Prezes NIK dziękuje opozycji. ,,Liczę na odpowiednią większość’’  - zdjęcie
21.10.21, 19:54Fot. screenshot - YouTube (polsatnews.pl)

Prezes NIK dziękuje opozycji. ,,Liczę na odpowiednią większość’’

15

„Dziękuję przedstawicielom opozycji parlamentarnej” – napisał dziś na Twitterze prezes NIK Marian Banaś, odpowiadając na dzisiejszą konferencję polityków opozycji, w czasie której zapowiedzieli oni wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. prezesa NIK.

W poniedziałek prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś podzielił się „szokującymi” informacjami stwierdzając, że dysponuje oświadczeniami osób, które rzekomo nakłaniano do składania fałszywych zeznań go obciążających. W czasie konferencji prasowej pełnomocnik Mariana Banasia, mec. Marek Małecki zapowiedział, że wystąpi do marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz przewodniczących wszystkich klubów i kół parlamentarnych z wnioskiem o powołanie komisji śledczej do zbadania tej sprawy.

Dziś na wspólnej konferencji prasowej wystąpili prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceszef PO Borys Budka, Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy, Hanna Gil-Piątek z Polski 2050, Paweł Szramka z koła Polskie Sprawy oraz Lech Jaworski z Porozumienia. Politycy opozycji przekazali, że wszystkie kluby i koła z opozycji (również niereprezentowanej na konferencji Konfederacji) podpisały wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. prezesa NIK Mariana Banasia.

- „Dziękuję przedstawicielom opozycji parlamentarnej za solidarne poparcie wniosku o komisję śledczą, której potrzebę powołania wskazywałem na ostatniej konferencji. Liczę, że uda się zbudować odpowiednią większość”

- napisał na Twitterze prezes NIK.

Już w poniedziałek do informacji przekazanych przez Mariana Banasia odniosła się Prokuratura Krajowa. W specjalnym oświadczeniu podkreślono, że informacje te są nieprawdziwe i są „rozpaczliwą próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej od meritum toczącego się w jego sprawie postępowania karnego”.

kak/Twitter

Komentarze (15):

Olek2021.10.22 15:31
Wała jak Polska cała. Najpier immunitet Grockiego a potem porozmawiamy
janton2021.10.22 13:07
odwagi panie Kaczyński ,powołajcie komisję parlamentarną i sprawa się wyjaśni.......chyba ,że jak zwykle strach zajrzał w ślepia
Ren2021.10.22 10:47
Sutener i wspólnik gangsterów stał się nagle Reytanem wolności . Banaś stracił właśnie mój szacunek stając w szeregu targowiczan i zwykłych zdrajców.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.10.22 9:32
... co wasze to i nasze ... a co nasze ... nierusz ... szalom jaro ..... https://www.youtube.com/watch?v=IF4oZ5Q41Kc&t=4s
Anonim2021.10.21 23:18
dramat Państwa?
astm.2021.10.21 22:09
A myślałem ,że taki działacz uczciwy, chociaż by chciał wiedzieć jak uzyskał majątek po Akowcu....
XYZ2021.10.21 22:05
Ciekawe czy szmata jeszcze bardziej się zeszmaci.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.21 21:22
Gdyby to mnie dotknęło, gdybym był NIEWINNY, to NIGDY a NIGDY nie prosił bym o obronę KOMUNISTYCZNYCH - FASZYSTÓW, jakiegoś SZEMRANEGO LEWACTWA czy tych dla których "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ". Każdy ma prawo błądzić, ma prawo Premier, Marszałek, Prezydent czy nawet SZEF NIK-u, ale proszenie o pomoc WROGÓW POLSKI, POLAKÓW i POLSKOŚCI to ZDRADA. Przyjąłbym z pokorą pomyłkę władz i tych którzy mi zawierzyli, ale na ZEŚWINIENIE nigdy bym się nie zdobył. Gdybym to zrobił, to gdyby żył mój TATA PATRIOTA, ŻOŁNIERZ III bat77po AK-UBK, to chyba by mnie ZABIŁ za moje ZEŚWINIENIE się.
Anonim2021.10.21 21:17
Banaś dziekuję totalnym za to ,że złożyli na niego donos :)
Filip2021.10.21 20:34
Drodzy towarzysze jewreje, zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej utraconej, ukochanej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . . . . . . . Urraaa .... !!! . . .. za Putinu .. . .!!! Urraa . . . . . !!! . . . . . Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
Filip2021.10.21 20:31
Marian Banaś zlecał kontrole niekorzystne dla władzy, dlatego rządzący chcą się go pozbyć. Chcą na jego miejsce mianować takiego, który będzie ukrywał nieprawidłowości dokonywane przez polityków związanych z obozem władzy. Brawo Marianie Banasiu!!!!
murem za Marianem2021.10.21 20:31
Tak rypac szabrownictwo 2.0 .... https://www.youtube.com/watch?v=efmHxlU4j5k
Dziwne, bo jeszcze niedawno...2021.10.21 20:20
w TVN o Banasiu mówili że to sutener, pod ochroną PiS-u, który za półdarmo nabył kamienice od człowieka który zmarł w dziwnych okolicznościach...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.21 20:08
skoro PiSdziaki mają dowody na banasia to poprą utworzenie komisji...
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.21 20:05
Mafijne pisowskie państwo prokuratora Ziobry