Putin szykuje się do ataku? Rosja rozmieściła wojska gotowe do ofensywy w pobliżu granicy z Ukrainą - zdjęcie
04.07.20, 18:50Fot. kremlin.ru via Wikipedia, CC 4.0

Putin szykuje się do ataku? Rosja rozmieściła wojska gotowe do ofensywy w pobliżu granicy z Ukrainą

24

Rosja utworzyła trzy ugrupowania wojsk, zdolnych do przeprowadzenia niespodziewanych operacji ofensywnych z ograniczonymi celami na terytorium Ukrainy – owiadczył szef Głównego Departamentu ds. Współpracy Międzynarodowej i Weryfikacji Sił Zbrojnych Ukrainy, generał porucznik Wasyl Gołopatiuk podczas online-spotkania Forum ds. Bezpieczeństwa w OBWE, informuje agencja Ukrinform.

Ogólnie liczba grup naziemnych rosyjskich sił zbrojnych wzdłuż granicy ukraińskiej wynosi około 87 tysięcy personelu wojskowego, do 1100 jednostek czołgów, do 2600 opancerzonych pojazdów bojowych, do 1100 systemów artyleryjskich, do 360 systemów rakiet wielokrotnego użytku, 18 kompleksów rakiet operacyjno taktycznych”.

Wasyl Gołopatiuk

Generał porucznik, szef Głównego Departamentu ds. Współpracy Międzynarodowej i Weryfikacji Sił Zbrojnych Ukrainy

 

Według Sił Zbrojnych Ukrainy, wzdłuż granicy Ukrainy Rosja aktywnie formuje nowe i reorganizuje istniejące jednostki wojskowe w celu zwiększenia potencjału bojowego.

Golopatyuk zauważył, że tworzenie trzech nowych ugrupowań wojsk jest obecnie na ukończeniu – dwóch armii i korpusu armii, które planują osiągnąć pełną gotowość operacyjną w latach 2020-2021.

Przypomnijmy, kilka dni temu prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o poborze wojsk rezerwowych – informuje portal 24.tv.ua. Wszystkie poprzednie dekrety Putina wymagały wezwania poborowych na wyraźny okres do dwóch miesięcy. Po raz pierwszy od wielu lat dekret ten nie określa konkretnych terminów służby wojskowej rezerwistów, co może wskazywać na próbę przeprowadzenia przez przywódców Federacji Rosyjskiej tajnej mobilizacji w celu rozpoczęcia i przeprowadzenia bezpośredniej i otwartej agresji wojskowej przeciwko sąsiednim krajom.

Jesienią, pod osłoną manewrów wojskowych „Kaukaz 2020”, kiedy to w regionie Morza Czarnego w południowym okręgu wojskowym FR będzie duża liczba żołnierzy rosyjskich, Kreml może rozpętać kolejny akt agresji przeciwko Ukrainie w celu przejęcia tamy w Chersoniu, która blokuje dostawy wody z Dniepru przez Kanał Północno-Krymski do okupowanego przez Rosję Krymu – powiedział generał Ben Hodges, były dowódca Sił Zbrojnych USA w Europie, podaje portalLiga.net. Moskwa może sprobować usprawiedliwić nową inwazję katastrofą humanitarną na półwyspie, powiedział amerykański generał.

Z kolei ukraiński wywiad ostrzega, że ​​Kreml nie porzucił scenariusza z utworzeniem korytarza lądowego na Krym. Rosja planuje wykorzystać rosyjskie siły zbrojne, aby stworzyć korytarz lądowy do anektowanego Krymu – zaznaczył Wadym Skibicki, przedstawiciel Głównego Departamentu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, informuje agencja Ukrinform.

Przede wszystkim należy zauważyć, że nie jest to pomysł, ale plan. Oczywistym jest, że strategiczny plan wykorzystania sił zbrojnych FR do stworzenia lądowego korytarza i pozbawienia Ukrainy dostępu do Morza Czarnego i Oceanu Światowego pozostaje w rosyjskich dokumentach planowania wojskowego” – zaznaczył Wadym Skibicki, przedstawiciel Głównego Departamentu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Według Skibickiego ukraiński wywiad wojskowy „ma pewne informacje dotyczące manewrów przeprowadzonych w tym samym scenariuszu i innych działaniach”.

Dlatego istnieją takie plany. Ale ich wdrożenie będzie już zależeć od wielu czynników” – powiedział.

Jagiellonia.org

Komentarze (24):

Seks kamerki2020.07.5 9:12
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Olej2020.07.5 1:33
Sowiety są jak rozległy nowotwór świata, który wciąż atakuje wszędzie tam gdzie jest słabość i nie ma oporu. Jak stwierdził swego czasu prezydent Reagan to jest imperium zła.
Władca pierścieni2020.07.5 2:38
To jest Mordor na wschodzie - cała cywilizacja na zachodzie musi się zmobilizować i tak jak rochirimowie (jak polska husaria?) pogonić lewactwo.
Anonim2020.07.4 23:56
Może podacie, który to już raz się szykuje.
III Tajemnica Fatimska2020.07.4 23:22
Rosja sposobi się do agresji na Ukrainę i Europę środkową a tymczasem ze Wschodu zupełnie niespodziewanie Syberię rosyjską szybko i brutalnie zajmie armia ChRL dokonując ataków atomowych na strategiczne cele .
blumkwist2020.07.4 22:03
To już stan umysłu frondowych naczelników. Dzień bez kolejnego ataku Ruskich na Ukrainę to dzień dla redakcji stracony. W tym są nieco podobni do Jehowych, oni też co chwilę ogłaszali koniec świata i wcale nie peszyło ich, że zapowiedzi regularnie się nie sprawdzają. I żeby nie było nie jestem zwolennikiem Korwina, Michalkiewicza czy Brauna...
oficer LWP2020.07.4 21:54
to już chyba z 80 atak na Ukrainę wg Frondowych obłąkańców w ciągu miesiąca,
Anonim2020.07.4 21:59
Widać w temacie intelygencji oficerów LWP nic się nie zmieniło. Słynne były te niezapomniane chwile na zajęciach z przysposobienia wojskowego, jak LWP-owskie trepy chwaliły się to inteligencjo... Rozróżniasz w ogóle zdania z pytajnikiem na końcu zdania od zdań twierdzących?
oficer LWP2020.07.5 14:01
pisowskim obłąkańcom z sekty smoleńskiej i tak to jest bez różnicy, do tych przygłupów nic nie dociera tak jak i do ciebie, żydo-jankeska wazelina i propaganda to sens istnienia PIS i ich obłąkanych wyznawców,
JanP2020.07.4 21:09
Sranie w banie.
Bojkot - to jest fakt!!!2020.07.5 2:45
Bojkot niemieckich firm!!!
Co złego nie mówić o Putinie2020.07.4 21:03
to nie można mu zarzucić, by kiedykolwiek ułaskawił pedofila.
Anonim2020.07.4 21:08
Lesiu skończ tę debilną narrację. Wystarczy krótko poszukać by wiedzieć jaka jest prawda. Zastanawia mnie jednak to - rozumiem iż Duda jest "be", takie prawo demokracji - dlaczego wy folksdojcze, niszczycie tę rodzinę, której dotyczyła ta sprawa? Żerujecie hieny na najniższych instynktach, bierze tylko obrzydzenie. Pełne szambo jak u Trzaskowskiego i jego zwolenników. Wy się "nawet nie nadajecie do sądu dla ludożerców."
wystarczyło nie ułaskawiać pedofila2020.07.4 21:11
j.w.
oficer LWP2020.07.4 21:57
pedofil odbył całą karę w więzieniu cymbale, Duda ułaskawił go tylko z zakazu zbliżania się i to na wniosek pokrzywdzonej, czy twój tępy pusty POpaprany łeb jest wstanie to zrozumieć? czy gimnazjum było dla ciebie drogą przez mękę?
try rodzaje prawdy2020.07.4 22:24
Córka i konkubina mężczyzny ułaskawionego przez Andrzeja Dudy zeznawały, że ich sytuacja ekonomiczna była "bardzo trudna". W powrocie mężczyzny upatrywały szansy na pomoc. "Pracuje i pomaga nam w utrzymaniu" - argumentowały we wniosku o ułaskawienie. - To jest przerażające. Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna - skomentowała w rozmowie z Onetem sędzia sądu rodzinnego.
oficer LWP2020.07.5 17:28
to gdzie matka i córka pracują,że nie mają co jeść?
nbc2020.07.4 21:32
Co można powiedzieć o tobie , że jesteś głuptasek , z fustrowany , nie rozumiesz co czytasz i wypisujesz swoje dyrdymały żeby poprawić samopoczucie .
trzy rodzaje prawdy2020.07.4 22:26
Teraz Polska Agencja Prasowa i Onet informują o szczegółach zeznań kobiet. Wynika z nich, że kobiety świadomie pozwoliły mężczyźnie po wyjściu z więzienia na mieszkanie z nimi, choć wciąż obowiązywał go zakaz zbliżania. "Kobiety wskazywały, że obie mają długi z powodu zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych, grozi im eksmisja z mieszkania" - podaje Onet. Córka i konkubina mężczyzny przekonywały też, że mężczyzna pomaga im w utrzymaniu.
Anonim2020.07.4 19:21
Nie wiemy czy do ataku czy też do obrony się szykuje, choć w drugim przypadku chodziło o zagrożenie ze strony Chin.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.4 19:09
Zamiast dać dziewczynie alimenty od ojca pedofila i go izolować od rodziny, PADalec ułaskawił pedofila i dał mu władzę nad ofiarą!
Głowa do góry!2020.07.4 21:23
Dobrze, że tu zaglądasz i, dość nieporadnie, ale prosisz o pomoc - nie zniechęcaj się, na pewno ktoś się za Ciebie pomodli i odmienisz swoje życie a może nawet się nawrócisz - jeśli wasz towarzysz Jaruzelski nawrócił się przed śmiercią to dla Ciebie też jest nadzieja! Tylko wracaj tutaj jak najczęściej i proś, tak jak to robisz! Masz u mnie zdrowaśkę. Może na początek zmień pracę, bo bycie ruską onucą i trolem z farmy to mało ambitne.
oficer LWP2020.07.4 21:59
dalej sikasz w łózko w nocy?
kapral2020.07.5 4:01
Ja was nie poznaje, awansuje was na kapitana!