Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński zdradza szczegóły - zdjęcie
05.08.20, 06:00Fot. Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński zdradza szczegóły

20

W ostatnich tygodniach pojawia się wiele spekulacji na temat planowanej rekonstrukcji rządu. Co się zmieni? Rąbka tajemnicy w tym temacie uchylił sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Co szczególnie istotne, zapewnił że nie zmieni się na pewno premier, którym pozostanie Mateusz Morawiecki.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową lider PiS zapowiedział, że „pewien plan” zrealizowany ma zostać we wrześniu lub najpóźniej na początku października. Dalej precyzuje:

To jest plan, który obejmuje daleko idące zmniejszenie liczby ministerstw. Połączenie różnych działów, tak żeby ich nadzorcą był jeden minister. Chodzi o to, aby nie było tak jak jest dzisiaj, że pewne decyzji odnoszące się np. do spraw ochrony środowiska są w trzech różnych ministerstwach, bo to do niczego dobrego nie prowadzi”.

Dodał, że przyniesie to również pewne oszczędności, jednak nie to jest najważniejsze, ale przyspieszenie procesów decyzyjnych i sprawniejsze zarządzanie pracami resortów. Pytany z kolei o to, jak bardzo zmniejszona może zostać ilość resortów, odparł:

Nie będę się w tej chwili upierał przy jakiejś liczbie, z tym że ona by na pewno oscylowała wokół 12. Ten najbardziej radykalny plan mówi o nawet 11 ministerstwach, ale nie sądzę, że to się uda. Klasyczne ministerstwa takie jak spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych czy sprawiedliwości oczywiście pozostaną”.

Padło też pytanie o spekulacje na temat mającego w ten sposób powstać „super resortu”, w którego skład miałoby wejść kilka dotychczasowych ministerstw, którymi kierowałby wicepremier Piotr Gliński. Jarosław Kaczyński nie odpowiedział na to pytanie jednoznacznie, jednak przyznał, że jest to wyjście, które byłoby „najbardziej obiecujące”. Podkreślił jedna, że nie można traktować tego jako już podjętej decyzji.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (20):

Dam2020.08.5 13:17
Żeby jeszcze tylko wyjaśnić tajemnicę, kto namnożył tych ministerstw np. rozdzielając ministerstwo środowiska i klimatu.
Jan Radziszewski2020.08.5 11:36
środa, 22 lipca 2020 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca. Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach. Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
Sympatyczny Waldek2020.08.5 10:47
Dziękujemy Przewodniej Sile Narodu za kochanego pana premiera i sympatycznych panów ministrów!
szumowski oskarżony!2020.08.5 9:45
https://www.youtube.com/watch?v=tVV5ewsfofw
Natalja Siwiec2020.08.5 9:57
ten link to spam, Mendia Narodowe, nic o Szumowskim
edi2020.08.5 8:59
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
ekonom2020.08.5 7:46
a Szczynowskiego usunąć z MASKOBIZNESU
a co z programem ?2020.08.5 7:49
RODZINA SZUMOWSKICH NA SWOIM + ???????? tak od zawieszony????
POWIATY SIŁĄ PZPR!!!!2020.08.5 7:36
i nic sie nie zmienilo. NADAL NAJLATWIEJ MANIPULOWAC LUSZMI ZE WSI BEZ SZKOLY!! INTELIGENCJE TĘPIMY I DEPRECJONUJEMY!! no nic sie nie zmienilo ..... eh
za emeryturę 672020.08.5 7:24
Zawsze będę tępił kastę z PO/SLD/PSL/Kukiz... Tępić to znaczy głosować przeciwko nim, życzyć im źle i cieszyć się z ich z nieszczęścia np. losu adamowicza!!!! I CZEKAM NA LIKWIDACJĘ KONWENCJI ZE STAMBUŁU.
PZPR = PIS2020.08.5 7:15
JEDNA PARTIA JEDNE WODZ JEDNA IDEOLOGIA to dziadzki i babcie znacie. w tym sie dobrze czujecie nie !! ;] kapitalistyczny wrog z zachodu wrocil!!!! ;] JACY WY TEPI JESTESCIE!!!!!!! eh ;/
szczery i bogaty2020.08.5 7:06
Syn milera zdechł HAHAHAHAHAHAHA
Wyborca2020.08.5 7:05
W tym roku jeszcze wypowiedzieć konwencję stambulską, może odzyskać senat i 3 lata bez wyborów.
Rick Sanchez2020.08.5 7:02
Powołają nowe ministerstwo które będzie służyło do podlizywanie się Jarosławowi K bez którego PiS nie istnieje. Brudziński będzie ministrem xd
Elektorat nie zapomniał!!2020.08.5 6:58
A co z wypowiedzeniem konwencji stambulskiej?
Dam2020.08.5 6:37
Nie będzie śledztwa w sprawie tuszowania pedofilii przez bp. Janiaka, ale jest śledztwo za znieważenie pomnika. Kolorowa szmatka oburza was bardziej, niż gwałcenie dzieci.
Polska tylko2020.08.5 6:59
Wypad z Polski komuchu!
Dam2020.08.5 7:45
Widzę, że teraz chęć ścigania gwałcicieli dzieci i tych, którzy ich chronią jest komusze. Prawdziwy "Polak Katolik" jak ty jeszcze smaruje własnemu dziecku tyłek wazeliną, zanim je wyśle do księdza.
ladychapel2020.08.5 6:33
W historii świata tacy właśnie mali, niepozorni, o niepociągającej aparycji ludzie jak ten Kaczyński pociągali za sobą tłumy. Z czasem jednak historia ocenia ich nz szczęście sprawiedliwie.
Portofino2020.08.5 6:19
Chamska hołota stwierdzi że to nie jest zgodne z "wartościami" europejskimi i znów zaczną się donosy do Brukseli.