Premier Morawiecki ostrzega: Rosja wciąż testuje europejską solidarność - zdjęcie
16.06.20, 09:00Fot. Adam Guz/KPRM, CC BY-NC-ND 2.0

Premier Morawiecki ostrzega: Rosja wciąż testuje europejską solidarność

5

Polska od dawna konsekwentnie dąży do zwiększenia obecności wojskowej USA na swoim terytorium. Nie jest naszym zamiarem osiągnięcie tego celu kosztem redukcji amerykańskiego kontyngentu w Niemczech” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w trakcie rozmowy z litewską agencją informacyjną Baltic News Service.

Jak podkreśla, wschodnia flanka NATO jest bardzo istotnym składnikiem wspólnoty transatlantyckiej. Dodał:

Jesteśmy przekonani, że utrzymanie silnych więzi leży w interesie nie tylko Polski, ale całej Europy, w tym Niemiec. Negocjacje w sprawie zwiększenia liczby oddziałów amerykańskich w Polsce przebiegają zgodnie z planem i wierzę, że ich wynik będzie zadowalający”.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że dla polskiego rządu bezpieczeństwo naszego regionu zawsze stanowiło priorytet i jak podkreślił – jego osiągnięcie możliwe jest poprzez współpracę w ramach NATO.

Cieszymy się, że nasze działania przyczyniają się do wzmocnienia wschodniej flanki NATO, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo naszym obywatelom, ale także budując solidarność regionalną. Solidarność, która jest drogowskazem do budowania przyszłych sojuszy i uczciwych stosunków międzynarodowych”

- mówił Morawiecki.

Przestrzegał także przed działaniami Rosji:

Dziś Rosjanie nadal testują naszą europejską solidarność, o czym świadczą inne działania strony rosyjskiej, takie jak naruszanie przestrzeni powietrznej i obszarów morskich”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl

Komentarze (5):

x2020.06.16 11:49
Morawiecki znowu bredzi...
anonim2020.06.16 11:49
Kornahauser konsekwentnie realizuje żydowski Polin.
ladychepel2020.06.16 10:51
Siostrzeniec premiera Franciszek Broda: nikt, kto dyskryminuje ludzi, nie powinien rządzić krajem - powiedział. Jak wyjaśnił, sam jest osobą homoseksualną. Jego zdaniem, w wypowiedziach polityków PiS "chodzi o to, by zmobilizować elektorat, podebrać też elektorat Konfederacji".
Urszula2020.06.16 10:32
Krzywousty, nie pitol. Polska jest pierwsza na liście tych, którzy niszczą europejską solidarność. Jak zwykle kłamiesz.
ala wilk2020.06.16 9:30
Europa skłócona i pogrążona w nacjonalizmach to marzenie Putina dlatego finansuje on partie nacjonalistyczne np. AfD Le Pen Salviniego czy Orbana