Posłowie PO składają się na kaucję dla Nowaka. Kanthak: Doktryna Neumanna w działaniu - zdjęcie
20.06.21, 13:03Fot. screenshot - YouTube (Radio Lublin, RMF24)

Posłowie PO składają się na kaucję dla Nowaka. Kanthak: Doktryna Neumanna w działaniu

7

Córka oskarżonego o korupcję byłego ministra Sławomira Nowaka wpłaciła w ubiegłym tygodniu milion złotych kaucji. Kwotę tę udało jej się zdobyć m.in. dzięki pożyczkom udzielanym przez polityków Platformy Obywatelskiej. Grupa 80 parlamentarzystów PO przygotowała też list, w którym poręczają za byłego polityka. O sprawie dyskutowali goście programu „Woronicza 17” na antenie TVP Info.

Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że sam nie pożyczał pieniędzy na kaucję, ale robili to inni politycy, rodzina i znajomi. Trzymając linię party, próbował przekonywać, że sprawa Sławomira Nowaka jest sprawą polityczną.

- „Wykonano wielką pracę. Przebadano ileś set tysięcy banknotów szukając odcisków palców Nowaka i nie znaleziono, a podobno były to jego pieniądze, więc ja niestety uważam, że to jest sprawa bardzo mocno polityczna, tak ona jest traktowana przez prokuraturę, a nie jest to zwykła sprawa karna”

- mówił.

Dopytywany, czy w takim razie jego zdaniem również służby ukraińskie i unijne instytucje, które powiadomiły ukraiński urząd, brały udział w jakiejś operacji wymierzonej w PO, polityk stwierdził, że ukraińskie służby „tak naprawdę się tą sprawą nie interesują”.

- „Prokuratura polska robi wokół tego spektakl, CBA robi wokół tego spektakl, próbując go medialnie naznaczyć, a tymczasem w wymiarze procesowym same porażki praktycznie”

- przekonywał.

Odpowiedział mu Jan Kanthak z Solidarnej Polski.

- „Słuchając wypowiedzi pana posła Kropiwnickiego widzę przed sobą doktrynę Neumanna. To jest dokładnie to, co mówi pan poseł Kropiwnicki, to jak zachowują się politycy Platformy Obywatelskiej to jest doktryna Neumanna w działaniu: Będziemy cię bronić jak niepodległości, jeśli jesteś z nami, z Platformą Obywatelską, to nawet będziemy wpłacali milionową kaucję, będziemy robili zrzutkę, mimo że są wobec ciebie – czyli wobec Sławomira Nowaka – bardzo poważne zarzuty

- podsumował.

kak/TVP Info

Komentarze (7):

gośc2021.06.21 12:12
Jakby prokuratura zażądała kaucję w wysokości 2 mln, też uzbieraliby dla Sławka :) Za dużo chłopak wie o "kolegach".
Sex randka2021.06.20 19:20
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, http://erosx.pl wiecej moich fotek i kontakt i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Krystian2021.06.20 19:01
Poseł Kanthak, typowy katolik, trzydziestolatek bez męża.("Po wstrętnych atakach J. Kanthaka wymierzonymi w LGBT+ podjąłem decyzję (nie znoszę hipokryzji i szczucia na mniejszości) o ujawnieniu faktu: przed laty w 2011r. w Krakowie klubie Kitsch Janek - wtedy mi nieznany - wielokrotnie i obcesowo nagabywał mnie swoją ofertą seksu oralnego" - napisał na Twitterze Michał Kowalówka).
Takie to dziwne?2021.06.20 18:06
"Łatwo przyszło ,łatwo poszło"
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.20 13:46
Miałem wczoraj wizytę zamówiona u "katolicka kretynizacja polski 🇵🇱", ale już na ulicy poczułem ten smród gnojowiska. No i odechciało mi się yebnie w pysk Lesia Kelle-Krawczyk.
prawda2021.06.20 13:24
złodzieje zbierają na utrzymanie za pobyt złodzieja wikt i opierunek .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.20 13:16
To co odpyerdala PiSdziactwo to są bolszewickie metody... tylko w wersji katolickiej