Relikwie Świętego Wojciecha na Białorusi - zdjęcie
28.08.16, 18:10Fot. Wikipedia

Relikwie Świętego Wojciecha na Białorusi

Relikwie polskiego męczennika przekazał Prymas Polski. 

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej do kościoła parafialnego św. Michała Archanioła w Oszmianie na Białorusi wniesiono relikwie św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Przekazał je Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Relikwie wniósł procesyjnie do świątyni parafialnej w Oszmianie biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz zaznaczył, że w ten sposób wspólnota parafialna wybrała sobie kolejnego patrona i została powierzona codziennej opiece wielkiego świętego, który w obronie wiary stał się męczennikiem Kościoła.

Podczas uroczystości ordynariusz Grodna powiedział, że „historia Kościoła obfituje w przykłady ludzi, którzy idąc wiernie za Chrystusem, stali się znakiem zwycięstwa. Niech św. Wojciech wyprasza nam łaskę głębokiej wiary, niezachwianej ufności, wiernego trwania przy Chrystusie. Obyśmy zawsze byli wierni wielkiemu dziedzictwu wiary, które otrzymaliśmy od poprzednich pokoleń” – podsumował hierarcha.

Bp Kaszkiewicz zachęcał uczestników liturgii do zawierzenia św. Wojciechowi wszystkich trudnych spraw i codziennych trosk całego narodu.

ds/pl.radiovaticana.va