Premier: Podejmowaliśmy właściwe decyzje ws. COVID-19 - zdjęcie
09.10.20, 12:55Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Premier: Podejmowaliśmy właściwe decyzje ws. COVID-19

32

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył dziś w X Kongresie Polska Wielki Projekt. W czasie swojego wystąpienia mówił o działaniach polskiego rządu w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił, że na początku pandemii, pół roku temu, polski rząd podejmował słuszne decyzje.

- „Pamiętam ten dzień, 13 marca. Nie jestem zabobonny, ale to był też piątek, kiedy podjęliśmy pierwsze decyzje o zamknięciu wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego” – mówił szef rządu.

Jak podkreślił, dochodziło do niego wówczas wiele głosów kwestionujących takie podejście.

- „Ale dzisiaj to wiemy, potwierdzają to instytuty zagraniczne również, że ocaliliśmy tym samym co najmniej 20 tysięcy istnień ludzkich” – zaznaczył.

Dodał, że właśnie wartość ludzkiego życia była wtedy, i jest obecnie, nadrzędnym celem, jaki stawia sobie rząd. Przy tym, jak przekonywał, cały czas rządzący szukają rozwiązań, które będą złotym środkiem pomiędzy odpowiednim zabezpieczeniem służby zdrowia i gospodarki.

kak/300polityka.pl

Komentarze (32):

Anonim2020.10.13 11:21
Ciekawe za ile nas sprzedali rządzący(głosowałam na nich żałuję okrutnie,ale nie było na kogo) swoim światowym mocodawcom,jak myślicie? Im już nie zależy nic,jeszcze tylko ustawa bezkarność +,potem będzie rząd światowy
Pet2020.10.11 19:35
Tak właściwe decyzje, że próbowaliście przepchnąć w ustawie BEZKARNOŚĆ+ dla swoich PiSiorków. Z tego co wiem będzie kolejna próba przeforsowania tego kuriozalnego zapisu.
Józia2020.10.10 12:23
Na początku - w marcu/kwiecień - tak. Od maja do chwili obecnej realizuje Pan i Pana kolesie "nierządu" realizujecie propagandę, manipulację i mistyfikację. CZY WARTO SPRZEDAWAĆ SIĘ ZA TROCHĘ SREBRNIKÓW? I TO KOSZTEM NARODU POLSKIEGO I KOSZTEM SWOJEJ OJCZYZNY. Chyba, że Polska nie jest waszą ojczyzną... Shalom!
dex2020.10.10 1:29
Wlasciwa decyzja premira bylo by wziasc sznur I znalesc odpowiednia galasc wraz z nierzadem I juda.
Ciekawy2020.10.9 19:51
Jakim cudem ocalono od marcu do maja 20 000 Polaków? Od marca zanikła grypa a wszyscy zarażali się covidem. Jak Pan Premier tak myśli to nie dziwię się że znowu każe nosić maseczki.W Hiszpanii nosili maseczki , a i tak podobno zmarło ich ponad 30 000. Ale dobrze powiedział "na naszych oczach powstaje nowy świat". I o to chodzi.
widmo matematyczne2020.10.9 22:01
przy 3 mln zakazen w polsce o jakich mowia najlepsi wirusolodzy 3 tys zgonow stanowi promil a uwzgledniajac mutacje nawet pol promila, zatem umrze w najgorszym wypadku w ciagu nie jednego roku 20tys osob z czego wiekszosc miazdzaca przy okazji, rocznie umiera 400 tys , przymrozki w zime sa nieporownywalnie grozniejsze od koronawirusa, na to jest masa dowodow w postaci statystyk
Greg2020.10.9 15:58
Gnębienie i zastraszanie własnego narodu, bankructwa rodzinnych firm nazywasz człowieku właściwymi decyzjami ?!!!
A - K2020.10.9 15:53
CHWOLOM NOS!!!! Wy mnie - a jo wos!!!!
Barbara2020.10.9 15:27
Czemu dzieci poszły do szkół 1-go września, czemu nie poczekano ze 2 tygodnie jak radzili eksperci. Państwowi urzędnicy za nasze pieniądze nie słuchają nikogo poza prezesem jednej z partii ,którego społeczeństwo nie interesuje poza nielicznymi wyjątkami. Dlaczego zamiast dać środki na przetrwanie firmom turystycznym, restauracjom rozdawano po 500 zł na dziecko i cieszono się z tłumów bez maseczek w górach czy nad morzem? Te wszystkie głupie wypowiedzi o maseczkach o tym że wirusa nie ma i kompletny brak zainteresowania władzy pandemią natomiast ogromne zainteresowanie spólkami skarbu Państwa o które trwała wojna którą nazwano rekonstrukcją rządu dało efekty w postaci tysięcy chorych. Za chwilę brak miejsc w szpitalach, brak respiratorów za które wziął miliony handlarz bronią, brak testów ,brak leków, brak szczepionek na grypę brak możliwości leczenia w przychodniach ale mamy milionowe pensje dla spółki która zajmuje się budową lotniska w Baranowie, przekopujemy też Mierzeję Wiślaną, budujemy elektrownię w Ostrołęce. Z tych projektów nic nie będzie ale ludzie władzy mają z czego żyć, oni testy na koronawirusa mają przy objawach takich jak ból głowy i leczenie natychmiast. A Suweren niech zdycha pod płotem
Ja, Szatan2020.10.9 15:24
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy bym się nie odważył bluźnić Tej, która, zgodnie z wolą Boga zmiażdży mi głowę, a tym bardziej Jej Synowi. Więc róbcie to wy. ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. 4. Udawajcie rozsądnych i racjonalnych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Wziąłeś dzisiaj pigułki, dziadku?”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przestawiajcie zawsze jako naiwne bajki, praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan
ryszard2020.10.9 14:53
W dziedzinie oświaty decyzję były po prostu żadne. Całe dwa miesiące wakacji, kiedy trzeba było intensywnie pracować nad rozwiązaniami dla przewidywanej przecież II fali pandemii, zostały praktycznie przespane. Co gorsza minął już przeszło miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego a przebudzenia jakby nie widać. Wczoraj w programie "W tyle wizji", więcej niż połowa telefonów, to były telefony osób zaniepokojonych tą biernością. Cała sytuacja nie tylko niepokoi ale i dziw,i bo konieczne decyzje (przynajmniej te podstawowe) są oczywiste. Po pierwsze trzeba, podobnie jak w przemyśle i usługach, ograniczyć ilość zajęć - po prostu odchudzić programy nauczania, eliminując to co zbędne lub prawie zbędne. Oczywiście jest pewne minimum humanistyki (jęz.polski, historia), którego dalej zmniejszać nie wolno. Ale jest też masa testowego chłamu ,który więcej szkodzi niż pomaga. W liceach trzeba chronić liczbę godzin z przedmiotów kierunkowych (bo i tak jest ich za mało), ale rozdmuchane do przesady godziny na przedmioty poboczne, nikomu przecież nic nie dają (przykładowo: biologia w klasach matematycznych, czy fizyka w klasach humanistycznych). Duża część lekcji (ok. 40 %) z dużym lub nawet lepszym skutkiem można prowadzić zdalnie (ewentualnie z zastosowaniem okresowych konferencji w szkole). To wszystko może skutecznie ograniczyć rozmiary zagrożenia pandemią a nie chodzi przecież o sam czas pobytu w szkole ale i dojazdy środkami komunikacji publicznej przed którymi władza nieustannie przestrzega. Dlaczego więc nie wykorzystać zbędnych w czasie pandemii autobusów dla utworzenia linii szkolnych (tylko dla uczniów). Dobra władza powinna kochać nie tylko zwierzęta ale, i to przede wszystkim, DZIECI.
Polak2020.10.9 14:39
Matołuszku, które decyzje były prawidłowe? Twoje czerwcowe kłamstwa jak to wirus już zniknął? Czy może decyzje towarzysza Szumowskiego o przekrętach na maseczkach i respiratorach? Czy też może decyzja o tarczy propagandowej z założenia mającej uniemożliwiać jakąkolwiek pomoc finansową dla polskich firm?
Polak2020.10.9 16:00
A może tą prawidłową decyzją był pilny zakup 210 nowych limuzyn rządowych i wynajęcie 70 kolejnych za ponad 300 mln na początku kwietnia? Lub wywalenie ponad 900 mln złotych na zakup amerykańskich ręcznych wyrzutni Javelin, co prawda ponadtrzydziestoletnich, ale za to bez amunicji?
Anonim2020.10.9 14:28
A co z chorymi na inne choroby, pozbawionymi dostępu do lekarzy? Ile ludzi umiera i umrze przez brak odpowiedniej pomocy medycznej ,
W bogatej i cudownej Szwecji2020.10.9 14:20
zakażonych jest okolo 100 tyś., zmarłych prawie 6 tyś. przy czym mają/ mieli 10 milionów ludności. W "PIS-olandzie"; zakażonych jest około 120 tyś. zmarłych AŻ niecałe 3 słownie: TRZY tyś. na 38 milionów Polaków. WNIOSEK: W Szwecje jak Neapol zobaczyć i UMRZEĆ!
Michał Jan2020.10.9 14:36
Czyli do zwycięstwa potrzebne jest prowadzenie w połowie meczu. Obecnie w kraju słusznych decyzji rządowych jest około 8x więcej dziennych wykryć niż w Szwecji. A te słuszne decyzje kosztowały 200 mld złotych i jak widać pomogły na krótko.
Michaś nie po raz pierwszy i ostatni2020.10.9 14:40
pierrdolisz głupoty!
Michał Jan2020.10.9 17:37
Nie po raz pierwszy i nie ostatni nie potrafisz wskazać, w którym miejscu, intelektualny B-klasowcu.
Anonim2020.10.9 14:51
szwedzi nie byli szczepieni na gruzlice wiec podziel ich zgony przez minimum 4..... gonimy szwecje gonimy, mialo byc do wiosny a grozi do konca roku, bialorus zero restrykcji a trupow tyle co polska
da da towariszcz z leningrada2020.10.9 16:55
Co, polskowo alfabeta wam nie dowieźli, towariszcz durak?
Elektor2020.10.9 14:10
O! Nowy ewangelista Mateusz. Właściwe decyzje to podejmowali Szwedzi, a nie pisowcy. PiS to zbrodniarze! Zbrodniarze w białych rękawiczkach, ale zbrodniarze! Drastyczne utrudnienie w dostępie do op[ieki medycznej jest zbrodnią na narodzie! Morawiecki i wierchuszka PiS to zbrodniarze!
MaxFiend2020.10.9 13:57
Efekt tych słusznych decyzji widzimy dzisiaj :-D
da da "widzimy"2020.10.9 14:10
du wasser polnischer scheissekopft
Hue2020.10.9 13:56
Pewnie, ze wszystko dobrze zrobil. Oglosil koniec pandemii, ale pandemia go sluchac nie chce.
Jerzy2020.10.9 13:50
owszem, właściwe - dla was, waszych braci i zaprzyjaźnionych instruktorów narciarskich.... właściwe, a jakże, właściwe!
Dam2020.10.9 13:18
Decyzje na pewno były właściwe, tak właściwe, że przygotowane są już nagrody dla urzędników Ministerstwa Zdrowia. Wiwat wódz!!!
dlugi lepsze niz gierka2020.10.9 13:11
na półtora miesiaca przed majówka odebrano nam mozliwosc bezpiecznego przechorowania i zniszczono gospodarke a panstwo zadluzono na 200 miliardow, zamiast szczytu w cieple i uv szpitale zostana zapchane w jesien, zime
Anonim2020.10.9 13:15
szwecja miala szczyt maj czerwiec wiec u nas bylby w samym srodku lata
Suweren2020.10.9 13:09
„Pamiętam ten dzień, 13 marca. Nie jestem zabobonny, ale to był też piątek, kiedy podjęliśmy pierwsze decyzje o zamknięciu wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego.” Wykształcony człowiek, po szkołach, karierę zrobił... możnaby pomyśleć. A tu masz... też był piątek... A decyzje... jeszcze przyjdzie to ocenić :)
Matołusz2020.10.9 13:05
Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne, bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory.
pamietamy i nie wybaczymy2020.10.9 13:12
przez ciebie chu.. lewacki byl lock down a teraz boje sie pomyslec do czego zmusicie pis
Na litość boską2020.10.9 13:19
Bierz pół!