Przerażająca profanacja! ,,Jestem zszokowany i przepełniony bólem'' - zdjęcie
23.01.20, 14:26zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)

Przerażająca profanacja! ,,Jestem zszokowany i przepełniony bólem''

59

W kościele św. Franciszka z Asyżu w Bangalore, na południu Indii, dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu, rozrzucając konsekrowane hostie po posadzce. „Jestem zaszokowany i przepełniony bólem” – powiedział metropolita tamtejszej archidiecezji na wieść o tym wydarzeniu.
 

 

Sprawcy tego czynu nie ukradli nic z kościoła, stąd przypuszcza się, że chodziło im o zniszczenie świątyni i jej profanację. Abp Peter Machado wezwał wszystkich wiernych do zadośćuczynienia i najbliższy piątek, 24 stycznia wyznaczył w archidiecezji dniem szczególnej adoracji, uwielbienia i przepraszania Jezusa eucharystycznego za popełniony czyn. „Proszę wszystkich proboszczów i kapelenów, aby przez cały dzień w kościołach był wystawiony Najświętszy Sakrament, aby wszyscy wierni mogli się przed Nim pomodlić” - zaapelował metropolita Bangalore. Zachęcił także do modlitwy w intencji sprawców tego haniebnego czynu, który obraża uczucia religijne wszystkich katolików.

Jedna z organizacji indyjskich zajmujących się obroną praw chrześcijan w tym kraju (United Christian Forum Human Rights – UCFHR) informuje, że w pierwszych dziewiętnastu dniach stycznia tego roku doszło już do 17 przypadków przemocy wobec chrześcijan. M.in. aresztowano jednego pastora, doszło do kilku aktów przemocy fizycznej oraz w kilku przypadkach zabroniono chrześcijanom spełniać funkcje religijne.

 

bz/Paweł Pasierbek SJ – Watykan/vaticannews.va

Komentarze (59):

Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 14:38
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
andrzejhahn32020.01.25 3:30
a co katolicka sekta robi w Indiach
lucjanhenryk2020.01.24 2:28
I to w kraju Hari Kriszny. Religii miłości....
Raf2020.01.23 23:52
a może to z woli Boga przekaz do katolików: nie chcę abyście czcili przez ludzi robione hostie jako niby Jezusa ciało - zaprzestańcie tego bałwochwalstwa!
Piotr2020.01.24 9:11
Raf, piszesz wstrętne brednie i herezje. Jak może Bóg pozwalać aby profanowano Jego Ciało, to jest Jego Wola? To wola ludzi na usługach diabła, to co napisałeś to perfidne kłamliwe słowa szatana. Widać, że nie znasz ewangelii a przede wszystkim rozdziałów dotyczących ustanowienia Eucharystii. Ty chyba nie wiesz co to jest bałwochwalstwo albo jesteś świadkiem Jehowy albo jakimś innym sekciarzem. Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i to za Jego wolą jest abyśmy spożywali Jego Ciało i pili Jego Krew. Jeśli tego nie chcesz przyjąć to trudno.
anonim2020.01.24 9:16
Takie brednie to moze pisać tylko ktoś kto nie zna Pisma Świetego .
antek.b2020.01.23 23:38
Kościól za pomocą opłatka steruje ludzmi,nie sposób zaprzeczyć że po jego zażyciu ludzie są jacyś otępiali,farmakologiczne sterowanie zachowaniami społeczeństwa to nie fikcja,coś w nim musi być,skoro tak go strzegą,czy ktoś badał jego skład?,to rzuca inne światło na to nieszczęsne zmuszanie tego chłopca do jego połknięcia,jeśli to jest prawda to może to okazać się największą tajemnicą wiary.
anonim2020.01.24 9:14
Sterowany to jesteś ty antku .b ,bo inaczej z własnej woli byś tu nie pisał.
antek.b2020.01.24 10:42
Nikt mną nie steruje ,to jam sam jest mym sterem i okrętem.
Damian2020.01.23 20:35
TO CO SIĘ DZIEJE, TO ERUPCJA WŚCIEKŁOŚCI PRZECIW BOGU I NASZEJ WIERZE ! ALE NIC I NIKT NIE JEST W STANIE POKONAC KATOLIKÓW, ANI W POLSCE , ANI W INNYCH KRAJACH! KTÓŻ, JAK NIE BÓG ! TO JEST KOŚCIÓŁ, KTÓREGO ...JAK MÓWIŁ PAN JEZUS....." A BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ...." ! NIKT NIGDY NIE WYGRAŁ Z BOGIEM PRZEZ PONAD 2 TYS. LAT ! TERAZ TEŻ NIE WYGRA ! CHRYSTE, CHROŃ NASZ KOŚCIÓŁ KATOLICKI ! KRÓLUJ NAM CHRYSTE, ZAWSZE I WSZĘDZIE ! AMEN! Te profanacje, obelgi, jad nienawiści świadczy tylko o prawidłowości naszej Wiary i Jej przez nas obronie ! Dziś wykolejona moralność niektórych ludzi straciła wszelką orientację ! Ta przewrotna niby "moralność" ma również swój odpowiednik w zboczeniach obyczajowych! - str. 98 A. Frosard !
Dyplom Mata .2020.01.23 19:04
Gdyby był tam nasz Prezydent to by wszystkie w locie wyławał.
mirka2020.01.23 18:00
Nie rozsypano komunikantów przed Przeistoczeniem ale po czyli sponiewierano Pana Jezusa Potraktowano Go dokładnie tak jak w czasie Drogi Krzyżowej i myślał djabeł że pokonał Boga ale za 3 dni Pzn Jezus ZMARTWYCHWSTAŁ teraz będzie tak samo
RHQQ22020.01.23 20:28
To to podchodzi pod bezczeszczenie zwłok, na to są w każdym kraju paragrafy przecież. Ale z drugiej strony jedzenie ludzkiego mięsa i promocja kanibalizmu chyba też powinny być karane.
anonim2020.01.24 9:08
Nie nie dochodzi do kanibalizmu ,ale to dla ciebie za trudne do zrozumienia.,a moze raczej brak chęci zrozumienia dlatego szkoda czasu ,żeby tu ci wyjasniać .
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.23 16:50
Jak skomentujecie profanację dokonaną przez katolika, pisowskiego szefa MSZ Papierza, który w świątyni shintoistycznej wsadził do świętej wody genitalia?
Damian2020.01.23 19:52
KŁAMIESZ !!!!! O CZYM TY PIEPRZYSZ ! DAJ DOWODY! KTO CI W TE BREDNIE UWIERZY !
Maz2020.01.24 2:17
Może warto nauczyć się czytać ze zrozumieniem? Bo media, które podały tę wieść o urzędniku MSZ, wyraźnie napisały, że on niczego nigdzie nie wsadził, tylko "symulował obmycie genitaliów" w tej "świetej wodzie", dla (ponoć) żartu. Do tego - ta informacja wyszła od innego urzędnika, byłego ambasadora Polski w Japonii, Jacka I., który został wcześniej zwolniony z pracy "w niejasnych okolicznościach". Czyli - miał powód do zemsty czy nie miał? Sam był świadkiem tego, o co oskarża Andrzeja Papierza, więc jest to typowe "słowo przeciwko słowu", a powoływanie sie na Japończyków, którzy się temu "aktowi profanacji z niesmakiem przyglądali", to też tylko słowa pana Andrzeja I. Czyli nadal słowo przeciwko słowu, świadków (na razie) nie ma innych. I warto to podnosić takie larum, gdy nic do końca nie wiadomo?
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.24 8:35
Czyli katoliki nie znają się na żartach.
Damian2020.01.24 20:47
Na żartach się znamy ! Ale z Wiary się nie żartuje ! To jest Święte !
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.23 16:47
Ja skomentujecie profanację dokonaną przez katolika, pisowskiego szefa MSZ Papierza, który w świątyni shintoistycznej wsadził do świętej wody genitalia?
Moshe Cvel2020.01.24 8:34
Ale nie widziałeś tego ani nikt inny nie widział. Nie kłam.albo podaj źródło
Maria Blaszczyk2020.01.23 14:50
"Sprawcy tego czynu nie ukradli nic z kościoła, stąd przypuszcza się, że chodziło im o zniszczenie świątyni i jej profanację." Niezależnie od obrzydliwości i bezsensowności tego czynu - rozsypanie hostii nie jest "zniszczeniem świątyni".
matis892020.01.23 14:57
Budynek się nie zawalił ale to nie mury są sercem świątyni. A serce zostało sprofanowane więc jest to zniszczenie światyni, bo nie mury są jej ostoją.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.23 15:04
Zatem najlepszym wyjściem będzie ucywilnienie czyli desakralizacja gmachu.
Maria Blaszczyk2020.01.23 15:19
A, rozumiem... Czyli gdy nasi sojusznicy w Iraku wchodzili z psami do meczetów, z punktu widzenia muzułmanów je profanując, to je zniszczyli? Ciekawe, czy wypłaciliśmy - my, podejmujący interwencję w Iraku - im odszkodowania za te dziesiątki zniszczonych meczetów?
ect2020.01.23 15:27
Oczywiście wojna i przemoc są złe, niezależnie od tego kogo dotyczą. A może napisałabyś też ilu chrześcijan zginęło w ostatnich latach z rąk muzułmanów, ile musiało opuścić swoje domu, ilu nie może podjąć pracy z powodu swojego wyznania. Jesteś tak bardzo zorientowana we wszystkich sprawach i taka sprawiedliwa, to może dodaj także tą prawdę.
matis892020.01.23 15:36
Rozumiem że masz na myśli sojuszników Żydów tak ?? Czyli USA i Rosję. Muzułmanie mówią o wymordowaniu Żydów, Żydzi rękami sojuszników niszczą im meczety. O to Ci chodziło ?? Czy może nie i to nie jest problemem tak jak i związana z tym islamizacja UE, multikultki, czyli świadome rozprzestrzenianie w UE islamskiego antysemityzmu i antyeuropejskości co wielbią lewakoateiści i sodomici ??
Michał Jan2020.01.23 15:56
Zniszczyli te meczety, jeżeli weszli ot tak sobie. Jeżeli mieli powody przypuszczać, że może tam być broń, to zniszczyli te meczety ci, którzy tę broń tam przyjęli.
Maz2020.01.24 2:24
Droga Pani, sama Pani cytuje, że "chodziło im o zniszczenie świątyni i jej profanację", więc skoro ten akt rozsypania Hostii nie był zniszczeniem świątyni (co Pani zauważa, całkiem słusznie zresztą), to był profanacją. Dla katolików to była bowiem profanacja, czyli zbeszczeszczenie tego, co jest święte. Dla Pani nie musi być święte, ale dla katolików jest święte. I dlatego potraktownaie tej świętości niegodnie podpada pod definicję profanacji. To takie proste, słownikowe, logiczne.
Polak2020.01.23 14:49
W sensie zszokowany tym że miejscowy szaman musiał się ciężko napracować polecając jakimś owieczkom sprzątanie podłogi? Zwrot "problemy pierwszego świata" naprawdę nie oddaje żałosności tego skamlenia.
Janka2020.01.23 14:41
Oj tam, tragedia, bo wafle ktoś rozsypał? Zamiast biadolić miotła w dłoń i posprzątać! Jeden płacze nad rozlanym mlekiem, inny nad rozsypanymi wafelkami, niektórzy ludzie na prawdę nie mają problemów.
K.2020.01.23 14:50
Kiedyś zapłaczesz łzami nad sobą, za te słowa.
wacula2020.01.23 15:00
DOKŁADNIE TO DOBRZE NAPISAŁEŚ
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.23 15:04
Buhahaha! Chcesz się założyć?
Damian2020.01.23 19:51
W IMIĘ JEZUSA ! ZGIŃ PRZEPADNIJ SZATANIE! AMEN!
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.24 8:32
Agape Satana! Apage Christi! Coś te wasze zaklęcia nie działają. :D
anonim2020.01.24 14:17
To nie zaklęcia dlatego nie działają ,a sam się przekonasz jaką sam sobie krzywdę robisz i oby nie było za późno na opamietanie.
Sonia2020.01.23 23:11
Tu nie trzeba się zakładać,będziesz wył jak bóbr, masz to jak w banku.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.24 8:34
Gwarantuje mi to twoje fałszywe bóstwo? Tylko powiedz które, któryś z trzech bogów?, Maryja, a może któryś archaniołek - wszak modlisz się do nich wszystkich
anonim2020.01.24 9:24
Do tego nic nie ma nasza modlitwa to twój wybór i sam się na to skazujesz wypierajac się Boga.
matis892020.01.23 14:54
A jak pójdziesz do meczetu i rozwalisz, rzucisz na podłogę półksiężyc to islamiści mają to uznać za nic takiego ? I tak w każdej religii jak byś robił ? Nawet lewakoateiści wiedzą że w meczecie zostali by zamordowani dlatego nie robią tego do islamistów. W UE lewakoateiści są jak potulne baranki wobec islamistów nawet jak ci gwałcą im religijnie żony. Więc nie róbcie z siebie idiotów gadających o wafelkach bo sami w to nie wierzycie i wiecie że to pogarda tchórzy.
Janka2020.01.23 15:56
Mam gdzieś co i za co uznają sobie muzułmanie. Po prostu robienie afery o kawałek wafelka uważam za paranoję. Choć sama nie popieram ani rozsypywania wafelków, ani rozlewania mleka na podłodze, anie rzucania półksiężyców.
violencja2020.01.23 20:33
spal koran...afera ? O co?spal!
Ewa2020.01.23 15:42
Jak ci kostucha zajrzy w oczy zatęsknisz za tymi wafelkami .
tu-du2020.01.23 19:15
"Janka" (albo Jasiek?) ! Najwyższy czas abyś się zapisała/zapisał do masonerii ? Na początek otrzymasz w/w miotłę ? Ale z czasem kiedy dojdziesz do pewnego stopnia wtajemniczenia ( jest ich prawdopodobnie 33 ), każą ci ...ZABIĆ NIEWINNEGO CZŁOWIEKA, i wówczas zostajesz pełnoprawnym członkiem masonerii i sługą ...szatana ?! Ale za to będziesz bardzo bogata/bogaty ! Ciesz się ?!
matis892020.01.23 14:40
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik nazwał się Franciszkiem, więc nic dziwnego. Tyle że Bergoglio nie ma nic wspólnego z Franciszkiem z Asyżu, tylko bezcześci jego pamięć swoim heretyckim ekologicznym nawróceniem. Widocznie Franciszek z Asyżu miał wizję o przyszłym oszuście który skradnie jego pamięć i ją wypaczy, zbeszcześci.
wacula2020.01.23 14:58
WYPIŁEŚ COŚ I NA GŁOWĘ CI POSZŁO
matis892020.01.23 15:29
Ale się porobiło u lewakoateistów teraz największych religijnych czcicieli Głowy Watykanu. U nich kto powie coś złego na Bergoglio to coś wypił. Przypominam że lewakoateizm wspiera nie tylko picie ale i narkotyki, aborcję, eutanazję, sodomię, porno, komunizm UE, dopalacze, znamiona tatuaży i invtro produkcję ludzi...... :) Więc lepiej byś zrobił jakbyś za krytykę Bergoglio nazwał mnie wytatuowanym lub gejem :)))
Zgoda buduje2020.01.23 22:51
Kard. Robert Sarah o swojej postawie wobec papieża Franciszka: „Jestem lojalny wobec papieża. Nie mogę zacytować słowa, zdania, gestu, którym sprzeciwiam się papieżowi.”
Katolik2020.01.24 10:50
Żaden murzyński ksiądz nie będzie nam tutaj w Polsce mówił w obcych językach, co mamy robić.
Zgdoda buduje2020.01.24 11:13
Ja tylko tak... dla przestrogi.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.23 14:33
Znowu będzie wysyp cudów. Serratia lubi to!
Paweł2020.01.23 21:08
Pomodlę się dziś za ciebie Biedaku.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.24 8:29
Módl się! Mnie to nie pomoże, ale ty pewnie poczujesz się lepiej.
Maz2020.01.24 2:08
Biedaku... Nawet pisać poprawnie nie umiesz. Mówi się (i pisze) "wielką literą" (lub "dużą"), a nie "z wielkiej litery". To czysty rusycyzm. O ile wiesz, co to jest rusycyzm. I druga rzecz: szatan to nie imię własne (choć wielu tak się ostatnio wydaje, nawet katolikom, co łatwo zauważyć w niektórych mediach katolickich - oj, pomieszało się im w głowach, ulegli tej demonicznej propagandzie) - to słowo pospolite, znaczy po hebrajsku (i grecku, i arabsku) tyle, co oskarżyciel, oszczerca, przeciwnik. Jak wspomniałam - wielu (błędnie) utożsamia tę biedną, upadłą i nieszczęśliwą istotę z głównym (naczelnym?) złym duchem, ale to błąd, bo ten ma swoje inne imiona (po cóż tu je przytaczać, po co zanieczyszczać forum). I po co Ci, kolego, powoływać się na kogoś takiego, tak marnego? Bo głupiego - kto normalny z własnej woli wybiera wieczne istnienie w poczuciu złości, gniewu, nienawiści, samotności, nieszczęścia, zamiast wiecznego szczęścia, miłości, dobra, satysfakcji, normalności? Radzę Ci, błądzący człowieku, nawróć się do Jedynego, który jest Mocny, Wszechwładny, Kochający i Sprawiedliwy! Ten, którego imię próbujesz nieudolnie przybrać za swoje, oszukuje Cię. Dziwne, że tego nie rozumiesz. Gdybyś go poznał takiego, jakim jest naprawdę, uciekałbyś od niego, gdzie pieprz rośnie, a i to byłoby za blisko. Satysfakcjonuje Cię rola tzw. pożytecznego idioty? Bo w rękach złego ducha tylko kimś takim możesz być. On jest kłamcą, oszustem, mami takich jak Ty pozorami (rzekomej) władzy i siły, a nie ma NIC. Jego czas, jego dni są policzone. Skończy się to, co teraz wydaje się być jego władzą i potęgą. Jesteś masochistą? Bo kto normalny nie chce być szczęśliwy? Szczęście prawdziwe daje tylko Jeden Jedyny - Jahwe, Jezus, Pneuma. Jedyny Bóg. Święty Ojciec, Syn, Duch. Bóg z Tobą. Też się za Ciebie czasem pomodlę, jak (wyżej) komentator Paweł. Amen. Czynię teraz nad Tobą znak Krzyża Jezusowego. Święte Imię Jezus nad Tobą, i Krew Chrystusa na Tobie niech będą od tej chwili na zawsze. Wróć do prawdziwego Boga. Matka Jezusa, Najświętsza Maryja, niech Cię otoczy swoją miłością i prowadzi. Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś w Królestwie Bożym. Do zobaczenia.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.24 8:31
Zadałeś sobie niepotrzebny trud. Nie chcę mieć z twoim fałszywym bogiem nic wspólnego. Sam powinieneś zrewidować swoje podstawy wiary.
anonim2020.01.24 9:04
To dlaczego tu jesteś ? Jesteś ,bo chcesz ,a jak chcesz to nie jest ci to obojetne czyli obchodzi ciebie jednak.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.24 9:26
Bo żaden inny portal pod płaszczykiem katolicyzmu (fałszywego) nie wnosi tyle ironii, sarkazmu i dowcipu. Wystarczy odrobina dystansu.
Damian2020.01.24 20:43
Lechu, niby "szatanie" Kłamiesz ! To są twoje wyświechtane frazesy, jakże często tu już je powtarzałeś ! Kopiuj, wklej ! Nawet leniu, nie chce ci się zdania przeredagować ! KOMU CHCESZ KIT WCISNĄĆ!? ODPOWIEDZ MI ! DLACZEGO WALCZYSZ Z BOGIEM, KTÓREGO NIE MA, ALBO CZASAMI PISZESZ, ŻE JEST FAŁSZYWY !? Zażarcie walczysz ! To stało się twoją obsesją!? Przeczysz sobie wiele razy ! Gdyby na tym portalu byli tylko Katolicy, nie byłoby bluźnierstwa na KK ! To wasza sprawka, to wszystko zło tutaj, na portal, wy wnosicie ! Tyle razy piszeszy, idż na swoje portale, tam lej swoją żółć! Ale nie pójdziesz, bo już ci kilka portali pozamykało konta ! Wiem o tym ! Wiele razy inne portale blokują ci też komentarze ! Myślisz, że nie wiemy ! DLA NAS TO NIE JEST IRONIA, ANI SARKAZM ! A ŚMIAĆ TO MOŻESZ SIĘ Z SIEBIE , A NIE Z NASZEJ WIARY ! PONIAŁ?