Prof. Piotr Wolański: Człowiek ma wpływ na zmiany klimatyczne? Bzdura służąca interesom Zachodu!  - zdjęcie
13.03.21, 14:15Fot. via: Pixabay (Medi2Go)

Prof. Piotr Wolański: Człowiek ma wpływ na zmiany klimatyczne? Bzdura służąca interesom Zachodu!

27

Propaganda zachodnich państw wkłada wiele wysiłku w przekonanie krajów biedniejszych, że to człowiek odpowiada za zmiany klimatyczne. Jaki mają w tym cel? Zdaniem prof. Piotra Wolańskiego chodzi o wymuszenie na państwach rozwijających się kupowania zachodnich technologii ekologicznych.

Na łamach portalu DoRzeczy.pl prof. Piotr Wolański wyjaśnia, że klimat na Ziemi kształtują w głównej mierze trzy procesy: obieg ciepła, obieg wody i krążenie powietrza. Energia dostarczana przez Słońce jest podstawowym źródłem ciepła na Ziemi. To ona wymusza obieg wody i krążenie powietrza.

- „Nagrzane lądy i oceany emitują promieniowanie cieplne w zakresie podczerwonym, którego część opuszcza naszą planetę w otaczającą nas przestrzeń kosmiczną natomiast część jest pochłaniana przez gazy cieplarniane i częściowo emitowane w kosmos a częściowo z powrotem do powierzchni ziemi. Zjawisko to zwane jest efektem cieplarnianym i dzięki niemu średnia temperatura na naszej planecie wynosi około 15 oC. Gdyby nie było efektu cieplarnianego temperatura na ziemi byłaby o około 18 oC niższa”

- wyjaśnia naukowiec.

- „Głównymi gazami cieplarnianymi w naszej atmosferze są: para wodna która, według różnych ocen, odpowiada za 70-99 proc. całego efektu cieplarnianego, pozostałe to dwutlenek węgla, metan, tlenki azotu i inne. Duży wpływ na bilans ciepła w atmosferze Ziemi mają również znajdujące się w niej pyły. Pochodzą one różnych źródeł takich jak: wybuchy wulkanów, burze pustynne, pożary lasów czy w czasach przemysłowych emisje z zakładów przemysłowych, elektrowni węglowych, samochodów, uprawy roli, indywidualnych pieców grzewczych itp.”

- dodaje.

Jak zaznacza prof. Wolański, najważniejszy wpływ na klimat mają Słońce, aktywność wulkaniczna, gazy cieplarnianie i prądy morskie. Od samego początku istnienia Ziemi, podkreśla uczony, klimat naszej planety ulegał ciągłym zmianom. Mieliśmy epoki lodowcowe, które były przedzielane okresami ocieplenia.

Dziś, wskutek efektu cieplarnianego, mamy o około 18 stopni Celsjusza wyższą temperaturę. Jaki ma jednak na to wpływ człowiek?

- „Udział antropogenicznej emisji CO2 na efekt cieplarniany jest mniejszy niż 1proc. i nie ma zauważalnego wpływu na obserwowane zmiany klimatu na Ziemi”

- wskazuje uczony.

To czynniki naturalne, przede wszystkim aktywność Słońca, decydują o zmianie klimatu.

- „Kraje wysoko rozwinięte propagują tezę, że aktywności człowieka ma zasadniczy wpływ na zmiany klimatyczne, aby wymusić kupowanie ich ekologicznych technologii przez kraje rozwijające się”

- pisze prof. Piotr Wolański.

- „Jednym z takich działań jest wprowadzanie limitu emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Trzeba zaznaczyć, że nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 do atmosfery generowanego przez działalność człowieka nie wpłynie na zmiany KLIMATU na Ziemi! Pomimo tego, że największy wpływ na zmiany KLIMATU miała, ma i będzie mieć zmienna aktywność SŁOŃCA, to i tak powinniśmy dbać o ochronę naszego środowiska!”

- kończy swój artykuł na łamach DoRzeczy.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (27):

gumowa kaczka2021.03.14 10:22
następny znachor ,rakieta robi wrrrrrrrrrrr
A już myślałem, że ten Wolański2021.03.13 21:11
to wirusolog.
CFC - gazy zwane freonami2021.03.13 21:11
powodujące efekt cieplarniany nie występują w naturze, są wyłącznym dziełem człowieka.
T.2021.03.13 20:36
Czyli ludzie zawodowo zajmujący się fizyką klimatu się mylą, bo tak twierdzi profesor zajmujący się lotnictwem? To co dalej? Mechanicy samochodowi są oszustami, bo tak twierdzi najlepszy fryzjer w mieście? A na operację zamiast do lekarza chodźmy do piekarza? Jest taka zasada, że jak chcesz w nauce się spierać to musisz mieć po pierwsze znać na temacie choć trochę. Natomiast wypowiedź prof. Wolańskiego sugeruje, że z klimatologią miał ostatnio do czynienia pewnie w szkole i miesza większość pojęć. Polecam jednak słuchać ludzi, którzy wiedzą o czym mówią, np. https://www.youtube.com/watch?v=EgSlnI3CRT4
Anonim2021.03.13 20:49
Ludzie zawodowo piszący o globalnym ociepleniu spowodowanym CO2 z tego żyją. Poczytaj publikacje z końca lat 80-tych. Wtedy pisano, że przez CO2 produkowane przez ludzi, nastąpi kolejna epoka lodowcowa, bo klimat się oziębi. Energia słońca będzie słabo docierać do Ziemi poprzez CO2. Nie żartuję. Sprawdź to.
Dam2021.03.14 6:29
Widzisz, nauka ma tą zaletę, że swoje niedokładne tezy weryfikuje. No i uważasz, że 97% konsensus jest wzięty z tego, że oni z tego żyją? Czy łatwiej przekupić ludzi piszących 97% prac (większość związana z badaniem klimatu), czy tych piszących 3% prac, z czego większość jest związana z firmami wydobywającymi paliwa kopalne)? No i w latach 80 firma Exxon zrobiła badania o skutkach i potem raport ten schowała do szuflady, ponieważ stawiał je w złym świetle, spędzając ponad 20 lat na dyskredytacji pracy własnych naukowców.
ryszard2021.03.13 18:34
Nareszcie ktoś ma odwagę napisać prawdę. Nie gazy cieplarniane są problemem. Problemem jest barbarzyńska dewastacja środowiska głównie w wyniku napędzania produkcji bubli - rzeczy jednorazowego użytku, których produkcja najpierw nadmiernie zużywa zasoby a po zużyciu zaśmieca i zatruwa środowisko. Po drugie umacnia nawyki do byle jakości, niszcząc poziom naszego człowieczeństwa. Wysoka jakość produkcji mogłaby zmniejszyć jej ilość o połowę.
matis89-Radziszewski-Walter2021.03.13 17:06
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
matis892021.03.13 16:51
Za lewackiego PIS PISior Bobek Czajkowski może kałem obrzucić pół Polski i nie musi się martwić o dymisję, a już tym bardziej odpowiedzialność karną. Ma ochronę PISu. Tyle są warte te ich eko brednie, czyli dojenie kasy, także dla Niemców.
matis892021.03.13 16:41
,,Bzdura służąca interesom Zachodu! '' Przypominam że ten eko przekręt masonerii, lewactwa, Niemców u nas przeciwko Polsce realizuje szatanistyczny, lewacki PIS.
Anonim2021.03.13 15:33
Kolejny odcinek popularnego programu naukowego "Mądrości Wolańskiego dla katolickiej chołoty" :)))
katolik2021.03.13 15:42
Jesteś taki mądry, że powinieneś wiedzieć, jak pisze się wyraz "hołoty"
AS2021.03.13 17:43
To leming. Z nim nie wygrasz, jak nie ma argumentów, to wyzywa i ucieka do elit.
Brzooska2021.03.14 11:20
Szanowny Anonimie, a jakich to mądrości możemy usłyszeć od Ciebie? Pisz śmiało. Nie krępuj się. Czekamy niecierpliwie.
Anonim2021.03.13 15:09
Więc komu wierzyć? Prof. Wolańskiemu czy pisowskim gnojkom którzy podpisują wszystko co im tzw. Zachód podsunie? W tym rozmaite pakiety klimatyczne, zakazy palenia węglem i inne takie.
A Po 11 ...2021.03.13 14:53
o klimacie wypowiada się ten emerytowany specjalista od ... kürwa wszystkiego. Zna przyszłość, zna wszystkich życiorysy, języki (mlaska przy jedzeniu) jako Żyd zna katolicką teologie ... innymi, kürwa, słowy, ten gudłaj yebany wpyerdala się we wszystko i wszystkich. Co za zasrrane życie ma. Na które sobie zasłużył służąc partii i Kremlowi. napędów lotniczych, silników spalinowych, techniki cieplnej i wybuchów. Swoją drogą dobrze, że nie ... teolog.
Po 11 ...2021.03.13 14:58
Następnym razem jak będę pisał swoją notkę biograficzną to skorzystam z tej trafnej charakterystyki :)
Nudno na "tanaka shit show"?2021.03.13 15:07
A może szprychy w tym twoim wózku inwalidzkim jeszcze nienaprawione? Jak bym miał takie "życie" jak ty to na starym krawacie bym się powiesił.
Europejczyk2021.03.13 14:46
Skoro Polska ma takich „profesorów” to nic dziwnego, ze jesteśmy nic nie znaczącym krajem. Swoją droga Zachód to jest miejsce, do którejkolwiek powinnismy dążyć a nie oddalać się. Także szczucie na zachodnia cywilizacje jest znamienne dla dziczy i ludzi reprezentujących intelektualno-mentalne dno.
Iks2021.03.14 11:18
Panie Europejczyk, zachowujesz się Pan jak idi0ta. Najpierw poczytaj, zapoznaj się z dorobkiem, zapoznaj z publikacjami, a potem próbuj dyskutować. Pozdrawiam! :-)
Po 11 ...2021.03.13 14:42
O klimacie wypowiada się emerytowany specjalista od ... napędów lotniczych, silników spalinowych, techniki cieplnej i wybuchów. Swoją drogą dobrze, że nie ... teolog.
Total Mayhem2021.03.13 14:39
Oto program frondelka i w ogóle dużej części prawactwa: płodzić i rodzić dzieci na potęgę i nie dbać o jakąś głupią ekologię.
matis89 - chuj nie katolik oraz2021.03.13 14:34
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
matis-Radziszewski-walter2021.03.13 14:32
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOSCI SLOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.13 14:31
Degradacja środowiska jest ponurym faktem, któremu należy przeciwdziałać, ale trzeba to robić w przemyślany sposób! bóg i klepanie zdrowasiek na pewno w tym nie pomoże!
to już Polin2021.03.13 14:31
właśnie dlatego obłąkańcy żydowscy z PIS niszczą fundamenty bloku energetycznego, który miał powstać w Ostrołęce, żyd nakazał zniszczyć to żydy z PIS niszczą
katolik2021.03.13 14:26
Masoni w ramach ekologii uwikłali sciemę, aby dokonywac morderstwa ludzkości. Oczywiście o środowisko należy dbac, ale nie z tego powodu uśmiercać ludzi jak przeszkodę! jednym z elem ekologii i tej sciemy jest pseudowirus i mordercza szczepionka