Posłowie zadecydowali o bonie turystycznym  - zdjęcie
15.07.20, 19:59Fot. Łukasz Błasikiewicz, via: Flickr CC 2.0

Posłowie zadecydowali o bonie turystycznym

7

Sejm zagłosował dziś nad ustawą o bonie turystycznym, która wróciła do Sejmu z Izby Wyższej. Posłowie przyjęli część senackich poprawek, m.in. rozszerzając program na dzieci rodziców pracujących za granicą.

Senatorowie skończyli na początku miesiąca prace nad prezydenckim projektem bonu turystycznego i ponownie zajęli się nim Posłowie. Na dzisiejszym posiedzeniu Sejm przyjął ponad połowę poprawek Senatu. Większość z nich miała charakter legislacyjny i dotyczyła doprecyzowania przepisów ustawy.

Najbardziej istotna poprawka przyjęta przez Sejm to ta rozszerzająca projekt bonu turystycznego tak, aby mogły z niego skorzystać również dzieci rodziców pracujących za granicą. Odrzucona została natomiast senacka poprawka, która zakładała przyznanie bonu również emerytom i rencistom. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy, odrzucając poprawkę, przypominali, że emerytom przyznano tego roku trzynaste świadczenie, a są zapowiedzi odnośnie wypłacenia również „czternastki”.

Z bonu turystycznego ma skorzystać nawet 6,5 mln polskich dzieci, a jego wartość sięgnie 3,5 mld zł.

kak/PAP

Komentarze (7):

Kasia2020.07.16 10:21
"Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy, odrzucając poprawkę, przypominali, że emerytom przyznano tego roku trzynaste świadczenie, a są zapowiedzi odnośnie wypłacenia również „czternastki”." A beneficjentom 500+ przyznano tego roku po 6 tys zł + 300 zł wyprawki szkolnej. I to jakoś nie przeszkadza w przyznawaniu kolejnych socjali. Co za obłuda.
Ja2020.07.16 10:19
My w tym roku skorzystaliśmy z rządowego programu na wakacje dla bezdzietnych #zostan w domu... Bon 500 zł dla beneficjentów socjalu przelał czarę goryczy i postanowiliśmy spędzić urlop w domu. Okazało się, że da się aktywnie i ciekawie spędzić czas na Mazowszu nie wydając ani złotówki. Co roku zostawialiśmy w Polsce sporo pieniędzy, które wydawaliśmy na noclegi, restauracje itd. W tym roku zdecydowanie NIE ratujemy polskiej turystyki. W kolejnych latach zamierzamy to powtarzać. Albo wakacje w domu albo za granicą. Niech polską turystykę ratują beneficjenci socjalu.
Polak2020.07.16 7:11
Czyli nie tylko z 1000+, ale i z 500+ na każde dziecko nic nie wyszło. Jak to zwykle bywa z pisowskimi obietnicami.
Seks kamerki2020.07.15 20:19
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.15 20:12
A dlaczego bony nie są dla ludzi pracujących, jak było w pierwotnym projekcie? Za co tak PiSdzielce ,nienawidzicie płacących podatki?
kkk2020.07.15 21:56
Żeby taki ...uj jak ty ich nie dostał. Pasuje.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.15 22:54
Argument godny typowego PiSowskiego debila. Brawo! Zastanawiam się jakim cudem wy się rozmnażacie, przez pączkowanie?