Premier ministrem cyfryzacji a prezes PiS wicepremierem. Nowi ministrowie zaprzysiężeni!  - zdjęcie
06.10.20, 12:24Fot. Krystian Maj/KPRM via: Twitter (Kancelaria Premiera)

Premier ministrem cyfryzacji a prezes PiS wicepremierem. Nowi ministrowie zaprzysiężeni!

15

Prezydent Andrzej Duda dokonał w ogrodach Pałacu Prezydenckiego zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie zorganizowano przy zachowaniu wszelkich koniecznych zaleceń sanitarnych. W uroczystości nie wziął udziału zakażony koronawirusem prof. Przemysław Czarnek, który został nominowany na ministra edukacji i nauki.

- „To bardzo podniosła chwila, można powiedzieć historyczna. Rekonstrukcja rządu nie jest w naszym kraju codziennością, dlatego zapewne jest ważnym momentem, który spotkał się z tą piękną pogodą na dobry omen. Na to, aby taka piękna pogoda w szerokim tego słowa znaczeni przyświecała Polsce, polskiemu społeczeństwu, Zjednoczonej Prawicy i polskiemu rządowi” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dzisiejsza uroczystość jest finałem rekonstrukcji rządu, nad którą Zjednoczona Prawica pracowała przez ostatnie tygodnie. Prezydent dokonał uroczystego powołania nowych ministrów oraz ministrów, których resorty w ramach rekonstrukcji zmieniły nazwę i zakres kompetencji.

Premier Mateusz Morawiecki został powołany przez prezydenta na ministra cyfryzacji.

Na wicepremiera prezydent nominował prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który obejmie nadzór nad komitetem ds. bezpieczeństwa.

Na wicepremiera i szefa nowo powstałego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu nominowany został Piotr Gliński.

Prezydent powołał też powracającego do rządu Jarosława Gowina, który jako wicepremier obejmie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Na szefa Ministerstwa Finansów i Funduszy prezydent powołał Tadeusza Kościńskiego a na szefa Ministerstwa Klimatu i Środowiska Michała Kurtykę. Nominację na szefa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z rąk prezydenta otrzymała Marlena Maląg, a na szefa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi powołany został Grzegorz Puda.  Nominacje na ministrów-członków Rady Ministrów odebrali Michał Cieślak i Michał Wójcik.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (15):

Rzer-Czesław2020.10.7 8:09
Żądam przywilejów!
nemo2020.10.6 19:51
Martwię się,czy Duda nie wymyśli coś przeciw prof. Czarnkowi. Bo po Dudzie można się wszystkiego sPOdziewac.
matis892020.10.6 16:43
Ministrem Finansów pozostaje Tadeusz Kościński którego ustami lewacki PIS popiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. Bezpośrednio z tym satanistycznym projektem jest związane ministerstwo cyfryzacji którego szefem jest sam premier Mateusz Morawiecki. PIS to już totalnie lewacka i promasońska partia.
widz2020.10.6 19:53
Podają tę wiedzę prosto z Torunia? Do tego przywódcy nie będziemy się modlić,choć najwyraźniej o to mu chodzi.
jak niemcy z bandą czworga dokonują2020.10.6 16:02
eksterminacji narodu polskiego:https://www.youtube.com/post/UgylguFiR5j5VeSKXWN4AaABCQ
Albert2020.10.6 15:55
Tak z ciekawości - jakie kompetencje z szeroko pojętej dziedziny IT ma Morawiecki na stanowisko ministra cyfryzacji? Chociaż w sumie jest z PIS, więc pewnie jako jeden z niewielu pisiorów potrafi samodzielnie komputer włączyć. To wystarczy.
gumowa kaczka2020.10.6 15:53
niech się chłopaki cieszą "świeżym powietrzem" póki mogą
bandyci pisowscy od eunucha2020.10.6 14:41
Kaczora nie różnia sie w nienawiści do polskich przedsiebiorców od szwaba Tuseka...: https://www.youtube.com/watch?v=JoyGXAkAwUI
Anonim2020.10.6 13:48
Prezydent Andrzej Duda specjalnie zdjął rękawiczkę, by uścisnąć dłoń nowego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, a ten chwilę później pozbył się maseczki i długo jej nie zakładał - to niektóre z obrazków z wtorkowego zaprzysiężenia rządu. Odbyło się ono w szczycie zakażeń koronawirusem i w dniu, w którym resort zdrowia ogłosił nowe restrykcje. Uwagę zwracał też fakt, że niektórzy ministrowie kładli zdjęte przez siebie maski ochronne w to samo miejsce.
Michał Jan2020.10.6 12:59
A Pani Jadzia, co najwyżej, swoją gazetkę może wydawać. Tu trzeba przyznać Jego Geniuszowskiej Mości, że zdradzającym swoją partię, nawet na Jego korzyść, nie ufa.
Maciej Płatov 🖐🏻2020.10.6 12:52
jestem robaczek-nowaczek i mam dyplom z Kembrydż
Dziadzio i jego obsesja poszukiwania2020.10.6 13:49
robaczka-nowaczka.
James Cameron observed an unusual shape2020.10.6 14:07
while exploring Mariana Trench. In his djary, he wrote that it could be a "Dziadzio" who has lived in Hamilton, Podlasie, for a very long time.
Z tym że "pomarańcz" po polsku2020.10.6 16:06
piszemy inaczej.
Maciej Płatov2020.10.6 12:41
Typowy NIERZĄD ,którego będzie PILNOWAŁ: EKO---PREZES.