R. Ziemkiewicz: KO właśnie udowodniła, że ,,praworządność’’ w ich ustach to zwykłe kłamstwo  - zdjęcie
05.08.20, 21:23Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

R. Ziemkiewicz: KO właśnie udowodniła, że ,,praworządność’’ w ich ustach to zwykłe kłamstwo

42

Wczoraj policja zatrzymała osoby odpowiedzialne za zbezczeszczenie warszawskich pomników. Wywołało to falę krytyki polityków opozycji, którzy oskarżają polskie władze o represjonowanie mniejszości seksualnych. Poseł Sławomir Neumann porównał nawet działania policji do działań ubeków. Na hipokryzję polityków Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę publicysta „Do Rzeczy”, Rafał Ziemkiewicz.

W ub. tygodniu grupa aktywistów LGBT urządziła skandaliczny „happening”, przyczepiając do warszawskich pomników kolorowe flagi i agresywne manifesty:

- „To szturm! To atak! To tęcza! Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią. Tych, którzy mieli siłę, by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić. Nigdy więcej błagać o szacunek i litość. To miasto jest nas wszystkich. Je.... się ignoranci” – napisano na przyklejonych do pomników kartkach.

Aktywiści sprofanowali też figurę Chrystusa sprzed bazyliki św. Krzyża. Tę samą, która uległa zniszczeniu w wyniku działań wojennych w czasie Powstania Warszawskiego, stając się jego ważnym symbolem. To symboliki tej figury często odnosił się Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński oraz św. Jan Paweł II, który mówił o niej m.in. w czasie swojej słynnej homilii na Placu Zwycięstwa. Profanacja ta była tym bardziej bolesna, że dokonano jej w przededniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wczoraj policja zatrzymała trzech aktywistów odpowiedzialnych za znieważenie pomników oraz obrazę uczuć religijnych. Są to dwie kobiety i jeden mężczyzna, którzy po przeprowadzonych czynnościach zostali zwolnieni do domów.

Osoby te dopuściły się przestępstwa, łamiąc nie tylko przepis Kodeksu karnego dot. obrazy uczuć religijnych, ale również naruszyły art. 53 polskiej konstytucji, dokonując ataku na wolność religijną katolików.  

Tymczasem, wobec działań policji w tej sprawie, wybuchły głośne protesty polityków opozycji, którzy zarzucają partii rządzącej stosowanie represji.

Rząd zaatakował m.in. wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, według którego działania zmierzające do ukarania wandali są „gnębieniem ludzi”:

- „Niestety czasami ta władza, która dzisiaj w Polsce rządzi ma taką tendencję do tego, żeby prawa nadużywać, do tego żeby gnębić ludzi, którzy na pewno mają dobre intencje i którzy powinni być chronieni. To chciałem państwu jasno zapowiedzieć” – mówił wczoraj polityk w czasie internetowej transmisji.

- „Tęczowa flaga nie powinna nikogo obrażać. Na pewno nie może dochodzić w demokratycznym państwie do tego typu incydentów, które obserwowaliśmy, czyli do tego, że policja wkracza do prywatnych mieszkań” – dodawał.

Dziś natomiast poseł PO Sławomir Neumann opublikował skandaliczny wpis na Twitterze, w którym porównał polskich policjantów do ubeków:

- „Polska Policja zatrzymuje na dołku dwie osoby za znieważenie pomnika. Rzecznik tłumaczy, że działają zgodnie z przepisami prawa. Panie rzeczniku ubecy tez mówili, że działają zgodnie z prawem! Czy poznamy nazwisko osoby (o mentalności ubeka) który podjął decyzje o zatrzymaniu?” – czytamy na profilu Sławomira Neumanna.

Do tych ataków opozycji bardzo celnie odniósł się publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz punktuje hipokryzję polityków Koalicji Obywatelskiej, podkreślając, że ich reakcje na działania policji są dowodem na to, iż praworządność w ich ustach to zwykłe kłamstwo”:

- „PO dotąd mająca pełne gęby praworządności, miota gromy na policję i prokuraturę za to że ściśle wypełniają prawo (podobnie jak wobec innych ataków na pomniki - wtedy ta sama opozycja pochwalała). Czyż to nie najlepszy dowód, że praworządność w ich ustach to zwykłe kłamstwo?!” – zauważa Ziemkiewicz.

kak/Twitter, DoRzeczy.pl, Fronda.pl

Komentarze (42):

GeneralAdmiral2020.08.11 14:28
Klamali klamia i beda klamac byleby sie do koryta dorwac
pytajnik2020.08.6 10:33
Gdzie można znaleźć we Frondzie informacje o realizacji listu pasterskiego Episkopatu Polski: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Gdzie znaleźć te ośrodki w poszczególnych parafiach/diecezjach? Jak wzrosła ich skuteczność? Gdzie osoby z problemami w ukierunkowaniu seksualności i ich rodziny mogą znaleźć pomoc w prawidłowej integracji do życia w rodzinie szkole/pracy i innych wspólnotach? Czy brak dostępu do tych informacji to wynik działania Lawendowej Mafii?
robaczek2020.08.6 10:19
CO WAS NAJBARDZIEJ BOLI ?? to ze okazalo sie ze PIS = PZPR?? czy to ze dajecie sie za pińc stuf? ;]
Barbara2020.08.6 9:51
A może trzeba zawiesić tęczową flagę na pomniku żołnierzy radzieckich(o ile jakiś się ostał), albo w miejscu ich upamiętnienia, może przy jakiejś tablicy" tu mieszkał i działał jakiś tam działacz lewicy", dlaczego by nie. Tam pasowałaby, no bo flaga tęczowa podobno nie powinna obrażać.
oj basiu basiu2020.08.6 10:18
a bystra to ty nie jestes co? ;]
Anonim2020.08.6 9:25
Oni nie tolerują praworządności bo są leworządni! ... to chyba oczywiste! :-)
edi2020.08.6 9:18
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
ola2020.08.6 8:18
Oni nawet nie rozumieja słowa praworządność, bądźmy spokojni i cierpliwi - pracują ciężko na wygraną PIS w kolejnych wyborach.
Od Hołowni do PO i odwrotnie2020.08.6 7:50
Lewackie trolle piszące tutaj się tylko ośmieszają, won na onet!
robaczek2020.08.6 10:18
PRAWDĄ CIE ZALATWIAJA?????? noboli kazdego pisiurka ze jest nieudacznikiem kupionym za 5 stuf, karmionym strachem przed wszystkim co nieznane .... techinki komunistów dzialają na slabo wyksztalconych powiatowych aparatczyków tęskniących za Panem lub Plebanem ktory im bedize swiat tlumaczyl...... ;] NO BOLI............ ;]
Japa2020.08.6 12:34
" Robaczku " ,żywiący się przetrawioną żywnością, Wyzej "ola" ma rację . " Pracujecie " skutecznie dla PiS-u .Żal mi tylko Frondy. Czasem sprawia wrażenie kupy gnoju .
Andrzej2020.08.14 21:23
Robaczku zanim cos wypierdzisz to wczesniej zapoznaj sie z poprawną pisownią
Torchwood2020.08.6 7:32
Zakładam, że Ziemkiewicz podobnie broniłby działań ZOMO pacyfikujących kopalnię - w końcu praworządność musi być. Przepisy o obrazie uczuć religijnych powinny dawno zostać wyrzucone jako sprzeczne z zasadą wolności słowa - bajdurzenia w bogach, zmarwychwstaniu itp. nie zasługują na większy szacunek niż historie o porwaniach przez kosmitów, czy bajka o Czerwonym Kapturku.
Anonim2020.08.6 7:48
No tak... Sodomici jako prześladowani ludzie ciężkiej pracy co to walczą o prawdę...
Wojtek2020.08.6 8:04
Nic nie zasługuje na szacunek. Unieważnić wszystkie prawa, zdemontować kulturę Niech wygra silniejszy! PS. Następnym razem przyczepcie wasze "manifesty" na bramie Auschwitz - to będzie jazda ! ,a może jakiś meczecik ?
Loki2020.08.6 5:36
Ziemkiewiczowi marzy się w Polsce szariat i palenie na stosach.
Anonim2020.08.6 7:40
Brukseli marzy się wjechanie niemieckimi czołgami do Polski za nieadorowanie sodomitów. Ponieważ ostatnio roi się od różnych porównań nawiązujących do nazizmu to mi się przypomina prowokacja Gliwicka... Dziś za "prześladowanych" robi różne LGBT+.
Sticky Notes2020.08.6 2:17
Przeczytałem. I tak sobie myślę... Może ktoś wyjawi mi sekret słowa "normalność" pod kątem manifestowania tej "normalności". Czy "normalne" jest pokazywanie wymalowanej własnej golizny w kagańcach, łańcuchach itd na objazdowych platformach ? Jeżeli to normalne to dlaczego NIGDZIE w przestrzeni publicznej nikt tak nie wygląda i tak się nie zachowuje ? Flaga "tęczowa" na krzyżu/wizerunku NMP nie obraża ? Symbol w który wpisane są wartości będące w sprzeczności z ewangelią ? Obraża. MNIE. I jeżeli kiedyś będzie trzeba zapisać w testamencie wolę NIE wieszania tego symbolu na moim nagrobku z krzyżem to zapis taki umieszczę. Bo jestem KATOLIKIEM. Nie, nie wyobrażam sobie wieszania kolorowych pasków w miejscach ważnych dla każdej religii. A idąc tą paranoją można powiedzieć, że przystrojenie cmentarzy jest OK (no bo tęcza nie obraża). Podsumuję: prowokacje, prowokacje, prowokacje....
Hrabia Potocki2020.08.6 2:17
PO jest partia ktora z praworzadnoscia nie ma nic wspolnego , jej celem jest wladza . i dobranie sie do tzw ,,Koryta,, niestety czesc spoleczenstwa zdaje sobie sprawe ze ci ludzie swoja wiedza , kultura donosocielstwem nie reprezentuja nas , to sa oszolomy ktorzy w zyciu poza polityka nic nie osiagneli , a ktore daje im godne zycie bo zarobki maja wysokie itrzymaja sie rekoma i nogami bo poprostu nic innego nie potrafia w zyciu robic
bogdanus2020.08.6 1:29
To są ludzie, którzy utworzyli dla siebie parasol polityczny dla niecnych celów.
NaziBarbi2020.08.6 0:27
Co tu robią lewe trole? Dlaczego nie na interiach?
Piotr Nowak 🖐🏻2020.08.6 2:55
Kto , ja ?🤣 Wasz idol. Bób Rosół Włoszczyzna. Następnym razem jak się będziesz pode mnie podszywał, to mam ciebie! Jestem pederasta i się tego nie wstydzę 🌈😚🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
Loki2020.08.6 5:39
NaziBarbi komentują komentarze czerwonych szmat takich jak ty.
Maria Błaszczyk2020.08.5 23:57
Wzruszyłam się... Pan Ziemkiewicz co prawda uważa, że w gwałcenie kobiet to normalna sprawa, żarty z "niedogazowanych Żydów" to rzecz stosowna, a argument w dyskusji to zwyzywanie od "grubasek" i "zdeformowanych" - a tu nagle taka troska o praworządność. Widzi pan, panie redaktorze, to jest tak... "Policja ma prawo zatrzymać osobę podejrzaną, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniła ona przestępstwo, a zachodzi obawa ucieczki lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa bądź też nie można ustalić jej tożsamości albo istnieją przesłanki do przeprowadzenia przeciwko tej osobie postępowania w trybie przyspieszonym". No więc aktywiści zapewne nie chcieli uciekać, bo by się nie podpisali na tym liście i nie poumieszczali zdjęć z akcji wieszania tych flag w internetach. Z tego samego powodu trudno przypuszczać, by mieli mataczyć. A powodów do przyspieszonego postępowania też nie ma, więc chyba praworządność nic tu nie ma do rzeczy i po prostu chodzi o zastraszenie. Jak pan sądzi?
Piotr Nowak 🖐🏻2020.08.6 2:56
🤣 Wasz idol. Bób Rosół Włoszczyzna. 🌈😚🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
Anonim2020.08.6 3:17
Przecież ty jesteś chora.... Mordo! Ty w ogóle nie ogarniasz? 🤣🤣🤣 Cokolwiek nie napiszesz na tej żenującej stronie, nic nie da.Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów.🤣🤣🤣🤣 Aha.. Sorry ale wygląda na to że pedofilem to był twój stary. (albo cię nappierrdlał). Zgadłem? BYE, Pomarańczowa Alternatywa
bez propagandy2020.08.5 22:40
Prawda
hoho2020.08.5 22:38
dlaczego zawsze jest prześladowca i gnębiony?czy nie może być normalna tolerancja? KO nazwała sprawę po imieniu...prześladuje się tę mniejszość...a z jakiej racji? kto pozwolił nochal wpychać im do majtek? nie wstyd Wam tak wąchać?...przecież to sprawa prywatna każdego
mordechaj2020.08.5 22:16
Rafał Ziemkiewicz....kiedyś ciekawy publicysta. Obecnie klakier władzy, której tak naprawdę nie lubi. Z jakiego powodu tak kibicuje nielubianemu PiS-owi ? Powody mogą być dwa. Kasa i haki.
mordechaj2020.08.5 22:21
A najbardziej groteskowe w postawie Ziemkiewicza jest to, że udaje, że jest "w opozycji wobec przeważających sił przeciwnika" :)))))), a od 5 lat pławi się w dobrobycie przy władzy PiS. Groteskowy facet.
Japa Grotekoe2020.08.5 22:41
Groteskowe , drogi Mosze Mordechaj , jest co innego. Wasz zanik logicznego rozumowania . Robicie takie rzeczy , które konserwatywnym społeczeństwie nie są mile widziane . Złą metodę obraliście w tej walce o władzę .Wszyscy wiedzę .ze prawdziwi geje nie mają z tym nic wspólnego. To wasze szumowiny niszczą u Polaków tolerancję robiąc tym krzywdę gejom.
Maria Błaszczyk2020.08.5 23:47
Groteskowa to jest, w pierwszym rzędzie, Twoja interpunkcja. A następnie - wypowiadanie się za "prawdziwych gejów". Nie mam pojęcia, kim jest nieprawdziwy gej, ale na tym polega cała śmieszność sytuacji - ta rzekoma "sekta LGBT" to są różne osoby, o różnych bardzo poglądach. I przyjmujące różne strategie działania - lub niedziałające w ogóle. Ale tak ma koniec dnia jednak warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno świat, w którym zaszczuwa się dzieciaki LGBT tak, że w większości mają myśli samobójcze, na marszach równości Prawdziwi Polacy-Katolicy łamią nastolatkom kości, a polska prawdziwa rodzina przychodzi z bombami z potencjałem zabicia wielu osób na Marsz Równości to jest aż taka wartość, by wieszać psy na tych, którzy próbują to jednak zmieniać...
Japa2020.08.6 0:09
No no no .... To mi się oberwało . Tylko mam małą uwagę ( z wadliwą interpunkcją) Moją uwagę oparłem o wypowiedz "prawdziwego geja . Takiego co nie obnosi się ze swoim gejostwem po ulicach , powiewająć kolorow szmatą Takiego co nie obraża innych , nie gejów , przeważnie katolików . Pani Mario , wiem , chcecie świat zmienić . A fakt ,że was totalni bronią mówi dużo.Z gejostwam macie niewiele wspólnego , a wasza hmmmm " odwaga " to nic innego jak pewność , złodzieja ,że go nie zlapią A ta ortografia ... Kto Panią wprowadził w błąd ,twierdząc ,że tu na Frondzie same Miodki powinni pisać ?Może było by to dobre . Kultura była by lepsza .
Maria Błaszczyk2020.08.6 0:51
I ten jeden gej wypowiedział się za każdego prawdziwego geja, dobrze rozumiem? Zupełnie każdego z setek tysięcy polskich gejów - czy może dziesiątków milionów gejów na całym świecie? Do tego istotą prawdziwego gejostwa jest nie to, z kim się wchodzi w relacje romantyczne czy erotyczne, tylko to, czy się gdzieś chadza z jakąś szmatą... Jest to niesłychanie ciekawa koncepcja, rozumiem, że również zatwierdzona przez wszystkich gejów. I om wszystkim koncept zaszczuwania nieheteronormatywnych dzieci bardzo się podoba, czy tak? Ja z gejostwem rzeczywiście nie mam nic wspólnego, poza tym, że nie podoba mi się, jak się na nich szczuje lub łamie kości co drobniejszym dzieciakom o tej orientacji. A między panem profesorem Miodkiem a pańska interpunkcją - o ortografii nie wspominałam - naprawdę znajduje się spora przestrzeń... Doprawdy, nawet najprawdziwszy gej bez żadnej zupełnie szmaty może sobie pozwolić na luksus niestawiania spacji przed kropkami. Wtedy kropki nie znajdą się na początku zdania. I do tego - na początku nowej linijki. Fajnie, co? Z powodu użycia przecinka też nikomu ani męskości ani gejozy nie ubędzie, proszę się obawiać.
Japa2020.08.6 8:05
I znów mi się oberwało . Ale jak naukowo .....Dużo też się dowiedziałem o kropkach I że to nie ortogrfia .Tak to jest jak się motłochowi zachce pchać między uczonych. No i w temacie . Nie wiedziałem , że jest Was miliony ( oprocz pani M.B.)Kto by powiedział ...Żyli spokojnie bo w ukryciu . Przyszedł czas na ujawnienie .Tylo jest jeden problem . W ich szeregi wdarło się więcej lewych gejów , wykorzystująć ich skłonności seksualne do swoich celów . No i i jescze jeden problem . Elaborat pani M.B. pokazuje ,że i w wasze szeregi wdarła się nietolerancja . Gej , który się chce wyść na ulicę , chce żyć w spokoju , jest beeee..I na koniec moje prywatne sposrzeżenie . Tą lepszą , kolorową kastą , rządzą nowe prawa nauki o człowieku . Nieważna głowa , nieważne nogi , nieważna klata pirsiowa . Liczy się tylko ciało od pasa do ud. I to by było na tyle.
mordeczka mordechuj2020.08.6 3:19
Bardzo trzeba być sqrwionym żeby takie rzeczy odstawiać??? Przecież ty jesteś chory.... Mordo! Ty w ogóle nie ogarniasz? 🤣🤣🤣 Cokolwiek nie napiszesz na tej żenującej stronie, nic nie da.Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów.🤣🤣🤣🤣 Aha.. Sorry ale wygląda na to że pedofilem to był twój stary. (albo cię nappierrdlał). Zgadłem? BYE, Pomarańczowa Alternatywa
Japa2020.08.6 12:26
Mosze Mordechaju , mógłbyś na tym wiadrze kloaki napisać komu je przesyłasz ?Przynajmniej dowiedzielibyśmy się kto Ciebie w tym kanale tak zderwował .
JS2020.08.5 22:05
To są NAJEMNICY a nie opozycja ! Oni pracują ZADANIOWO !. Normalnie myślący ludzie-politycy po wyborach przeprowadzonych uczciwie, gdy ich przeciwnik wygrywa dość dużą ilością głosów, odpuszczają sobie i godnie przegrywają. Ale oni NIE ! Do końca walczą, robiąc z siebie błaznów, głupców, jakby chcieli wykazać się swoim zleceniodawcom, że zrobili co mogli żeby wykonać dla nich zadanie ! Muszą przed kimś (Niemcy, EU) wykazać się swoją pracą bo za to im płacą ! Niemcy chcą nas wdeptać swoimi i polskimi butami w EU aby min. uniknąć kwestii odszkodowania za zniszczenia i masowe zabójstwa Polaków ! Króluj nam Chryste ! Nie dajmy władzy w Polsce anty-Chrystowi ! Pozdrawiam
Liberalna Polska2020.08.5 21:59
Jaka profanacja, przecież Jezus był pedałem i lewakiem a socjalizm największą konkurencją do Chrześcijaństwa. Jedni drugich warci
Japa2020.08.5 22:25
No proszę . Nie wiedziałem ,że Stalin i Lenin mieli swoich "bolszewikologów "A Leninowi w mauzoleum pojawiła się wokół łysiny 6-cio kolorowa aurola usiana sierpami i młotami.Wypatrzył to jeden taki liberalny Polak szkolony w Moskwie.
Andrzej2020.08.14 21:38
do Liberalna Polska pisać tak na temat JEZUSA morztylko ktoś kto pod czaszką ma dno i kupę mułu. Twoje ziemskie życie kiedyś się skończy . Jak przekroczysz bramę śmierci i się z nim spotkasz czy powiesz to JEZUSOWI ?
GIZD2020.08.5 21:52
Panie Rafale pan się myli. KO z praworządnością ma problem nie od teraz ale od powstania tej pokracznej koalicji . Mówili jedno robili drugie.