Przerażające! Bluźniercza ,,Droga krzyżowa LGBTQ+’’ na katolickim uniwersytecie w USA - zdjęcie
17.03.21, 16:25Fot. via: Pixabay

Przerażające! Bluźniercza ,,Droga krzyżowa LGBTQ+’’ na katolickim uniwersytecie w USA

21

Katolicki Uniwersytet w Dayton w stanie Ohio zaproponował swoim studentom możliwość stworzenia stacji Drogi krzyżowej, które będą pro-LGBT. Uczestnicy tego projektu będą mogli następnie „modlić się przy stacjach krzyżowych poprzez soczewkę LGBTQ+ i sprzymierzania się (allyship)” – jak opisuje to przygotowany na tę okazję plakat. Na plakacie tęczowa droga prowadzi do stóp krzyża.

Wygląda zatem na to, że prowadzona przez księży marianistów uczelnia normalizuje homoseksualizm. Zapraszając do uczestnictwa w wydarzeniu, które ma się składać z pięciu „interaktywnych spotkań”, pomysłodawcy piszą na stronie internetowej: „Nie jest potrzebne doświadczenie – jedynie chęć powiązania rzeczywistych doświadczeń w społecznościach LGBTQ+ i Przymierza z doświadczeniami męki Chrystusa”.

 „To wydarzenie utrudnia im doświadczenie Chrystusa – stwierdził w komentarzu rodzic jednej ze studentek. – Wielki Post to refleksja nad śmiercią Jezusa na krzyżu”. Rodzic domagał się natychmiastowego powstrzymania bluźnierczej Drogi krzyżowej, stwierdzając jednocześnie, że Uniwersytet w Dayton „prowadzi studentów do grzechu w czasie Wielkiego Postu”. Rodzic napisał też, że pomysł „nie odzwierciedla nauki Kościoła katolickiego i w rzeczywistości może wieść tych studentów na niebezpieczną ścieżkę medycznej tranzycji i grzechu”.

Pete Baklinski z portal „Life Site News” zwraca uwagę, że takie inicjatywy Drogi krzyżowej „LGBTQ+” z reguły prowadzą do porównania cierpień Chrystusa do cierpień homoseksualistów z powodu ich pociągu do osób tej samej płci. Podobna Droga krzyżowa w San Francisco w zeszłym roku zestawiała skazanie Pana Jezusa na śmierć z „niesprawiedliwym potępieniem” tzw. „katolików LGBT”.

Uniwersytet broni incjatywy tęczowej Drogi krzyżowej, stwierdzając m.in., że uniwersytet „jest w pełni świadom nauki Kościoła o ekspresji seksualnej, małżeństwie i tożsamości płciowej; duszpasterze naszego campusu szanują te nauki. Duszpasterstwo campusu troszczy się o to, by zapewnić, że cały program związany ze studentami LGBTQ+ wyraża w sposób autentyczny nauki Kościoła”.

Jak zauważa Baklinski, można jednak wątpić, czy te autentyczne nauki są na pewno przekazywane samym studentom. Oto na oficjalnej stronie uniwersytetu możemy przeczytać tzw. „warsztatach Ally Training (Trening Przymierza)”, które mają pomóc studentom „lepiej wspierać społeczność LGBTQ+”. Zajęcia na warsztatach mają także dostarczyć uczestnikom „wiedzę, umiejętności i postawy, które pomogą (...) skutecznie sprzymierzać się ze społecznością LGBTQ+”. Na dodatek cały „program sponsorowany jest przez LGBTQ+ Student Services”.

 

jjf/LifeSiteNews.com, udayton.edu

Komentarze (21):

GFR2021.03.18 6:23
Droga Krzyżowa to nabożeństwo, a nie ekstremalna, męska, LGBT+ itd...
Ela2021.03.18 1:04
Bardzo miła i dobra inicjatywa, pozwalająca wiernym odnieść tematy pasyjne do własnego życia.
S2021.03.17 19:54
Kolejne umizgi wobec rozbestwionych bachorów. Tu nie ma miejsca na tego typu wyróznienia. A co z podobnymi pomysłami np.: tylko dla murzynów, tylko dla heteryków, tylko dla blondynów, tylko dla rudych, tylko dla cukrzykow, tylko dla leworęcznych. Załosna próba, czego? Nawracania? Obłaskawienia? Oni tego od was nie potrzebują. Chcesz być Chrześcijaninem to stosujesz sie do zasad religii i nie oczekujesz ze religia dostosuje się do ciebie....
man.of.Stagira2021.03.17 17:39
Ponieważ, troskę o zdrowie ludności Europy powierzono gbtqrwistom których najwyższym celem jest cel JELIT własnych (POKO, Grobowa Lewica, PSL –taki mamy lempart), to albo my wypróżnimy ICH albo zostaniemy wszyscy (Z nimi) wypróżnieni.// Ponieważ Konfederacja udaje demokratkę –dołącza do JELIT. // Jako partia JELIT Konfederacja musi wypróżnić się publicznie wraz z gbtqrwitami zgodnie z REZOLUCJĄ UE (w marszach ulicznych również). // Konfederacja –PO– jedno DNO.
man.of.Stagira2021.03.17 17:41
„Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy kulturowi, mniejszość narodowa, która tłumiła większość, jako właściciele niewolników i niewolnic seksualnych w tzw. 'związkach partnerskich' czy mordercy niewygodnych katolików bądź podpalacze świątyń w imię LGBT+UB” Olga Tokarczuk Laureatka Nagrody im A.Nobla. tego NIE napisała. A powinna!
man.of.Stagira2021.03.17 17:38
Jeżeli każdy kolonializm jest ‘kulturowy’, to każdy rasizm jest ‘kulturalny’ (Die Bildung). Jeżeli, jednak, każdy rasizm jest ‘kulturalny’ to posiadanie niewolnika seksualnego płci własnej w związku LGBTQetc jest jakąś PEŁNIĄ treści właściwych takiej ‘kultury’, jej ‘duchem’. –man.of.Stagira //
man.of.Stagira2021.03.17 17:41
Sama ewolucja stygmatyzuje homoerotyzm. Człowiek może zdradzać ALE tylko zgodnie z ewolucją. Oto hipokryzja. Nic tego nie przebije. NIKT nie słyszał o wydziedziczonych, tych z nieprawego łoża, bękartach pochodzących ze słynnych r o d ó w homoseksualistów w całej kilka milionów lat liczącej historii ludzkości. . Takiego –RODOWEGO- materiału genetycznego e w o l u c j a nie udostępnia a wręcz wyklucza go z obiegu. Z punktu widzenia ewolucji gatunku ludzkiego nie było wobec tego czegoś takiego jak 'zdrada gejowska'. Zdradzać biologicznie mogli i mogą j e d y n i e hetero-normatywni, czyli prawdziwie seksualni w swych związkach. ‘Sex’ (scil. płeć) jest pojęciem relacyjnym stąd ‘związek’ dwóch osób fizjologicznie pod jego względem jednakowych NIE może być uznany za seksualny w pełnym słowa znaczeniu. Dlatego nie-normatywni NIE są prawdziwie seksualni w swoich związkach, s ą niezupełni o r a z nierzeczywiści jako partnerzy seksualni (1- a personal disability).
man.of.Stagira2021.03.17 17:36
Gdy człowiek gębą sra, A tyłkiem podpatruje obroty gwiazd i mgławic dalekich spirale,// Gdy mu muzyczka skądiś gra, A on gdzieś przy powale wydusza miliony pluskwich gniazd, // Gdy beznadziejność dusi jak ohyda i śmierdząca zmora, Gdy człowiek sobie siebie widzi jako cuchnącego własnym sosem, ach, potwora -// Może to wszystko przejdzie, ach, a może nie, W każdym razie to jest wszystko bardzo fe. A do tego napisane nie krwią a gównem, bardzo źle. // Ja nie chcę tego, nie, nie, nie! // Tak sobie wyobrażam Kielce, symbol, jako szczyt ohydy, I jako jakieś Paramount najgorszej małomiasteczkowej brzydy. // Stanisław Ignacy Witkiewicz. Witkacy.
ZERRO2021.03.17 17:35
Jakie bluźnierstwo. Księża pedały i pedofile odprawiaja drogi krzyżowe w całej Polsce i nie ma bluźnierstwa.
Po11...AAAtomek... ułomek2021.03.17 17:10
Tak wygląda "argumentacja" wychowanka PRL-u, żyda z tytulami naukowymi nazwiskiem Jan Hertrich-Woleński, cyt.: - - - - " JAKIM КURWА TRZEBA BYĆ DЕBILEM ŻEBY РОJЕBÓW ZАJЕBАNYСН Z RUCHU NARODOWEGO POPIERAĆ SZMATY RASISTOWSKIE CO Z NOŻAMI КURWА LATAJĄ I UKRAIŃCOM I ŻYDOM GROŻĄ POWINNI WSZYSCY РОJEBY ZDECHNĄĆ РІЕRDОLОNE Z TO." - - - - Takich PRL "naukowców" wychował, takim nadawał tytuły!
Stańczyk2021.03.17 16:59
A lemingi uwierzyły, że lgbt-owcom chodzi tylko i wyłącznie o tolerancję (czyli cierpliwe znoszenie)
Ania2021.03.17 16:58
Ziemia się trzęsie, wulkany wybuchają za znieważanie idzie kara.
Po11...AAAtomek... ułomek2021.03.17 16:44
Rosja to wielka Cywilizacja. Okiełznała moc atomu i wysłała ludzi w bajeczny Kosmos przynosząc Ziemi wiedzę i nowe technologie. Dzisiaj udowodniła, że również przemysł biochemiczny i farmaceutyka funkcjonują w Rosji na najwyższym, można śmiało powiedzieć, rosyjskim poziomie! A gdzie jest polska szczepionka na COVID-19? Czy będzie działać jak ten przysłowiowy GROT? Polską szczepionką powinna być Rosja! Jak dobrze jest mieć tak wielkiego i mądrego sąsiada, dobrze jest się wtulić w ciepłe futro syberyjskiej niedźwiedzicy!
Po 11 ...2021.03.17 17:03
Zapomniałeś o tokamakach.
Po11...AAAtomek... ułomek2021.03.17 16:42
Kto podnosi rękę na Polaków Wolność Do Penetracji Temu Tę Rękę KRÓLOWA POLSKA VAGINA DENTATA ODGRYZIE !!!!
To może droga krzyżowa złodziei2021.03.17 16:41
którzy też cierpią z powodu niebinarnego stosunku do prawa własności
Po11...AAAtomek... ulomek2021.03.17 16:41
Kochany wirusie. Wyrżnij to stare, głupie katolickie bydło co głosuje na PiS .. .JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ
Po 11 ...2021.03.17 16:39
"Na plakacie tęczowa droga prowadzi do stóp krzyża" --- a gdzie Ordynarny Penis? Gdzie donos do prokuratury? No chyba obrażono wasze uczucia religijne?
AAAtomek2021.03.17 16:33
Ci dwaj panowie biegnący w stronę kościoła na mszę to ksiądz-ksiądz, ministrant-ksiądz, ministrant-kościelny czy kościelny-ksiądz?
Anonim2021.03.17 16:31
Kościół wypowiedział wojnę ludziom i kościół ja przegrał, ponieważ nienawiść zawsze przegrywa, tak jak przegrali nazisci, komuniści itd
...2021.03.18 20:49
Prawdziwy Kościół to Chrystus - i do niego należy ostatnie na ziemi słowo.... Galilaee, vicisti!