06.07.20, 22:51Fot. screenshot - Twitter (TVP Info)

Prezydent: Chcę kontynuować politykę dla rozwoju Polski!

TVP zorganizowała dziś debatę prezydencką w Końskich w nowatorskiej formule, umożliwiając zadawanie pytań samym mieszkańcom. Na udział w debacie niestety nie zdecydował się kandydat KO Rafał Trzaskowski, a więc uczestniczył w niej jedynie urzędujący prezydent. W ramach tzw. swobodnej wypowiedzi, Andrzej Duda zapewniał, że chce kontynuować politykę dla rozwoju Polski.

W czasie tzw. swobodnej wypowiedzi w ramach dzisiejszej debaty w Końskich, ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podkreślał, że w ciągu ostatnich pięciu lat jego prezydentury zyskały w Polsce wszystkie grupy społeczne. Wymienił m.in. wzrost wynagrodzeń, zwolnienie z podatku dochodowego młodych ludzi do 26 roku życia czy obniżkę cen gazu. Wskazał również na tarczę antykryzysową, która w odpowiedzi na wywołany pandemią koronawirusa kryzys, obroniła miejsca pracy w Polsce:

- „Chciałbym te politykę dalej kontynuować. Chciałbym, by Polska się rozwijała” – mówił prezydent.

Andrzej Duda poprosił o wsparcie, by mógł to zadanie wykonać:

- „Proszę państwa o głos. Chcę zostać prezydentem na następne pięć lat. Chcę kontynuować tę politykę dla rodziny, dla rozwoju Polski, dla rozwoju wszystkich pokoleń moich rodaków. Proszę państwa byście poszli na wybory i oddali na mnie głos”.

Mieszkańcy Końskich pytali prezydenta m.in. o to, w jaki sposób zamierza zabezpieczyć Polskę przez możliwością adoptowania dzieci przez pary homoseksualne:

- „Odpowiedź na to pytanie właściwie została już dzisiaj udzielona, a nawet rozpocząłem jej udzielanie w ostatnią sobotę w Szczawnie-Zdroju, kiedy zapowiedziałem złożenie projektu zmiany konstytucji właśnie w tej kwestii” – mówił prezydent.

- „I w związku z tym małżeństwo już jest tam zdefiniowane jako związek kobiety i mężczyzny, w związku z czym pozostaje kwestia tego, jak wygląda w zestawieniu z tym kwestia przysposobienia dziecka - popularnie zwanej adopcją. Otóż powiem w ten sposób: zdecydowałem się na przygotowanie przepisu uzupełniającego polską konstytucję, odnoszącego się do kwestii dobra dziecka. Ten przepis jest sformułowany mniej więcej w ten sposób, że przysposobić można wyłącznie osobę małoletnią dla jej dobra - to jest pierwsze zdanie. Drugie, że przysposobić wspólnie może jedynie małżeństwo, czyli związek kobiety i mężczyzny, wtedy obydwoje przysposabiają na jednakowych prawach jako rodzice, nazwijmy to rodzice adopcyjni. Ale wyłączona jest możliwość przysposobienia przez osobę, która pozostaje we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci, w sposób jednoznaczny odnosi się do sytuacji faktycznej” – wyjaśniał.

Prezydent podkreślił, że chociaż prawo w Polsce nie dopuszcza jakiegokolwiek sformalizowania związku osób tej samej płci, to takie związki w rzeczywistości istnieją, dlatego trzeba „wyłączyć możliwość faktycznego adoptowania dziecka przez taki związek”.

Odpowiadając na pytania mieszkańców, Andrzej Duda wskazał też, że kiedy został prezydentem, zrezygnował z członkostwa w partii:

- „Wtedy kiedy zgadzałem się z ustawą, to ją podpisywałem. Był realizowany program ZP i ja go popierałem, realizowałem go. Realizowałem to, co uważałem za słuszne, ale parę razy wetowałem ustawy wbrew Zjednoczonej Prawicy. Nie byli z tego zadowoleni, ale taka jest rola prezydenta. Nie żałuję żadnego podpisu, nie żałuję żadnego weta, i dalej tak będę postępował” – mówił, odpowiadając na pytanie dotyczące jego niezależności partyjnej.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.8 12:37
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KAŻE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
Walter2020.07.8 11:11
Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał w 2015 roku, mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg" (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190). Dlaczego w czasie debat nikt nie zadał mu pytań w tej sprawie? Bo, wszystkie debaty z jego udziałem były wcześniej ustawione.
Marek2020.07.8 10:15
Duda tyle znacy co Ignacy.
Seks kamerki2020.07.7 18:32
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Styki2020.07.7 17:17
Dzieki panie prezydencie Duda, wlasnie wyslalem swoj glos do konsulatu na Pana.
Foster2020.07.7 16:35
Czy to prawda, że prezydent po gafie z obowiązkowymi szcepieniami się zalamal ?. Panie Prezydencie niech się pan nie martwi, na zmartwienia przydzie czas po 12 lipca, jeszcze tylko 3 dni, niech się pan tak latwo nie zniechęca. Można przegrać ale z podniesioną głową.
Czy to prawda,2020.07.7 16:37
że ten gowniany chiński smartfon jest dla ciebie "too smart"? A może to kołchozowa Irina ta od polskowo jazyka?
Ja Ja2020.07.7 16:16
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 ! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔!
Radziszewski-Reytan-ow rabin Kremla2020.07.7 15:39
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 ! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔!
Walter2020.07.7 13:24
Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków" - napisała w oświadczeniu Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. To reakcja na wypowiedź prezydenta Dudy na temat szczepień. Wczoraj podczas zorganizowanej przez TVP debaty w Końskich prezydent Andrzej Duda stwierdził, że "absolutnie nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych".
antoni.s2020.07.7 10:31
Któregoś poranka obudzicie się,i ze zdziwieniem stwierdzicie że już nie mieszkacie w powiecie tylko w parafii,sejm nocą przegłosował a o świcie adrian podpisał.
Anonim2020.07.7 15:43
O to się nie martw Pis nie jest partią katolicką .
Foster2020.07.7 17:26
Skoro Polska jest państwem katolickim, to taki podział administracyjny kraju (na parafie) byłby pożądany, tańszy i bardziej zrozumiały. Bylibyśmy wzorem dla całego katolickiego świata. Mnie się ten pomysł bardzo podoba.
antoni.s2020.07.8 0:22
Nie ma żadnego katolickiego świata,spowiły go mroki średniowiecza,ostała się ino archaiczna,zatęchła kruchtą część polski i jej odziani w złote suknie i czapy bisupi.
antoni.s2020.07.8 0:24
Biskupi,oczywiście miało być.
Polak2020.07.7 10:16
"Chciałbym, by Polska się rozwijała" No proszę, nawet cykor Adrianek domaga się likwidacji pisowskiej mafii...
robaczek 2.02020.07.7 10:14
wystarczy porównac wypowiedzi Adriana do tow. Gierka;] od razu widać ska wzorce czerpane ;] i ten i tamten do idiotów mówi i działa ;] znacie to dziadki co?
Radziszewski-Reytan-ow rabin Kremla2020.07.7 15:40
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 ! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔!
Walter2020.07.7 10:10
Odnośnie metod prowadzenia kampanii przez sztab wyborczy Andrzeja Dudy cytuję wpis Sławomira Mentzena z Konfederacji: "Mieliśmy już w tej kampanii fejkowego projektanta mody, który chwalił styl Pierwszej Damy, mieliśmy zalatujące Koreą Północną wieronopoddańcze materiały o Andrzeju Dudzie w głównym wydaniu Wiadomości, teraz przyszedł czas na fejkowych wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy w ramach akcji #MimoWszystkoDuda, postanowili udzielić poparcia Andrzejowi Dudzie. Akcja została przeprowadzona tak ordynarnie, że nie zdziwiłbym się w ogóle, gdyby stali za nią mistrzowie z Polskiej Fundacji Narodowej. Kim są bohaterowie tego spotu? Za sympatyka Krzysztofa Bosaka podaje się działacz związanej z PiS i zakładanej przez Sebastiana Kaletę młodzieżowej organizacji, robiący sobie zdjęcia z Beatą Szydło. Kolejny as to rzekomy doktor, którego nie ma w oficjalnej bazie danych ludzi z doktoratem, przypadkowo nazywający się tak samo jak znany działacz Ruchu Narodowego. Są tam też oczywiście ludzie, którzy wystąpili w tym spocie z uczciwych pobudek, pewnie nie wiedząc, że zostaną wykorzystani do tak tępej propagandowej ustawki. Film został wrzucony na kanał bez żadnych subskrypcji, komentarze i oceny zostały oczywiście wyłączone. Nagranie natychmiast pojawiło się na rządowych kanałach propagandowych, według których wyborcy Krzysztofa Bosaka zdecydowali się jednak poprzeć Andrzeja Dudę. Ta bezczelna, charakterystyczna dla sowieckiej propagandy ustawka przypomina nie tylko PRLowskie malowanie trawy na zielono ale i malowanie dziennikarza Wyborczej na czarno. Gdy Wyborcza szukała rasizmu na Marszu Niepodległości, pomalowali jednego ze swoich chłopaków na czarno i wypuścili na Marsz, w oczekiwaniu, że zostanie tam przez rasistów pobity. Nic takiego oczywiście się nie stało. Teraz ktoś, kto dostał zlecenie na znalezienie popierających Andrzeja Dudę wyborców Bosaka również nie mógł znaleźć wystarczającej ich liczby, więc dodał ich trochę od siebie. Gdyby politycy PiS zachowywali się przez ostatni rok normalnie, nie nazywali nas ruską agenturą, nie mówili że jeździmy pod Moskwę szkolić się z zabijania i wysadzania, gdyby nie pozbawiali naszych posłów miejsc przewodniczących komisji sejmowych, gdyby przyjęli jakiekolwiek nasze poprawki, gdyby wyrazili jakąkolwiek chęć konstruktywnej współpracy, to może mogliby liczyć na jakieś większe poparcie naszych wyborców. Ale po tym trwającym ponad rok pajacowaniu ze strony PiS, po roku współpracy ze skrajną lewicą, po pompowaniu Zandberga i przyjmowaniem jego pomysłów i poprawek, jedyne co mogą zrobić, to przebrać za sympatyka Konfederacji jakiegoś działacza swojej młodzieżówki. PiS doszedł w swoim zakłamaniu już do poziomu Gazety Wyborczej. Jak tak dalej pójdzie, do kolejnych wyborów będą musieli sobie szukać aktorów do spotów wśród rodziny zarządów spółek Skarbu Państwa, bo nikt inny nie będzie chciał w nich brać udziału".
szpion2020.07.7 8:01
Potrzebny jest nam Maszynista którym jest On :Towarzysz ,wódz,komunista-Rafał Trzaskowski-słowo jak dzwon.
antoni.s2020.07.7 11:17
U was pisiaków wszystko jest takie przaśne,nawet poczucie humoru.
jarek k.2020.07.7 1:13
Ciekawe, że Duda chce teraz kontynuować politykę PO.
harry2020.07.6 23:20
To oczywiste, że prezydent Duda ma reelekcję zapewnioną. Bierze się to z tego, że Andrzejowi Dudzie łatwiej pozyskać jest 7 brakujących procent nowych wyborców niż Trzaskowskiemu aż 20 procent. Poza tym, Trzaskowski wcale nie może liczyć na wyborców Hołowni, bo oni czkają aż Hołownia założy swoją partię a w takiej sytuacji umacnianie PO poprzez wspieranie jej kandydata na prezydenta RP jest kompletnie bezsensowne. Ludzie to nie sami idioci. Wyborcy Biedronia i Kosiniaka to w tej chwili szczątkowy margines wyborczy przeżuwający sromotną klęskę na granicy dalszego politycznego przetrwania. Oni też nie mają żadnego interesu by wspierać PO i jej kandydata. Sami muszą myśleć co z nimi się niebawem stanie. Sama wieś z kolei już w I-szej turze głosowała masowo na prezydenta Dudę. Z kolei wyborcy Bosaka w znacznej części zagłosują na Andrzeja Dudę, bo temu środowisku zupełnie nie po drodze z ideologią lewacko-tęczowej zarazy. Tak że na spokojnie do zobaczenia ponownie 12 lipca około 22.00.
ktos2020.07.7 0:05
Ojej, sam to wymyśliłeś? Licencjat z politologii w szkole u Rydzyka ?
Głowa do góry!2020.07.7 1:06
Niemiecki chłoptaś wolał się wycofać - tylko żeby go jego niemiecki pan nie wytrzaskał po pysku - szkoda by było chłoptasia.
mordechaj2020.07.6 23:18
W ogóle nie dziwię się, że Duda nie chciał rozmawiać z Trzaskowskim. Duda jest słaby, inaczej jak w 2015 r. Ględzi jak Gomułka, ludzie nie widzą o czym mówi, twarze znudzone, nikt go nie słucha. Porażka.
noli2020.07.6 23:11
Super debata.Duda wygrał, nie wiem czemu Trzaskowski się nie odzywał ? A tak na poważnie to co robi TVP to cyrk za nasze podatki