Psudokibice znów zaczynają zadymy! - zdjęcie
24.11.13, 13:28fot. mzacha/sxc.hu

Psudokibice znów zaczynają zadymy!

12

"Agresja tłumu była ogromna" - tak policjanci mówią o wczorajszych zamieszkach z pseudokibicami w Bydgoszczy.

Bilans po wczorajszym starciu bandytów kibicowskich z policjantami: czterech stróżów prawa trafiło do szpitala, kilkunastu chuliganów zatrzymano.

Zamiszki rozpoczęły się już w trakcie meczu Zawiszy Bydgoszcz z Widzewem Łódź. "W trakcie drugiej połowy meczu pod stadion dotarła grupa około 600 kibiców ŁKS Łódź. Kibole próbowali bez biletów wedrzeć się na stadion. Wobec agresywnie zachowujących się osób, które wyłamały ogrodzenie policjanci użyli pałek i gazu. Na stadion dostała się grupa ok. 50 pseudokibiców. Wtedy na wniosek organizatora na stadion wprowadzone zostały siły policyjne".

Po pacyfikacji kibiców z Łodzi, ponad 4000 osób-pseudokibiców z Zawiszy usiłłowała dostać sie na zamkniętą trybunę B. Doszło do zamieszek. W stronę policjantów i służby ochrony poleciały elementy ogrodzenia, kamienie i płyty chodnikowe. Dopiero użycie broni gładkolufowej oraz pałek i gazu powstrzymało agresję kilkutysięcznego tłumu, który cofnął się na trybunę.

W czasie starć uszkodzone zostały cztery radiowozy i armatka wodna. Zatrzymano do tej pory 17 agresywnych pseudokibiców. Jak informuje policja, prowadzone będą dalsze działania w celu ustalenia danych osób, które dopuściły się łamania prawa podczas imprezy masowej.

I jak długo można czekać na to, by zrobiono wreszcie porządek z tą agresywną, zwierzęcą częścią kibiców stadionowych? Niech polskie władze wezmą przykład z Anglii, gdzie udało się w 100 proc. przywrócić porządek na stadionie. A poza nim niech się leją na ustawkach do woli.

philo/IAR

 

Komentarze (12):

anonim2013.11.24 13:38
Jacy pseudokibice? Przecież to patryjoci są.
anonim2013.11.24 14:15
Są kibice i kibole, drogie troll'e. To za trudne dla was, wiem. :)
anonim2013.11.24 14:24
zamiast policji utworzyć SSR szybkie siły reagowania otoczyć te "skaczące małpy" kordonem i spałować niemal na śmierć potem przed sąd wszystkich i kolonia karna na 10 lat jak w Rosji --------- problem kiboli rozwiązał by się sam po 2-3 takich "akcjach"
anonim2013.11.24 14:40
przypomnijcie sobie lemingi kto w 2009 r. poręczał za "Starucha" i kto był przeciwny projektowi PiS zaostrzającymi kary za przestępstwa stadionowe. http://www.blogpress.pl/node/10538
anonim2013.11.24 15:40
"Dlaczego nie udało się przedsięwziąć żadnych skutecznych środków w walce z chuliganami?" Bo te burdy bardzo pasują rządzącym.
anonim2013.11.24 15:42
Ponadto wprowadzanie zadymiarzy, żeby aresztować namierzone jednostki w tłumie, gdzie nie wiadomo kto zaczął, to doskonała metoda likwidowania niewygodnych.
anonim2013.11.24 16:07
Szarlej napisał(a): "Jacy pseudokibice? Przecież to patryjoci są." A cóż jedno drugiemu przeszkadza? Jeden człowiek może mieć różne hobby. Oprócz działalności patriotycznej i zadymiarskiej mogą również kwiatki na balkonie hodować. Nigdy nie rozumiałem tego głupiego terminu "pseudokibic". To ze ktoś lubi się grupowo ponaparzać to nie znaczy że nie jest też normalnym kibicem który zna wyniki meczów, nazwiska piłkarzy itp. Tacy "pseudokibice" to nawet wydają się być bardziej zaangażowani bo nie ograniczają się do biernego patrzenia na rywalizację drużyn ale sami rywalizują z kibicami drużyny przeciwnej. A to ze ta rywalizacja przybiera formę dziką i barbarzyńską to już inna sprawa.
anonim2013.11.24 17:16
Co za bzdury przepisujecie. Przeczytajcie wpis na iGol. To policja zupełnie bez powodu zaatakowała kibiców. Widać Tusk potrzebuje zasłony dla swoich przwkrętów. I wywoła zamieszki aby ten cel osiągnąć. A bezmózgie lewaki powielają bzdury. Frondo nie idź tym tropem.
anonim2013.11.24 17:39
"Donald matole, twój rząd obalą kibole". Mam wrażenie, że zaczną od Donalda, po czym przejdą do obalania naszych samochodów, podpalania mienia i terroryzowania mieszkańców miast. No chyba, że pominą Donalda i przejdą od razu do konkretów...
anonim2013.11.24 18:38
Franciszek, to ty w rządzie jesteś? Czy masz taki wysoki poziom empatii?
anonim2013.11.24 19:30
Gdybym był w rządzie to zamieszki na ulicach w ogóle by mnie nie dotyczyły. A tak coraz straszniej wychodzić na ulicę przy tej dziczy kibolskiej.
anonim2013.11.25 19:05
Głupota! Angielscy kibice przenieśli się do bloków i leją teraz mieszkańców! I tak będzie jak się im nie da wyszaleć na stadionach. Porcja zdrowej agresji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A kibice "muszą" robić ustawki nielegalnie, bo to daje adrenalinę. Wystarczy to wszystko zalegalizować i nie będą mieli ochoty na wiele działań. "Państwo" "walczy" z kibicami i z obywatelami, bo w "państwie" najważniejsci są funkcjonariusze. Oczywiście państwowi.