Prezydent: Będę walczył o 13. emerytury i godną waloryzację - zdjęcie
11.12.19, 19:48Zdj. Jakub Szymczuk/Prezydent.pl

Prezydent: Będę walczył o 13. emerytury i godną waloryzację

17

"Miałem wczoraj bardzo długą rozmowę z panią prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i z panią minister rodziny pracy i polityki społecznej"-ujawnił prezydent Andrzej Duda na dzisiejszym spotkaniu z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie). 

Duda zapewnił, że będzie walczył o 13. emeryturę, "godną waloryzację emerytur i rent", a także wyższą emeryturę minimalną. Dodał także, że rozmawiał na ten temat również z premierem Mateuszem Morawieckim. 

"Miałem wczoraj bardzo długą rozmowę z panią prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i z panią minister rodziny pracy i polityki społecznej. Siedzieliśmy długo i dyskutowaliśmy na temat przyszłości systemu emerytalnego, możliwości emerytalnych państwa. Potem rozmawiałem długo z panem premierem także na ten temat"-poinformowała głowa państwa. 

"Chcę państwa zapewnić o jednym - będę ze wszystkich sił walczył i wierzę w to, że w tym roku uda się uzyskać po pierwsze to, że trzynasta emerytura znowu zostanie wypłacona, czyli że emeryci znowu dostaną takie świadczenie, jakie otrzymali w zeszłym roku"-mówił Andrzej Duda do mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego. 

Jak zapewnił prezydent, wysokość świadczenia nie będzie niższa od kwot wypłaconych w ubiegłym roku. Duda zapowiedział również waloryzację kwotową świadczeń emerytalno-rynkowych. 

"Powiedziałem do pana premiera: panie premierze, nie wyobrażam sobie, żeby to była waloryzacja o przysłowiowe 10 zł, bo to jest nic. To po prostu tylko denerwuje emerytów i rencistów, zwłaszcza tych, którzy mają najniższe uposażenia. To musi być kwota, którą widać w portfelu, to musi być przynajmniej minimum 70 zł"-relacjonował prezydent. W ocenie głowy państwa, te 70 zł to "absolutne minimum minimorum". 

"Pan premier zapewnił mnie, że zrobią wszystko co w ich mocy, żeby przynajmniej taka właśnie waloryzacja kwotowa była"-relacjonował Andrzej Duda. Prezydent podkreślił w rozmowie z szefem rządu, że istnieje również konieczność podwyższenia najniższego świadczenia emerytalnego, które w roku 2014 wynosiło 750 zł, a od tego czasu jest sukcesywnie podnoszone. 

"Ale ja powiedziałem - ona musi wynosić minimum te 1200 zł. To jest naprawdę kwestia elementarnej przyzwoitości i tak się wstępnie umówiliśmy z panem premierem, że ta najniższa emerytura w tym roku osiągnie poziom 1200 zł"-zapewnił Duda, obiecując uczestnikom spotkania, że o te trzy postulaty zamierza walczyć jeszcze w tym roku. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (17):

robaczek 2.02019.12.12 8:53
ADRIAN!!!!!! cicho tam !!!! Jarek jeszcze nie pozwolil sie odzywac!!! ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! i nie !! nie mozesz nic powiedziec! cicho czekaj na sygnal!! jak Antos!!!! ;]
Wuzet2019.12.13 23:54
robaku! Dobrze ci radzę! NIE PODSKAKUJ, SIĄDŹ NA DUPCI I PRZYTAKUJ!
ImperatorPalpatine2019.12.12 7:49
Córeczke już ustawił, teraz czas na polaczkóff
Wuzet2019.12.13 23:52
DURNY IMPERATORKU! A JA ŻYCZĘ CI, AŻEBY CI ŚWINIA BRUDNEJ BUZI DAŁA I CHCIAŁA ZAPŁATY JESZCZE ZA TĄ USŁUGĘ! Smacznego !
zmiecz2019.12.12 7:33
Tak tak jestes rycerzem a w reku dzierzysz slynne prezydenckie VETO.
Pisowiec2019.12.12 7:10
Brawo Pan Prezydent! To wielki Polak patriota!!! Czasami aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza! Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!!!!
Kriso2019.12.11 23:11
Kto słucha tego marionetkowego pajaca, łapka w dół proszę :)
CKM2019.12.13 23:47
Kriso O ciebie chodzi, pajacu?? Ciebie nie słuchamy ! Słuchamy, naszego wspaniałego Prezydenta ! Daj Boże, zeby wygrał i w końcu pogonił zdrajców i złodziei wszelkiej maści !
Janek2019.12.11 22:11
A kiedy PAD zawalczy o zdrowie Polaków? System przetwórstwa Rolno Spożywczego i mafia trują Glifosatem Polaków youtube.com/watch?v=K_g_rrV3Pmg
Coś dla mend blogowych 2019.12.11 21:12
Wczoraj minister mołotow-Ławrow był w Białym Domu w Oval Office i jak zdjęcie pokazuje stoi na baczność przez Trumpem, a Trump uśmiechnięty, rozwalony w fotelu. Coś dla mend blogowych wypominających Dudzie, że podpisywał coś "na stojąco".
lady chapel2019.12.11 21:11
WAŻNE choć na Frendzlu pomijane: - Nasz samochód był uprzywilejowany, miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe - powiedział Fakt24 rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski. Po dokładnym zbadaniu okoliczności zdarzenia, policja ustaliła, że zawinił kierowca limuzyny SOP. - Policja prowadziła swoje czynności. W wyniku tego nasz funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym i punktami. Komendant SOP będzie wszczynał postępowanie wyjaśniające - tłumaczy ppłk Bogusław Piórkowski.
Janek2019.12.11 20:59
Nie głosujcie na marionetkę. Duda nic nie robi w obronie Polaków! youtube.com/watch?v=pDtMoOESYD0 Mam już prezent dla Prezydenta youtube.com/watch?v=2EM1VhnVB2c
Urszula2019.12.11 20:44
Sketyna: Dzięki ci Panie za tych idiotów, którzy nas jeszcze popierają ! Podnieśliśmy im wiek emerytalny, podatki, ukradliśmy ich pieniądze z OFE i z WAT, a oni i tak wolą nas od PIS-u.
Otto2019.12.11 20:43
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
robaczek2019.12.11 20:42
Ano - podatek emerytalny do likwidacji ! I ci co mają wysokie emerytury dostaną jeszcze więcej, a ci co mają niskie emerytury dostaną ten mizerny podatek ! Ludzie puknijcie się w łeb !!! Czy nie rozumiecie, że dużo lepszym rozwiązaniem jest 13-tka i 14-tka gdzie wszyscy emeryci dostaną po równo, bez względu na wysokość emerytury. To ile jeszcze razy mam wam tłumaczyć, że przez likwidację podatku jesteście za tym aby w większości nieroby, którzy mają wysokie emerytury dostali jeszcze więcej ?!! Polska paranoja !
Stalker2019.12.11 20:41
Emeryci, dlaczego większość z was głosowała na PO w wyborach parlamentarnych 2019 roku ?! Czy jeszcze nie dotarło do was to, że głosując w ten sposób – głosujecie przecowko sobie ! To jak mamy wam to wytłumaczyć ?! Zapamiętajcie sobie, że „politycy” PO i Zlew robią i będą robić wszystko przeciw wam ! Tym razem blokują program „jarkowej” 13-tki i wypłatę tych pieniędzy dla was ! Kiedy wy wreszcie to zrozumiecie i przestaniecie szkodzińć sobie ?!!!
Seth2019.12.11 20:41
Uwaga emeryci ! Senatorzy PO opowiedzieli się przeciwko 13-tej emeryturze dla was, i w najbliższych dniach będą głosować przeciwko tej ustawie. A więc wszystko jasne – PO nie chce dla was 13-tki, nie mówiąc już o 14-tce, i jeśli za 4 lata będziecie tak samo głosować na kandydatów PO do sejmu, to dostaniecie dodatkowo premie: podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.