Prof. Talar o zmarłym Polaku: On wszystko czuł, widział i rozumiał - zdjęcie
27.01.21, 09:12fot. tvp info/screen

Prof. Talar o zmarłym Polaku: On wszystko czuł, widział i rozumiał

42

- Twierdzę, że ten chory był świadomy, a więc był człowiekiem, miał odruchy, reagował grymasem, płaczem, patrzył na rodzinę z błagalnym wzrokiem o ratowanie – stwierdził w Telewizji Republika prof. Jan Talar, który od ponad 45 lat zajmuje się wybudzaniem chorych ze śpiączki.

Historia Polaka i jego śmierć w Wielkiej Brytanii skazanego na śmierć z głodu i pragnienia przez brytyjskie służbę zdrowia i sądy, ale też Trybunał Sprawiedliwości w Sztrasburgu odbija się w mediach szerokim echem. Ludzie w domach też komentują to bardzo szeroko. To nie spotykane i niewyobrażalne, żeby w XXI wieku taka sytuacja w ogóle miała miejsce.

Na temat tej sytuacji oraz stanu Polaka, pana Sławomira, wypowiadał się w TVP Info prof. Jan Talar, który od ponad 40 lat zajmuje się wybudzaniem chorych ze śpiączki.

On był człowiekiem, wszystko czuł, widział, rozumiał (...) Najgorsza rzecz w tym wszystkim jest ta, że ten człowiek rozumiał sytuację - powiedział profesor, który zapewnił, że ma dowody na to, że osoby, które były w najcięższym stanie, mówią, co widziały i słyszały.

Polak zmarł w szpitalu w w Plymouth poniedziałek wieczorem, o czym władze szpitala poinformowały rodzinę, która potwierdziła, że mężczyzna zmarł.

 

mp/portal tvp info/republika

Komentarze (42):

ala2021.01.27 19:02
Młoda kobieta opisuje swoje przeżycia. Była w takim stanie, jak nasz rodak Sławomir. Wszystko słyszała, rozumiała, co mówią lekarze, jednak nie była w stanie dać znaku, że jest świadoma tego, co jej grozi. Po wielu tygodniach niespodziewanie odzyskała możliwość kontaktu z otoczeniem. Najbardziej bała się, że zostanie uśmiercona poprzez zagłodzenie. To był też szpital w Anglii.
Elżbieta2021.01.28 23:16
Nieprawdopodobna historia. Byłam na Wyspach kilka razy ale po tym co zrobił brytyjski sąd i pseudolekarze z resztą personelu panu Sławkowi nie mam zaufania do tego kraju i już tam nigdy się nie pojawię tak po prostu z obawy o moje życie w razie ,, w ,, nie zaufam tamtej ,,służbie,, medycznej. Serce pękało z bólu jak patrzyłam na tego człowieka, który uwięziony w bezwładnym ciele wszystko słyszał i czuł z głodu i pragnienia umierał w męczarniach. Gdzie my żyjemy!!!!!.
Felek2021.01.27 14:54
Prof. Talar wie na pewno, że chory miał błagalny wzrok o ratowanie, wyczytał to z jego twarzy. A może profesor nie zauważył, że ten błagalny wzrok był krzykiem o zakończenie tego marnego żywota?
Anonim2021.01.27 17:37
Felek, profesor wie, on nie jedenego człowieka uratował, ty nie masz o tym pojęcia.
Marta2021.01.28 10:44
Tego nikt nie wie i nie powinien spekulować, czy on błagał o ratowanie, o śmierć czy tylko o złagodzenie bólu. Tak czy inaczej pozbawienie płynów i pokarmów to okrutny rodzaj eutanazji. Świadczy o obrzydliwej hipokryzji prawodawców i speców od bioetyki, z mózgami wypranymi religią. Podanie śmiertelnej dawki chlorku potasu (bezbolesna, szybka śmierć) to zabójstwo, ale zagłodzenie człowieka to tylko "odstąpienie od ratowania życia". A prof. Talar uratował wielu ludzi, u których zdiagnozowano stan wegetatywny i potem byli mu wdzięczni, wrócili do normalnego życia. Więc sprawa nie jest taka jednoznaczna.
łoł2021.01.27 13:44
Luterańsko-lucyferyczne brytole w latach 40-tych, mordując polskiego gen. Sikorskiego, przynajmniej próbowały tę zbrodnię utajnić, obecnie- mordują Polaka jawnie, bez skrupułów, z pełną premedytacją, w majestacie satanistycznego prawa. Wracajcie rodacy do kraju, by was nie zamienili na rezerwuar części zamiennych dla masonów i bankierów.
AparatPropagandyPiSocjalizmuSzykowałMuPiekło2021.01.27 13:24
Pan Sławomir płakał, bo rozumiał że wyciąga po niego łapy PiSocjalistyczna machina propagandowa. Już go sobie upatrzyli jako narzędzie manipulacji kato-ciemnoty, znacjonalizowali człowieka jak wiatę na krochmal i wrobili w jakieś swoje partyjne, usługowe "dyplomacje". Chcieli go pokazowo ochrzcić, zbierzmować, na nowo ożenić z Bozią Polką, poświęcić sercu, migdałkom i prostacie Jezusa, obwiesić różańcami, wydrzeć spod niego całun pieluchomajtek i pokroić na relikwie do złotych fiolek. Pan Sławomir dostałby szczepionkę w trybie koncelebrowanej uroczystości partyjno-kościelnej. Potem zostałby zapakowany do SławoBusa ze szklanym dachem i wio, w trasę propagandową po gminach i przysiółkach, sponsorowaną przez CPN ORLEN. Jako Cudak Roku, w otoczeniu zespołów disko-kato-polo, Rosiewicza, Godek, klerucha Glasa i konferansjera Pospieszalskiego. Nie zapłakałbyś, człowieku, nie mogąc nawet mrugnąć wobec tak podłej perspektywy?
Agnieszka2021.01.27 13:36
Zamknij ryja wynaturzeńcu. Obyś sam kiedyś nie zapłakał, gdy cię będą wieźć na wyjęcie organów a ty nie będziesz mógł krzyknąć, żeby cię nie zabijali. Zarabiasz na tych organach, że jesteś taką świnią i mętem społecznym czy to po wstąpieniu do jakiegoś PO sumienie i mózg ci wyżarło?
Tylko PO2021.01.27 12:51
PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI, czy nie czas wrócić do DOMU???? Jak zachorujecie to już wiecie co Was może czekać w UK??? Wiele razy odwiedzałem UK, córka moja pracowała na bloku operacyjnym w szpitalu uniwersyteckim. Jak przyjeżdżałem do CÓRKI, do UK, to z POLSKI brałem zestaw leków na choroby które mogły mnie spotkać w UK. Córka powiedziała, że w razie czego nie mogę trafić do szpitala, stwierdziła, że trzeba natychmiast w razie choroby "DAĆ DYLA Z UK DO POLSKI". Sama z całą swoja rodziną wróciła po 6 latach do Polski. Mieszka we Wrocławiu już 3 lata, pracuje i ma się dobrze, czuje się BEZPIECZNIE w POLSCE. A zarabia nie mniej jak w UK.
Agnieszka2021.01.27 13:39
To prawda, ale w Polsce ta zbrodnicza zaraz już też wchodzi w służbę zdrowia. Profesor Talar musiał walczyć o prawo wykonywania zawodu, choć uratował wielu ludzi a prawa wykonywania zawody powinni być pozbawieni jego oskarżyciele, którzy wystawiają zaświadczenia o śmierci mózgowej dla żywych ludzi, których chcą pokroić na organy a nie ratować i skutecznie leczyć jak on w niejednym przypadku
Prof. KULawiec2021.01.27 12:35
On rzeczywiście wszystko czuł ,wiedział i rozumiał. Przecież był polskich,zapewne wybitnym dyplomatą,
Agnieszka2021.01.27 13:44
A ty łajdaku nie rozumiesz, że jeszcze dziś możesz się znaleźć w taki stanie jak on i słysząc, rozumiejąc, chcąc żyć, nie będziesz w stanie ubłagać, żeby cię nie zabijali?! Niektórym się udało jak spotkali takiego lekarza jak profesor Talar i mówią jak wtedy jest. Rusz głową, jeżeli w niej jeszcze nie hula wiatr, masz ludzkie odruchy i nie należysz do mafii rozczłonkowującej ludzi na organmy
cc2021.01.27 16:10
debil
Anonim2021.01.27 17:40
Tylko ci życzyć tego co przeżył Sławek .
Polka2021.01.27 12:29
Obrzydliwe , potraktowali człowieka jak niewolnika, jak worek części do przeszczepu, a co najgorsze napluli nam w twarz. Nie wydali Polaka bo się bali ze gdyby ozdrowiał to wszyscy dowiedzieli by się o ich błędnych diagnozach. Strach tam żyć i mieszkać.
Agnieszka2021.01.27 14:08
To prawda. Tylko, że nasze władze wcale się nie starały. To była tylko seria pozorowania działania, gadania, by nas oszukać, że im zależy i coś robią. Nie uruchomili działań prawnych - tylko nic nieznaczące pogawędki dyplomatyczne, którymi prosili się o takie traktowanie siebie, naszego państwa i tego człowieka. Zamiast wezwać w trybie pilnym ich ambasadora i postawić ultimatum, to Duda Szczerskiego po prośbie wysłał na herbatkę do ich ambasady. HAŃBA!!! Dopiero na koniec okazało się, że można jeszcze paszport dyplomatyczny dać, żeby go wyrwać spod ich władzy. Ale działań prawnych w ETPC nie było nadal, mimo błagań matki, choć byłby to zysk na rzeczy najcenniejszej, której tak podobno chcieli i im zabrakło czyli na czasie, bo angielscy oprawcy i mordercy musieliby wodę i pożywienie panu Sławkowi podłączyć. Polskie władze mydliły nam oczy, że się starają a Rau już tydzień temu kłamał, że wyczerpał wszystkie możliwości a TVP jego zabiegom przypisywali działania prawne podejmowane tylko przez rodzinę. WON z takim ministrem i WON z takim premierem rządem, co doprowadzili do zamordowania naszego obywateli i takiego traktowania polskiego państwa przez rzekomych sojuszników. NIE POTRAFILI ALBO NIE CHCIELI URATOWAĆ JEDNEGO CZŁOWIEKA, to NIE CHCĄ LUB NIE POTRAFIĄ NICZEGO DOBREGO ZROBIĆ - TYM BARDZIEJ URATOWAĆ WSZYSTKICH I PAŃSTWA!
Darek2021.01.27 12:22
TO cud - ciało ponad 45 minut bez tlenu z martwym pniem mózgu czuje, widzi i rozumie - to chyba kolejny cud pedo-JP2.
Agnieszka2021.01.27 14:14
Nie cud tylko medycyna i siła ludzkiego organizmu, który musi mieć czas, żeby się zregenerować. Jak chcieli zabrać respirator i wysłać na rozdrobnienie na organy, to siostra to zatrzymała i miał czas się zregenerować, dojść do siebie, że już respiratora nie potrzebować, bo sam oddychał, choć według takich "znafców" jak ty i ci mordercy to też nie powinien. A widać potem mordercy przerazili się, że im zbrodnię wypomni i postanowili go zagłodzić w czym pomogło piernoscią i pozorowaniem działań polskie państwo.
Darek2021.01.27 15:13
Podasz choć jeden przypadek podobnego przypadku z naszej galaktyki, aby martwy mózg pozbawiony tlenu przez 45 minut się jak to piszesz "odbudował" a właściciel tego mózgu zmartwychwstał? Tylko bez Łazarza proszę tylko przypadek z potwierdzoną dokumentacją medyczną, nie z baśni 100 i jednej nocy.
Stefi2021.01.28 2:36
Panie Darku to nie bajki tylko rzeczywistosc , ludzie sie budza i dochodza do siebie . Prosze sobie wyobrazic ,ze mialam o wiele ciezszy przypadek Polaka w Niemczech ktory spadl z rusztowania , zduzej wysokosci i nikt mu nie dawal szans na zycie !! Powiem wiecej ,nie ragowal , zadnych reakcji nie bylo , kompletne zero .A co najgorsze nie mielismy danych o rodzinie w Polsce , wiec sami musuelismy decydowac. Powiem krotko , po kilku miesiacach ,przed korona ,w lutym ,karetka pogotowia ,z learzenm i pielegniarzem wyjechal do Polski ,zyje u boku rodziny i skacze po schodach ,pozdrawiam . Ten pacjent zyje w lubelskim .
Nina2021.01.27 15:30
Ponad dwie godziny w takim stanie i jeszcze ze spalonym ciałem po rażeniu piorunem, mówiła że słyszała jak w szpitalu lekarze nie wierzyli, że będzie żyła. Jeździ po świecie i daje dowód na to, że nie ma śmierci mózgu. To wymysł tych co chcą mieć organy. Nazywa się Gloria Polo Kolumbijka z zawodu stomatolog. Lekarze którzy ją spisali na straty twierdzą, ze jest dowodem, że nie ma śmierci mózgu. Mało wiesz Darek, a się wymądrzasz.
stefi2021.01.28 2:41
Tak ,to sie zgadza smierc mozgowa wymyslilo zaledwie dwanascie osob , po przeszczepie ,ktory byl poraz pierwszy przeprowadzony , bez zezwolenia , zeby lekarz nie skazano , wiec wymyslono smierc mozgu . To tylko wymöwka !!
Anonim2021.01.27 17:43
Oby ciebie to spotkało ,żebyś się przekonał sam o tym,ale życzę ci ,żeby ktoś ci pomógł i mimo twojej głupoty uratował ,a nie zagłodził.
stop lewactwu !2021.01.27 12:09
Ale kanalie , bo przecież nie ludzie , zdecydowali aby go uśmiercić .
Anonim2021.01.27 11:43
Bozia zaspała, cudu nie było.
Agnieszka2021.01.27 14:44
Nie trzeba było cudu tylko jedzenia i picia, tak jak wcześniej respiratora, którego siostra nie dała tym mordercom odłączyć, więc pan Sławek miał czas odzyskać siły i samodzielnie już oddychał bez respiratora. Po takim uszkodzeniu, to debile nieznające się na medycynie lub zbrodniarze, to pewnie też mówili, że to byłby cud i nie warto respiratora dłużej dawać, bo jest śmierć mózgu. A co do faktycznych cudów a nie możliwości regeneracyjnych organizmu człowieka, który musi mieć czas po uszkodzenie KAŻDEGO organu, tym bardziej mózgu , to Marta Robin żyła latami bez jedzenia i picia, ale przyjmując Eucharystię od której nasz rodak też był odcięty. Nogi podobno też odrastają, ale faktycznie nie słyszałam o odrośnięciu sumienia i serca wynaturzeńca takiego jak ty i ci mordercy z Anglii. Mimo modlitw wielu to Hitler ze Stalinem się nie odwrócili od zbrodni i morderstw, więc tobie i tamtym też nie wróżę niczego dobrego a Kościół nawet modlitwy za takich jak ty nie zaleca, żeby czasu, sił nie marnować i żeby się żaden syf od ciebie i takich jak ty do człowieka nie przykleił
Liza2021.01.27 11:30
Czy to się kiedyś skończy,lepiej piszcie o odrastających nogach
Narodowy Patriota2021.01.27 11:09
Nowa trumna, nowe możliwości! Wsiadamy i jazda!
Agnieszka2021.01.27 14:49
Żebyś dowcipnisiu nie miał wkrótce jazdy jakiegoś samochodu po twojej pustej głowie i nie poznał sytuacji pana Sławka z autopsji. A dla pana Rachonia wielkie ukłony za dopuszczenie do głosu profesora Talara, który jest zwalczany przez mafię od zabijania ludzi na organy, bo im psuje morderczy proceder, zabierając cenny "towar" i rehabilitacją, leczeniem przywracając do dobrego funkcjonowania, włącznie z kończeniem studiów
Aśka2021.01.27 10:49
Dzięki p. Talarowi i ludziom dobrej woli, którzy przynajmniej próbowali ratować chorego. Dziwię się tym, którym zabrakło empatii i wyobraźni, że mogą zostać w podobnym położeniu. Chcę wierzyć, że ten fakt obudzi sumienia wszystkich i zwycięży dobro i miłość!
Agnieszka2021.01.27 14:33
Nie obudzi. To jest międzynarodowy przemysł mafii od zabijania żywych ludzi, żeby na żywca zabrać im organy. Ten przemysł i jego mentalność ma się coraz lepiej w Polsce. Oni nie pozwolą na dotarcie prawdy i obudzenie sumień u przyzwoitych lekarzy - dlatego niszczą i prześladują profesora Talara, którego jako geniusza powinni na rękach nosić a jego sukcesy po świecie nagłaśniać, bo te sukcesy chodzą po ziemi i mówią, świadczą w jego obronie, choć mieli niejednokrotnie orzekaną "śmierć mózgu" i gdyby nie opór, walka rodziny z polskimi lekarzami, to byliby już pokrojeni i "wypatroszeni" na części
Po 11 ...2021.01.27 9:58
"On był człowiekiem, wszystko czuł, widział, rozumiał" - to wyjątkowo paskudne insynuacje. Jeśli tak uważacie, to gdzie doniesienie do prokuratury, gdzie Ziobro? Co? Robicie to tylko w celu Smoleńskim? Aha, rozumiem. Paskudne z was gnidy.
szubienica przy okazji2021.01.27 9:21
Zabito dyplomatę, to ten paszport nic już nie znaczy? To zabijmy ambasadowa WB w Polsce.
Anonim2021.01.27 11:42
Nawoływanie do zbrodni zagrożone karą wwiezienia do lat 3.
Agnieszka2021.01.27 14:27
Spoko. Duda nawet tego łajdaka mającego się za nadczłowieka do domu nie odeśle i medal mu jeszcze da w nagrodę jak dał Mosbacher za traktowanie nas jak smieci i kolonię. Przecież nikt tego ambasadora nawet gdy się godziny liczyły, to nie wezwał i ultimatum nie postawił. Po prośbie Szczerski na herbatki do ambasady pokornie chodził w imieniu prezydenta i pocił się, skarżył potem, że trudno mu było, bo nie mógł niczego użebrać u zbrodniarza wychowanego na nazistach kolonialnych
Dziennikarz TVN2021.01.27 9:18
Huraaaaa cierpiał Polak, nasza tvn w pełnym składzie bardzo się cieszy!!!Chwała najsztubowi.
Agnieszka2021.01.27 14:23
A myślisz, że polskie władze, Duda z Morawieckim, polska "dyplomacja", która marnotrawiła czas z trudem wywalczony przez rodzinę, to się nie cieszy, że umarł i problem mają w końcu z głowy? Przecież udawali, że się starali. Rau ich już dawno zdradził rozkładając ręce tydzień temu, że wyczerpano możliwości, choć okazało się, że mógł dać paszport dyplomatyczny, można było pozew do ETPC dać. Wszyscy oni czekali z utęsknieniem na tą śmierć, przyzwolili na nią i tylko z nas głupców robili
NaziBarbi2021.01.27 9:18
anglicy, czyli słudzy/niewolnicy królowej zombii zawsze mordowali głównie w koloniach. Ostatnio mordują siebie emigrantami. Na szczęscie zawsze się brzydziłam GB.
Anonim2021.01.27 10:22
Wiesz co się robiło takim naziolskim szmatom jak ty? Goliło łeb i ganiało nago przez miasto.
Anonim2021.01.27 11:44
Zostaw to dziecko, niech się bawi...
Agnieszka2021.01.27 14:19
Prawdę powiedziała o mordercach z Wielkiej Brytanii i ich przodkach. To są naziści wyrośli przez pokolenia na kolonialnych zbrodniach. Czym niby się od Hitlera różnili i różnią - że komór gazowych nie wynaleźli i od Murzynów zaczęli a nie Żydów. Jak Polacy w czasei II wojny światowej znaleźli się w Afryce to dżentelmeni angielscy poniżali ich za traktowanie wspierających ich Murzynów jak ludzi i kontaktów zabraniali. SYF MORALNY ZAWSZE a nie dżentelmeni.
gb2021.01.27 16:19
to prawda