Putin: Paszporty dla Donbasu jak Karta Polaka - zdjęcie
25.04.19, 13:00

Putin: Paszporty dla Donbasu jak Karta Polaka

4

Prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję o wprowadzeniu ułatwionego systemu otrzymywania paszportów przez mieszkańców ukraińskiego Donbasu, który okupują Rosjanie. Jak przekonywał prezydent, w procedurze tej nie ma nic dziwnego, bo rzecz przypomina na przykład... Kartę Polaka.

Pytany przez media o negatywną reakcję na decyzję Rosji, Putin wyraził zdziwienie, że jest ona negatywna. Powiedział, że w Polsce wydawana jest Karta Polaka, a swoje paszporty wydają także Węgry i Rumunia. Zadał pytanie, w czym Rosjanie żyjący na Ukrainie są gorsi od Polaków, Rumunów i Węgrów.

– Jestem daleki od tego, żeby kogoś prowokować, kwestia ta ma charakter humanitarny – oświadczył dosłownie Putin.

Środową decyzję Kremla o ułatwieniu mieszkańcom zajętych przez tzw. „separatystów” terenów na wschodzie Ukrainy, potępiły władze w Kijowie. Ustępujący prezydent Petro Poroszenko nazwał ją „scenariuszem osetyńskim” i łamaniem prawa międzynarodowego. Z kolei sztab prezydenta-elekta Wołodymyra Zełenskiego oświadczył, że zachowanie Rosji po raz kolejny pokazało jej prawdziwą rolę w konflikcie w Donbasie.

Zareagował także Zachód. Specjalny przedstawiciel USA na Ukrainie Kurt Volker stwierdził, że decyzja Moskwy łamie postanowienia mińskie. Dziś wieczorem w tej sprawie spotka się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

bsw/Belsat.eu

Komentarze (4):

Dumna Rafalala 2019.04.25 14:38
Wreszcie będę miała prawdziwy paszport. Ja lublu tebia Putin.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 14:21
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 14:21
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
lolek kremowka2019.04.25 13:36
Puin powtórzył to co Polska kiedyś na Wileńszczyźnie - tzw. bunt Żeligowskiego