykom, że rabunkowa gospodarka nas zgubi. Faszeruje się antybiotykami kurki, świnki, dla zysku, madki domagają się antybiotyków od lekarzy, sterylność doszła do absurdu i co? I nagle od wielu lat powstają superbakterie(i niespodzianka Polska jest jednym z tych państw, gdzie superbakterie powodują najwięcej zgonów w ue), mamy problem a na frondzie pisze się, że to super broń rosjan. w takich momentach w sumie zaczynam rozumieć czemu w USA pojawiły się polish jokes :/
anonim2019.07.3 18:37
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29235021
Albert2019.07.3 16:46
O, frondle odkryły ekstremofile. Lepiej późno, niż wcale. Brawo frondle.
polak2019.07.3 16:40
przyslowie mówi ------"kto szablą wojuje ten od szabli ginie"
edi2019.07.3 16:25
ROSJA NIGDY SIĘ NIE ZMIENI - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA, ONI PO NOCACH NIE ŚPIĄ TYLKO MYŚLĄ JAK TU ZNISZCZYĆ ŚWIAT. - to szatańska mentalność !!
John sk2019.07.3 23:52
Jestem z Rosji (czytam tłumaczenia artykułów i poszedłem na stronę, aby przeczytać komentarze) Artykuł nie odnosi się nawet do tematu wojny. Co sądzisz o młodszym pokoleniu, które nie wiedziało, że ZSRR będzie postrzegał Polaków po takich komentarzach? Czy jestem także tworem zła w twoim? Я из России.( я читал переводы статей и перешел на сайт почитать коментарии ) Статья даже не относится к теме войны. Как по вашему молодое поколение , которое не знало СССР будет воспринимать поляков после подобных комментариев ? Я тоже порождение зла по вашему ?
anonim2019.07.3 16:24
#odlot pani Marii.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.07.3 18:43
Nie ma takiej rzeczy żeby nie powstała koncepcja anty. Ludzki umysł jest nieograniczony. Jak mnie poprosicie to wam znajdę antidotum na wszystko. Przepraszam za błendy ale pisał mniem to muj docent a głupi jak but.
Kuszelas2019.07.4 1:57
Poniali aluzje? Czy za dużo na IQ.