Prezydent musi służyć Polakom. A co robi Komorowski? - zdjęcie
11.04.15, 14:39Andrzej Duda (fot. YouTube)

Prezydent musi służyć Polakom. A co robi Komorowski?

8

Zdaniem kandydata, urząd Prezydenta RP to przede wszystkim konstytucja, cały szereg zadań i kompetencji, które nasza ustawa zasadnicza prezydentowi daje do wykonywania. Mówił o tym Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Działoszyna.

Jak pdkreślał, trzeba przede wszystkim akcentować treść art. 127 konstytucji, że prezydent wybierany jest przez naród w wyborach powszechnych. Jest wybrany przez polskie społeczenstwo, nie przez jakąś większość , czy 51 proc. głosujących. Dlatego też prezydent powinien się oderwać od bieżącego sporu, podziałów politycznych i umieć stawiać się w roli arbitra, czego obecny prezydent Bronisław Komorowski niestety nie potrafi. Nie umie być sługą jednocześnie narodu, jak i samej Rzeczypospolitej.

- Prezydent przede wszystkim jest sługą polskiego społeczeństwa. Co to znaczy? To znaczy, że wykonując swoje konstytucyjne obowiązki i realizując swoje konstytucyjne uprawnienia, powinien zawsze o narodzie i o państwie pamiętać - mówił, dodajc, że zadaniem prezydenta jest chronić i realizować interesy zarówno polskiego społeczeństwa, jak i polskiego państwa. Temu też mają slużyć jego uprawnienia. Poczynając od inicjatywy ustawodaczej, przez bycie zwierzchnikiem sił zbrojnych, a kończąc na nadawaniu nominacji np. sędziowskich.

- Prezydent powinien kształtować wymiar sprawiedliwości, który jest jedną z podstaw każdego państwa i prezydent ma tu wielką odpowiedzialność – dodał, przypominając, iż on sam chce reprezentować model prezydentury aktywnej, odważnej a zarazem rozważnej.

kad/andrzejduda.pl

Komentarze (8):

anonim2015.04.11 16:37
Osiołki co mają problem ze Smoleńskiem, nie chodzi o to, by ogłosić, że Smoleńsk tonie zamach Putina, Tuska czy kogo tam jeszcze, ale o to by dojść do prawdy, sprowadzić wrak, czarne skrzynkiitd. Ludzie, czy wy naprawdę jesteście tak głupi?! Dzień po katastrofie ludzie z PO już wiedzieli kto był sprawcą wypadku...??!! Obejrzyjcie sobie na utube "katastrofaw przestworzach" jak długo może trwać śledztwo zanim ustali się fakty, a nasz rząd zrobił wszystko co możliwe by był chaos by nie dojść do prawdy! Czy naprawdę jesteście tak niemądrzy by wierzyć tym, którzy przyczynili się do tej katastrofy?! Obejrzyjcie film Mgła! Ja wierzę Dudzie i innym z kancelarii zmarłego prezydenta.To Tusk kombinował, żeby pokazać swoją wyższość nad prezydentem. Polak przeciw Polakowi! Już zapomnieliście, że jak Tusk lądował w Smoleńsku to zamontowano specjalne światła, a dla prezydenta specjalnie je rozmontowano. Boże, ludzie opamiętajcie się!!!
anonim2015.04.11 16:42
Andrzej Duda to człowiek z charakterem, wiedzą i kręgosłupem moralnym. Urząd prezydenta to urząd człowieka, który ma służyć Polakom i to właśnie przyszły prezydent, mam nadzieję, powiedział, bo właśnie od tego trzeba zacząć, zadać sobie pytanie po co mam być prezydentem. Komorowskiemu nawet przez myśl nie przejdzie taka refleksja, bo jemu chodzi tylko o władzę i pieniądze. Komorowski umoczony w koneksje z komunistami i gangsterami! Rzeczywiście, wspaniały prezydent, ale dla Polski sprzedawczyków i mafiozów, nie dla mnie!!!
anonim2015.04.11 17:09
Duda jest racjonalnym kandydatem na prezydenta. Jego wizja prezydentury to praworządność i sprawiedliwość. Społeczeństwo niestety nie dorosło do racjonalnego wyboru prezydenta. Liczą się irracjonalne emocje, uprzedzenia, kompleksy, strachy na lachy. Dla społeczeństwa im kandydat gorszy, im bardziej skorumpowany, im większy kretyn, to lepszy kandydat. Na takiego można liczyć. Dlatego Duda ma małe szanse, gdyż niewiele mu można zarzucić (racjonalnie).
anonim2015.04.11 19:25
@Bolesław Po wpisach co poniektórych mądrych inaczej widać, że Twoje przewidywania są zasadne. Niestety gro patriotów wybito w Katyniu a potem za czasów komunizmu. Niewielu zostało, ale liczmy, że Pan Bóg uczyni cud dla tej garstki.
anonim2015.04.11 21:05
A co robi Duda? A Duda robi sobie billboard wyborczy z grobu Marii i Lecha Kaczyńskich... Tylko czemu mnie to dziwi, skoro czołowi politycy PiS od lat cynicznie wykorzystują tragiczną śmierć ponad stu osób (w tym prezydenta RP) do zbijania kapitału politycznego. Duda wpisał się tylko w trend od lat obowiązujący w partii Populizm i Socjalizm.
anonim2015.04.11 21:38
Duda byłby prezydentem PiS, o. Rydzyka i jego wyznawców, a reszta nie miałaby prezydenta. Tak być nie może.
anonim2015.04.12 8:17
http://www.fronda.pl/a/prezydencie-przede-wszystkim-sluzyc-chrystusowi,47253.html
anonim2015.04.12 11:00
ale lemingi dostały wścieklizny na frondzie;)