Prymas na Boże Narodzenie: Cieszcie się i radujcie, narodził się wam Zbawiciel! - zdjęcie
24.12.15, 11:13(fot. youtube)

Prymas na Boże Narodzenie: Cieszcie się i radujcie, narodził się wam Zbawiciel!

0

„W betlejemską noc słyszymy wezwanie anioła – cieszcie się i radujcie, narodził się wam Zbawiciel. Pragniemy więc, aby święta Bożego Narodzenia były jeszcze raz powodem radości i nadziei, abyśmy mogli ucieszyć się, że Bóg pochylił się nad każdą i każdym z nas” – mówi w bożonarodzeniowych życzeniach abp Wojciech Polak.

Prymas Polski składa świąteczne życzenia swoim diecezjanom i wszystkim Polakom tradycyjnie za pośrednictwem YouTube. Jak przypomina, Boże Narodzenie to przede wszystkim święto radości, „że Bóg przychodzi do nas i okazuje nam w Jezusie Chrystusie swoją bliskość i czułość”.

„Bóg z miłością i miłosierdziem pochyla się nad nami. Nie tak dawno rozpoczęliśmy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Wchodzimy do naszych świątyń przez drzwi święte – Bramy Miłosierdzia, by konkretnie doświadczyć Bożej miłości i Bożego przebaczenia” – mówi abp Wojciech Polak.

Prymas przypomina też o rozpoczynającym się roku jubileuszowym 1050. rocznicy Chrztu Polski – czasie wdzięczności za dar przyjścia Boga do każdego z nas w sakramencie chrztu świętego, zachęcając, by ten dar w sobie odnowić.

„Pragniemy, by te święta Bożego Narodzenia  były jeszcze raz powodem radości i nadziei, abyśmy mogli ucieszyć się tym, że Bóg w swojej łaskawości pochylił się nad każdą i każdym z nas i abyśmy teraz tą miłością, której doświadczyliśmy mogli się dzielić z innymi, z tymi, z którymi zasiądziemy przy wigilijnym stole, których spotkamy w te święta, do których wyjdziemy z miłością i przebaczeniem. Wszystkim gorąco życzę, aby te wielkie wydarzenia – Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, 1050. rocznica Chrztu Polski, tajemnica Bożego Narodzenia, aby przemówiły do nas z nową mocą, abyśmy doświadczyli radości i łaskawości Pana i odnowieni starali się być świadkami miłości dla innych. Błogosławionych, radosnych, szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia” – życzy Prymas Polski. 

kz/youtube.com/prymaspolski.pl